Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

Powieści Dragonlance

pt lip 27, 2007 8:22 pm

Chciałbym zacząć swoją bliższą znajomość ze światem Smoczej Lancy, a wnioskując z wprowadzenia Radnona można wywnioskować, że książki opisujące uniwersium mogą być odpowiednie. Mam prośbę do osób, które przeczytały lub znają te powieści. Czy moglibyście przedstawić ich listę wedle kolejności chronologicznej? UWAGA chodzi mi o timeline ze świata Lancy a nie kolejność w jakiej były wydawane (bo z tym jest różnie), chciałbym poznać Dragonlance od najwcześniejszych (wydanych w Polsce) czasów.
 
Awatar użytkownika
joseph__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 361
Rejestracja: czw mar 25, 2004 3:45 pm

pt lip 27, 2007 9:14 pm

Na stronie Daligoth znajduje się sugerowana kolejność czytania sagi Smoczej Lancy.


PS. Na Soulforge również jest lista książek.
 
Nikolaj
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 97
Rejestracja: pt mar 16, 2007 1:50 pm

sob lip 28, 2007 11:29 am

A poza tym to też zależy od twoich prefernecji. Zalecane jest czytanie od Kuźni Dusz, ale i tak wiele osób zaczyna od Smoków Jesiennego Zmierzchu.
 
Awatar użytkownika
Dravin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 164
Rejestracja: ndz cze 18, 2006 12:06 am

sob lip 28, 2007 8:49 pm

Na Wikipedii znajduje się lista książek z serii Dragonlance wydanych w Polsce, a przy każdym tytule podano datę wydania. Można to znaleźć pod tym linkiem. Ja zaczynam swoją przygodę z tym barwnym światem od cyklu Kroniki.
 
Awatar użytkownika
Sortiarius
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 258
Rejestracja: sob lip 01, 2006 12:31 pm

ndz lip 29, 2007 9:41 am

Wypadałoby zacząć od tego, że jeśli chciałbyś czytać książki chronologicznie, to wyszedłby z tego niezły bajzel, bo musiałbyś zacząć od takich książek jak np. Irdowie, co się kompletnie mija z celem. Osobiście radzę:
1. Kuźnia dusz
2. Towarzysze broni
3. Smoki jesiennego zmierzchu
4. Smoki zimowej nocy
5. Smoki wiosennego świtu
6. Czas bliźniaków
7. Wojna bliźniaków
8. Próba bliźniaków
9. Drugie pokolenie
10. Smoki letniego płomienia
11. Smoki upadłego słońca
12. Smoki zagubionej gwiazdy
13. Smoki zaginionego księżyca

To są wszystkie najważniejsze (IMHO) książki w kolejności chronologicznej. Pozostałe tytuły to takie dodatki. Jeśli przeczytasz te to możesz śmiało powiedzieć, że znasz DLa. ;)
 
Awatar użytkownika
raistlin999
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: wt sie 28, 2007 6:53 pm

sob wrz 01, 2007 3:15 pm

Dodał bym jeszcze trochę :)
Po smokach letniego płomienia
-Świt Nowej Ery
-Dzień Burzy
A po smokach Zaginionego księżyca
-Bursztyn i Popiół :)
 
Awatar użytkownika
Druss
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 671
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 5:26 pm

śr sty 16, 2008 1:55 pm

W sumie to i tak większego znaczenia nie ma czytanie w kolejności. Książki pisane przez Hickman i Weiss są na tyle spójne, że można je spokojnie czytać w dowolnej konfiguracji (każda jest dziełem oddzielnym) - ja tak zrobiłem i chociaż chwile to zajęło to ułożyłem sobie wszystko dość dokładnie :-P.
 
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: sob lip 05, 2008 12:29 pm

czw lip 31, 2008 4:42 pm

Hmmm... Apropos zaczynania od Smoków Jesiennego Zmierzchu - ja tak zrobiłem i z tego względu mam pytanie trochę zbaczające z ogólnego tematu - czy tom trzeci serii kroniki zostal wydany w Polsce? Ponieważ przeszukałem biblioteki i księgarnie w moim miasteczku i nie znalazłem.
 
Awatar użytkownika
Liverrin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 623
Rejestracja: pt lip 15, 2005 9:45 pm

czw lip 31, 2008 4:48 pm

Lord Voldemort pisze:
czy tom trzeci serii kroniki zostal wydany w Polsce?

Tak. Smoki wiosennego świtu.

P.S. Powinieneś znaleźć w Empiku.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości