Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
kilof
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: śr mar 16, 2005 1:11 pm

Pomysły na przygody

sob mar 19, 2005 1:59 pm

Ciekawi mnie czy sami wymyślacie scenariusze do L5K? jesli tak to skąd bierzecie pomysły, bo musze przyznac ze mi jak na razie wymyslanie scenariuszy do L5K nie idzie (moze to dlatego, ze mam tego RPG dopiero 1,5 tygodnia? i prowadziłem tylko 2 razy?).
Jeśli macie juz jakieś gotowe pomysły, które mozna wykorzystać w przygodach lub z których scenariusz mozna stworzyć, to byłbym wdzieczny gdybyscie sie nimi podzielili.
 
Awatar użytkownika
fairhaven
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1486
Rejestracja: śr cze 02, 2004 8:14 am

ndz mar 20, 2005 1:12 pm

Temat natchnienia na sesję jest w ogóle bardzo szeroki i chyba był gdzieś omawiany na forum ogólnym.

Z typowo rokugańskich sztuczek - dobrym żródłem pomysłów są japońskie i chińskie baśnie, mity. No i niektóre dodatki - część sekretów i sekrecików jest napisana w ten sposób, że aż chce się prowadzić ;)
 
Awatar użytkownika
Flapjack
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 372
Rejestracja: wt kwie 13, 2004 3:45 pm

ndz mar 20, 2005 1:52 pm

Na początek powinien wystarczyć podręcznik podstawowy.
Masz tam opisane masę W/K/U z których da się stworzyć naprawdę porządne sesje. Do tego „pomyslogenę” są opisy lokacji z mapki z których każda ma swoja legendę. Nie zaszkodzi tez lektura księgi Pustki gdzie znajdziesz gotowy pomysl na kampanie ala STAR WARS. Jeśli to Ci nie wystarczy polecam poszperać w necie.
Na polskich stronach o legendzie znajdziesz sporo ciekawych gotowych scenariuszy i jeszcze więcej materiałów które mogą posłużyć za natchnienie.

Po za tym nie zaszkodzą filmy Kurosawy, komiksy Usagi Yojimbo czy Miecz Nieśmiertelnych i wiele innych pozycji
Natchnie można znaleźć również oglądając karty do karcianki Legend sof the Five Rings albo czytając haiku :)
Jak juz je znajdziesz trzymaj się go i dziel z innymi

Kłaniam się nisko
Flap
 
Awatar użytkownika
beneq
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 796
Rejestracja: pn paź 10, 2005 4:39 pm

pn lis 07, 2005 4:33 pm

Jeżeli naprawde nie możesz nic wymyśleć to poszperaj w necie :razz: Ja dostałem od Kato stronke Morfa_GM i tam są naprawde ciekawe, gotowe przygody które zapewnią ci wiele ciekawych sesji. Nie będe wstawiał linku bo nie wiem czy to zgodne z regulaminem tylko podpowiem żebyś wpisał w google.pl L5KWM i powinna ci się wyswietlić :wink: Pozdrowienia dla Morfa, który odwalił kawał dobrej roboty z tą stronką :)THX4U MORF 8)

pozdr beneq :razz:
 
Awatar użytkownika
fairhaven
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1486
Rejestracja: śr cze 02, 2004 8:14 am

wt lis 08, 2005 5:20 pm

Jest to zgodne z regulaminem ponieważ póki co polter nie posiada właśnej strony legendowej, więc tematyka LKWM nie pokrywa się z polterową.

Ja ze swojej strony polecę też internetowe dyskusje i fora - mi samej niekiedy, podczas odpowiadania na pytania innych, przychodzi masa pomysłów na sesje.

No i oczywiście z życia, filmów, nawet brazylijskich telenowel :) - wydawałoby się, że nie jest to takie łatwe w wypadku Legendy jak innych, bliższych nam kulturowo systemów, ale to nieprawda. Zasadnicze problemy są przecież takie same - otoczka kulturowa to tylko kosmetyka. A jednym z elementów bycia dobrym MG jest bycie bystrym obserwatorem.
 
Awatar użytkownika
Vino
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 136
Rejestracja: wt cze 15, 2004 7:00 pm

czw lis 10, 2005 8:15 pm

No i jeszcze karcianka..... każda edycja to nowe karciuszki, nowe karciuszki = nowe pomysły na pomysły.... może ja bym coś poprowadził....
BTW.... może na Pyrkonie 2006 będzie jakiś larp L5K, jak się sprężę
:papieros:
 
Tammo
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 186
Rejestracja: czw lis 24, 2005 3:26 pm

pn gru 05, 2005 3:10 am

Na forum Monastyr znalazłem ciekawą rzecz odnośnie natchnienia w prowadzeniu. Wpisz w Google "The Big list of RPG plots" i czytaj. Strona w języku angielskim, ale na brak motywów narzekać nie będziesz. Jedyne co zostaje, to dopasować.
 
Awatar użytkownika
Angrif
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: wt cze 10, 2008 12:24 pm

Pomysły na przygody

pn lis 02, 2009 8:09 pm

Witam serdecznie. Poszukuję przygód do L5R pod wspólnym tytułem Living Rokugan. Mam kilka z nich i są naprawdę świetnie napisane ale szukam pozostałych. Wiem że pojawiło się ich ponad 60. Czy ktoś posiada je i mógłby mi pomóc???
Pozdrawiam
 
kabuki joe
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 373
Rejestracja: wt sie 09, 2005 11:43 pm

Re: Pomysły na przygody

pn lis 02, 2009 9:00 pm

Witaj w naszym kąciku Rokuganu.

Living Rokugan zmienił nazwę i teraz to Heroes of Rokugan. Moduły/przygody można od nich bezpośrednio dostać.
Radzę zwrócic się do ich gererała. Link można znaleźć na naszej stronie.

http://l5k.polter.pl/linki.html

Ukłony
 
Awatar użytkownika
MorfiQ
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 329
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 9:46 am

Pomysły na przygody

pn lis 02, 2009 9:07 pm

Wyprzedziłeś mnie Kabuki ;)

Tutaj link do strony, gdzie jest napisane co trzeba zrobić by dostać te przygody: http://www.heroes-of-rokugan.com/request.html
 
kabuki joe
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 373
Rejestracja: wt sie 09, 2005 11:43 pm

Re: Pomysły na przygody

pn lis 02, 2009 9:36 pm

Kliknij pod Modules.
Tam jest adres emaila ich szefa/szefowej.
Jak do nich napiszesz to chyba prześlą dane :huh:
 
Awatar użytkownika
Angrif
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: wt cze 10, 2008 12:24 pm

Pomysły na przygody

wt lis 03, 2009 8:33 am

Dziękuje serdecznie. Mam sporo ich przygód ale niestety brakuje mi kilku numerów a chciałbym zebrac je wszystkie. :mrgreen:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość