Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 25
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

śr mar 18, 2009 5:22 pm

Ok. Jak ją zrobię to ci prześlę na pw.
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

czw mar 19, 2009 9:22 pm

Zireael pisze:
Ok. Jak ją zrobię to ci prześlę na pw.

super thnx choć myślałem o tym żeby dołączyć taki spis do opisu mechanicznego dorwki w tym temacie skoro 50cent i Eminem mogą mieć takie spisy to czemu nie SinaFeay :hahaha: ale jak wolisz chciałem cię bardzo pochwalić za ten temat mam taką naturę że Lubie spoilery dlatego niesamowitą radość sprawiają mi te krótkie opisy.Cieszy mnie również wyraźna zmiana klimatu w twoich opowiadaniach na którą cierpliwe lecz z napięciem czekam :D świetnym pomysłem IMHO jest przemienienie Solo w demona i półdemoni potomkowie wybranki Loth. Mam dziśaj dziwny humor więc przyszły mi do głowy dwa łupie pytania: 1. skoro Loth jest nazwana Pajęczą Królową a Sinafey ma być jej córką to czy nie należy jej się tytuł Pajęczej Księżniczki?:) 2. Prawdziwą córką Loth jest Elistree więc można chyba powiedzieć że twoja bohaterka jest adoptowana przez boginię(wyszło stwierdzenie a nie pytanie ale co tam) sorry mam działaj jakąś głupawkę i chciałem się podzielić tymi myślami :hahaha: trzymaj tak dalej :spoko: :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

pt mar 20, 2009 3:21 pm

Brilchan pisze:
Mam dziśaj dziwny humor więc przyszły mi do głowy dwa łupie pytania: 1. skoro Loth jest nazwana Pajęczą Królową a Sinafey ma być jej córką to czy nie należy jej się tytuł Pajęczej Księżniczki?:) 2. Prawdziwą córką Loth jest Elistree więc można chyba powiedzieć że twoja bohaterka jest adoptowana przez boginię(wyszło stwierdzenie a nie pytanie ale co tam) sorry mam działaj jakąś głupawkę i chciałem się podzielić tymi myślami :hahaha: trzymaj tak dalej :spoko: :mrgreen:

1. Niezły pomysł. Szkoda że mi nie przyszedł do głowy.
2. Eilistraee jest boską córką Lloth, a SiNafay śmiertelną. Ot i cała różnica. Matką jednej i drugiej jest Pajęcza Królowa.

Ostatnie z dzieci SiNafay i przedostatni członek Domu.



Poproszę o uwagi. Pleeease? :wink:

Scaliłem podwójne posty.
Mod. Helldog.
Ostatnio zmieniony śr cze 16, 2010 12:29 pm przez Zireael, łącznie zmieniany 4 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Khemlish Val'Drach
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1055
Rejestracja: czw gru 01, 2005 6:00 pm

czw mar 26, 2009 5:04 pm

Draeglothy rodzą się ze zwiąsku ze szczególnym demonem. Jeśli dysponujesz Księgą potworów I 3.0 to ten, który jest z tyłu na rysunku na stronie 36. Rozumiem że tym stał się Soula. Pytanie moje jak to możliwe by śmiertelnik stał się takim Demonem? To sierżanci demonicznych zastępów, więc nie byle kto. Radził bym zmienić Soula na jakiegoś mniejszego Tanari zaś co do tatusia Ryltara. SiNafay jest drowką. Nie brała ślubu z Soulą.
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

pt mar 27, 2009 5:17 am

Ciekawym motywem IMHO byłoby gdyby Sinafey urodziła dziecko innego demona a Solo rzeczywiście powinnien być przynajmniej na początku pomniejszym demonem szczególnie że tyle czasu spędza na pierwszej materialnej Tanarii awansują raczej poprzez uczestnictwo w Wojnie Krwi poprawcie mnie jeżeli się mylę :?
edit po za tym ta ostatnia postać niezbyt mi się podoba taka nijaka szczególnie w porównaniu z pozostałymi Sinafey i tak ma już wysoką pozycje i nie potrzebuje Dragelotha żeby to udowodnić oczywiście to twoja twórczość i może masz jakieś plany ale jeżeli to ma być tylko nieudacznik o wielkiej silę to moim zdaniem jego obecność jest bezsensowna. Stąd ten pomysł ze zdradą Sola co mogłoby być ciekawym wątkiem w fabule *czyta za dużo historii romantycznych * :razz:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

pt mar 27, 2009 5:35 pm

Brilchan pisze:
Ciekawym motywem IMHO byłoby gdyby Sinafey urodziła dziecko innego demona a Solo rzeczywiście powinnien być przynajmniej na początku pomniejszym demonem szczególnie że tyle czasu spędza na pierwszej materialnej Tanarii awansują raczej poprzez uczestnictwo w Wojnie Krwi poprawcie mnie jeżeli się mylę :?
edit po za tym ta ostatnia postać niezbyt mi się podoba taka nijaka szczególnie w porównaniu z pozostałymi Sinafey i tak ma już wysoką pozycje i nie potrzebuje Dragelotha żeby to udowodnić oczywiście to twoja twórczość i może masz jakieś plany ale jeżeli to ma być tylko nieudacznik o wielkiej silę to moim zdaniem jego obecność jest bezsensowna. Stąd ten pomysł ze zdradą Sola co mogłoby być ciekawym wątkiem w fabule *czyta za dużo historii romantycznych * :razz:


Ok, mogę zrobić tak, dzięki za uwagi obaj. Już to zmieniam.
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

pt mar 27, 2009 6:01 pm

Super po prostu uwielbiam zazdrosnego Solo podobała mi się ta akcja w ostatnim rozdziale :D wychodzi na to że została nam jeszcze jedna osoba należąca do tego domu stąd moja mała prośba mam na swoim komputerze rozpiskę domów z Menzoberanzanu tam oprócz opisuj najważniejszych członków rodu(co moim zdaniem rozpisałaś świetnie) jest mała rozpiska w stylu: Liczba szlachty,kapłanki,wysokie kapłanki,liczba mężczyzn magów i wojowników. Liczba dorwów na służbie domu i liczba i rodzaj niewolników . Do tego są jeszcze krótkie opisy sojuszników i przeciwników domu + taktyka domu na przyszłość (tz.plany ekspansji itp. ) wydaje mi się że takie coś mogłoby być przydatne jak chcesz mogę ci przesłać wzór na PM
 
Awatar użytkownika
Khemlish Val'Drach
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1055
Rejestracja: czw gru 01, 2005 6:00 pm

sob mar 28, 2009 1:14 am

Nie chce być wredny Ziraeal, ale to co robisz tym temacie jest jak seks dla sportu. Na robisz się, na trudzisz a i tak poza satysfakcją nic z tego nie ma. Gdybyś uzupełniła ten temat wraz pisaniem opowieści miało by to sens. A tak poprostu rozwijasz jeden pomysł.
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

sob mar 28, 2009 11:12 am

Khemlish Val'Drach pisze:
Nie chce być wredny Ziraeal, ale to co robisz tym temacie jest jak seks dla sportu. Na robisz się, na trudzisz a i tak poza satysfakcją nic z tego nie ma. Gdybyś uzupełniła ten temat wraz pisaniem opowieści miało by to sens. A tak po prostu rozwijasz jeden pomysł.


Czy ja wiem osobiście traktuje ten temat jako zbiór spoilerów do opowiadania aż że z natury spoilery wszelkiej maści lubię to i ta praca przypadła mi do gustu:D jak zobaczyliśmy na przykładzie przedostatniego członka Domu ten topic jest czymś w rodzaju "badań rynku" :lol: pomaga autorce unikać pewnych gaf i jeszcze jeden argument- pamiętam że nasza Jaskółka gdzieś na forum tłumaczyła że ten temat wziął się z krytyki małej reali styczności opowiadania względem mechaniki a ten temat ułatwia jej odpowiednie wyważenie umiejętności i pozwala na lepsze wczucie się w postaci to tyle z mojej strony :)
 
Awatar użytkownika
Khemlish Val'Drach
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1055
Rejestracja: czw gru 01, 2005 6:00 pm

sob mar 28, 2009 12:08 pm

Czy ja wiem osobiście traktuje ten temat jako zbiór spoilerów do opowiadania aż że z natury spoilery wszelkiej maści lubię to i ta praca przypadła mi do gustu:D jak zobaczyliśmy na przykładzie przedostatniego członka Domu ten topic jest czymś w rodzaju "badań rynku" pomaga autorce unikać pewnych gaf i jeszcze jeden argument- pamiętam że nasza Jaskółka gdzieś na forum tłumaczyła że ten temat wziął się z krytyki małej reali styczności opowiadania względem mechaniki a ten temat ułatwia jej odpowiednie wyważenie umiejętności i pozwala na lepsze wczucie się w postaci to tyle z mojej strony

W takim razie me culpa i cofam ostanią wypowiedź. miałem przerwe w czytaniu tego tematu i najwyraźniej nie zauważyłem tego freagmentu o badaniach rynku.
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

sob mar 28, 2009 3:48 pm

Khemlish Val'Drach pisze:
W takim razie me culpa i cofam ostanią wypowiedź. miałem przerwe w czytaniu tego tematu i najwyraźniej nie zauważyłem tego freagmentu o badaniach rynku.


Akurat to o badaniach rynku sam wymyśliłem :lol: ale można to potwierdzić na przykładzie sytuacji z przedostatnim członkiem domu którego rodzicem jest teraz anonimowy Galabrezu i nie będzie trzeba poprawiać w opowiadaniu ale pozostałe powody przeze mnie przytoczone podała sama autorka chyba że mi się coś pomieszało :razz: ale nie sądzę :D
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

sob mar 28, 2009 7:43 pm

Brilchan pisze:
Super po prostu uwielbiam zazdrosnego Solo podobała mi się ta akcja w ostatnim rozdziale :D wychodzi na to że została nam jeszcze jedna osoba należąca do tego domu stąd moja mała prośba mam na swoim komputerze rozpiskę domów z Menzoberanzanu tam oprócz opisuj najważniejszych członków rodu(co moim zdaniem rozpisałaś świetnie) jest mała rozpiska w stylu: Liczba szlachty,kapłanki,wysokie kapłanki,liczba mężczyzn magów i wojowników. Liczba dorwów na służbie domu i liczba i rodzaj niewolników . Do tego są jeszcze krótkie opisy sojuszników i przeciwników domu + taktyka domu na przyszłość (tz.plany ekspansji itp. ) wydaje mi się że takie coś mogłoby być przydatne jak chcesz mogę ci przesłać wzór na PM


Znam tego typu rozpiski. Jeżeli ktoś chce, mogę napisać.
Ale tylko jeśli nie będę widzieć uwag typu tych na górze. :wink:

I dobrze zacytowałeś moją uwagę. Statystyki są po to, żeby trochę wyważyć opowiadanie i żeby inni mogli z nich skorzystać, a nie po to, "żeby były".

Edit:
A ponieważ dom jest pewną całością, umieszczam wszystkich członków od razu, a nie czekając na rozwój opowiadania. W końcu ktoś kto wykorzysta te rozpiski nie musi czekać na rozwój wydarzeń i może mieć własną wizję.

[Wszystkie statystyki w tym temacie dotyczą sytuacji po Wojnie Pajęczej Królowej. Od Milczenia Lloth upłynęło już trochę czasu]

Oto rozpiska na wzór tej z Menzoberranzan Boxed Set.

Dom Vrinn
Pierwszy Dom Ched Nasad
Matka Opiekunka: SiNafay Vrinn
Szlachcice:14
Kapłanki: 5
Wysokie kapłanki: 3
Mężczyźni: 9
Wojownicy: 6
Magowie: 3
Żołnierze: ok. 1000
Piechota elitarna:200
Łucznicy: 200
Jaszczurczy jeźdźcy: 100
Piechota: 500
Niewolnicy: ok. 1500
gobliny: 1000
orki: 200
gnolle łucznicy: 200
niedźwieżuki: 100

Sojusze: Obecnie, po Wojnie Pajęczej Królowej, Dom Vrinn zachował sojusz z resztkami Domu Nasadra (#3), a także ze szkołą Uczniów Pheltonga.
Rywale: Głównym rywalem Pierwszego Domu jest oczywiście drugi dom, Teh'Kinrellz (#2). Z czasów wcześniejszych pochodzi wrogość między Opiekunką a Domami Mylyl i Zuavirr (które już nie istnieją). Poza tym obecnym rywalem jest także organizacja Jaezred Chaulssin, która walczy o wpływy w Mieście Połyskliwych Pajęczyn.

Scaliłem podwójne posty.
Mod Helldog.
Ostatnio zmieniony sob maja 01, 2010 7:08 pm przez Helldog, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Khemlish Val'Drach
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1055
Rejestracja: czw gru 01, 2005 6:00 pm

pn mar 30, 2009 2:57 pm

Dobra. Jeżeli zechcesz możesz uwglednić pewną zmiane w oparciu o to co było w innych książkach oraz kilka uwag własnych.

należy kompania kupiecka Smoczy Skarb (jeżeli ktoś przetrwał)


Ostatni przywodcy Smoczego Skarbu zgineli z rąk Rashemitów gdy w pogoni za Torującym Drogi przybyli do ojczyzny Hathran. Ostatni poległ z ręki Liriel Baenre. Było to zamin umilkła Lolth.

organizacja Jaezred Chaulssin

Powinno być Jaezreda z Chaulssin lub Jaezdreda Chaulssina. Jazdred jest jednym z potomków Cienistych smoków, które niegdyś opanowały Chaulssin - najbardziej na północ wysunięte miasto Drowów.

Łucznicy: 200

Łuki są diabelnie rzadką bronią w Podmroku. Przemianował bym ten oddział na kuszników lub strzelców.

gnolle łucznicy
Oprócz tego co wyżej napisałem wątpie by Drowy uzbroiły swych niewolnków tak potężną broń jak łuki. Proponuje procarzy.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

pn mar 30, 2009 7:48 pm

Khemlish Val'Drach pisze:
Ostatni przywodcy Smoczego Skarbu zgineli z rąk Rashemitów gdy w pogoni za Torującym Drogi przybyli do ojczyzny Hathran. Ostatni poległ z ręki Liriel Baenre. Było to zamin umilkła Lolth.


Ok. Sorry, przeoczyłam że zginęli wszyscy a nie tylko Nisstyre.

Khemlish Val'Drach pisze:
Powinno być Jaezreda z Chaulssin lub Jaezdreda Chaulssina. Jazdred jest jednym z potomków Cienistych smoków, które niegdyś opanowały Chaulssin - najbardziej na północ wysunięte miasto Drowów.

We wszystkich materiałach występuje forma Jaezred Chaulssin jako pełna nazwa organizacji.

Khemlish Val'Drach pisze:
Łuki są diabelnie rzadką bronią w Podmroku. Przemianował bym ten oddział na kuszników lub strzelców.
Oprócz tego co wyżej napisałem wątpie by Drowy uzbroiły swych niewolnków tak potężną broń jak łuki. Proponuje procarzy.

W Menzo: Boxed Set wyraźnie figurują "archers" i "gnoll archers". Cóż...


PS. Ponieważ powyżej pojawiały się uwagi, że glabrezu jest za potężnym demonem jak na czas, jaki upłyunął między WPK a okresem, którego dotyczy ten temat (~1400 RD), pytam:
Jakim wobec tego demonem powinien być Sola?
Nb. Powinna być to istota humanoidalna i zdolna do posiadania potomstwa :wink:
 
Awatar użytkownika
Helldog
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 568
Rejestracja: sob sie 18, 2007 4:33 pm

pn mar 30, 2009 9:19 pm

Zireael pisze:
Jakim wobec tego demonem powinien być Sola?
Nb. Powinna być to istota humanoidalna i zdolna do posiadania potomstwa :wink:

Z tego co mi wiadomo czarty nie muszą koniecznie być humanoidalne by móc mieć potomstwo. Nawet jeśli dany demon lub diabeł (lub yugoloth) nie posiada własnej zdolności przemiany to i tak może ją zdobyć poprzez odpowiednią prestiżówkę, czar lub magiczny przedmiot, więc tutaj nie powinno być problemu.

A co do pytania, proponowałbym następujące demony:
- Babau - jest humanoidalny, do tego ma niemały plus do Charyzmy co przyda się Zaklinaczowi, ponadto nieźle nadaje się na zabójcę co doskonale pasuje do (ex)drowa;
- Shadow Demon (Book of Vile Darkness) - jest bezcielesny, ale nie powinno to sprawiać wielkiego problemu, ma większy bonus do Cha niż Babau i jest od niego trochę potężniejszy;
- Inkub - Czemu nie męskiego sukkuba? Wspaniale pasuje do Zaklinacza mając bardzo wysoką Charyzmę, potrafi się przemieniać, więc mamy z głowy kwestię humanoidalnego wyglądu;
- Vrok - Nadal uwarzam, że najlepszy byłby Inkub :razz: ;
 
Awatar użytkownika
Khemlish Val'Drach
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1055
Rejestracja: czw gru 01, 2005 6:00 pm

pn mar 30, 2009 11:54 pm

W Menzo: Boxed Set wyraźnie figurują "archers" i "gnoll archers". Cóż.

To że autorzy figurek nie pomyśleli to nie znaczy że ty też musisz. Pomyśl logicznie. Pomyśl ile by kosztowało sprowadzenie odpowiedniego drewna na te wszystkie łuki.

Popieram Inkuba. Vrok raczej nie.
Zawsze możesz też wykorzystać szablon czarciej istoty i stworzyć demonicznego Drowa.
 
Awatar użytkownika
Helldog
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 568
Rejestracja: sob sie 18, 2007 4:33 pm

wt mar 31, 2009 3:57 am

Pomyśl logicznie. Pomyśl ile by kosztowało sprowadzenie odpowiedniego drewna na te wszystkie łuki.

A kusze to z czego są robione? Z powietrza (którego nota bene również jest mało i jest znacznie cenniejsze niż drewno) :razz: ?
 
Awatar użytkownika
Khemlish Val'Drach
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1055
Rejestracja: czw gru 01, 2005 6:00 pm

wt mar 31, 2009 10:59 am

Pomyśl logicznie. Pomyśl ile by kosztowało sprowadzenie odpowiedniego drewna na te wszystkie łuki.

A kusze to z czego są robione? Z powietrza (którego nota bene również jest mało i jest znacznie cenniejsze niż drewno) ?


Akurat o nie było zabawne. Zwaszywszy na fakt, że kusze można zamiast drewna zrobić z innych materiałów bez zmianny parametrów działania jak np. ze stali. Z łukiem jednak jest nieco inna sprawa. Stalowy majdan i ramiona oznaczają ze powinna byc również stalowa cięciwa a to oznacza, że potrzeba specjalnych rękawic do używania owej broni o dużej sile nie wspomne. Taki łuk ma znacznie wiekszy zasięg i siłe przebicia a jak już wcześniej wspomniałem wątpie by w tak potężną broń wyposarzono niewolników zaś drobne z natury Drowy raczej nie używały by takiej broni zwłaszcza w na małych przerstrzeniach podmroku.
Przy kuszy kwestie rękawic zawsze zastapi kołowrotek do naciągania. Siła rażenia będzie identyczna. Waga też podobna.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

wt mar 31, 2009 12:34 pm

Khemlish Val'Drach pisze:
To że autorzy figurek nie pomyśleli to nie znaczy że ty też musisz. Pomyśl logicznie. Pomyśl ile by kosztowało sprowadzenie odpowiedniego drewna na te wszystkie łuki.

Popieram Inkuba. Vrok raczej nie.
Zawsze możesz też wykorzystać szablon czarciej istoty i stworzyć demonicznego Drowa.


Nie chcę wykorzystywać tego szablonu bo już mamy pół czarty.
Poza tym czarcia istota raczej nie da pół-czartów.
Vrock mi nie pasuje. Shadow demon też nie. Bezcielesność to za dużo problemów.
Babau i inkub to całkiem dobre pomysły.
Dzięki wielkie!

Co do wpisów w Menzo. Nic nie poradzę. Zawsze możemy uznać, że chodzi po prostu o strzelców.
A wątpię, żeby drowy dały niewolnikom swoje kusze. Łuki nie tak trudno zmajstrować.
 
Awatar użytkownika
von Mansfeld
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1778
Rejestracja: wt lip 29, 2008 7:31 am

śr kwie 01, 2009 5:15 pm

Na zgodę Zireael, podaję tu optymalizacyjną rozpiskę SiNafay Vrinn. Bez Oświeconego Wysłannika, choć w tym przypadku niewiele zaszkodzi usunięcie kilku poziomów Rycerza Ciemności czy 2-ch poziomów Wojownik z łotrzykowym wariantem. Ale do rzeczy... (nie ma tu rozpiski ekwipunku, czy atrybutów)





W ciągu kilku dni postaram dostarczyć optymalizacje członków Domu Vrinn z 2-giej strony tego tematu, do Zireael do przejrzenia. ;)
Ostatnio zmieniony ndz maja 02, 2010 2:51 pm przez Helldog, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

śr kwie 01, 2009 6:46 pm

Wielkie dzięki Laveris!!!

P.S. W najbliższym czasie pojawi się też ostatni z członków domu - Rizzen. A także, mam nadzieję, Rozdział 15 III tomu!
Ostatnio zmieniony sob sie 08, 2009 5:15 pm przez Zireael, łącznie zmieniany 3 razy.
 
Awatar użytkownika
Helldog
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 568
Rejestracja: sob sie 18, 2007 4:33 pm

śr kwie 01, 2009 8:33 pm

A oto Sola jako inkub - wielkie dzięki za tę sugestię panowie.

Nie ma za co. :spoko:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

czw kwie 02, 2009 3:29 pm

Oto Rizzen Vrinn. Ostatni z członków domu.



Jeżeli chcecie, mogę zrobić również Dinina Nasadra. :wink:
Myślę też nad jego ojcem, Ildibane'em. W DDGtU jest podany jako "CE m drow M23" i wiadomo, że posiada "amulet of Pheltong". Poza tym nic tak naprawdę o nim nie wiemy.
Ostatnio zmieniony śr cze 16, 2010 12:39 pm przez Zireael, łącznie zmieniany 7 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

pt kwie 03, 2009 1:36 pm

Dziwi mnie, że ten półdrow był paladynem Helma. Jakoś mi nie pasuje do tego kleru. No i jeśli odwrócił się od Helma, powinien wyznawać bezpośredniego wroga, Boga strażnika (Bane, Cyric itd.). Jak na mój gust, ktoś kto przechodzi na wiarę Lolth, musiałby wierzyć w bóstwo, jakoś powiązane z Panią pająków. Tutaj właściwie pozostaje Elistrae, ale jej kapłani potrzebujący kolejnych wyznawców, raczej by nie wygnały półdrowa i tu można się ciągle zastanawiać. I to mi się w tej postaci bardzo podoba. Jest ciekawa i dobrze wykonana. Mała uwaga, przy opisie obrażeń Topora ostrości, ochrony +1 brakuje początku nawiasu. ;)
 
Awatar użytkownika
Khemlish Val'Drach
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1055
Rejestracja: czw gru 01, 2005 6:00 pm

pt kwie 03, 2009 3:22 pm

Nie zgodze się z tobą Negarius. Zwróc uwagę że tu nie nastąpiłą przemiana z powodów religijnych tylko z powodów rasowych. Mieszkał wśród ludzi i wyznawców Helma - boga którego oni wyznawali. Lecz gdy ludzie go odtrącili sięgną do korzeni drowich. Najpierw wiara ojca. Potem wiara matki i kochanki.
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

Krwawa Stal

pt kwie 03, 2009 3:42 pm

Właściwie, masz dużo racji. W zasadzie to z wszystkich dobrych kościołów to chyba kościół Helma można by było posądzić o takie zachowanie względem innych ras. Zwracam honor ;]

Krwawa Stal



Krwawa Stal, to drowi zabójca, na usługach domu Vrinn. Ten dość brzydki osobnik, posiada niebagatelne zdolności, które bezwzględnie wykorzystuje przeciwko swoim ofiarom. Od samego początku jego kariery, z usług korzystał Solaufein Rinn, który w pewnym sensie przywiązał go do domu Vrinn. Niektórzy uważają tego skrytobójcę, za szaleńca, gdyż przed zaufanymi osobami przyznaje otwarcie, że nie wierzy w żadnego boga, bo to jego ręka prowadzi zatrute ostrze a nie żaden bóg, dlatego nie obawia się zabijania nawet kapłanek Lolth. Jego profesjonalizm jest zasługą wielu lat samouki i szkolenia. Choć sam nigdy nie potrafił przyrządzać odpowiednich trucizn, ma zaufanego kramarza, który specjalnie dla niego za ekstra premię, sprowadza i załatwia mu straszliwe w działaniu płyny.

Krwawa Stal, to przydomek, którym drow, przedstawia się każdemu z kim rozmawia, tłumacząc, że nie ma imienia. Czerwonooki jest bardzo spokojny i opanowany. Dobrze wie, że nerwy w jego fachu, mogą doprowadzić do zguby. Podczas rozmowy okazuje się być uprzejmym i wychowanym. Zawsze odpowiada pełnymi zdaniami. Krwawa Stal potrafi władać dwoma orężami i tak właśnie walczy, jeśli dojdzie do bezpośredniej konfrontacji. Drow nigdy nie umawia się na spotkanie, w sprawie zlecenia, w miejscu innym niż niewielka karczma „W orczej łapie”. Wie jak uciec stamtąd w razie kłopotów, z racji dobrych układów z karczmarzem, orkiem „Jedno oko”.[/hide]

Scaliłem podwójne posty.
Mod. Helldog.
Ostatnio zmieniony ndz maja 02, 2010 2:56 pm przez Helldog, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

śr kwie 08, 2009 5:33 pm

Wielkie dzięki Nefarius!

A oto obiecany Dinin Nasadra, drow który tak namieszał w opowieści:



Następny przystanek: jego ojciec Ildibane Nasadra.

EDIT: Dinin pojawia się w Tomie III, Rozdziale 8. Jako kochanek SiNafay - w Rozdziale 15.
Ostatnio zmieniony śr cze 16, 2010 12:31 pm przez Zireael, łącznie zmieniany 8 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
von Mansfeld
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1778
Rejestracja: wt lip 29, 2008 7:31 am

śr kwie 08, 2009 6:03 pm

Niżej następne optymalizacje, obiecane. Tylko 2. Wszystko, co nie wymienione - bez zmian wobec pierwotnych wersji.



Ostatnio zmieniony ndz maja 02, 2010 3:07 pm przez Helldog, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

śr kwie 08, 2009 7:52 pm

Wielkie dzięki! :D :D
Czekam na uwagi co do Dinina i ew. rady co do jego ojca. :)
 
Awatar użytkownika
Khemlish Val'Drach
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1055
Rejestracja: czw gru 01, 2005 6:00 pm

śr kwie 08, 2009 8:33 pm

Dinin jest zrobiony ładnie.
Potężny typ. On mógłby iść w szramki z Drizztem, Zakiem czy fechmistrzami z Menzoberennzan. Gdyby taki poziom postaci przedstwaiała Si nie czepiałbym się, że nie miała szans pokonania Dinina, Darntaga czy Zaka.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 25

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości