Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 25
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

Dom Vrinn [3.5 FR]

pn sie 10, 2009 11:27 am

Przykro mi że nie byłem ci wstanie pomóc z tamtą wskazówką no cóż, mówi się trudno:D

Co do Valgara jako postaci w grze mam mieszane uczucia z jednej strony ma fajnie wyglądającą zbroje i całą resztę ekwipunku (czyli podoba mi się projekt postaci) z drugiej strony nie cierpie jako charakteru bo jestem wielkim fanem magii :razz:

Ale za to UWIELBIAM Kulę Sfer czy zamierzasz jakoś wykorzystać Vala w swoim opowiadaniu czy rozpisałaś go po prostu dla zabawy? Co do samej rozpiski podoba mi się że walczy dwoma katanami udało ci się również zachować charakter postaci i po raz kolejny dodałaś trochę od siebie czyli kolejna postać dobrze zrobiona :spoko:

Swoją drogą masz naprawdę niezłe tempo dziewczyno :D Normalnie jak przodownik pracy :lol: (Tyle że tobie udaje się zachować przy tym przyzwoitą jakość)
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Dom Vrinn [3.5 FR]

wt sie 11, 2009 1:34 pm

Valygar być może pojawi się w przyszłości. Na razie zdradzę, że w ostatnim rozdziale przed Wojną Pajęczej Królowej pojawi się znowu Smylla Nathos, wasza ulubiona wieszczka z Tomu I.

A oto miła niespodzianka. Pojawiła się w Tomie III, tam, gdzie pierwszy raz jest Dinin Nasadra. Pojawi się też po Milczeniu Lloth... a także w jego trakcie.



Następni: Yeslick i Quayle.

Oto zapowiedziany już krasnal.



Poproszę o uwagi. Następni - Diriel i Rizdaer z IWD II.

Scaliłem podwójne posty.
Mod. Helldog.
Ostatnio zmieniony czw lip 08, 2010 8:52 pm przez Zireael, łącznie zmieniany 5 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

Dom Vrinn [3.5 FR]

pt sie 14, 2009 11:20 am

Cześć pora na mój komentarz :D

Jeżeli chodzi o Yeslicka to mam do niego stosunek netralny podobnie jak do innych postaci z BG które opisujesz(może z wyjątkiem barda z Silig do którego zwyczajnie mam słabość :wink: ) zawsze wychodzi ci to fajnie z poprawną mechaniką i dodajesz coś od siebie ale zdecydowanie bardziej wole twoje postaci co nie oznacza że potępiam rozpisanie tych z gier bo też się przyjemnie czyta :)

Przechodząc do Aliiszy zawsze mam słabostkę do tego co demonie lub w innych sposób powiązane ze sferami(Wszelkie Asmiry,Ganesi itp.) i choć nie odbiega za bardzo od standardów swojej rasy to i tak wydaje się ciekawą istotą z potencjałem fabularnym BTW: Czy ona przypadkiem nie została niewolnikiem Domu Vrinn? Przydałoby się to zaznaczyć Sinafey podczas tego polowania chyba złapała też jakiegoś Łupieżce co się z nim stało?

Zireael pisze:
Poproszę o uwagi. Następni - Diriel i Rizdaer z IWD II.


To te rodzeństwo Kambionów tak?

Tak przy okazji czy mogłąbyś w wolnej chwili rozpisać Irenicusa i Bodhi? Zawsze mnie zastanawiało że skoro przywołany pod koniec dwójki Seravok znalazł w sobie dość siły żeby zostać duchem i dobić z nami targu to przecież do samo mogłaby zrobić ta dwójka upadłych elfów(pojawili się pod koniec pierwszej próby w ToB ale chyba tylko wtedy kiedy postać była dobra:-\ ) w każdym razie pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Dom Vrinn [3.5 FR]

pt sie 14, 2009 12:41 pm

Brilchan pisze:
...
To te rodzeństwo Kambionów tak?

Tak przy okazji czy mogłąbyś w wolnej chwili rozpisać Irenicusa i Bodhi? Zawsze mnie zastanawiało że skoro przywołany pod koniec dwójki Seravok znalazł w sobie dość siły żeby zostać duchem i dobić z nami targu to przecież do samo mogłaby zrobić ta dwójka upadłych elfów(pojawili się pod koniec pierwszej próby w ToB ale chyba tylko wtedy kiedy postać była dobra:-\ ) w każdym razie pozdrawiam


Postacie te (Dir i Riz) to dwie znakomite osóbki z modu IWD II NPC. Dzięki niemu (modowi) można mieć drużynę prawie jak w BG.
Irek i Bodhi - excellent idea. Nie robiłam ich, bo myślałam, że nie chcesz wskrzeszania trupów xD. Ale mogę się za nich wziąć.
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

Dom Vrinn [3.5 FR]

pt sie 14, 2009 2:32 pm

Zireael pisze:
Postacie te (Dir i Riz) to dwie znakomite osóbki z modu IWD II NPC. Dzięki niemu (modowi) można mieć drużynę prawie jak w BG.


No tak zapomniałem że jesteś specjalistką od modów :D w takim razie zapowiada się ciekawie będę cierpliwie czekał:)

Zireael pisze:
Irek i Bodhi - excellent idea. Nie robiłam ich, bo myślałam, że nie chcesz wskrzeszania trupów xD. Ale mogę się za nich wziąć.


Tylko tyle że Gorion mnie wtedy zaskoczył :razz: Wiesz jak to mówią "wszystko dla ludzi byle z umiarem" :D

Po za tym jestem ciekaw w jaki sposób ich rozpiszesz akurat ostatnio trochę o nich czytałem na FR Wiki to mi się przypomnieli xD
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Dom Vrinn [3.5 FR]

pt sie 14, 2009 5:17 pm

Oto Irek.



[Nota: Część informacji fabularnych wzięta z pięknego fanficka "Bitter Grey Ashes"

Co ty na to, Brilchan? Bodhi będzie później, bo jest trudniejsza, niestety.

Czekając na odpowiedź Brilchana, daję dwie obiecane postaci. Diriel pojawia się w rozdziałach po Milczeniu Lloth. Riz jeszcze nie, ale jest za dobry, żeby go pominąć.





Następni - Quayle, a potem moja wersja Drizzta.

Scaliłem podwójne posty.
Mod. Helldog.
Ostatnio zmieniony czw lip 08, 2010 8:47 pm przez Zireael, łącznie zmieniany 6 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

Dom Vrinn [3.5 FR]

sob sie 15, 2009 6:32 pm

Zireael pisze:
Co ty na to, Brilchan? Bodhi będzie później, bo jest trudniejsza, niestety.


Podoba mi się szczególnie fragmęty historii które sama dopisałaś choć ja dodałbym mu kilka poziomów maga nie wiem czemu zawsze widziałem go jako mix zaklinacza z magiem ale tak też jest dobrze kolejna dobra robota :) :spoko:

Zireael pisze:
Czekając na odpowiedź Brilchana, daję dwie obiecane postaci. Diriel pojawia się w rozdziałach po Milczeniu Lloth. Riz jeszcze nie, ale jest za dobry, żeby go pominąć.


Sorry że musiałaś czekać ale akurat kończyłem czytać niedawno zakupionego "Wampira Vittorio" Anny Rice(polecam gorąco!) po za tym rozpisuje swoje dwie postacie do sesji PBF i powoli przygotuje się do sesji poprawkowej więc jak widzisz trochę tego jest :D (a Namrasitowi czułem się zobowiązany odpisać bo obiecałem to już dawno temu :razz: )

Ale najwyższa pora wracać do rzeczy doczesnych czyli dwóch pozostałych postaci które nam zaprezentowałaś Diriel BARDZO mi się podoba choć nie chciał bym go spotkać w ciemnej ulicy:D Druid Cienia mordujący ludzi dla wyższych celów toż to prawie Light Yagami z DN w wersji DnD XD
Bardzo lubię tego typu postacie "oświeconych złoczyńców" podoba mi się tym bardziej że łamie stereotyp dobrego elfa ala LoTR na który osobiście mam uczulenie :razz:
Podoba mi się też jego związek z Drowką i plan założenia własnego miasta czy ten fragment dodałaś sama? Bo jest naprawdę świetny

Rizdaer też jest fajny ktoś miał ciekawy pomysł z "farbującym " się Drowem ma potencjał ale i tak Druid podoba mi się bardziej :D

Zireael pisze:
Następni - Quayle, a potem moja wersja Drizzta.


Sam nie wiem którego z nich darze większą antypatią chyba jednak Drizzta :P Zawsze maiłem nadzieje że Sinafey co (najmniej) skopie jego EMOwaty tyłek :D :rockpunk:

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Dom Vrinn [3.5 FR]

ndz sie 16, 2009 10:58 am

Brilchan pisze:
Zireael pisze:
Co ty na to, Brilchan? Bodhi będzie później, bo jest trudniejsza, niestety.


Podoba mi się szczególnie fragmęty historii które sama dopisałaś choć ja dodałbym mu kilka poziomów maga nie wiem czemu zawsze widziałem go jako mix zaklinacza z magiem ale tak też jest dobrze kolejna dobra robota :) :spoko:


Mix zaklinacza z magiem mógłby rzucać czary co najwyżej 6. poziomu. To nie Irek, który zabija jednym czarem.

Zireael pisze:
Czekając na odpowiedź Brilchana, daję dwie obiecane postaci. Diriel pojawia się w rozdziałach po Milczeniu Lloth. Riz jeszcze nie, ale jest za dobry, żeby go pominąć.


Brilchan pisze:
Podoba mi się też jego związek z Drowką i plan założenia własnego miasta czy ten fragment dodałaś sama? Bo jest naprawdę świetny


Diriel w grze proponuje Malavonowi współpracę. Jakiego rodzaju, nie wiadomo dokładnie, ale napomyka o przeszłości i o tym, że drowy żyły niegdyś na powierzchni. Stąd wymyśliłam ten kawałek. Ginafae, siostra Malavona, zawsze wydawała mi się idealną partnerką dla naszego elfa.

Zireael pisze:
Następni - Quayle, a potem moja wersja Drizzta.


Brilchan pisze:
Sam nie wiem którego z nich darze większą antypatią chyba jednak Drizzta :P Zawsze maiłem nadzieje że Sinafey co (najmniej) skopie jego EMOwaty tyłek :D :rockpunk:
Pozdrawiam


SiNafay zrobi to, zrobi, tylko żeby mi nie było że za łatwo/za trudno. Stąd będą te statystyki. BTW zawsze uważałam, że te w FRCS są normalnie niedorobione.
Swoją drogą, potem zobaczysz również Artemisa w mojej wersji. Ten z FRCS nie ma Szponu Charona przede wszystkim.


A oto Quayle. Strasznie irytujący. Tylko Anomen jest gorszy.



Następny - Drizzt. Potem - Ginafae Despana. A później będzie któreś z dzieci.
Ostatnio zmieniony czw lip 08, 2010 8:33 pm przez Zireael, łącznie zmieniany 5 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

Dom Vrinn [3.5 FR]

ndz sie 16, 2009 11:35 am

Zireael pisze:
A oto Quayle. Strasznie irytujący. Tylko Anomen jest gorszy.


Zireael pisze:
Niestety, jest całkowicie przekonany o swojej nieprzeciętnej inteligencji i uważa wszystkich dookoła za idiotów. Ta cecha w połączeniu z jego gadatliwością często irytuje towarzyszy. Nawet pytany o przeszłość próbuje wcisnąć w nią stwierdzenia o swojej niezwykłości. Twierdzi, że jest zbyt zdolny, by żyć z ludźmi przeciętnymi


Czyli miałem racje, wystarczyło mi kilka jego wypowiedzi w BGII żeby przestać go lubić :P

Ale rozpiska fajna połączenia broni palnej (moim zdaniem strasznie niedocenianej w FR) i iluzji może być naprawdę zabójcze :D

BTW: Czy planujesz jakieś wątek z przeklętymi dziećmi Arie że rozpisałaś te dwie postaci których raczej nie darzysz sympatią czy po prostu chcesz mieć komplet ?

Zireael pisze:
Mix zaklinacza z magiem mógłby rzucać czary co najwyżej 6. poziomu. To nie Irek, który zabija jednym czarem.


No tak z mechaniki to ja jestem noga :P ale rozpiska Irka i mi się podoba tak czy siak

Zireael pisze:
SiNafay zrobi to, zrobi, tylko żeby mi nie było że za łatwo/za trudno


Dobry pomysł i tak już widać dużą poprawę choć nie lubię Drizzta do tego stopnia że może i bym przymknął oko gdyby okazał się wymoczkiem(ok tylko żart :razz: :D choć naprawdę go nie cierpię:PPP)

Zireael pisze:
Diriel w grze proponuje Malavonowi współpracę. Jakiego rodzaju, nie wiadomo dokładnie, ale napomyka o przeszłości i o tym, że drowy żyły niegdyś na powierzchni. Stąd wymyśliłam ten kawałek. Ginafae, siostra Malavona, zawsze wydawała mi się idealną partnerką dla naszego elfa.


Na pewno wyszło ciekawie

Zireael pisze:
Swoją drogą, potem zobaczysz również Artemisa w mojej wersji. Ten z FRCS nie ma Szponu Charona przede wszystkim.


No, Artemis wydaje się zdecydowanie ciekawszą postacią(jak na standardy Salvatorego oczywiście przy całym szacunku dla niego) szpon pewnie mu zabrali bo bali się pakerstwa które próbują sztucznie ograniczać co w tym konkretnym wypadku wyszło im IMHO na złe :P

Pytanie: czy w swojej rozpisce Artemisa uwzględnisz tę wyssaną esencję Pomroka o którą kłócą się prawie wszyscy fani? :razz:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Dom Vrinn [3.5 FR]

ndz sie 16, 2009 12:44 pm

Brilchan pisze:
Czyli miałem racje, wystarczyło mi kilka jego wypowiedzi w BGII żeby przestać go lubić :P
Ale rozpiska fajna połączenia broni palnej (moim zdaniem strasznie niedocenianej w FR) i iluzji może być naprawdę zabójcze :D
BTW: Czy planujesz jakieś wątek z przeklętymi dziećmi Arie że rozpisałaś te dwie postaci których raczej nie darzysz sympatią czy po prostu chcesz mieć komplet?


Nie robię czegoś takiego jak "mieć komplet". Po prostu, dzieci Aerie pojawią się w późniejszych rozdziałach. A trudno pisać o dzieciach nie wiedząc nic o matce. Z kolei, trudno pisać o Aerie bez wspomnienia o Quayle'u. Kółko się zamyka. A mały Quayle to jedyny powód, dla którego wwwwnerwwwwiający gnom się tu pojawił.

Zireael pisze:
Swoją drogą, potem zobaczysz również Artemisa w mojej wersji. Ten z FRCS nie ma Szponu Charona przede wszystkim.


Brilchan pisze:
No, Artemis wydaje się zdecydowanie ciekawszą postacią(jak na standardy Salvatorego oczywiście przy całym szacunku dla niego) szpon pewnie mu zabrali bo bali się pakerstwa które próbują sztucznie ograniczać co w tym konkretnym wypadku wyszło im IMHO na złe :P
Pytanie: czy w swojej rozpisce Artemisa uwzględnisz tę wyssaną esencję Pomroka o którą kłócą się prawie wszyscy fani? :razz:


Szpona nie ma, ponieważ rozpiska była robiona po Drodze do Świtu. A więc jeszcze przed serią Najemnicy, gdzie dochodzi ten miecz.
Pomroka nie uwzględnię, właśnie dlatego, że wszystkim bruździ. Poza tym takie tyciunie coś nie ma wpływu na mechanikę. Co najwyżej może sobie dłużej Entreri pożyć.
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

Dom Vrinn [3.5 FR]

ndz sie 16, 2009 2:00 pm

Zireael pisze:
Nie robię czegoś takiego jak "mieć komplet". Po prostu, dzieci Aerie pojawią się w późniejszych rozdziałach. A trudno pisać o dzieciach nie wiedząc nic o matce. Z kolei, trudno pisać o Aerie bez wspomnienia o Quayle'u. Kółko się zamyka. A mały Quayle to jedyny powód, dla którego wwwwnerwwwwiający gnom się tu pojawił.


Mam nadzieje że się nie obraziłaś? :razz: od początku mi się wydawało że zamierzasz tak zrobić :D :spoko:

Zireael pisze:
Szpona nie ma, ponieważ rozpiska była robiona po Drodze do Świtu. A więc jeszcze przed serią Najemnicy, gdzie dochodzi ten miecz.


Aha, ok nie znam tej serii za dobrze(praktycznie w ogóle:P)

Zireael pisze:
Pomroka nie uwzględnię, właśnie dlatego, że wszystkim bruździ. Poza tym takie tyciunie coś nie ma wpływu na mechanikę. Co najwyżej może sobie dłużej Entreri pożyć.


No to w sumie racja, ale można by podkreślić w biografii że w wyniku pewnych działań wydłużył sobie życie ponad ludzką miarę co ty na to?

I jeszcze jedno czy twój Entrerie będzie bardziej "tradycyjnie zły " czy "Neutralny \dobry" ?
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Dom Vrinn [3.5 FR]

ndz sie 16, 2009 3:57 pm

Brilchan pisze:
No to w sumie racja, ale można by podkreślić w biografii że w wyniku pewnych działań wydłużył sobie życie ponad ludzką miarę co ty na to?
I jeszcze jedno czy twój Entrerie będzie bardziej "tradycyjnie zły " czy "Neutralny \dobry" ?


Ok. A co do drugiego pytania: Entreri dobry to tak jak mały słoń. :D :D :D :D

Oto emo drow. :wink:



Następna - Ginafae Despana.

Oto Ginafae, siostra Malavona Despana.



Następna jest córka Liriel Baenre i Fyodora.

Scaliłem podwójne posty.
Mod. Helldog.
Ostatnio zmieniony czw lip 08, 2010 8:41 pm przez Zireael, łącznie zmieniany 6 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

Dom Vrinn [3.5 FR]

pn sie 17, 2009 3:35 pm

Co do Drizzta nie mam większych uwag poprawnie rozpisany przy okazij trochę o nim się dowiedziałem:D(bo czytałem tylko 2 pierwsze książki z pierwszej trylogii na resztę szkoda mi było pieniędzy)
Ginafae wydaje się o niebo ciekawsza czy jest to postać twojego autorstwa czy pomysł z jakiegoś moda? Tak czy siak bardzo mi przypadłą do gustu doskonale reprezentuje sobą wyznawcę Zamaskowanego Pana chociaż na tle twoich innych postaci sprawia raczej wrażenie bohaterki tła
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Dom Vrinn [3.5 FR]

pn sie 17, 2009 5:16 pm

Ginafae to postać z czystego IWD II.
Bohaterka tła... Owszem. Ale w końcu nie każdy musi być epikiem 20. poziomu :D

Oto córka Liriel.



Następni - hmm. Zależy, kogo najpierw skończę, bo mam kilka postaci napisanych w 3/4.

Scaliłem podwójne posty.
Mod. Helldog.
Ostatnio zmieniony czw lip 08, 2010 8:44 pm przez Zireael, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

Dom Vrinn [3.5 FR]

wt sie 18, 2009 7:47 pm

Zireael pisze:
Bohaterka tła... Owszem. Ale w końcu nie każdy musi być epikiem 20. poziomu :D


Ba! Powiem więcej przydałoby ci się więcej postaci tła (choć Namrasit, twierdzi że już się pogubił w tych koneksjach:D ) myślę że uczyniłoby to twoje opowiadanie ciekawszym i bogatszym :)

Co do Elvandra y to ciekawa postać tak samo jak Lireale jest jedną z ciekawszych Drowek może dlatego że nie o popisał jej R.A. Salvatore :razz: Czy ta córka jest bohaterką jakieś książki? Byłbym wdzięczny gdybyś przy opisach zaznaczała jeżeli rozpisujesz jakąś postać z moda\gry\książki. Nie to żebym miał o to pretensje co to to nie, po prostu nie musiałbym za każdym razem pytać :wink:

I jeszcze jedna prośba. Kiedyś rozpisałaś możliwości Domu Vrinn(ilość szlachty,niewolników itp) czy mogłabyś wrzucić to na listę postaci? Myślę że najlepiej pasowałoby na sam początek listy

pozdrawiam :)
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

Re: Dom Vrinn [3.5 FR]

wt sie 18, 2009 8:59 pm

Zireael pisze:
Ginafae to postać z czystego IWD II.
Bohaterka tła... Owszem. Ale w końcu nie każdy musi być epikiem 20. poziomu :D


No tak, ale w świecie sa też i 3- lvlowe ciekawe postacie :). Np taki Ak'nen. Moze słaby itp, ale pewnie w niejednej druzynie by sie mu miejsce znalazło.

Zauważ że w twoim opisie nie ma nikogo o SW<10, a przecież plusem niskolewelowców jest to, ze można ich opisac szerzej i dokładniej, bo maja krótszą historię.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Dom Vrinn [3.5 FR]

śr sie 19, 2009 10:04 am

Brilchan pisze:
Ba! Powiem więcej przydałoby ci się więcej postaci tła (choć Namrasit, twierdzi że już się pogubił w tych koneksjach:D ) myślę że uczyniłoby to twoje opowiadanie ciekawszym i bogatszym :)

Co do Elvandra y to ciekawa postać tak samo jak Lireale jest jedną z ciekawszych Drowek może dlatego że nie o popisał jej R.A. Salvatore :razz: Czy ta córka jest bohaterką jakieś książki? Byłbym wdzięczny gdybyś przy opisach zaznaczała jeżeli rozpisujesz jakąś postać z moda\gry\książki. Nie to żebym miał o to pretensje co to to nie, po prostu nie musiałbym za każdym razem pytać :wink:

I jeszcze jedna prośba. Kiedyś rozpisałaś możliwości Domu Vrinn(ilość szlachty,niewolników itp) czy mogłabyś wrzucić to na listę postaci? Myślę że najlepiej pasowałoby na sam początek listy


Dorzucę link do rozpiski domu do indeksu.
Pomysł z zaznaczeniem postaci z gry itp. fajny. Zaraz to zrobię.
Elvandra jest moim własnym pomysłem.

EDIT: Postacie z gier już oznaczyłam. Postacie z książek trochę później.

@ powyżej
SW <10? Dobra, następna postać będzie miała taki poziom. Zresztą to nawet logiczne w przypadku niektórych.

Ech. Nie dało się poniżej 10, ale masz równo 10.

Oto syn Diriela i Ginafae.


Proszę o uwagi.
A jeśli ktoś chce postać o SW <10, proszę o jakieś podpowiedzi.

Scaliłem podwójne posty.
Mod. Helldog.
Ostatnio zmieniony czw lip 08, 2010 4:47 pm przez Zireael, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

Dom Vrinn [3.5 FR]

czw sie 20, 2009 11:55 am

Zireael pisze:
Proszę o uwagi.
A jeśli ktoś chce postać o SW <10, proszę o jakieś podpowiedzi.


Komentarz dobra postać tła jeżeli chcesz polepszyć intrygi potrzebujesz właśnie takich pionków, a podpowiedz? Może spróbuj rozpisać jakiegoś niewolnika ? :razz:

Zireael pisze:
Elvandra jest moim własnym pomysłem.


Aha no to gratulacje bo wyszła ciekawie :D
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Dom Vrinn [3.5 FR]

pt sie 21, 2009 10:25 am

Oznaczyłam postaci z książek.
A oto córka Wulfgara. Pojawia się jako dziecko w kilku ostatnich tomach sagi Drizzta. Trzy czwarte pomysłu są moje. Poza tym, macie postać o SW<10.



Proszę o uwagi.

Kolejna postać z Baldurka.


Proszę o uwagi.

Scaliłem podwójne posty.
Mod. Helldog.
Ostatnio zmieniony czw lip 08, 2010 8:35 pm przez Zireael, łącznie zmieniany 5 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Ramirez Kel Ruth
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 526
Rejestracja: ndz sty 23, 2005 4:18 pm

Dom Vrinn [3.5 FR]

sob sie 22, 2009 1:08 pm

W przeciwieństwie do innych forumowiczów, nie mam zamiaru zagłębiać się w szczegóły mechaniczne, SW itd. Skoncentruję się na opisach, które cenię najbardziej.

Zireael pisze:
Nie ma takich przeciwników, których by się nie bała.


To w opisie Colson. Czyli nie ma takich przeciwników, których by się nie bała? Podwójna negacja, daje efekt: Colson boi się wszystkich przeciwników. Podchodzi szczur, a Colson ucieka gdzie pieprz rośnie.

Co do całego tematu:
W wielu opisach widać, że chcesz coś przekazać ale brakuje Ci pomysłu na zdanie, które by przekaz w pełni oddało. Wychodzą dziwne rzeczy:

Zireael pisze:
Zdaje sobie sprawę, że nikt nie zna całości natury.


Chciałaś powiedzieć: nikt nie zna wszystkich tajemnic/sekretów natury ale "całość"... Wyobrażasz sobie człowieka, który mówi: "Znam całość natury!"?

Zireael pisze:
W głębi serca jest to młoda, nieco zagubiona dziewczyna o dobrym sercu.


Masło maślane. W głębi serca ma dobre serce - matrioszka, czy co? :D

Zireael pisze:
Pragnie odnaleźć Wulfgara, który był jej ojcem.


Nie wiedziałem, że ojcem można raz być, a raz nie być. Jak go znajdzie, to zapewne Wulfgar znowu stanie się jej ojcem? Poprawne zdanie powinno wyglądać tak: Pragnie odnaleźć Wulfgara, którego zawsze traktowała jak ojca / Pragnie odnaleźć Wulfgara, swojego przybranego ojca.

Zireael pisze:
Do jej męża Colson ma stosunek w najlepszym razie obojętny, a w najgorszym lekko pogardliwy.


Używając "W najlepszym razie/wypadku" podaje się zwykle tylko jedną możliwość/opcję. Jeżeli chcesz powiedzieć, że jak ma humor to traktuje go obojętnie, a jak wstanie lewą nogą, to pogardliwie - inaczej ułóż zdanie.

Zireael pisze:
Cernd ma do rodziny stosunek raczej obojętny. Dla niego więzy krwi znaczą niewiele. Rodziców nie pamięta. Żonę opuścił.


Za dużo pojedynczych zdań tworzy z opisu coś na miarę telegramu. Synu STOP Nie ma dziś obiadu STOP Kup fasolkę i ziemniaki STOP Mielone dostaniesz w mięsnym STOP Nie zapomnij o panierce. STOP

Zireael pisze:
Tam pokonał Druidkę Cienia o imieniu Faldorn, która próbowała zepsuć naturę


Wiadomo, o co chodzi tylko... brzmi to co najmniej, jakby nautra była jakąś zabawką, banalnym mechanizmem, który można po prostu zepsuć.

Tego typu dziwactw masz w opisach zapewne wiecej. Masz za to wielki plus ode mnie za sam nakład pracy. Pomijając błędy, rzeczywiście widać sporo trudu włożonego w rozwój tego tematu. :spoko:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Dom Vrinn [3.5 FR]

sob sie 22, 2009 3:11 pm

Dzięki, postaram się popoprawiać te różne błędy.
A temat wziął się z nudów...

Jedna z ostatnich postaci z BG.



Proszę o uwagi. Powyższe zostały uwzględnione, dzięki Ramirez!

Moja wersja najsłynniejszego zabójcy Krain. Wiadomości z Wikipedii.



Proszę o komentarze. Co o nim sądzicie?

Scaliłem podwójne posty.
Mod. Helldog.
Ostatnio zmieniony czw lip 08, 2010 8:42 pm przez Zireael, łącznie zmieniany 5 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

Dom Vrinn [3.5 FR]

pn sie 24, 2009 3:50 pm

Długo mnie nie było i mam sporo do komentowania :D

Zacznę od Baltazara jako że jest najświeższy podoba mi się jego rozpiska aż szkoda że musiał tak marnie zginąć :( z drugiej strony sam chciał się zabić więc wyszło na jedno:P

Za to mam kilka uwag do Cernda po pierwsze zawsze widziałem go jako wilkołaka który zapanował nad swoimi instynktami i poprzez rygorystyczny trening rozwinął dodatkowo rozwijając swą zwierzęcą formę ale w sumie to tylko moja wizja i pewnie niezgodna z mechaniką więc tu ci odpuszczę :razz: :wink:

Druga uwaga : Choć ładnie udało ci się ująć jego osobowość zignorowałaś trochę jago przeszłość. Powinnaś napisać trochę więcej o jego rozstaniu Galią zrezygnowaniu ze związku z nią i szlachectwa żeby podążać ścieżka natury. Podkreśliłbym też jak ważny był dla niego ten rok medytacyj podczas którego otrzymał od duchów natury swój płaszcz i kostur,

Pytanie : Czy zamierzasz pociągnąć wątek złego syna - Ashdale’a nekromanty ?

O Enterim dopisze jak przeczytam bo pojawił się jak pisałem tego posta :-)
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Dom Vrinn [3.5 FR]

pn sie 24, 2009 4:28 pm

Cernd wilkołak. Rany. Zapomniałam. Nigdy nie miałam go w drużynie i tak naprawdę nie skojarzyłam. Poprawię, jak znajdę trochę czasu. EDIT: Już zrobione.
Ashdale jest w 3/4 rozpisany. Niedługo się pojawi.

Oto bliźnięta kambiony z IWD II.





Scaliłem podwójne posty.
Mod. Helldog.
Ostatnio zmieniony ndz maja 02, 2010 7:45 pm przez Zireael, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Ramirez Kel Ruth
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 526
Rejestracja: ndz sty 23, 2005 4:18 pm

Dom Vrinn [3.5 FR]

śr sie 26, 2009 1:21 pm

Zireael pisze:
Isair jest młodym elfem o ostrej twarzy


I twarzą tnie niczym mieczem! :spoko: O ostrych rysach twarzy.

Zireael pisze:
Z uwagi na ich pół-czarcią krew, kobieta trzymała ich w tajemnicy.


Tajemnica to nie komórka, w której trzyma się dzieci. W tajemnicy można trzymać istnienie kogoś.

Zireael pisze:
Imiona nadał im Iselor, miejscowy pół-elf, po swoich rodzicach.


Jeżeli już, to powinno być w tej kolejności: Imiona nadał im po swoich rodzicach Iselor, miejscowy pół-elf.

Zireael pisze:
Niestety, kiedy Egenia zmarła, miejscowi próbowali ich zabić, sądząc, że oboje zabili swoją przybraną matkę. Bliźniaki były zmuszone ich zabić w samoobronie.


Kiedy zmarła, próbowali zabić, sądząc że zabili, były zmuszone zabić.

A teraz najważniejsze. Pomijając sztywny sposób, w jaki tworzysz opisy, nie rozumiem, dlaczego napisałaś niemalże identyczne opisy brata i siostry ( w 65% to to samo, te same zdania) + identyczną na 99% historię, podmieniając tylko imiona i słowa brat/siostra. Rozumiem, że to bliźniaki... ale to nie znaczy, że ich opisy muszą wyglądać tak samo.

Historę należało napisać raz, a dobrze, dla obu postaci. Opisy urozmaicić, inaczej sklecić, ew. również napisać wspólne.
Ostatnio zmieniony śr sie 26, 2009 1:22 pm przez Ramirez Kel Ruth, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Dom Vrinn [3.5 FR]

śr sie 26, 2009 2:36 pm

Dziękuję za uwagi Ramirez.
Przyznam się, że opis skopiowałam, bo nie najlepiej się czuję. Napisałam opis tylko po to, żeby zabić czas. Jak będę się lepiej czuła, to popoprawiam.
Aha. Czy to oznacza, że będziesz tu zaglądał? Bo jesteś chyba pierwszą osobą, która to czyta, a która nie czytała opowiadania...
 
Awatar użytkownika
Ramirez Kel Ruth
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 526
Rejestracja: ndz sty 23, 2005 4:18 pm

Dom Vrinn [3.5 FR]

śr sie 26, 2009 6:01 pm

Zireael pisze:
Przyznam się, że opis skopiowałam, bo nie najlepiej się czuję (...) Aha. Czy to oznacza, że będziesz tu zaglądał? Bo jesteś chyba pierwszą osobą, która to czyta, a która nie czytała opowiadania...


Widzisz, gdy ja się źle czuję (a akurat tak jest, bo muszę w 5 dni skończyć pisać pracę dyplomową na jakże wymowny temat: "Mimesis in Tolkien's Middle-earth") zaglądam na forum i z nudów przyglądam się opisowym tekstom maści wszelakiej, szukając w nich błędów, a także ciekawych zwrotów, których nie znam (a mogą mi się przydać np. przy tworzeniu świata, czy pisania opowiadań). Czy będę tu dalej zaglądał? A nie wiem... Jeżeli chodzi o Twoje opowiadanie, zdaje się, że przeczytałem kiedyś parę stron. Nie wiem tylko, czy:
a) chodzi Ci o to, że skoro tam nie bywam, to nie powinienem się wypowiadać tutaj
b) chcesz, żebym i tam poszedł tylko nie jesteś świadoma, że jeżeli tam wkroczę i zacznę komentować, to wytknę Ci wszystkie błędy, jakie jestem w stanie znaleźć/będzie mi się chciało komentować, a to nie koniecznie będzie przyjemne.

Więc jak? :razz:

PS: No i zdrowiej oczywiście, zdrowiej!
Ostatnio zmieniony śr sie 26, 2009 6:02 pm przez Ramirez Kel Ruth, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Dom Vrinn [3.5 FR]

śr sie 26, 2009 6:43 pm

Ani a), ani b). Chociaż oczywiście nie miałabym nic przeciwko nowemu czytelnikowi opowiadań.
Po prostu jestem zaskoczona, że znalazł się ktoś, kogo zainteresowały opisy postaci, a kto nie czytał opowiadania. Zarówno Brilchan, jak i Khemlish czytają opowiadanie... (i czekają na kolejny rozdział, tylko mi wena uciekła)
Natomiast komentarze zarówno tu, jak i tam są bardzo mile widziane!
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

Re: Dom Vrinn [3.5 FR]

czw sie 27, 2009 12:46 am

Ramirez Kelebrin Ruth pisze:
b) chcesz, żebym i tam poszedł tylko nie jesteś świadoma, że jeżeli tam wkroczę i zacznę komentować, to wytknę Ci wszystkie błędy, jakie jestem w stanie znaleźć/będzie mi się chciało komentować, a to nie koniecznie będzie przyjemne.


Nie rzucaj słów na wiatr :D, bo runiesz wstecz :D. Opcję druga zastosujesz zapewne bardzo szybko :)
Ostatnio zmieniony czw sie 27, 2009 12:49 am przez Namrasit, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Ramirez Kel Ruth
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 526
Rejestracja: ndz sty 23, 2005 4:18 pm

Dom Vrinn [3.5 FR]

czw sie 27, 2009 9:11 am

Hehe kolejna ofiara moich korekt ściga mnie w innym temacie ;D

Zireael pisze:
(i czekają na kolejny rozdział, tylko mi wena uciekła)


To ją goń, a jak złapiesz, to zamknij w piwnicy, by skubana nigdzie nie zwiała.
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

Re: Dom Vrinn [3.5 FR]

czw sie 27, 2009 12:42 pm

Ramirez Kelebrin Ruth pisze:
Hehe kolejna ofiara moich korekt ściga mnie w innym temacie ;D


Nie no ja po prostu przeczytałem to opowiadanie Zi i chciałbym zobaczyć czy rzeczywiscie ktos byłby tak twardy by wytknąć tam wszystkie błędy. Choć wątpliwe aby Zi sie tym przejeła. Pierwsze rozdziały wciaz stoją jak stały, strasząc czytelników :D
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 25

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości