Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
Vindreal
Stały bywalec
Stały bywalec

Dom Vrinn [3.5 FR]

czw sty 14, 2010 12:47 am

Zireael, kolejny dobrze rozpisany BN, weszło ci to w krew :) W książce Uthegenthal nie przypadł mi do gustu, jako zaprzeczenie słów Grompha* o drowach.
Teraz jedna uwaga, czyli czepianie się:
-nieparzysta ilość poziomów wojownika. Dokąd Ammanas "ochrzanił mnie", za zasugerowanie czegoś podobnego, staram się propagować ten pogląd. To po prostu strata poziomów, bez sensownych korzyści. Ja zasugerowałbym coś takiego: Bbn 1/Wjk 12/Weapon Master 7. Jeśli chcesz, na dniach mogę to dokładnie rozpisać i ci podesłać. Poza tym: świetna robota, co chyba stało się już twoim znakiem firmowym :spoko:

*Być drowem znaczy więcej niż udział w prymitywnej rzezi.
Ostatnio zmieniony czw sty 14, 2010 1:30 pm przez Vindreal, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Re: Dom Vrinn [3.5 FR]

czw sty 14, 2010 6:55 pm

Vindreal: Miło cię tu widzieć. Czekam. Jak już wiele razy zauważałam, Wasze wersje zawsze są mile widziane.

Oto półdrowka z Tomu IV.

Kharza będzie już niedługo. Czekam na uwagi.
Ostatnio zmieniony czw lip 08, 2010 5:48 pm przez Zireael, łącznie zmieniany 4 razy.
Powód:

Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Dom Vrinn [3.5 FR]

pt sty 15, 2010 3:43 pm

Dagome pisze:
Brilchan nie masz teraz wyboru, musisz się zrewanżować Zi.

Po pierwsze nie jestem zbyt dobry w mechanice, po drugie Zireael, ma już włąsnego avatara w D&D Sinafey ja jej lepszego nie wmyślę a po trzecie staram się rewanżować komentując jej twórczość i starając się dawać jakieś pomysły od siebie :D (chociaż ostatnio robię to rzadziej bo muszę się uczyć do zerówek :razz: :? :neutral: )

Przechodząc do postaci. Chyba już kiedyś pisałem że nie za bardzo mam o czym pisać kiedy na nowo rozpisujesz postaci z kanonu bo nie za bardzo znam się ani na mechanice ani na kanonie FR przez co nie do końca umiem docenić zmiany które wprowadziłaś. Z drugiej strony widzę że stosujesz się do mojego postulatu i starasz się każdej postaci dodać własny rys(choćby nową klasę prestiżową czy zmianę rasy ) tworzysz przez to podstawy pod swój własny Fanon :wink:

Podpisuje się wszystkimi kończynami pod tym co napisał Vindreal, i mogę te same słowa odnieść do żelaznej księżniczki, fechmistrza z trójzębem i Larali po prostu świetna robota w której widać radość jaką sprawia ci tworzenie i za to wielkie brawa :spoko: :rockpunk:

Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt sty 15, 2010 5:25 pm

Zgodnie z obietnicą.

Czekam na uwagi.
Ostatnio zmieniony czw lip 08, 2010 5:49 pm przez Zireael, łącznie zmieniany 4 razy.
Powód:

Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Dom Vrinn [3.5 FR]

sob sty 16, 2010 2:12 pm

Zacznę od pytania czy miałabyś coś przeciwko żebym wykorzystał swoje alter ego które stworzyłaś w sesji RPG ? :D

Co do Kharza-kzad świetnie go rozpisałaś chociaż brakuje mi jednej rzeczy skoro zamienił się w Licza to musi mieć filakterium. Wydaje mi się że najlepszym do tego kandydatem byłaby ta różdżka

Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

sob sty 16, 2010 3:29 pm

Nie, no co ty! Cały ten dział jest po to, żebyście mogli korzystać z tego, co wymyśliłam!

Co do filakterium - fakt. Tyle że nie wiem, co miałoby nim być. Różdżka zniknęła, z tego co pamiętam, w wulkanie, gdzie panowie toczyli pojedynek.

Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Dom Vrinn [3.5 FR]

sob sty 16, 2010 3:42 pm

Zireael pisze:
Nie, no co ty! Cały ten dział jest po to, żebyście mogli korzystać z tego, co wymyśliłam!

Super będę musiał pogłębić psychikę postaci :D będziesz mogła obserwować jej dzieje na sesji :razz:

Zireael pisze:
Co do filakterium - fakt. Tyle że nie wiem, co miałoby nim być. Różdżka zniknęła, z tego co pamiętam, w wulkanie, gdzie panowie toczyli pojedynek.

To może niech w tej różdżce będzie specjalny kryształ który nie zniknie ? Przydałoby się wymyślać jakąś kryjówkę dla dorwa i jego filakterium może niech zostaną w tym wulkanie ? Mam nadzieje że wykorzystasz tę postać w swojej opowieści ? Strasznie podobało mi się że w momencie kiedy zaczął korzystać z życia musiał zmienić się w nieumarłego :hahaha: :razz:

Awatar użytkownika
Khemlish Val'Drach
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz sty 17, 2010 12:45 am

Mam coś dla ciebie Zi.
Obraz Ched Nassad. Tak mi się w każdym razie wydaje. :D
http://wizards.com/dnd/images/ITW200912_art/img/10.jpg
Prosto z Najnowszego Underdark
Ostatnio zmieniony ndz sty 17, 2010 12:47 am przez Khemlish Val'Drach, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

ndz sty 17, 2010 4:47 pm

Dzięki. Mam to samo skojarzenie. Ched Nasad jako ruiny...

Zgodnie z obietnicą. Córka Vic.

[Nota: Koncept wpadł mi do głowy po wyjściu moda La’Viconia Tweak, którego autorce trochę dawałam rad.]

Czekam na uwagi. Następny - Elaith.
Ostatnio zmieniony czw lip 08, 2010 5:35 pm przez Zireael, łącznie zmieniany 5 razy.
Powód:

Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Dom Vrinn [3.5 FR]

pn sty 18, 2010 5:14 am

Bardzo ciekawa postać z tej drowki, pomysł z kapłanką Shar w pastelowych barwach legitymującą się nazwiskiem upadłego Domu i wymuszającą szacunek na innych jest genialny :D :lol:

Zireael pisze:
Laelynrae dowiedziała się od swojego ojca, że jej matka zginęła podczas upadku sekty. Jego przyczyną była dalharil lil Lloth, SiNafay Vrinn… rodzona ciotka Laelynrae.

PROSZĘ nie zabijaj biednej Viconia :cry: :cry: :cry: rozumiem że chcesz zbudować napięcie i że nie powinienem się w trącać w proces twórczy ani że to żaden argument ale NAPRAWDĘ polubiłem tę postać a w twoim wykonaniu jest nawet ciekawsza niż w BG

Córa mi się podoba uważam że to słodkie i bardzo in character że Viki zatrzymała insygnia Domu DeVir i przekazała je swojej spadkobierczyni. Nie mogę się doczekać następnych rozdziałów. Ciekawe czy to Viki nie wytrzymała bez Pani Utraty ? A może to Loth nie wybaczyła zdrady? Jest na co czekać :D

Hej a może niech Shar przywróci Viconie do życia w jakieś fajnej postaci? :wink: Coś w stylu tego co zrobiłaś z Mniscem. Czuje się strasznie że proponuje takie lame rozwiązania ale działa to zasada ślepej miłości do ulubionej bohaterki(ok, drugiej po Si) :razz: :wink:
Ostatnio zmieniony pn sty 18, 2010 5:15 am przez Brilchan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt sty 19, 2010 6:15 pm

PROSZĘ nie zabijaj biednej Viconia :cry: :cry: :cry:

Hej a może niech Shar przywróci Viconie do życia w jakieś fajnej postaci? :wink:

Robi się. Powoli, ale się robi.

A na razie, zgodnie z obietnicą.

Czekam na uwagi.
EDIT: A domyślacie się już, kto będzie partnerem Si w przyszłości?
Ostatnio zmieniony czw lip 08, 2010 5:38 pm przez Zireael, łącznie zmieniany 6 razy.
Powód:

Awatar użytkownika
Ginden
Zespolony z forum
Zespolony z forum

Dom Vrinn [3.5 FR]

wt sty 19, 2010 6:28 pm

Zireael pisze:
prawdziwe widzenie

Super, ale skąd on je wytrzasnął na 1 poziomie?

Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt sty 19, 2010 7:28 pm

Wrróć. "Uderzenie" oczywiście. Już poprawione. Dzięki, Ginden.

Kto zgadł zagadkę?

Odpowiedź na zagadkę zadaną w temacie o opowiadaniu: tym przyszłym partnerem SiNafay jest ww. elf.

No dobra, to teraz jedzie ojciec Edwina.

Czekam na uwagi.

Scaliłem podwójne posty.
Mod. Helldog.
Ostatnio zmieniony czw lip 08, 2010 5:39 pm przez Zireael, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:

Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Dom Vrinn [3.5 FR]

czw sty 21, 2010 3:18 pm

Zireael pisze:
Odpowiedź na zagadkę zadaną w temacie o opowiadaniu: tym przyszłym partnerem SiNafay jest ww. elf.

Nie wiem co ona miałaby w nim zobaczyć :razz: taki elfi mydłek jedyną rzeczą jaka wydala mi się interesująca jest jego miecz (Sinafey mogła by spróbować przejąć go dla rasy drowów i skazić chaosem swej boskiej matki) Co do ojca Edwina ciekawa postać muszę sobie wreszcie kupić Władców Mroku :razz:

Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw sty 21, 2010 5:13 pm

Brilchan pisze:
Zireael pisze:

Nie wiem co ona miałaby w nim zobaczyć :razz: taki elfi mydłek jedyną rzeczą jaka wydala mi się interesująca jest jego miecz (Sinafey mogła by spróbować przejąć go dla rasy drowów i skazić chaosem swej boskiej matki) Co do ojca Edwina ciekawa postać muszę sobie wreszcie kupić Władców Mroku :razz:

Właśnie o coś w tym stylu tu chodzi. Więcej nie zdradzam.

Ojciec Edwina: we Władcach Mroku jest tylko rozpiska poziomowa Czar6/Czc1/Wjk12 i dosłownie parę słów. Zupełnie prawie nic. Więc jeśli mam mówić szczerze, to we Władcach Mroku najlepsze są narkotyki, opis Zhentów i drowów z powierzchni. W tej kolejności.

Awatar użytkownika
Yuviel
Użytkownik
Użytkownik

Dom Vrinn [3.5 FR]

czw sty 21, 2010 7:09 pm

Ten cały Elaith... Jaki mi się głupi wydaje, taki... taki nie dla Si, o! [ale poza tym, to jest dobrze napisany] Nie wiem jak mam to lepiej określić. Brilchan dobrze go nazwał "elfim mydłkiem" (lepszego określenia nie umiem znaleźć).

A ojciec Edwina... No powiem szczerze, że bardzo mi się podoba pomysł na niego ^^ przypomina całkiem miłego dziadka xD

Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Dom Vrinn [3.5 FR]

czw sty 21, 2010 7:32 pm

Yuviel pisze:
Ten cały Elaith... Jaki mi się głupi wydaje, taki... taki nie dla Si, o! [ale poza tym, to jest dobrze napisany] Nie wiem jak mam to lepiej określić. Brilchan dobrze go nazwał "elfim mydłkiem" (lepszego określenia nie umiem znaleźć)

Wygląda na to że Sinafey go uwiedzie żeby odebrać mu miecz co jestem wstanie nawet zaakceptować pod warunkiem że zrobi z niego idiotę (albo jeszcze lepiej wytnie mu serce na ołtarzu Loth) in the proces

Jeżeli już Si miałą by romansować z elfem to nie lepiej by było dać jej Kamila Nemesisa albo chociaż kogoś z rodu Blacfire ?

Zireael pisze:
Ojciec Edwina: we Władcach Mroku jest tylko rozpiska poziomowa Czar6/Czc1/Wjk12 i dosłownie parę słów. Zupełnie prawie nic. Więc jeśli mam mówić szczerze, to we Władcach Mroku najlepsze są narkotyki, opis Zhentów i drowów z powierzchni. W tej kolejności.

w takim razie świetnie go rozpisałaś naprawdę czytając jego historie czuje że bardziej rozumiem Edwina :D (co, nie znaczy że go bardziej lubię :P)

BTW: Powodzenia na Olimpiadzie

Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw sty 21, 2010 8:06 pm

Brilchan pisze:
Yuviel pisze:
Ten cały Elaith... Jaki mi się głupi wydaje, taki... taki nie dla Si, o! [ale poza tym, to jest dobrze napisany] Nie wiem jak mam to lepiej określić. Brilchan dobrze go nazwał "elfim mydłkiem" (lepszego określenia nie umiem znaleźć)

Wygląda na to że Sinafey go uwiedzie żeby odebrać mu miecz co jestem wstanie nawet zaakceptować pod warunkiem że zrobi z niego idiotę (albo jeszcze lepiej wytnie mu serce na ołtarzu Loth) in the proces

Jeżeli już Si miałą by romansować z elfem to nie lepiej by było dać jej Kamila Nemesisa albo chociaż kogoś z rodu Blacfire ?

...

BTW: Powodzenia na Olimpiadzie

O, a myślałam, że Elaith jest tu lepszy niż Kymil... No dobra, to mogę to bez problemu zmienić jeszcze.
Dzięki za BTW.

Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Dom Vrinn [3.5 FR]

czw sty 21, 2010 8:21 pm

Elaith jest nudny jak flaki z olejem :razz: a Kymil chociaż układał się trochę z Loth więc on i Sinafey mieli by chociaż parę wspólnych tematów :lol: ale nie miał bym nic przeciwko gdyby córa Pajęczej Królowej uwiodła i zabiła młodego Craulnoberta dla jego miecza i zabiła na chwale Loth. To byłoby bardzo drowie i mroczne :wink: :D po za tym przelotny romans z półsmokiem łapiącym za pośladki na zasadzie FoeYay nie byłby taki zły, a Nem ucieszyłby się z "cukierków" :hahaha: :mrgreen: :razz:
Ostatnio zmieniony czw sty 21, 2010 8:23 pm przez Brilchan, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:

Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt sty 22, 2010 3:23 pm

Lista wyleciała. Sorry, może pojawi się kiedyś na nowo.
Ostatnio zmieniony ndz sty 23, 2011 4:44 pm przez Zireael, łącznie zmieniany 29 razy.
Powód:

Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Dom Vrinn [3.5 FR]

pt sty 22, 2010 3:54 pm

A czy będzie kiedyś najfajniejsza fabularnie postać z modów do BG II czyli Avi? Ktoś kto Viconię mieszał z błotem na pewno powinien się pojawić :D

Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt sty 22, 2010 4:14 pm

Namrasit pisze:
A czy będzie kiedyś najfajniejsza fabularnie postać z modów do BG II czyli Avi? Ktoś kto Viconię mieszał z błotem na pewno powinien się pojawić :D

Nie kojarzę jej. Mógłbyś coś jeszcze o niej napisać? Wtedy bym się zastanowiła.

P.S. A propos ojca Edwina. Związek między nimi jest moim pomysłem. Oficjalnie wiadomo tylko, że mają to samo nazwisko. W internecie jest angielskie opowiadanie, gdzie Edwin jest siostrzeńcem Homena. A ja postanowiłam pójść po linii najmniejszego oporu xD.

Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Dom Vrinn [3.5 FR]

pt sty 22, 2010 5:59 pm

Avi May (czy jakoś tak) bardka-zjawa do przyłączenia w Targowie. Pomaga się jej szuka brata (a wynik poszukiwań jest doprawdy epicki).

Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

sob sty 23, 2010 10:45 am

Obiecana Wam Viconia DeVir.

Czekam na uwagi. Następny - Nimor. No, skoro się nim tak zachwycacie....
Ostatnio zmieniony czw lip 08, 2010 5:42 pm przez Zireael, łącznie zmieniany 5 razy.
Powód:

Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Dom Vrinn [3.5 FR]

sob sty 23, 2010 11:11 am

Zireael pisze:
propos ojca Edwina. Związek między nimi jest moim pomysłem. Oficjalnie wiadomo tylko, że mają to samo nazwisko. W internecie jest angielskie opowiadanie, gdzie Edwin jest siostrzeńcem Homena. A ja postanowiłam pójść po linii najmniejszego oporu xD.

Wydaje mi się że zrobili to z powodu praw autorskich, chcieli zrobić homage ale nie chcieli za to płacić stąd takie pokręcone rozwiązanie :razz: Bardzo mi się podoba sposób w jaki dopracowałaś ten pomysł z ojcem :D

Dzięki za rozpiskę Viconii jako widmo. Dzięki temu widzimy że Sinafey jak na potężną osobę przystało tworzy sobie potężnych wrogów

Co do planowanych na przyszłość rozpisek cieszę się że jest tyle osób z Usta Nath co oznacza że postanowiłaś wykorzystać mój pomysł :mrgreen:

Skoro planujesz dziecko Seravoka i Tamoko czy wykorzystasz pomysł z Seravokiem który ci przysłałem ? Jak tylko zdam jeszcze kilka egzaminów, podłapie się w sesjach PBF na które się zapisałem i przeczytam Bloody Noir które właśnie mi sprawdzili to podrzucę ci jeszcze kilka pomysłów które krążą mi po głowie :wink:

Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

sob sty 23, 2010 2:15 pm

Dzięki. Co do Sarevoka - nie, Yoshi jest postacią całkowicie od ojca niezależną.
Niedługo pojawi się Nimor, może nawet dzisiaj.
Ostatnio zmieniony czw cze 10, 2010 2:06 pm przez Zireael, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Dom Vrinn [3.5 FR]

sob sty 23, 2010 2:29 pm

Zireael pisze:
Niedługo pojawi się Nimor, może nawet dzisiaj

Fajnie:D

Zireael pisze:
Co do Sarevoka - nie, Yoshi jest postacią całkowicie od ojca niezależną.

Chodziło mi o to czy zamierzasz wskrzesić Tamoko ? Zresztą jak tylko skończe z zerówkami i pouzupełniam PBF to postaram ci się podesłać pomysł na bardziej epickiego Seravoka co obiecuje ci już od bardzoo długiego czasu :razz:

Zireael pisze:
Na razie dokonałam parę poprawek w chronologii - dom-vrinn-vt51670-240.html#p986272. Czekam od dawna na uwagi do niej.

Ja się ledwo co łapię w chronologii własnego życia codziennego :lol: Więc w tym ci nie pomogę :razz:

Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

sob sty 23, 2010 6:59 pm

Brilchan pisze:
Chodziło mi o to czy zamierzasz wskrzesić Tamoko ? Zresztą jak tylko skończe z zerówkami i pouzupełniam PBF to postaram ci się podesłać pomysł na bardziej epickiego Seravoka co obiecuje ci już od bardzoo długiego czasu :razz:

Los Tamoko celowo pozostawiłam zagadką.

A oto Namaszczone Ostrze!

Czekam na uwagi. Szczególnie od tych, którzy zachwycali się Nimorem w opowiadaniu.

EDIT: Nimor ma już 2 poziomy urban ranger, zgodnie z sugestią Dagome.
Ostatnio zmieniony czw lip 08, 2010 5:46 pm przez Zireael, łącznie zmieniany 7 razy.
Powód:

Awatar użytkownika
Dagome
Stały bywalec
Stały bywalec

sob sty 23, 2010 7:31 pm

Nie lepiej za dwa poziomy woja dać dwóch miejskiego tropiciela? Atut zostaje, dodatkowo przybywa trochę pkt. umiejek, czy preferowany wróg, fabularnie też pasuje,

Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Dom Vrinn [3.5 FR]

sob sty 23, 2010 7:35 pm

Nie wiem czemu ale Nimor pomylił mi się Zammztsem wydaje mi sięże zrobiłabyś lepiej gdybyś zrezygnowała z zapożyczenia postaci z książki (albo użyła go w innym momencie w mniejszej roli) a Namaszczone Ostrze zastąpiła właśnie Zammzta. Pewnie to dlatego że nie przeczytałem jeszcze Wojny ale Namaszczone Ostrze wydaje mi się płaski i bez wyrazu :razz: wolałbym żeby to postać stworzona przez ciebie macała Sinafey po tyłku :wink: