Zrodzony z fantastyki

 
gargunec
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: śr sty 14, 2015 7:05 pm

Poziom Czaru

śr sty 14, 2015 9:44 pm

Witam.
Zacząłem niedawno przygodę z d&d i mam zasadnicze pytanie.
Czy istnieją jakieś wymogi na używanie danego poziomu czaru.
Np. czy muszę mieć odpowiedni poziom postaci lub odpowiednią ilość danego atrybutu, aby rzucić czar danego poziomu?
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Poziom Czaru

ndz sty 18, 2015 1:20 pm

Tak, oczywiście, że istnieje wymóg poziomu. Zacznijmy od tego, że jeśli nie uzyskasz odpowiedniego poziomu w danej klasie czarującej, to zwyczajnie nie znasz jeszcze czarów danego poziomu ani nie masz na nich komórek (a dopóki nie uzyskasz przynajmniej 0 (tak, przynajmniej 0, nie -)) komórek z danego poziomu, to nie otrzymujesz również premiowych z racji wysokiej wartości atrybutu.
Dla klas przygotowujących czary z pełnym czarowaniem (czarodziej, kapłan, druid) nowe poziomy czaru zdobywa się na poziomach 2*poziom czaru -1, czyli dla 4. poziomu zaklęć jest to 7 poziom w klasie. Klasy czarujące spontanicznie (zaklinacze, favored souls itd.) muszą poczekać poziom więcej na czary powyżej 1 poziomu.
Żeby rzucić dany czar, musisz posiadać odpowiedni atrybut na poziomie 10+poziom zaklęcia - Int dla czarodzieja, Rzt dla czarów objawień, Cha dla zaklinacza.
Generalnie - wszystko, co napisałem, możesz wyczytać w opisie klasy i jej tabelce :P
Ostatnio zmieniony ndz sty 18, 2015 2:30 pm przez Lord Xan, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości