Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Dom Vrinn [3.5 FR]

pn lip 19, 2010 3:38 pm

Upały się skończyły, pojawiła się postać.



EDIT: [Nota: Wykorzystano informacje z modów Ajantis BG1 Expansion i Ajantis NPC BGII, oba dostępne pod tym adresem: http://www.rosenranken.org/index.php?PHPSESSID=8001e95bcef9cffbc9298e1bc0dcca23&action=downloads;section=mods;show=219]

Czekam na uwagi. Kolejny pewnie ktoś z Następnego pokolenia.
Ostatnio zmieniony wt lip 20, 2010 10:42 am przez Zireael, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Ginden
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 831
Rejestracja: pt gru 19, 2008 1:15 pm

Dom Vrinn [3.5 FR]

pn lip 19, 2010 10:51 pm

A co się z nim potem stało? Już po uwolnieniu?
Zireael pisze:
poziom rzucającego

A nie poziom czarującego?
*nadal odczuwa problem braku komentarzy*
EDIT:

Problem braku komentarzy odczuwasz Ty czy ja? :P

Ja. :P
Ostatnio zmieniony wt lip 20, 2010 11:26 am przez Ginden, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Dom Vrinn [3.5 FR]

wt lip 20, 2010 10:40 am

Ginden pisze:
A co się z nim potem stało? Już po uwolnieniu?
Zireael pisze:
poziom rzucającego

A nie poziom czarującego?
*nadal odczuwa problem braku komentarzy*


Poprawiono.
Co się z nim potem stało, nie wiadomo :P Spróbuję się czegoś doszukać w modach (zapomniałam dopisać jakich, zaraz to zrobię), a jeśli nic nie znajdę, to coś wymyślę.

Problem braku komentarzy odczuwasz Ty czy ja? :P
Zi
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Dom Vrinn [3.5 FR]

śr lip 21, 2010 4:39 pm

Nie chce mi się liczyć godzin. Ponad 24, w każdym razie. Bliżej 36 h.
Mam nadzieję, że ktoś wreszcie coś wymyśli, żeby edit też świecił na zielono :P
Serio? To może mi nie zechce się scalać postów? Skasuję i będzie spokój. Co ty na to?
Sama powinnaś najlepiej wiedzieć jakie mam podejście do dubli, a mimo to olewasz regulamin. Nieładnie.
(I żeby nie było że się czepiam, albo że się na ciebie uwziąłem. Znasz trik z editem? To czemu go nie użyjesz?)
Hell.


Postać, która od wieków czekała na odrobinę mojego czasu.


Czekam na uwagi.
EDIT: Dodano linki w opisie.
EDIT 2: Kto chciałby tu zobaczyć Kelseya z modu do BGII?
Ostatnio zmieniony śr lip 21, 2010 5:25 pm przez Helldog, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

Dom Vrinn [3.5 FR]

śr lip 21, 2010 10:13 pm

Zireael pisze:
Problem braku komentarzy odczuwasz Ty czy ja? :P


Ja. :P


No to może ja skomentuję :wink: Ajantis Ilvastarr wyszedł ci ciekawie nie znałem tej postaci z oryginału a wykorzystane fragment moda również dobrze się prezentują, nawet mimo tego, że pętla czasowa jest nieco ograna. Choć z drugiej strony pasowałoby to do Czerwonego smoka, aby zamknąć paladynów w kręgu wiecznego cierpienia: Emil:

Rozumiem, że Tagnik’zur to twoja autorska postać z drugiego pokolenia? Bardzo ciekawa ma podobne usposobienie do pierworodnego syna SiNafay. Może byś jakoś zorganizowała spotkanie tych dwóch? Wydaje mi się, że zniknięcie młodego Solo można by wyjaśnić właśnie ucieczką do znajomego (to zbyt dobra postać, aby się miała zmarnować)

Offtop, Helldog, w tym przypadku masz oczywiście racje, co nie zmienia faktu, że jesteś najgorszym modem w historii tej strony, naprawdę powinieneś zrozumieć, że najważniejszy na forum jest użytkownik żaden z poprzednich modów nie wariował tak na punkcje dubli czy literówek i to właśnie jest jeden z wielu powodów popularności tego forum. Nie mam do ciebie pretensji ani nie będę na ciebie skarżył, bo wykonujesz swoją pracę, ale mam jedną prośbę Take a chill pill: papieros: pozdrawiam offtop end
Ostatnio zmieniony śr lip 21, 2010 10:19 pm przez Brilchan, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Dom Vrinn [3.5 FR]

wt lip 27, 2010 7:17 pm

Znalazłam chwilę czasu, pojawia się tu więc nowa postać.



Postać z moda do BG II, niestety już nierozwijanego dalej - Sheena mod.
Czekam na uwagi.
Ostatnio zmieniony pt lip 30, 2010 11:39 am przez Zireael, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
[email protected]
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 219
Rejestracja: pn paź 16, 2006 9:51 am

Re: Dom Vrinn [3.5 FR]

pt lip 30, 2010 10:36 am

Czy jako półsmok nie powinna mieć rozpisanego zionięcia w Special Attacks ?
Reszta zdaje się w miarę poprawna. Z tym modem nie grałem więc więcej powiedzieć nie mogę.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Dom Vrinn [3.5 FR]

pt lip 30, 2010 11:41 am

[email protected] pisze:
Czy jako półsmok nie powinna mieć rozpisanego zionięcia w Special Attacks ?
Reszta zdaje się w miarę poprawna. Z tym modem nie grałem więc więcej powiedzieć nie mogę.


Dzięki, poprawiono.

Najprawdopodobniej jutro wyjeżdżam na 2 tygodnie, dostęp do neta będę miała taki sobie. Postaram się wykorzystać czas na porobienie opisów fabularnych, więc po powrocie powinniście dostać parę postaci...
Rowan Cormaeril jest już prawie skończony, tylko nie wiem, czy zdążę go wysłać przed wyjazdem.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Dom Vrinn [3.5 FR]

ndz sie 15, 2010 7:24 pm

Wróciłam z wyjazdu. Oto córka Prellyn.



EDIT: [Nota: Zapomniałabym o najważniejszym - Faathryll jest wspomniana w FRCG do 4 edycji (1479 RD) jako rządząca opiekunka Ched Nasad :razz:]

Jak tylko przepiszę, dostaniecie scenkę w przygodzie z jej udziałem.

Rowan będzie później. A potem jest cała lista postaci dokończonych przeze mnie na wyjeździe - Yaga-Shura [od autorki: wreszcie], Malice Do'Urden, Yvonnel Baenre, Sos'Umptu Baenre, Malaggar Faen Tlabbar; a także z Następnego pokolenia: Alaum (syn Viconii i Pomiotu), Shanali Entreri, Ariemlinda Arunsun, Aubric Nihmedu II, Raelis (córka Aerie i Haer'dalisa).
Pewnie będą szli po kilku, więc w miarę niedługo powinniście dostać wszystkich.
P.S. Komentarze do Faathryll mile widziane.
Ostatnio zmieniony ndz sie 15, 2010 7:27 pm przez Zireael, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

Dom Vrinn [3.5 FR]

ndz sie 15, 2010 8:27 pm

Fajna rozpiska wygląda na to że planujesz dla niej coś ciekawego

Zireael pisze:
Alaum (syn Viconii i Pomiotu),


Co ta Viki się tak rozszalała ? :lol: Najpierw pomiot potem Rizzen(co się tak właściwe z nim stało? Bo jakoś ostatnio zniknął w opowiadaniu ) Kiedy właściwe miałaby urodzić tego dzieciaka nie wspominając już o wychowaniu skoro cały czas podróżowała z SI?

Nie żebym się czepiał po prostu mam pewne wątpliwości :wink:

Zireael pisze:
Raelis (córka Aerie i Haer'dalisa).


Fajne imię :D , mam nadzieje że weźmiesz pod uwagę że Her traktował Aerie jako one night stand ? W momencie gdy podczas romansu z elfką dojdzie do konfliktu między bardem a postacią gracza i ten zrezygnuje z wątku romansowego po jakimś czasie Strażnik Zagłady porzuci kapłankę mówiąc jej że wszystko przemija

Zireael pisze:
Sos'Umptu Baenre,


Bosko uwielbiam ją ! Pani "Mam wszystko gdzieś zajmuje się kaplicą" :razz:(ok jest też doradcą swej siostry ale i tak lubię jej podejście)
Ostatnio zmieniony ndz sie 15, 2010 8:27 pm przez Brilchan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Dom Vrinn [3.5 FR]

wt sie 17, 2010 11:32 am

Brilchan pisze:
Fajna rozpiska wygląda na to że planujesz dla niej coś ciekawego

Zireael pisze:
Alaum (syn Viconii i Pomiotu),


Co ta Viki się tak rozszalała ? :lol: Najpierw pomiot potem Rizzen(co się tak właściwe z nim stało? Bo jakoś ostatnio zniknął w opowiadaniu ) Kiedy właściwe miałaby urodzić tego dzieciaka nie wspominając już o wychowaniu skoro cały czas podróżowała z SI?

Nie żebym się czepiał po prostu mam pewne wątpliwości :wink:


Viki praktycznie nie będzie go wychowywać. Została mi tylko jego mechanika - jak go zobaczysz, to zrozumiesz, dlaczego tak zdecydowałam.

Brilchan pisze:
Zireael pisze:
Raelis (córka Aerie i Haer'dalisa).


Fajne imię :D , mam nadzieje że weźmiesz pod uwagę że Her traktował Aerie jako one night stand ? W momencie gdy podczas romansu z elfką dojdzie do konfliktu między bardem a postacią gracza i ten zrezygnuje z wątku romansowego po jakimś czasie Strażnik Zagłady porzuci kapłankę mówiąc jej że wszystko przemija


Wiem :D. Toteż Haer zniknie, a dziewczynką zajmować się będzie matka.

Brilchan pisze:
Zireael pisze:
Sos'Umptu Baenre,


Bosko uwielbiam ją ! Pani "Mam wszystko gdzieś zajmuje się kaplicą" :razz:(ok jest też doradcą swej siostry ale i tak lubię jej podejście)


Ja też ją lubię, dlatego w końcu się zmobilizowałam i ją rozpisałam.


EDIT: Dwie arachne.





Czekam na komentarze. Następna z listy - Sos'Umptu.
Ostatnio zmieniony pn wrz 13, 2010 3:55 pm przez Zireael, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

Dom Vrinn [3.5 FR]

czw sie 19, 2010 11:36 am

Fajnie ci się udało podkreślić tajemniczość i potęgę starej Baenre a Malice nigdy nie lubiłem bo zawsze była nijaka :razz: i to też ci się udało zawrzeć w jej opisie :spoko:

BTW: Wiesz może co się stało z Brizą ? Szkoda by było jakby zginęła podczas upadku Domu bo ją z całej rodziny lubiłem najbardziej :mrgreen: Może mogłabyś dać jej jakąś rulkę w opowiadaniu ?

Zireael pisze:
Czekam na komentarze. Następna z listy - Sos'Umptu.


Komentarz jest więc czekam na Sos' :D

@DOWN szkoda :\ dzięki za info
Ostatnio zmieniony czw sie 19, 2010 12:32 pm przez Brilchan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Dom Vrinn [3.5 FR]

czw sie 19, 2010 12:23 pm

No właśnie Brilchan, Briza zginęła. Jeśli dobrze pamiętam to zabił ją ktośz Bregan D'Aerthe.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Dom Vrinn [3.5 FR]

czw sie 19, 2010 2:27 pm

Proszę bardzo. Mówiłam, że będą grupami?



Sos'Umptu pojawia się już w Rozdziale 5 Tomu I, a potem jeszcze raz albo dwa w opowiadaniu.




Malaggar pojawił się w Rozdziale 6 Tomu I, jako mentor SiNafay.

Czekam na uwagi. Następni - Alaum i Raelis.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Dom Vrinn [3.5 FR]

pn sie 23, 2010 2:49 pm

Dzieci bohaterów BG się nie pojawią, póki nie zobaczę komentarzy. Brilchan tak się dopytywał o Sos'Umptu, że mógłby coś powiedzieć na jej temat...
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

Dom Vrinn [3.5 FR]

pn sie 23, 2010 3:06 pm

@UP

Problem w tym że przy opisywaniu tego typu postaci można powiedzieć co najwyżej "dobra rozpiska" :razz:

Co do Malaggara czy Si nie zabiła przypadkiem wszystkich mistrzów miecza z Mezo ? Jeżeli tak to należałoby o tym napisać w jego biografii
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Dom Vrinn [3.5 FR]

pn sie 23, 2010 7:02 pm

Brilchan pisze:
Co do Malaggara czy Si nie zabiła przypadkiem wszystkich mistrzów miecza z Mezo ? Jeżeli tak to należałoby o tym napisać w jego biografii


Tak, ale jest to kawałek, który na 99% zostanie wyrzucony... Może zachowam koncepcję Si jako mistrzyni miecza i nauczycielki, ale na pewno nie w Menzoberranzan!

Oto dzieci bohaterów BG!



 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Dom Vrinn [3.5 FR]

pt sie 27, 2010 12:48 pm

Czekam na komentarze. W poniedziałek wyjeżdżam, więc jak chcecie zdążyć jeszcze kogoś zobaczyć...

EDIT: Znalazłam Avi Mayę. Jak z nią zagram, to bardzo możliwe, że w przyszłości dostaniecie ją tutaj.
Ostatnio zmieniony pt sie 27, 2010 12:50 pm przez Zireael, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

Dom Vrinn [3.5 FR]

pt sie 27, 2010 1:05 pm

Zireael pisze:
Czekam na komentarze. W poniedziałek wyjeżdżam, więc jak chcecie zdążyć jeszcze kogoś zobaczyć...


Nie miałem za bardzo czasu na komentarze bo sesja poprawkowa rusza niedługo więc tak na szybko: Obie postaci mi się bardzo podobają, miło znów zobaczyć coś bardziej "twojego" w tym temacie :spoko: . Po za tym, te dwa przypadki są o wiele ciekawsze niż większość następnego pokolenia ale to pewnie wynika z tego że nie znam tych wszystkich książek :razz:

Udało ci się zawrzeć w Realise najciekawsze cechy obojga rodziców, nie jest tak nieodpowiedzialna i rozpoetyzowana jak ojciec ale w jej biografii dało się wczuć jego tajemniczość. Po matce odziedziczyła zamiłowanie do magii ale dzięki bogu nie jej denerwującą osobowość(Ostatnio spotkałem się na DA z ciekawą argumentacją broniącą tej postaci ale i tak jej nie lubię za bardzo :P).

Amal był dla mnie sporym zaskoczeniem, rozbawiło mnie to że jest dokładnym przeciwieństwem matki. Dobrze opisany mam nadzieje że weźmie udział jako trzecia partia w konflikcie pomiędzy Viconią a SiNafey

Powinnaś zedytować wpisy rodziców i dodać 3 zdania o tym że mają dzieci łącznie z linkami
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Dom Vrinn [3.5 FR]

sob sie 28, 2010 11:55 am

Dwie kolejne postaci, w tym jedna osoba z Następnego pokolenia.





Czekam na komentarze. Następny - Rowan Cormaeril. Ale dopiero jak wrócę z obozu za 2 tygodnie.
Ostatnio zmieniony pn wrz 13, 2010 10:16 am przez Zireael, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Khemlish Val'Drach
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1055
Rejestracja: czw gru 01, 2005 6:00 pm

Re: Dom Vrinn [3.5 FR]

sob sie 28, 2010 12:18 pm

W przypadku Shanali kłania się nie znajomość książki. Watpliwe by spotykała ojca bo po ty jak pod koniec Drogi Patriarchy Artemis wyrównuje rachunki z przeszłości porzuca Jarlaxa i daje tamtemu wyraźnie do zrozumienia że nie chce mieć nic z nim wspólnego. Wąpliwe też że urodziła się Menzo. Calihye wraz ocalałymi członkami bandy, która pełniła role głównego wroga władzy w ziemiach krwawnika byli marionetkami trzymanymi w szachu przez BDA. A te marionetki musiały zostać na powierzchni. Więc raczej urodziła się na powierzchni. Więc prędzej wychowała się w tunelach najemników z BDA pod Ziemiami Krwawnika. Zaś co do opowieści ojca to pewnie wątpie by "Artemis z sumieniem" (char. N lub ND) oczarował córkę.
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

Dom Vrinn [3.5 FR]

sob sie 28, 2010 12:35 pm

Co do Yaga brakuje mi wspomnienia o całej sytuacji z sercem wystarczy jedno zdanie. Po za tym walczył 2 magicznymi młotami, ciekawą rzeczą jest również zbroja Shuruppaka, który sam w sobie jest ciekawą osóbką :razz: można by dodać coś w stylu "Miał na sobie powiększoną magicznie do gigantycznych rozmiarów zbroje należącą niegdyś do sławnego zabójcy nie wiadomo jak wszedł w jej posiadanie "

Shanali skomentuje jak będę miał chwilkę :D
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Dom Vrinn [3.5 FR]

sob sie 28, 2010 3:17 pm

Khemlish Val'Drach pisze:
W przypadku Shanali kłania się nie znajomość książki. Watpliwe by spotykała ojca bo po ty jak pod koniec Drogi Patriarchy Artemis wyrównuje rachunki z przeszłości porzuca Jarlaxa i daje tamtemu wyraźnie do zrozumienia że nie chce mieć nic z nim wspólnego. Wąpliwe też że urodziła się Menzo. Calihye wraz ocalałymi członkami bandy, która pełniła role głównego wroga władzy w ziemiach krwawnika byli marionetkami trzymanymi w szachu przez BDA. A te marionetki musiały zostać na powierzchni. Więc raczej urodziła się na powierzchni. Więc prędzej wychowała się w tunelach najemników z BDA pod Ziemiami Krwawnika. Zaś co do opowieści ojca to pewnie wątpie by "Artemis z sumieniem" (char. N lub ND) oczarował córkę.


Calihye została przez Bregan D'aerthe zabrana do Menzoberranzan (pamiętaj, że był tam Kimmuriel!) po tym, jak Artemis ją przez okno wyrzucił. A pomysł Shanali wziął się ze swego czasu popularnej teorii o tym, że Calihye była w ciąży w tym momencie.
Co do Artemisa - napisałam, że dotarła do ojca poprzez Dwahvel w Calimporcie. Kto mówił coś o Jarlaxle'u?
"Artemis z sumieniem" - fajne stwierdzenie. Ale nie sądzę, żeby to sumienie było na stałe. Raczej na chwilę. A potem wróci do PZ. A jeśli już, to PN albo N. ND na pewno nie.
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

Dom Vrinn [3.5 FR]

sob wrz 04, 2010 1:14 pm

Jestem rozbity z jednej strony zgadzam się z tobą bo pomysł z wychowaniem w Podmroku jest ciekawy i da się logicznie uzasadnić, z drugiej strony K ma trochę racji bo obecność Artemisa w życiu Shanali jest lekką przesadą. Co powiesz na rozwiązanie pośrednie? Shanali ma znajomości pośród Berganów i byłej gildii ojca ale ten nie uznaje jej za córkę(Może nawet nie wie o jej istnieniu?). Młoda zabójczyni od dziecka słucha legend o ojcu postanowiła wybrać ścieżkę kariery podobną do jego i jej największym marzeniem jest zyskać akceptacje i poważanie rodziciela. To wzbogacało by postać,pasowało by do PZ charakteru Artemisa który na pewno jest wściekły na kochankę i nie chciałby mieć z nimi nic wspólnego.

Pozdrawiam :D
 
Awatar użytkownika
Zirnitra
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 104
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 11:05 pm

Re: Dom Vrinn [3.5 FR]

sob wrz 04, 2010 8:33 pm

Co do Yaga Shury ma on kilka błędów
- Młot bojowy dla postaci o rozmiarze duży zadaje 2k6 obrażen a nie 1k8, poza tym nawet jeśli jego umagicznienie (miażdzenia - pewnie tak)zwiększa zasięg krytyka to podobnie jak ostrość nie będzie się kumulować z ulepszonym trafieniem krytycznym czyli 19-20/x3 ( no właśnie x3 a nie x2 ) No chyba że chodziło ci o młot lekki to wtedy k6 i 19-20/x2
- Sam nie wiem jak i czy dobrze liczyłaś premię do ataku, ale na pewno źle podałaś ilość ataków. Zwykły ognisty gigant ma trzy więc skąd ten depower u takiego który ma jeszcze 10 lv wojownika ? :P Daj mu cztery.

Miałem się do jego atrybutów przyczepić że identyczne jak zwykłego mięsa armatniego ognistych gigantów ale zauważyłem że BD o 5 wyższa więc się nie czepiam. Zresztą z tego co z BG2 pamiętam on jakiś trudny nie był.
Ostatnio zmieniony sob wrz 04, 2010 8:54 pm przez Zirnitra, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Khemlish Val'Drach
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1055
Rejestracja: czw gru 01, 2005 6:00 pm

Re: Dom Vrinn [3.5 FR]

ndz wrz 05, 2010 11:10 am

(miażdzenia - pewnie tak)zwiększa zasięg krytyka to podobnie jak ostrość nie będzie się kumulować z ulepszonym trafieniem krytycznym

Wskaż dokładnie gdzie jest napisane że się nie kumulują? Bo przy ipr. krytyku jest napisane że ulega w takiej sytuacji krytyk potrojeniu. Podany przez Zi krytyk na młocie jest poprawny.

Calihye została przez Bregan D'aerthe zabrana do Menzoberranzan (pamiętaj, że był tam Kimmuriel!)

NIe pamiętam by Jarlexle w rozkazie dla Kimuriela wspominał coś kolwiek o Menzo. Kimuriel miał trzymać ją razem ocalałymi Z gildii cienia czy cytadeli skrytybójców czy jak tam się nazywała ta organizacja, która próbowała Jarlaxle'a i Artemisa zastraszyć. Jestem pewien że o Menzo nic nie wspominali. Więc choć Calihye mogła zajść w ciąże nawet wtedy gdy chciała zabić Artemisa to wątpiliwe by jej dziecko urodziło się w Menzo.

napisałam, że dotarła do ojca poprzez Dwahvel w Calimporcie. Kto mówił coś o Jarlaxle'u?

Racja. Mój błąd.

"Artemis z sumieniem" - fajne stwierdzenie. Ale nie sądzę, żeby to sumienie było na stałe.

No właśnie sęk w tym że ten flet go tak urządził na stałe. Artemis który wrócił do Calimportu tuż po Czasie Kłopotów a Artemis, który nie bronił się przed przed ciosami Calihye różnią się diametralnie. Każda raz gdy grał na flecie zostawiał niewielką ale trwałą zmiane. Zaczął kochać, przywiązywać się, przestał odruchowo zabijać, nie zabijał nikogo bez jakich kolwiek uczuć. Zaczął zostawiać żywych przeciwników za sobą choć nie dawało mu to żadnych korzyści. Ostatni jego czyn z Drogi Patriarchy jest wręcz altruistyczny. Zastrasza ostatniego ocalałego kapłana w światyni i każe mu zajmować się okolicznymi mieszkańcami bez ogałacania ich ze wszystkiego co mają. Poszedł się tam zemścić więc poco to zastraszanie?
Może z tym ND przesadziłem. Ale napewno nie CN i napewno już nie żadne -Z. Może N, Choć mi się zdaje że człowiek który wygraża się kapłanowi że przyjdzie i zabije jego oraz innych kapłanów jeśli znów będą postępować w sposób tak okrytny i samolubny sposób jak ci z Domu Obrońcy w dzielnicy biedoty Calimportu (leczyć tylko tych którzy dadzą odpowienio wysoką zapłate, nie zajmować się cmentarzem biedoty itd.) samemu nie mając korzyści z tej groźby to moim zdaniem to pasuje do Neutralnie Dobrej postaci(AKA Dobroczyńcy).

Pamiętaj że po każdym użyciu fletu efekt nie podtrzymywał się tylko przybierał na sile. A to oznacza że efekt lfet pozostawał tak samo jak efekt eliksiru miłosnego.
Ostatnio zmieniony ndz wrz 05, 2010 11:17 am przez Khemlish Val'Drach, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Ginden
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 831
Rejestracja: pt gru 19, 2008 1:15 pm

Dom Vrinn [3.5 FR]

ndz wrz 05, 2010 11:58 am

Khemlish Val'Drach pisze:
Bo przy ipr. krytyku jest napisane że ulega w takiej sytuacji krytyk potrojeniu.

3.5, nie 3.0.
 
Awatar użytkownika
Khemlish Val'Drach
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1055
Rejestracja: czw gru 01, 2005 6:00 pm

Re: Dom Vrinn [3.5 FR]

pn wrz 06, 2010 1:06 am

Rozwine. W 3.0 jest napisane że ulega potrojeniu a w 3.5 (przynajmniej w SRD ) nie ma nic wspominanego na ten temat.
 
Awatar użytkownika
Helldog
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 568
Rejestracja: sob sie 18, 2007 4:33 pm

Re: Dom Vrinn [3.5 FR]

pn wrz 06, 2010 2:38 am

Khemlish Val'Drach pisze:
Rozwine. W 3.0 jest napisane że ulega potrojeniu a w 3.5 (przynajmniej w SRD ) nie ma nic wspominanego na ten temat.

Wyjaśnię. W 3.5 edycji efekty zwiększające szansę na krytyka się zwyczajnie nie kumulują. Na dowód masz w SRD opisy trzech znanych mi sposobób na zwiększenie krytyka: Umagicznienie Keen, Atut Improved Critical, oraz czar Keen Edge. Przy tego typu zdolnościach, czarach lub atutach z innych podręczników zapewne też jest taki kawałek.

EDIT: Hm... Gdy tak przyjrzę się waszej dyskusji dochodzę do wniosku że chyba wy piszecie o czymś zgoła innym... Czy się mylę?
Ostatnio zmieniony pn wrz 06, 2010 2:40 am przez Helldog, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

Dom Vrinn [3.5 FR]

pn wrz 06, 2010 11:10 am

Helldog pisze:
EDIT: Hm... Gdy tak przyjrzę się waszej dyskusji dochodzę do wniosku że chyba wy piszecie o czymś zgoła innym... Czy się mylę?


Problem, chyba w tym że Zi używała SRD 3.5 bez jakieś erraty. Czasami zdarzają jej się jakieś błędy z przyczajenia :razz: .

Khemlish Val'Drach pisze:
Pamiętaj że po każdym użyciu fletu efekt nie podtrzymywał się tylko przybierał na sile. A to oznacza że efekt lfet pozostawał tak samo jak efekt eliksiru miłosnego.


Z pewnością masz racje K biorąc pod uwagę dziwne zmiany zachodzące w uniwersum FR. Ale to jest właśnie fajne w Kanon Vs Fanon że Zireael, może zrobić co jej się żywnie podoba :D. Można to uzasadnić jakąś klątwą podobną do tej którą Loth ostatnio rzuciła na swą wybrankę, albo jakimś jeszcze potężniejszym zaklęciem które odwróciło by efekt magicznego fletu.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości