Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Jones
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 54
Rejestracja: śr mar 30, 2005 7:05 pm

Potrzebuje rasy

wt cze 10, 2008 9:48 pm

Obmyslam świat do swojego autorskiego systemu i potrzebuje rasy humanoidalnej (czyli bardziej Ludzie elfy krasnale a nie jakies hominidy w stylu gobliny) mam obmyślone cechy charakteru , społeczeństwo ect tylko brakuje mi nazwy i wyglądu fizycznego. Macie jakies ambitne pomysły??
 
Awatar użytkownika
Behir
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 446
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 4:51 pm

wt cze 10, 2008 9:55 pm

Myślę, że nie jestem jedynym forumowiczem, który nie potrafi czytać w myślach i nie wie nic na temat tego, co jest Ci potrzebne. Jeśli wymyśliłeś charakter i społeczeństwo, podziel się z nami, to razem coś wymyślimy.

Bo w tej chwili to wygląda tak: Ty wymyśliłeś sobie rasę i nie mówiąc nam o niej kompletnie niczego chcesz pomocy ;).
 
Awatar użytkownika
Gerard Heime
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3299
Rejestracja: czw mar 20, 2003 9:02 am

wt cze 10, 2008 10:05 pm

Stereotypowe cechy charakteru i społeczeństwo w dużej mierze mogą wynikać z terytorium, z jakiego wywodzi się dana rasa. Tak samo w przypadku wyglądu fizycznego - jest on w dużej mierze uzależniony od warunków środowiskowych. Przyłączam się więc do apelu Behira bys opisał ów charakter, społeczeństwo itd. Ale również dodał opis miejsca, w którym mieszka (lub z którego wywodzi się) dana rasa.
 
Awatar użytkownika
Jones
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 54
Rejestracja: śr mar 30, 2005 7:05 pm

wt cze 10, 2008 10:41 pm

Więc po kolei

Występowanie: (jak to bezdusznie brzmi)
Główny region to ich królestwo w którego centralnej i zachodniej części są gęste puszcze poprzecinane żyznymi stepami na wschodzie same stepy rasa wywodzi sie ze stepów.
Społeczeństwo :
Dzieli się na pięć równoprawnych plemion oraz szóste poza granicami królestwa. Władzę nad plemionami mają wybierani przez wiec książęta którzy są podlegli Królowi wybieranemu za jego życie spośród siebie przez przedstawicieli cechów ,gildii , urzędników oraz dowódców. Prawo ustanawia król natomiast sądy i obsada urzędników (poza specjalnie wyróżnionymi największymi miastami zwanymi Królewskimi) jest w gestii książąt , oni ustalają podatki których część oddaja królowi posiadają własne armię jednak 1/5 z nich musi być na stałe pod władzą króla. Plemiona nie mogą prowadzić własnych wojen (ani pomiędzy sobą ani z zewnętrznym wrogiem). Członkowie tej rasy są bardzo przywiązani do swoich rodzin natomiast podział stanowy jest luźny i przechodzenie pomiędzy nimi jest proste. Nie są rasistami oraz w ich społeczeństwie panuje wolność wyznania.
Religia:
Wyznają religia monoteistyczną.
Cechy charakteru :
Są bardzo dumni nie dają sobą pomiatać , są po trochu anarchistami jednak potrafią zjednoczyć się wokół jednej sprawy za którą potrafią oddać życie i swój honor np. obrona domu lub walka o dumę rasy. Uwielbiają biesiadować jak krasnoludy i są bardzo religijni.
 
Awatar użytkownika
Kasmizar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 102
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 12:53 pm

śr cze 11, 2008 6:20 am

Mam pomysł: Polacy :) a nie to już gdzieś było.

*Edudai (to już mam co prawda wykorzystane, ale można je użyć ponownie)
*Eori
*Aeraldil
* Beldack
* Ementh
* Ingbden
* Osturo
* Denyash
* Worir
* Haet
* Awildu
* Andra
* Cheden
* Hamos
* Sayol
* Cerorm
* Tastora
* Tiadtai
* Nykia
* Honndyn
* Ledel
* Ristanu
* Tinill
* Rantiai
* Acksulu
* Angia
* Olduy
* Kaltia
* Achelme
* Ardhther
* Belrak
* Ryad
* Mossrad
* Tinran
* Erom
* Quehono
* Bloim
* Rilath
* Loild
* Rilighta
* Tonrem
* Athite
* Taidel
* Wordar
* Achsul
* Tanmler
* Dandar
* Atmor
* Banato
* Therfwar
* Untume
* Morak
* Hatash
* Tanenge
 
Steenan
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1299
Rejestracja: czw mar 04, 2004 8:58 pm

śr cze 11, 2008 8:49 am

Rasa, jak piszesz, wywodzi się ze stepów. Skoro tak, to zanim powstały obecne struktury państwowe była dość ewidentnie nomadyczna (obecna społeczna mobilność i anarchistyczne tendencje są także echem takiego trybu życia).

To oznacza, że rasa musiała swobodnie się przemieszczać. Albo robiła to na wierzchowcach (jakich?) - a więc jej przedstawiciele będą raczej nieduzi i drobni, albo pieszo - co sugeruje silne i wytrzymałe ciała, choć też raczej smukłą sylwetkę niż potężną i przysadzistą.

Co do wyglądu, do ciebie należy wybór, na ile powinni przypominać ludzi. Jeśli mają, uczyń ich wysokimi (chyba, że decydujesz się na wariant nomadów na wierzchowcach), tak około 190cm średnio dla dorosłej osoby. Daj im dość ciemną (ale nie czarną) skórę, proporcjonalnie dość duże oczy i szerokie nosy. Grube i dość sztywne, czarne włosy. Zarost szczątkowy lub kompletny jego brak.

Jeśli nie muszą być tak ściśle humanoidalni, dorzuć im nieco dziwnych, ale sprzyjających nomadyzmowi cech. Może nogi przypominające końskie, lepiej nadające się do biegania? Może garb i zdolność przetrwania wielu dni bez wody, a może świetny węch i łopatowate dłonie, pomocne w jej wyszukiwaniu?
 
Awatar użytkownika
Jones
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 54
Rejestracja: śr mar 30, 2005 7:05 pm

śr cze 11, 2008 11:28 am

Wolałbym zeby byli bardziej podobni do ludzi , ale nie żeby znowu jakaś ich odmiana . Szukam jakiejść cechy wyraźnie odróżniajacej od ludzi jak uszy u elfów wzrost ibroda u krasnoludów czy chodźby nos gnomów , sam wzrost i kolor skóry to trochę za mało.

Wiem wybrzydzam.
 
Awatar użytkownika
MorfiQ
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 329
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 9:46 am

śr cze 11, 2008 12:22 pm

To może zrób z nich nieco "dzikszych" ludzi i do tego uczyń ich istotami lunarnymi? Może niech mają szpiczaste zęby i kocie oczy? Zamiast paznokci mogą mieć pazury (oczywiście to taka namiastka pazurów ;) pozostałość po przodkach ;) ). Tylko pozostaje problem, co robią w ciągu dnia tzn. gdzie śpią kiedy świeci słońce. No, ale to tylko taki luźny pomysł, który należałoby dopracować.
 
Awatar użytkownika
Jones
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 54
Rejestracja: śr mar 30, 2005 7:05 pm

śr cze 11, 2008 1:12 pm

Z tymi lunarnymi to przesada ale te pazurki ... i źrenica mogłyby mieć zmienną geometrię tzn mogliby dostosowywac jej wielkość oraz kształt do warunków co dawałoby im duże możliwości. Myślałem nad centkami (nie na sierści lecz na skórze) i ogonie ale wydałomi się to zbyt baśniowe.

Acha wypadałoby też napisać coś o świecie
Poziom techniczny to wczesne średniowiecze (V-XI wiek) , magia jest używana głównie prze kpałanówi i mistrzów runicznych (u tej rasy) "zwykli" magowie to prawdziwa żadkość. Swiat jest mrocznawy nak warhammer edycja pierwsza i niema potworków z koszmarów pięciolatka jak w D&D tylko takie bardziej foremne.
 
Awatar użytkownika
MorfiQ
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 329
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 9:46 am

śr cze 11, 2008 2:38 pm

Tylko uważaj, żeby Ci wiedźmini nie wyszli ;) Może zrób ich na kształt ludzi połączonych z kotami? Każde plemię podobne do innego. Jedno na przykład do lwa. Bujna czupryna, nieco masywni, wolniejsi, ale za to duzi i silni. Takie nieco bardziej kocie rysy twarzy. Wtedy te cętki u "lamparotwatych" by wyglądały może nawet ciekawie, choć raczej bym je odrzucił, a skupił się bardziej na budowie ciała. Przejrzyj jakieś zdjęcia kotów żyjących na sawannach, czy stepach i może znajdziesz inspirację ;)
 
Awatar użytkownika
Jones
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 54
Rejestracja: śr mar 30, 2005 7:05 pm

śr cze 11, 2008 3:26 pm

Te centki to miałyby wyglądać mniej więcej tak http://www.joemonster.org/filmy/5469/Kobieta-leopard tylko mniej i nieregularne.
 
Steenan
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1299
Rejestracja: czw mar 04, 2004 8:58 pm

czw cze 12, 2008 9:35 am

Za wszelką cenę wystrzegałbym się "anthro", istot sprawiających wrażenie połączenia człowieka ze zwierzęciem. To nie jest ani oryginalne, ani ciekawe. Rozmaitych ludzi-xów naprodukowano już w rozmaitych fantastycznych światach, w tym w D&D, zbyt dużo.

Warto trzymć się form ściśle humanoidalnych, różniących się od "ludzi" twojego świata w wystarczający sposób, by dało się je odróżnić, ale tak naprawdę nie wykraczających poza ludzką skalę jesli wziąć pod uwagę ekstrema pojawiające się w realnym świecie. Alternatywnie, jeśli chcesz szerszego spektrum, szukaj form na tyle od nas różnych, by odruchowo nie brało się ich za ludzi z charakteryzacją - poziom niezwykłości przynajmniej Protossów ze Starcrafta czy "prosiaczków" z "Mówcy Umarłych" Carda.

Pamiętaj też, że rasę charakteryzować można nie tylko przez czysto biologiczne cechy wyglądu. Wiele z tego, co przyciąga uwagę, może być produktami kultury, zwłaszcza że są wyznawcami monoteistycznej religii, co stanowi silny czynnik unifikujący. Może wszyscy tatuuja się w charakterystyczny sposób, według analogicznego schematu, uzupełniając wzór o kolejne elementy wraz z przechodzeniem kolejnych rytuałów inicjacji? Może noszą nakrycia głowy, także w pomieszczeniach? Pod żadnym pozorem nie zakładają nic czerwonego (to akurat tabu kulturowo uzasadnione - w dawnych, nomadycznych czasach chodziło o to, by, widzac kogoś z daleka, nie wywołać alarmu biorąc błysk czerwieni za pożar stepu)? Nigdy nie obcinają włosów ani nie golą zarostu, zaplatając je jedynie w długie warkocze, albo wrecz przeciwnie, usuwają każdy pojawiający się na ciele włos? Być może wszyscy dorośli noszą przy sobie broń, jako znak ciągłej gotowości do obrony ojczyzny i wiary? Możliwości są setki.
 
Awatar użytkownika
Jones
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 54
Rejestracja: śr mar 30, 2005 7:05 pm

czw cze 12, 2008 11:50 am

Właśnie te kotowate niezbyt mi przypadły do gustu bo się robi jakaś wyspa doktora Moroe.
 
Magnes
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 31
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 6:13 pm

śr cze 18, 2008 9:38 am

Ja bym ich zrobił czarnoskórymi nomadami. Jakoś mało czarnoskórych jest w fantas. Albo zrób ich skośnookich. Będziesz miał poprawnie politycznie. ;)
 
Awatar użytkownika
Jones
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 54
Rejestracja: śr mar 30, 2005 7:05 pm

ndz lis 23, 2008 12:10 am

Sory za przerwę już wymyśliłem. Wyróżniając ich będzie drugi kciuk przy prawej (u leworęcznych lewej) ręce, dodatkowo zmniejszony i delikatnie spłaszczony nos. Duże rozmiary u mężczyzn budowa "szafy" średni wzrost 2m u kobiet talia osy itp. Proporcjonalna do wzrostu ok 2m czyli kawał .... Kolor włosów u samic przewarzający blond samcy różnie. Inną wyróżniającą cechą jest kontrola płodności u kobiet przy pomocy wywaru z określonych ziół lecz przy niewywoływaniu płodności prze okres 4 lat pojawia się ona na wiosnę i trwa aż do zapłodnienia.
 
Awatar użytkownika
silvanis
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 112
Rejestracja: śr mar 12, 2008 8:34 am

sob sty 03, 2009 12:08 pm

Nomadzi, ludzie stepów, koczownicy, tryb życia plemienny, sucho, w często przemieszczają się - jakby trochę z arabska.
Ja bym związał ich z ziemią.
1) Klimat wymusi na nich suchą grubą skórę.
2) Jeśli klimat jest bardzo ostry i gorący, to powinni mieć też miejsca na ciele, gdzie kumuluja wodę - już masz dwie cechy charakterystyczne.
3) Często się przemieszczają jak to plemiona - znaczy grubi nie będą

No cóż potrzebujesz grafika który teraz to narysuje :)

Nazwa - proponuje oprzeć się o nazwę łacińską dotyczącą np. ziemi, pustyni, piasku, stepów i zmodyfikować ją np. "arens , arentis - suchy" po łacinie i robisz z tego.... ARENIANIE ot i masz nazwę, która coś przynajmniej znaczy. :) To oczywiście tylko przykład jak można stworzyć rasę.

A i nie przesadzaj z opisami trybów rozrodczych, czasu trwania ciąży czy też częstotliwości bicia serca. Ja kiedyś popełniłem taki błąd i drogo za to zapłaciłem. Nikt nie czyta takich opisów. Na początku są zbędne.
 
Awatar użytkownika
Jones
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 54
Rejestracja: śr mar 30, 2005 7:05 pm

sob sty 31, 2009 11:51 pm

Oni wyłonili się z nomadów ale takich stepowych nie pustynnych coś ala Mongołowie , Bułgarzy , Sarmaci , Awarowie........ phuu. I nazwa łacińskopodobna raczej odpada bo mają być bardziej słowiańscy.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości