Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 25
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Dom Vrinn [3.5 FR]

czw sie 27, 2009 2:15 pm

Sorry. Po prostu absolutnie nie mam czasu, żeby je poprawić. Real Life... Szkoła za tydzień, a ja mam nogę w gipsie i zero sił na korektę. Więc może będziecie tak mili i zignorujecie początek? Chociaż oczywiście wytknięcie błędów nie zaszkodzi, jak będę miała czas, to będę je poprawiać.
Niestety, nic nie obiecuję, we wrześniu zaczynam klasę maturalną i siedzenie w szkole do 16.00.

Oto syn Cernda.



Proszę o uwagi.

Scaliłem podwójne posty.
Mod. Helldog.
Ostatnio zmieniony ndz maja 02, 2010 7:46 pm przez Zireael, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Ramirez Kel Ruth
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 526
Rejestracja: ndz sty 23, 2005 4:18 pm

Dom Vrinn [3.5 FR]

pt sie 28, 2009 5:49 pm

Zireael pisze:
Ashdale ma szare oczy swojego ojca


Brzmi makabrycznie. Wydłubał je ojcu i trzyma je teraz w sakiewce na oczy. "Ma szare oczy po swoim ojcu" brzmi mniej dosłownie, "Kolor szarych oczu odziedziczył po ojcu" również.

Zireael pisze:
ale poza tym zupełnie go nie przypomina (...) Kolejną różnicą między nim a ojcem (...) Młodzieniec jest dokładnym przeciwieństwem ojca.


Już za pierwszym razem dałaś to do zrozumienia. Umieszczanie - "zupełnie nie przypomina", "kolejną różnicą" i "jest dokładnym przeciwieństwem", to przesyt tego samego przekazu.

Zireael pisze:
Zamiast kochać naturę, on ją niszczy. Zamiast chronić życie, zabija. Ashdale'a nie interesuje równowaga - obchodzi go jedynie surowe zło, czysta nienawiść.


On wciśnięte na siłę, surowe zło, niczym surowe mięso (Ashdale się nim żywi, to fakt). Ten opis kuleje. Wiem dokładnie, co chciałaś powiedzieć. Aż mnie skręca, żeby przełożyć to na ludzki język:

"Ashdale posiada charakter typowego niszczyciela. Obraca w niwecz wszystko, co tylko znajdzie się w jego zasięgu. Powoduje nim czysta nienawiść do natury i życia. Jest siewcą chaosu, zawziętym przeciwnikiem równowagi."

Zireael pisze:
Ashdale nienawidzi ludzi i zrobi wszystko, żeby zetrzeć ich uśmiechy, ich radość z ziemi.


Ashdale nienawidzi ludzi i zrobi wszystko, żeby zetrzeć ich uśmiechy, zniszczyć dobre chwile na tym ziemskim padole, zadeptać radość, zepsuć zabawki, nadepnąć na odcisk, sprawić, że stopa zlatuje z laczka na szyszkę...
Dziewczyno tutaj akurat przesadzasz z opisem. Jeżeli się kogoś nienawidzi, to oczywiste jest, że nie życzy mu się dobrze i że nie pragnie się jego szczęścia. Twoje: zetrzeć ich uśmiechy, ich radość z ziemi jest równie przegięte, co moja "rozwinięta propozycja".
Po drugie szyk zdania. Pisząc ich radość z ziemi masz oczywiście na myśli "zetrzeć coś z powierzchni ziemi"
Problem w tym, że:
- "Zetrzeć" i "z ziemi" jest tak od siebie oddalone, że wychodzi na to: Chce zetrzeć ich uśmiechy, ich radość, która jest z ziemi.
- Pomijając fakt, że uśmiechy zetrzeć można z TWARZY, a nie z ziemi, czy też jej powierzchni.

Zireael pisze:
Uważa go za potwora, za skazę na obliczu świata.


Straszny patos.

Na chwilę zostawię ten temat, bo nie chcę wyjść na dręczyciela. Niech się inni wypowiadają. Radzę Ci jednak popracować nad złożonymi zdaniami. Twoją bolączką są nieudolne opisy, w których chcesz coś powiedzieć, ale nie potrafisz tego poprawnie przekazać. Po drugie tzw. kolokacje, czyli niepoprawne łączenie słów w ciąg znaczeniowy (zetrzeć kogoś z powierzchni ziemi, zetrzeć uśmiech z twarzy). Wszystko to jest jak najbardziej do dopracowania, wymaga jednak wkładu własnego. Nie można po prostu pisać i oczekiwać, że z każdą stroną jest lepiej.

PS: I nie zrozum mnie źle, jestem jak najbardziej za tym, byś dalej tworzyła i pisała, bo imponują mi ludzie, którzy się czymś zajmują i w coś angażują. Tylko dla dopełnienia obrazu, super jest, gdy ci ludzie robią postępy i dokształcają się w swych dziedzinach. Zastój jest przeciwnikiem ambitnych ludzi.
Ostatnio zmieniony pt sie 28, 2009 5:58 pm przez Ramirez Kel Ruth, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Dom Vrinn [3.5 FR]

ndz sie 30, 2009 10:30 am

Dzięki za uwagi Ramirez, naprawdę nie mam nic przeciwko twoim dalszym komentarzom. Nb. jesteś może jakimś językoznawcą? Bo ta korekta ci świetnie wychodzi...

A oto kolejna postać z IWD II NPC.



Proszę o uwagi. Następny powinien być Velderin Bregan, autorstwa Brilchana.
Ostatnio zmieniony ndz maja 02, 2010 7:47 pm przez Zireael, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: Dom Vrinn [3.5 FR]

sob wrz 05, 2009 6:37 pm

Wszystko świetnie, znalazłem tylko jeden mały błąd. Cernd nie ma wliczonych KW za wilkołaka. Poza tym OK (a nawet lepiej).
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Dom Vrinn [3.5 FR]

ndz wrz 06, 2009 10:22 am

Dzięki Altaris. Zaraz temu zaradzę.
P.S. Miło widzieć, że nowe osoby tu zaglądają.
 
Awatar użytkownika
Snusmumriken
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 151
Rejestracja: wt cze 09, 2009 1:02 pm

Dom Vrinn [3.5 FR]

ndz wrz 06, 2009 11:39 am

Zireael pisze:
Jaemal jest przystojnym mężczyzną o bardzo jasnej cerze. Nosi długie czarne włosy. Oczy aasimara są równie ciemne, jak jego fryzura. Wydają się jednakże błyszczeć niczym gwiazdy. Blask ten wydaje się pochodzić z wewnątrz jego istoty. Zaklinacz ma szlachetne rysy twarzy i pełne wargi. Nosi szaty maga z gładkiego materiału, w kolorze purpury. Ozdobione one są szafirową spinką, a na rękawach widnieją złote mankiety.


Jak dla mnie jest tu za dużo zdań pojedyńczych, które bez problemu można zamienić na złożone, co poprawi jakość czytania.

Zdanie "Zaklinacz nie chce być postrzegany jako zraniony na duszy." jest wyciągnięte z kontekstu. Czytając dalej jego historię można się domyślić o co Ci chodzi, ale myślę, że powinnaś to sprecyzować.
Ostatnio zmieniony ndz wrz 06, 2009 11:40 am przez Snusmumriken, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Dom Vrinn [3.5 FR]

ndz wrz 06, 2009 11:43 am

Dzięki. Postaram się coś wymyślić. Ale nic nie gwarantuję.
Co do zdań pojedynczych to po prostu wolę pisać tak. Potem się przyzwyczajam pisać zdaniami złożonymi i w wypracowaniach polonista mi znajduje błędy składniowe.... sam mówił, żeby pisać raczej pojedynczymi.
 
Awatar użytkownika
Snusmumriken
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 151
Rejestracja: wt cze 09, 2009 1:02 pm

Re: Dom Vrinn [3.5 FR]

ndz wrz 06, 2009 12:28 pm

Zireael pisze:
Dzięki. Postaram się coś wymyślić. Ale nic nie gwarantuję.
Co do zdań pojedynczych to po prostu wolę pisać tak. Potem się przyzwyczajam pisać zdaniami złożonymi i w wypracowaniach polonista mi znajduje błędy składniowe.... sam mówił, żeby pisać raczej pojedynczymi.


To masz cieńkiego polonistę. Dużo zdań pojedyńczych po sobie daje efekt dynamizacji wypowiedzi istotny przy opisie np. walki, a nie opisie postaci. Zresztą używanie spójników pomiędzy zdaniami zawsze poprawiało ocenę za kompozycję (tak było przynajmniej za moich czasów, a nie było to dawno temu), nie wspominając już, że czyta się to przyjemniej. Nie namawiam Cię do pisania zdań a la Verne, długich czasem na osiem linijek, tylko do zwykłego urozmaicenia wypowiedzi. Chyba nie chcesz stać w miejscu z pisaniem? Tutaj masz dobrą okazję potrenować ;p Jakby co, zawsze Cię ktoś poprawi ;)
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

Dom Vrinn [3.5 FR]

ndz wrz 06, 2009 1:10 pm

Żeby nie stać w miejscu z czytanie to wcale nie należy pisać więcej, tylko czytać. Dobrych tekstów, książek itp. Tym lepiej piszemy, im więcej przeczytaliśmy (to buduje bazę słów, zabaw słownych itp).
A co do błędów składniowych to one właśnie z tego wynikają - z braku wzorców.
Ostatnio zmieniony ndz wrz 06, 2009 1:11 pm przez Namrasit, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

Dom Vrinn [3.5 FR]

wt wrz 08, 2009 1:38 pm

Muszę przyznać rację przedmówcą od czasu opisu Cendra jakość twoich prac poszła zdecydowanie w dół. Ale przekornie powiem że świadczy to o tym że dobrze przygotowujesz się do egzaminu maturalnego z Polskiego :wink: :razz: :hahaha:
Pamiętaj system edukacji jest trucizną a matura to już w ogóle smocza żółć jakaś :razz: zobaczysz na studiach ile złych przyzwyczajeń przyjdzie ci pokonać ale zanim do tego dojdzie musisz zdać tego potwora :D więc ja radzę coś zupełnie przeciwnego do moich przedmówców na razie lepiej nie poprawiaj swojego stylu bo jeszcze zaczniesz myśleć samodzielnie i dobrze pisać a za to nie ma punktów na egzaminie(!) :lol: na rozwijanie się jako pisarka znajdziesz czas jak już zdobędziesz ten świstek z "egzaminu dojrzałości"

Teraz będzie trochę na temat : Jaemal - ja wiem że maiły być postaci tła ale on jest taki bezbarwny jedyną emocją jaką we mnie budzi to współczucie z powodu utraty atrybutu męskości ale w przeciwieństwie do innych zapożyczonych z gier i książek postaci zupełnie nie widzę jaką rolę mógłby odegrać w twej historii.

Cernd dalej jest potraktowany po macoszemu moje uwagi i propozycje zamian - Nie mógł się urodzić w wysokim lesie bo jakby wtedy poznał swoją narzeczoną, Moja propozycja Cernd powinien pochodzić z jakieś ubogiej rodziny kupieckiej lub szlacheckiej z Amnu. Jego ślub został zaaranżowany. Mimo to bardzo kochał żonę (dalej to już historia kanoniczna) Nasz wilkołak poczuł powołanie do bycia druidem a jego partnerka życiowa pozwoliła mu odejść nie mówiąc że jest w ciąży. Moja propozycia - Niech nasz druid zarazi się Likontropią i opanuje ją przy asyście druidów pochodzących z wysokiego lasu, co z kolej mogłoby go zainspirować do tego aby samemu zostać druidem. Po za tym powinnaś inaczej napisać o jego rocznej medytacji to jest najważniejsze zdarzenie w życiu tej postaci decydujące o jej charakterze

jego Syna rozpisałaś już lepiej tyle że za mało dokładanie i w zły sposób (brakowało tylko żeby na śniadanie jadł niemowlęta i kopał słodkie szczeniaczki jako hobby :razz: ) rozumiem o co ci chodziło i sam pomysł bazowy nie jest zły ale... Propozycje zmian rozpiszę ci jutro albo jak znajdę wolną chwilę ob sesja poprawkowa morduję :razz: :D

Dlatego piszę o tej szalonej porze żebyś wiedziała że nadal czytam to co piszesz tyle że nie mam czasu ko9mentować :P

Aha przy rozpisce Entrego przydałby się opis jego "Szpona" bo nie czytałem książek z nim(pewnie nie tylko ja ) więc nie znam dokładnych właściwości i historii tego artefaktu

Pozdrawiam Bril

oryginalnie pisane o 1szej w nocy ale forum się buntuje :P
Ostatnio zmieniony wt wrz 08, 2009 1:39 pm przez Brilchan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Dom Vrinn [3.5 FR]

wt wrz 08, 2009 5:52 pm

Dzięki Brilchan. Poziom poleciał w dół? Może. Czekam na twoje uwagi. Podobnie jak wszystkich pozostałych. Bez was bym nie znalazła połowy błędów.
Teraz mam po uszy szkoły. Naprawdę. Na jutro mam kampanię wrześniową opisać.
Jak będę miała trochę czasu, to będę poprawiać zarówno postacie w tym wątku, jak i opowiadanie (dżinn!).

Z dobrych wiadomości:
Napisałam już 9/10 rozdziału, zostało mi to jakoś zakończyć.
W czwartek mam prawie wolne (tyle żeby iść na targi na 10.00, a potem do domu). Więc będę mogła usiąść z długopisem/klawiaturą w ręku i pisać.
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

Dom Vrinn [3.5 FR]

śr wrz 09, 2009 7:44 am

Zireael pisze:
Poziom poleciał w dół? Może. Czekam na twoje uwagi. Podobnie jak wszystkich pozostałych. Bez was bym nie znalazła połowy błędów.


Poszedł ale to nie twoja wina:) W postaciach które opisujesz dalej czuć radość twórczą ale IMHO za mało dodajesz od siebie wcześniej jak opisywałaś jakieś postaci np. z BG to zawsze dodawałaś coś od siebie(np. pistolety wujka Arie) do tego twoim opisom brak lekkości ale to już z kolej zasługa Pana od Polskiego i jego zdań złożonych :P
Dickhead pisze:
To masz cieńkiego polonistę

To nie wina nauczyciela ale formy egzaminu :( Na razie się tym nie przejmuj się stylem i skup się na maturze ja przez rok po egzaminie nie byłem w stanie napisać żadnego wiersza a do dziś mam problem z pracami pisemnymi który z wolna przezwyciężam. Ale ty jesteś zdolniejsza ode mnie więc powinnaś szybciej wrócić do formy :spoko: :wink:

Przy okazji, podoba mi się twoje pozytywne podejście do krytyki :D

Zireael pisze:
Z dobrych wiadomości:
Napisałam już 9/10 rozdziału, zostało mi to jakoś zakończyć.


HURRAAAA!!!! :D :D :D :razz:

Sorry za ten maturalny offtop ale mam nadzieje że byłem odrobinę na temat :P? Jak zdam kilka egzaminów to podrzucę ci kilka pomysłów xD
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Dom Vrinn [3.5 FR]

śr wrz 09, 2009 8:15 pm

No dobra. Zrobiłam prace domowe. Jutro mam wolne. Przeczytać książkę zawsze zdążę ("Ludzi bezdomnych").

Oto bohaterka pojawiająca się co i rusz w pierwszym tomie. Po raz pierwszy w Rozdziale 20.



Proszę o uwagi. Następny powinien być Velderin.

Sorry za double post.
Nie musisz przepraszać. Po prostu tego nie rób.
Mod. Helldog.
Ostatnio zmieniony czw lip 08, 2010 4:54 pm przez Zireael, łącznie zmieniany 5 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Snusmumriken
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 151
Rejestracja: wt cze 09, 2009 1:02 pm

Dom Vrinn [3.5 FR]

czw wrz 10, 2009 8:39 pm

Zireael pisze:
Smylla jest wciąż jeszcze dość młodą kobietą.


Niepodoba mi się to zdanie. Jest młoda pomimo czego?

Zireael pisze:
Zaczęła stopniowo zyskiwać coraz większą sławę, aż w końcu nawet szlachcice z Menzoberranzan korzystali z jej usług. Jednym z nich była SiNafay Vrinn.


Wg tych zdań SiNafay jest szlachcianką z Menzo, a z tego co pamiętam pochodzi z Ched Nasad. Więc jak jest w końcu? ;)

Zireael pisze:
Nie wiadomo, w jaki sposób natrafiła na wyprawę łupieżczą drowów. Dołączyła do nich z własnej woli.


Tutaj szczegół. Zmień "." na "ale" i będzie wyglądać lepiej.

Reszta bez zarzutu - podoba mi się, nawet bardzo. Masz zdania złożone, a nie pogubiłaś się w nich wcale, więc nie marudź i pisz nimi dalej :) Duży plus za "niepowergamerską" postać.

Trzymaj poziom :)
Ostatnio zmieniony czw wrz 10, 2009 10:03 pm przez Snusmumriken, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Dom Vrinn [3.5 FR]

pt wrz 11, 2009 1:32 pm

Miło widzieć, że nowe osoby tu zaglądają.


Nie jestem taki nowy :evil:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Dom Vrinn [3.5 FR]

pt wrz 11, 2009 5:04 pm

Dickhead pisze:
Zireael pisze:
Zaczęła stopniowo zyskiwać coraz większą sławę, aż w końcu nawet szlachcice z Menzoberranzan korzystali z jej usług. Jednym z nich była SiNafay Vrinn.


Wg tych zdań SiNafay jest szlachcianką z Menzo, a z tego co pamiętam pochodzi z Ched Nasad. Więc jak jest w końcu? ;)


"Jednym z nich" odnosi się do szlachciców.

Zireael pisze:
Nie wiadomo, w jaki sposób natrafiła na wyprawę łupieżczą drowów. Dołączyła do nich z własnej woli.


Dickhead pisze:
Tutaj szczegół. Zmień "." na "ale" i będzie wyglądać lepiej.

Reszta bez zarzutu - podoba mi się, nawet bardzo. Masz zdania złożone, a nie pogubiłaś się w nich wcale, więc nie marudź i pisz nimi dalej :) Duży plus za "niepowergamerską" postać.
Trzymaj poziom :)


"Powergamerskich" postaci nie robię. Dzięki za wszystkie uwagi.

@ powyżej: Altaris, nie złość się. Miałam na myśli kogoś innego od Brilchana i Khemlisha.

Oto Velderin. Wygląd, historia, i wskazówki dotyczące mechaniki należą do Brilchana. Ja tylko spisałam to wszystko do kupy.



Proszę o uwagi. Zwłaszcza autora tej koncepcji. :wink:

Scaliłem podwójne posty.
Mod. Helldog.
Ostatnio zmieniony pn lis 01, 2010 12:17 pm przez Zireael, łącznie zmieniany 5 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

Dom Vrinn [3.5 FR]

pn wrz 14, 2009 7:40 pm

Szybki komentarz bo nie mam za bardzo czasu Smylla to świetna postać tła z niezłym potencjałem fabularnym co do Velderina jestem bardzo zadowolony ze sposobu w jaki go rozpisałaś
choć jak teraz patrze na ten mój opis to widzę że moja składnia również kuleje :razz: ale z tym na pewno nam jakieś miły użytkownik pomoże:D

Chciałęm jaszcze podkreślić że build mechaniczny w żadnym wypadku nie jest mojego autorstwa. Wygrzebałem go w starym numerze zinu internetowego "Tawerna RPG"
 
Awatar użytkownika
Snusmumriken
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 151
Rejestracja: wt cze 09, 2009 1:02 pm

Re: Dom Vrinn [3.5 FR]

wt wrz 15, 2009 12:21 am

Brilchan pisze:
Szybki komentarz bo nie mam za bardzo czasu Smylla to świetna postać tła z niezłym potencjałem fabularnym co do Velderina jestem bardzo zadowolony ze sposobu w jaki go rozpisałaś
choć jak teraz patrze na ten mój opis to widzę że moja składnia również kuleje :razz: ale z tym na pewno nam jakieś miły użytkownik pomoże:D


Pomoże? :P Łamańce pokroju:

Zireael pisze:
Velderin jest skrytym na pierwszy rzut oka nie wyróżniającym się z tłumu drowim magiem jednak jego czarny ubiór z kapturem zakrywającym zielone wiecznie zamyślone oczy jest jedynie fasadą jaką okazuje światu zewnętrznemu.


czy brak interpunkcji jak w:

Zireael pisze:
Ten przykry fakt przypomniał o sobie gdy Vel został sprzedany jako najemnik właścicielowi jednej z karczem poszukującemu kandydatów na posługujących się magią gladiatorów aby ubarwić walki na swych arenach. Przez następne lata Velderin walczył jako gladiator ciskając swoje zaklęcia wpierw w złapane bestie z Podmroku a następnie w innych podobnych jemu gladiatorów - niewolników.


rażą i kolą w oczy. Nie zrozumcie mnie źle, ale ta rozpiska nie powinna tutaj trafić w obecnej formie i to akurat twoja wina Zireael, bo to Ty podejmujesz się redakcji tekstu...

Co do autora: Myślę, że powinieneś rozwinąć wątek: "od pomywacza do asystenta maga". Potraktowałeś to pobieżnie, a jednak jestem ciekawy w jaki sposób niewolnik zaimponował doświadczonym magom.

Co do opisu taktyki:

Zireael pisze:
Velderin najchętniej wykorzystuje czary, które są wzmacniane przez Cienisty Splot. Tak więc, korzysta głównie z zaklęć ze szkół iluzji i nekromancji. Jednakże, nawet pomimo wykorzystywanej przez siebie magii cienia, używa czarów zaklinania.


Zaklinanie też należy do magii wzmacnianej przez Cienisty Splot.
Ostatnio zmieniony wt wrz 15, 2009 12:28 am przez Snusmumriken, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Dom Vrinn [3.5 FR]

wt wrz 15, 2009 5:31 pm

Dickhead pisze:
Pomoże? :P Łamańce pokroju:

Zireael pisze:
Velderin jest skrytym na pierwszy rzut oka nie wyróżniającym się z tłumu drowim magiem jednak jego czarny ubiór z kapturem zakrywającym zielone wiecznie zamyślone oczy jest jedynie fasadą jaką okazuje światu zewnętrznemu.


czy brak interpunkcji jak w:

Zireael pisze:
Ten przykry fakt przypomniał o sobie gdy Vel został sprzedany jako najemnik właścicielowi jednej z karczem poszukującemu kandydatów na posługujących się magią gladiatorów aby ubarwić walki na swych arenach. Przez następne lata Velderin walczył jako gladiator ciskając swoje zaklęcia wpierw w złapane bestie z Podmroku a następnie w innych podobnych jemu gladiatorów - niewolników.


rażą i kolą w oczy. Nie zrozumcie mnie źle, ale ta rozpiska nie powinna tutaj trafić w obecnej formie i to akurat twoja wina Zireael, bo to Ty podejmujesz się redakcji tekstu...

Co do autora: Myślę, że powinieneś rozwinąć wątek: "od pomywacza do asystenta maga". Potraktowałeś to pobieżnie, a jednak jestem ciekawy w jaki sposób niewolnik zaimponował doświadczonym magom.

Co do opisu taktyki:

Zireael pisze:
Velderin najchętniej wykorzystuje czary, które są wzmacniane przez Cienisty Splot. Tak więc, korzysta głównie z zaklęć ze szkół iluzji i nekromancji. Jednakże, nawet pomimo wykorzystywanej przez siebie magii cienia, używa czarów zaklinania.


Zaklinanie też należy do magii wzmacnianej przez Cienisty Splot.


Ops. Zagapiłam się. Dzięki, Dickhead. "Łamańce" poprawię. Moja redakcja sprowadzała się do skrócenia niektórych zdań i pododawania przecinków. Niestety, jak widać, nie wszystko poprawiłam.

Poprawiono Velderina.

A oto Korgan z BG II.


Proszę o uwagi.

Scaliłem podwójne posty.
Mod. Helldog.
Ostatnio zmieniony ndz maja 02, 2010 7:50 pm przez Zireael, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

Dom Vrinn [3.5 FR]

sob wrz 19, 2009 12:55 pm

Czy ty przypadkiem nie zbiłaś Korgana wyrzucając go ze statku za obrażanie Vconii ? :) po za tym praktycznie nie wstępował w opowiadaniu więc nie za bardzo rozumiem na co ci rozpiska tej postaci szczególnie że chyba nie darzysz krasnoludzkiego Berserkera wielką sympatią :D

Dickhead pisze:
Co do autora: Myślę, że powinieneś rozwinąć wątek: "od pomywacza do asystenta maga". Potraktowałeś to pobieżnie, a jednak jestem ciekawy w jaki sposób niewolnik zaimponował doświadczonym magom.


zaimponował im bo szybko się uczył i wykazał duży talent dp Sztuki. Oczywiście nauczyli go tylko podstaw żeby wiedział co kiedy podać ale nie był dla nich zagrożeniem. Po prostu odziedziczył duży talent po ojcu co było widoczne od samego początku jego kariery

I jeszcze jedna rzecz rozpisałem Velderin z takim podziałem żeby ci ułatwić Zireael, prace ale sądziłem że poukładasz to tak jak w przypadku Marisy. Ja podrzucam tylko ogólny koncept i pomysły bo nigdy nie mam czasu ani zdolności żeby to wszystko ładnie poukładać :razz:
Jeżeli zechcesz możesz nawet całkowicie zmieniać koncepty postaci daje ci pewien pomysł a ty rób z nimi co chcesz :D

Ps. w wolnej chwili skomentuje opowiadanie
Ostatnio zmieniony ndz mar 27, 2011 2:41 pm przez Brilchan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Dom Vrinn [3.5 FR]

sob wrz 19, 2009 1:24 pm

Brilchan pisze:
Czy ty przypadkiem nie zbiłaś Korgana wyrzucając go ze statku za obrażanie Vconii ? :) po za tym praktycznie nie wstępował w opowiadaniu więc nie za bardzo rozumiem na co ci rozpiska tej postaci szczególnie że chyba nie darzysz krasnoludzkiego Berserkera wielką sympatią :D


To tak było, ale kto powiedział, że na pewno się utopił? W opowiadaniu raczej się nie pojawi, ale prestiżówka z Ras Faerunu była dla niego jak wymarzona. Korgan był jedną z dwóch złych postaci, które miałam w drużynie w BG II. (Zgadnij kto był drugą :wink: )

Co do wątku "pomywacza - asystenta". Jest na tyle dużo różnych rozwiązań, że na żadne się nie zdecydowałam. Każdy, kto chce wykorzystać Velderina, może to sam sobie dopowiedzieć.
P.S. Ta złota zasada dotyczy wszystkich postaci tu umieszczonych.
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

Re: Dom Vrinn [3.5 FR]

sob wrz 19, 2009 1:45 pm

Zireael pisze:
Wskazówka: „Jestem Korgan. Krwawy Topór się nazywam. A mój topór jest cholernie napalony!”


Jakbym użył tego na sesji to moi gracze spadliby z krzeseł. Prawie jak w piosence.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Dom Vrinn [3.5 FR]

sob wrz 19, 2009 2:32 pm

Namrasit pisze:
Zireael pisze:
Wskazówka: „Jestem Korgan. Krwawy Topór się nazywam. A mój topór jest cholernie napalony!”


Jakbym użył tego na sesji to moi gracze spadliby z krzeseł. Prawie jak w piosence.


Jakiej piosence? Nie kojarzę. Ech... niezamierzone, jeśli w ogóle śmieszne.
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

Dom Vrinn [3.5 FR]

sob wrz 19, 2009 2:40 pm

Taka :P

Wiem że niezamierzone - ale właśnie dlatego śmieszne :D
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Dom Vrinn [3.5 FR]

wt wrz 22, 2009 6:00 pm

Postać-niespodzianka.



Pytanie za milion: jaka postać była pierwowzorem Sandrue?
Ostatnio zmieniony czw lip 08, 2010 4:57 pm przez Zireael, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

Dom Vrinn [3.5 FR]

wt wrz 22, 2009 9:14 pm

Zireael pisze:
Pytanie za milion: jaka postać była pierwowzorem Sandrue?


Snape z Pottera? :razz:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Dom Vrinn [3.5 FR]

śr wrz 23, 2009 2:22 pm

Good answer. :D Po prostu ostatnio zaczytuję się w Severitusach (dla tych co nie wiedzą, to opowiadania, w których Sev jest ojcem Harry'ego). A ktoś z moich znajomych żartem porównał gościa do nietoperza. No więc pomyślałam: jak by wyszedł facio w Zapomnianych Krainach?

Następny jest Kagain, a potem Shar-Teel (czyli dwie ostatnie postaci z nieśmiertelnej gry wszech czasów, inaczej zwanej BG :D
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

Re: Dom Vrinn [3.5 FR]

czw paź 08, 2009 5:20 pm

Nawet jeśli mój wolny czas, byłby ograniczony do minimum, to nie poskąpiłbym go na skomentowania krasnoludzkiego BNa. :)

Zireael pisze:
Korgan jest niemłodym już krasnoludem o lekko posiwiałych czarnych włosach. Jego twarz nosi liczne ślady walk. Wygląda na to, że również jego nos był niejeden raz złamany. Oczy mężczyzny jednak zachowują wciąż swoją bystrość i niebieską barwę. W starannie zaplecionej brodzie tkwi kilka złotych pierścionków. Tego samego rodzaju biżuteria ozdabia uszy Korgana. Nad wąskimi brwiami tkwi złoty hełm z rogami pochodzącymi z jakiegoś zwierzęcia.
Korgan jest typowym krasnoludem. Jest małomówny i opryskliwy. Mówi slangiem, w którym czasem pojawiają się przekleństwa. Ma obsesję na punkcie zapłaty – choć uznaje za nią zarówno złoto, jak i rozlew krwi. Ulubionym jego zajęciem jest walka. Wtedy jedyną jego myślą jest pocięcie przeciwnika na kawałki.
Krasnolud nie martwi się szczególnie tym, że może sobie zrobić osobistych wrogów. Z towarzyszami łączy go typowa mentalność najemnika. Krwawy Topór nie należy do zdrajców i nie wbija broni w plecy partnerów. Jednakże przy kolejnym zadaniu nie ma już skrupułów przed walką z wcześniejszymi towarzyszami.

Korgan bardzo niechętnie mówi o swojej przeszłości. Zapytany o nią warczy coś o swojej ostatniej, parszywej i zdradzieckiej drużynie. Jego przeszłość obfituje w akty przemocy i konflikty z członkami drużyn, które często kończyły się rozlewem krwi.
Wiadomo jednak, że urodził się w krasnoludzkiej twierdzy w Podmroku i zetknął się też z domem DeVir z Menzoberranzan.
Plotka niesie że Korgan przebywa w Athkatli, gdzie zapija wspomnienie po ostatniej, nieudanej wyprawie. Była ona związana z księgą Kazy – złym przedmiotem, ukrywanym przez wiele lat na miejscowym cmentarzu. Niestety, krasnolud został zdradzony przez swego pracodawcę Pimlica, który jednocześnie z nim wynajął drugą grupę. Tamci go uprzedzili. Krwawy Topór zemścił się srogo i po krwawej rzezi uzyskał ów tom… który jednak nie był wart tyle, ile się spodziewał.


Historia przeciętna. Spodziewałem się czegoś wielkiego, intrygującego a tu taka kilkuzdaniowa opowiastka. Szkoda. Jeśli jednak pozwolisz to opiszę jego obszerniejszą historię w wolnym czasie?

Korgan: mężczyzna krasnolud Wjk9/Bbn1/szaleniec wojny [Ras] 5


Czemu Wojownik i Barbarzyńca z dużej a Szaleniec wojny z małej? Generalnie wszystko powinno być z małej.

Ekwipunek: krasnoludzka zbroja +5


Ale jaka? Płytowa, kolcza, czy jaka? No i moje kolejne pytanie czy pierścień ochrony +1 i Duża stalowa tarcza +1 nie mają przypadkiem takiej samej premii co zbroja? Co za tym idzie, czy premie się przypadkiem nie niwelują?

Języki: wspólny, krasnoludzki, podwspólny, elfi


Elfi mi nie pasuje do tego gościa. Nie widzę uzasadnienia ani nawet nie mogę sobie wyobrazić po co mu ten język.
 
Awatar użytkownika
goracepapu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 801
Rejestracja: czw lip 30, 2009 9:44 pm

Re: Dom Vrinn [3.5 FR]

czw paź 08, 2009 6:23 pm

Ale jaka? Płytowa, kolcza, czy jaka? No i moje kolejne pytanie czy pierścień ochrony +1 i Duża stalowa tarcza +1 nie mają przypadkiem takiej samej premii co zbroja? Co za tym idzie, czy premie się przypadkiem nie niwelują?


Premie z tarczy(magicznej), zbroi(magicznej), pierścienia ochrony i amuletu naturalnego pancerza się dodają

Elfi mi nie pasuje do tego gościa. Nie widzę uzasadnienia ani nawet nie mogę sobie wyobrazić po co mu ten język.


Trzeba znać język wroga :D
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

Re: Dom Vrinn [3.5 FR]

czw paź 08, 2009 10:45 pm

goracepapu pisze:
Ale jaka? Płytowa, kolcza, czy jaka? No i moje kolejne pytanie czy pierścień ochrony +1 i Duża stalowa tarcza +1 nie mają przypadkiem takiej samej premii co zbroja? Co za tym idzie, czy premie się przypadkiem nie niwelują?


Premie z tarczy(magicznej), zbroi(magicznej), pierścienia ochrony i amuletu naturalnego pancerza się dodają


Fakt, mój błąd. Ale dalej nie wiemy jakiego typu pancerz nosi krasnolud.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 25

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości