Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
kuza
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: pn sty 24, 2005 10:19 pm

Pomysły na przygody

pn sty 24, 2005 10:34 pm

Nikomu sie nie chce czytac tych obszernych przygód, napiszmy tylko ich zalążki aby pomuc początkującym lub nawet sobie 8)

zawsze mozna cos od siebie dodac aby byly "swoje"

ja wymyslilem cos na zasadzie opuszczonych świątyń błogosławieństw Danu, narazie gracze odnalezli świątynie dzieci słońca i znaleźli naszyjnik przedstawiający jak każdy sie domyśla słoneczko :D, który świeci w ciemnosci, ale jego prawdziwych zalet jeszcze nie odkryli, kazdy moze dodac cos "swojego"
 
Awatar użytkownika
Wojewoda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 902
Rejestracja: wt paź 28, 2003 9:21 pm

śr sty 26, 2005 8:13 pm

Drogi kuza, jeśli będą nadsyłane prace w typie "zalążki przygód" to chętnie utworzę poddział z takimi pracami. Jeśli masz jakieś fajne pomysły to je spisuj i ślij. Rozwiń pomysł z opuszczonymi swiątyniami może nam się spodoba, a napewno będziesz miał naszą wdzięczność za inicjatywę :)
 
Awatar użytkownika
Ellentir
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 89
Rejestracja: ndz lis 02, 2003 11:57 pm

czw sty 27, 2005 11:15 am

To może mały smaczek dla Pań i Panów, odnośnie wspomnianych opuszczonych świątyń.

W dawnych czasach, gdy istatniało Królestwo Rogatych Bogów, istniejące już wtedy Czerwone Bractwo zakładało świątynie w miejscach, gdzie istaniły Płomienie Danu - lokacje, w których z ziemi unosił się płomień, nie do ugaszenia wodą, płonący bez żadnego paliwa.

Później, gdy imperium się rozpadło, wiele taki świątyń zostało opuszczonych i nikt już nie pamięta ich lokalizacji. Szczerze mówiąc mało kto wie, po co w ogóle Czerwone Bractwo budowało owe przybydki. Skoro przy tym jesteśmy mało kto, w ogóle ma wie cokolwiek na temat Czerwonego Bractwa...
 
Awatar użytkownika
kuza
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: pn sty 24, 2005 10:19 pm

czw sty 27, 2005 7:11 pm

No dobrze, postaram sie o te zalążki, to jest nawet bardzo fajny pomysł, zawsze sie zrobi przygode na czas, a to pomoze i to bardzo, ale nasi kochami przyjaciele "forum" tez cos moga dodać, em nawet "muszą" !!!!! Pozdrowienia, jakbyscie chcieli muglbym dac tez trochi swoich prac olówkowych, chociaz za piekne nie są ....
 
Awatar użytkownika
kuza
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: pn sty 24, 2005 10:19 pm

czw sty 27, 2005 8:37 pm

No dobra chcieliście rozwinięcie to macie !!!

Wiec nasi bohaterowie po odnalezieniu naszyjnika kiedyś pokazali go w grodzie, podszedł do nich z końca karczmy jeden wybraniec i się okazało ze on ma już takie 3 świecidełka, zaczyna się krótka rozmowa pokazano graczom gdzie były te świątynie, i później znaleźli jakiś trop, w tym parę jakiś pomniejszych przygód i mamy już sago o świątyniach, jak już odnajdą wszystkie "świecidełka" np. z świątyni dzieci niedźwiedzia będą to pazurowato podobne rękawice do rozłupywania kamieni, spotka ich druid i zaczną odnajdywać różne "artefakty", odszukają je w świątyniach niegasnącego ognia, które pomocne będę do walki z zakonem lub slugh...

resztę można zmienić, dopisać
mamy już sagę, która damy początkującym, wpleciemy w nią różne inne historyjki, takie jak zanieś cos temu a on da ci to i mamy już grańsko na około 1 roku i co więcej trzeba do gry w PC

pamiętajcie dajcie "swój" własny klimat więcej już pisać nie mogę
Ostatnio zmieniony czw sty 27, 2005 11:52 pm przez kuza, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Ra-V
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1490
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:08 pm

czw sty 27, 2005 11:40 pm

Prosze poprawic ortografie w swoich postach. Proponuje tez zapoznac sie z regulaminem (link na gorze strony).

Jegar mozesz tez wytlumaczyc co miales na celu kopiujac cudzy post?
 
Awatar użytkownika
kuza
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: pn sty 24, 2005 10:19 pm

pt sty 28, 2005 4:25 pm

O mam jeszcze fajny pomysł, myślę o znajdowaniu przez graczy "runów" wyrytych na kamieniach, będą to różne wskazówki lub jak kto woli czary do jednarozowego użycia, nie wiem czy to dobry pomysl ale Danu "jakoś" też może pomóc wybrańcom :D

Czy wszyscy ludzie są po prostu leniami, czy nikt jeszcze nie miał wymyślonej przygody, trochę pisania i pomożemy sobie wszyscy razem, siła jednostki, siłą ogółu....
 
Nadir
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: śr sty 07, 2004 12:55 am

pn sty 31, 2005 4:38 pm

O mam jeszcze fajny pomysł, myślę o znajdowaniu przez graczy "runów" wyrytych na kamieniach


Pomysł fajny, z jednym małym zastrzeżeniem z mojej strony. Celtowie, a dokładniej druidzi, nie pisali runami tylko pismem ogamicznym (fon.).



Dobrej zabawy życzy Nadir
 
Awatar użytkownika
kuza
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: pn sty 24, 2005 10:19 pm

pn sty 31, 2005 6:10 pm

Chodzi mi o "run" jako nazwa kamienia z wyrytym tym pisemkiem, moglo to kogoś wprowadzić w błąd, z góry przepraszam ...
 
Nadir
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: śr sty 07, 2004 12:55 am

pn sty 31, 2005 11:10 pm

Run jako nazwa kamienia, pochodzi jak mniemam od nazwy pisma (chociaz oczywiście mogę się mylić).
Dziękuję za sprostowanie, teraz wiem o co chodzi:)
Przy okazji, jeśli ktoś zna stronę / ma informacje o ogham (pseudo słownik itp.) byłbym wdzięczny za udostępnienie tych źródeł. Jeśli oczywiście gdziekolwiek na świecie coś takiego istnieje...



Dobrej zabawy życzy Nadir
 
Awatar użytkownika
Thilnen
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 64
Rejestracja: śr paź 22, 2003 6:11 pm

wt lut 01, 2005 11:25 am

Najlepsza strona, jaką udało mi się znaleźć, niestety w języku angielskim:

http://ogham.lyberty.com/
 
Awatar użytkownika
Levir
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 128
Rejestracja: sob sty 03, 2004 4:46 pm

pt lut 04, 2005 10:32 am

Nie będę orginalny (bo na razie nie mam czasu na orginalne pomysły), ale obecnie kończę prace nad scenariuszem, którego główny wątek wzięty jest z filmu Zaklęta w Sokoła (nawiasem mówiąc, jeden z najlepszym filmów fantasy) - mam na myśli oczywiście klątwę nałożoną na parę kochanków (jak dla mnie pasuje to bardzo do PC).
 
Awatar użytkownika
kuza
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: pn sty 24, 2005 10:19 pm

pt lut 04, 2005 9:24 pm

A może coś tak więcej dorzucisz ???

Nie wszyscy oglądali ten film, ja też nie :razz:
 
Awatar użytkownika
Wojewoda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 902
Rejestracja: wt paź 28, 2003 9:21 pm

pt lut 04, 2005 9:38 pm

Faktycznie nigdy wcześniej o tym nie pomyślałem, dzięki za pomysł Levir. "Zaklęta w sokoła", opowiada o parze kochanków, przeklętych przez demonicznego biskupa-ona za dnia jest jastrzębem, on zaś nocą zmienia się w wilka. Bardzo polecam ten film, nie tylko jako inspirację do erpegów.
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

sob lut 05, 2005 10:58 pm

Wojewoda pisze:
on zaś nocą zmienia się w wilka

A najlepszym motywem jest tu to, ze moga sie w swoich ludzkich postaciach zobaczyc tylko o wschodzie i zachodzie slonca. Sliczne i smutne.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość