Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
nimor1
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: pt sie 31, 2007 5:40 pm

Potomek dżina

śr lip 30, 2008 9:55 am

Witam. Mam pytanie - czy dziecko dżina urodzone przez ludzką kobietę będzie genasim powietrza czy też może półżywiołakiem? Wydaje mi się że to taka sama zależność jak w przypadku celestiali (niebianin -> połniebianin -> aasimar), jednak nasz Mistrz gry twierdzi że dziecko dżina będzie odrazu genasim. Którą wersję byście przyjęli za prawdziwą?


Użyłem wyszukiwarki, jednak nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.


Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

śr lip 30, 2008 11:15 am

Technicznie rzecz ujmując to będzie półdzinem ;)
Nie widziałem takiego szablonu, więc bliżej mu na pewno do półżywiołaka niż do genasi, który ma w swoich żyłach śladowe ilości esencji żywiołu.

Natomiast co do wersji, którą bym przyjął, to zależy od tego kim ma być ten półdżin. Jeśli postać gracza, to raczej genasi z lekko zmodyfikowanymi zdolnościami rasowymi (odzwierciedlającymi pochodzenie) z możliwością wzięcia jakiś atutów dających zdolności jakie posiadają dżiny.
Jeśli to BN, to bardziej skłaniałbym się do półżywiołaka (większe LA == mniej grywalna postać).
 
Awatar użytkownika
Khemlish Val'Drach
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1055
Rejestracja: czw gru 01, 2005 6:00 pm

śr lip 30, 2008 1:46 pm

Możliwe coś źle zrozumiałem, ale czy Genashi to nie pół-żywiołak. A tak w ogóle to arabowie nazywali dzinami to co europejczycy nazywali żywiołakami.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

śr lip 30, 2008 2:18 pm

Nie. Genasi to dość odległy potomek istoty związanej z danym żywiołem, u którego ujawniły się pewne cechy żywiołacze. To taki odpowiednik aasimara i diablęcia.
 
Awatar użytkownika
nimor1
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: pt sie 31, 2007 5:40 pm

śr lip 30, 2008 3:44 pm

Suldarr'essalar pisze:
Natomiast co do wersji, którą bym przyjął, to zależy od tego kim ma być ten półdżin. Jeśli postać gracza, to raczej genasi z lekko zmodyfikowanymi zdolnościami rasowymi (odzwierciedlającymi pochodzenie) z możliwością wzięcia jakiś atutów dających zdolności jakie posiadają dżiny.
Jeśli to BN, to bardziej skłaniałbym się do półżywiołaka (większe LA == mniej grywalna postać).


W sumie jest to po prostu przyjacielski spór o to kto ma rację, nie chodzi tu o postać gracza czy BN. Chociaż może się przydać, do stworzenia kiedyś postaci.

Dziękuję za te odpowiedzi i mam jeszcze jedno pytanko - w którym podręczniku znajdę rasę/szablon Półżywiołaka?



Edit:Dziękuję Wam za pomoc. Polter nigdy nie zawodzi.
Ostatnio zmieniony śr lip 30, 2008 5:01 pm przez nimor1, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Obliv
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 109
Rejestracja: sob lip 22, 2006 8:44 pm

śr lip 30, 2008 4:28 pm

Z tego co pamiętam szablony te znajdują się w przygodzie "Powrót do Świątyni Złych Żywiołow" ( czy jak to tam szło ). Zapewne są już nowsze szablony rozpisane do ed 3.5
 
Awatar użytkownika
Vitriol Plugawiciel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 866
Rejestracja: pn paź 24, 2005 5:17 pm

śr lip 30, 2008 4:36 pm

 
Nukereal

śr lip 30, 2008 4:48 pm

Szablon na pewno jest w w/w Powrocie do Świątyni Złych Żywiołów oraz w Księdze Planów. Jeśli potrzebna wersja do 3.5 można je zaktualizować odpowiednią nakładką.
 
Awatar użytkownika
Gwjazdor
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1287
Rejestracja: czw sty 25, 2007 10:53 pm

czw lip 31, 2008 11:27 am

Hmm ale czy ja wiem, czy można uznać dżina jako żywiołaka:/ To, że ma nieco wspólnego z żywiołami oraz to, że pochodzi z odp planu żywiołu i chyba tylko tyle. Jeżeli chodzi tylko o spór z kolegą to tak jak napisał Suldar - będzie pół-dżinem. Jeżeli będziesz chciał zobić z tego postać to najlepiej chyba byłoby własny szablon stworzyć a wzorować się np na pół-demonie z KP czy właśnie pół-żywiołaku z Księgi Planów.

Jeżeli masz Book of Erotic Fantasy to możesz tam sprawdzić bo było sporo takich pół-ktosiów :lol: Wprawdzie nie pamiętam by był tam ktoś taki, ale może przeoczyłem lub był ktoś bardzo podobny.
 
Nukereal

czw lip 31, 2008 1:00 pm

Heh... pół-żywiołak to pół-dżin. Mimo iż nie ma typu żywiołak jest to stworzenie żywiołu. Myślicie że pół-żyw. rodzi się tylko w zetknięciu żywiołak wybranego typu + kobieta danej rasy? Nie- oprócz sposobów magicznych krzyżówka djinnich jest możliwa. To stworzenie danej energii. Zresztą w FR:CS było gdzieś wspomniane że genasi ognia to odlegli potomkowie ifrytów (calimshan bodajże) . Nie udziwniajmy na siłę- półżywiołak to półdżin i kropka.
 
Awatar użytkownika
Gwjazdor
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1287
Rejestracja: czw sty 25, 2007 10:53 pm

czw lip 31, 2008 2:05 pm

Żywiołaki to po prostu świadome byty, części z materii planu ojczystego obdażone świadomością. Żywiołak ognia składa się TYLKO I WYŁĄCZNIE z ognia. Poza tym żywiołaki się nie rozmnażają :razz:

A dżin to może i stworzenie żywiołu, ale nie żywiołak.

Edit: W Księdze Planów jest napisane, że półżywiołaki powstają ze związków żywiołaków ze śmiertelnikami lub nasączenia śmiertelnika podczas narodzin mocą żywiołu. To ja już nie wiem. Bo gdzieś w którymś podręczniku NA 100% było napisane, że żywiołaki się nie rozmnażają :shock:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Potomek dżina

ndz paź 03, 2010 5:28 pm

Abstrahując od tego, że dżinny (inaczej: geniusze) nie równa się żywiołaki, znalazłam właśnie coś takiego: http://www.patric.net/docfiles/half-genie_creature_template_1.0.pdf - szablon pół-geniusza.
 
Shine_lobo

Re: Potomek dżina

ndz paź 03, 2010 5:35 pm

nimor1 pisze:
Wita Mam pytanie - czy dziecko dżina urodzone przez ludzką kobietę będzie genasim powietrza czy też może półżywiołakiem? Wydaje mi się że to taka sama zależność jak w przypadku celestiali (niebianin -> połniebianin -> aasimar), jednak nasz Mistrz gry twierdzi że dziecko dżina będzie odrazu genasim. Którą wersję byście przyjęli za prawdziwą?


Użyłem wyszukiwarki, jednak nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.


Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.


Moim zdaniem nie będzie ani pół żywiołakiem ani Genasim.
Nie wiem co prawda jakie założenia dotyczące dzinów przyjmuje D&D bo nie ma przy sobie bestiariusza.
Według podań jednak dżiny to istoty duchowe posiadające władzę nad żywiołami.
W tradycji islamu były to isototy pustynne z żywiołu ognia, W tradycji Hindi, byli potomkami bóstw ziemi.
W obu wersjach były to złośliwe istoty, posiadające moc spełniania życzeń za wysoką cenę.
Moim zdaniem, będzie to pół outsider.
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Potomek dżina

ndz paź 03, 2010 9:59 pm

Bodajże w Rasach Faeurunu jest wspomniane, że w Calimshanie pierwsi potomkowie ludzi i dżinów byli półżywiołakami. Im bardziej krew się rozrzedza w kolejnych pokoleniach, tym bliżej im do genasi.
Według terminologii stąd, dżiny to elemental humanoids, a sam spotkałem się z określeniem antropomorficznych żywiołaków. Czyli odpowiedź na pytanie: dziecko dżina i człowieka to półżywoiołak.
With only a few exceptions, air genasi native to Faerûn are descended from the djinn who once ruled Calimshan. The djinn and djinn nobles often had human concubines, and from these unions were born half-elementals. The half-elementals gained status by serving in the djinn’s armies, and their own children inherited some of their elemental nature.

Aa, a tak poza tym to uprawiamy straszliwą nekromancję w tym temacie, panie i panowie :razz:
Ostatnio zmieniony pt wrz 16, 2011 8:56 pm przez Lord Xan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Shine_lobo

Potomek dżina

pt wrz 16, 2011 9:37 am

Cześć, dorzucę się do tematu bo jestem po lekturze podstawki Arabian Adventures i choć nie ma może to związku z oryginalnym settingiem,to na Zakharze, w świecie Al-Qadim, podręcznik stwierdza, że dżiny choć lubią uwodzić ludzkich partnerów - nie są w stanie spłodzić z nimi potomstwa i krew tych istot nie miesza się z ludzką.

Myślę, że nie ma bardziej wyspecjalizowanego settingu jeśli chodzi o wiedzę o Dżinach niż Al-Qadim, więc tego bym się trzymał ;)
 
Ylalala
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: pt cze 06, 2008 11:02 pm

Re: Potomek dżina

sob lis 19, 2011 1:01 am

Osobiście jestem za tym... by magiczna natura elfów, smoków, żywiołaków czy demonów bardziej powstrzymywała ich od krzyżowana się ich z czymkolwiek innym. To jednak istnieje oficjalny półdżin i ma się całkiem dobrze (LA ~+3). Zainteresowanych odsyłam do przejrzenia Sandstorm.
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Potomek dżina

sob lis 19, 2011 2:40 pm

Tam jest akurat pół-dżan.
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Potomek dżina

sob lis 19, 2011 10:51 pm

Przetłumaczyłem ongiś konwersję Księgi Planów.


Bodajże w Rasach Faeurunu jest wspomniane, że w Calimshanie pierwsi potomkowie ludzi i dżinów byli półżywiołakami. Im bardziej krew się rozrzedza w kolejnych pokoleniach, tym bliżej im do genasi.

Elemental humanoids to zapewne wymysł 4ed.

Źródła sobie przeczą. Wg mnie należy interpretować półżywiołaka jako dziecko istoty związanej z danym żywiołem (nie koniecznie żywiołak) i zastosować ten szablon do półdżina.
Ostatnio zmieniony sob lis 19, 2011 10:52 pm przez Kamulec, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości