Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
 
Awatar użytkownika
AdiVeB
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 520
Rejestracja: wt cze 08, 2010 8:28 pm

Prawo Wojny - Neuroshima - Komentarze

ndz paź 21, 2012 4:19 pm

Witam wszystkich. Tutaj powoli zabieramy się do przygotowań do gry. Pytania, komentarze, żale, sugestie...
 
Awatar użytkownika
AdiVeB
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 520
Rejestracja: wt cze 08, 2010 8:28 pm

Prawo Wojny - Neuroshima - Komentarze

ndz paź 21, 2012 7:06 pm

Ok, Pipboy mnie uświadomił, że za mało o was dbam i że 200g na sprzęt to obraza majestatu i jak na "waciki i srajtaśmę"... ;) więc zrobimy tak. Każdy gracz dostaje ode mnie zestaw startowy + 300 g do wykorzystania na każdą bzdetę która wam sie podoba -> DO WALKI.

Zestaw Startowy : Mundur Posterunku ( podkoszulek, koszula, spodnie, nakrycie głowy - niech każdy sam sobie skompletuje jakiś modny zestawik ), 10 porcji leku na wybraną chorobę, 5 porcji prowiantu, 3 litry wody, 2 dawki leków przeciwbólowych + 150g jako dopełnienie.

Dostaniecie też Pancerz ode mnie w prezencie. Typ pancerze będzie zależał od upodobań
co do mobilności. Ci co chcą cięższy pancerz i bardziej ograniczoną ruchliwość mogą wziąć Kamizelkę Strzelecką ( Wojskową ) a ci co cenią sobie mobilność ponad ochronę - Kamizelkę przeciwodłamkową ( lekką, policyjną ). Opis znajdziecie w Podręczniku głównym na stronie 149-150. Jeśli ktoś jest bardziej wybredny i chce jeszcze jakąś inną lepszą to nie ma problemu. Tylko liczcie się z tym że jeśli kamizelka będzie lepsza niż ta jaką ja wam proponuję to będziecie musieli dopłacać... także zgłaszać się do mnie jeśli ktoś planuje zakup innej.

Na broń i gadżety do walki dostajecie 300g - tak jest... 300g! Podziękujcie Pipowi. I PAMIĘTAJCIE O ZASADZIE : Kupujecie 1 nabój dostajecie 3 naboje! 2 są gratis.

Do tego dostajecie pojazd od Sztabu Generalnego. Wybierzcie co chcecie i podeślijcie mi karte tego co wybraliście.

Jakiś problem? :P Jeszcze za mało? Piszcie!

---------------------------------------------------------------------------------------------------
-> Zestaw Startowy + 150g jako dopełnienie na zabawki nie związane bezpośrednio z walką
-> Broń i Ammo 300g

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Jeszcze jedna kwestia... wasze stopnie wojskowe i dowodzenie... proponuję wam dwie opcje :

1. Daję wam wolną rękę i ustalacie to między sobą.
2. Czekam na wszystkie karty postaci ( kompletne!!! ) i według własnych kryteriów przyznaję wam rangi i wyznaczam dowódcę.

Co do samych stopni. Dowódca będzie Porucznikiem, jego prawą ręką będzie pierwsze sierżant, reszta oddziału to w zależności od stażu, profesji, roli w drużynie - sierżant lub kapral.
Ostatnio zmieniony ndz paź 21, 2012 7:58 pm przez AdiVeB, łącznie zmieniany 7 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Pipboy79
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2881
Rejestracja: śr sty 26, 2011 10:15 am

Re: Prawo Wojny - Neuroshima - Komentarze

ndz paź 21, 2012 9:36 pm

-Ja se kupłem krótkofalę (25 g). Ale fajnie by było jakby mój hiroł nie gadał przez nią sam ze sobą bo by pewnie było, że jest jakiś dziwny no nie? :)

-No a z koro mamy brykę za darmola to co kto zamawia? Ja optuję za jakś terenówą na 6 osób w stylu jakiegoś Land Rovera. Byłoby miejsce i dla nas i naszych betów, i zasięg i dzielność niezła, sporo miejsca na montowanie jakichś bajerów, da się zabrać jakieś pogangerowe mtury na dach czy gdzie tam, no i jakby trza podrzucić jakąś uroczą autostopowiczkę albo innego BNa czy BG to też by dało radę. :)
 
Awatar użytkownika
AdiVeB
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 520
Rejestracja: wt cze 08, 2010 8:28 pm

Prawo Wojny - Neuroshima - Komentarze

ndz paź 21, 2012 10:06 pm

Jeśli chodzi o postacie to chciałem wam wrzucić póki co to co wiem :
1. Pipboy - Heavy Gunner/ Szturmowiec
2. Azgoth - Ranger ( sprecyzuje to na czasie )
3. Feniks - Mózgowiec/Elektronik ( mam nadzieję że skusi się na pokrycie medyka )
4. Gacoperz - Pojęcia zielonego nie mam ;)
 
Awatar użytkownika
Pipboy79
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2881
Rejestracja: śr sty 26, 2011 10:15 am

Re: Prawo Wojny - Neuroshima - Komentarze

ndz paź 21, 2012 10:22 pm

-Adi... Ja nie wiem kto kogo i jak wolałby pokryć :) Ale daj pobawić sie w spokojne projektowanie hirołsów co?

-Ja póki co mam kolesia z rkm-em. Na jakieś skradajki to raczej ode mnie nie liczcie. Ale fajterstwo ogólne mam na przyzwoitym poziomie. (generalnie dość równo rozłożyłem staty więc w większości spraw wyszedł mi średniak)
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

Prawo Wojny - Neuroshima - Komentarze

ndz paź 21, 2012 11:26 pm

Mogę się skusić na medyka jak pisałem ale obniżeniem bojowości. Taki był plan początkowo ale potem władowałem troszkę punktów w bojowość.
 
Awatar użytkownika
gacoperz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1397
Rejestracja: sob paź 01, 2011 8:44 am

Prawo Wojny - Neuroshima - Komentarze

pn paź 22, 2012 7:46 am

No nie wiem. Też mam plan zrobić medyka polowego. Pierwsza pomoc + walka. Jak chcesz się poszerzyć na leczenie to wtedy pójdę w drajwera. Ostatecznie Battlebabe :P
Ostatnio zmieniony pn paź 22, 2012 7:50 am przez gacoperz, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
gacoperz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1397
Rejestracja: sob paź 01, 2011 8:44 am

Prawo Wojny - Neuroshima - Komentarze

pn paź 22, 2012 2:56 pm

Dobra, ostatecznie staje na battlebabe. Najpewniej gladiator.
 
Awatar użytkownika
AdiVeB
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 520
Rejestracja: wt cze 08, 2010 8:28 pm

Prawo Wojny - Neuroshima - Komentarze

pn paź 22, 2012 5:41 pm

Ponieważ jestem taki dobry... dostajecie trzecią sztuczkę jeszcze gratis. Z pozdrowieniami od MG. :)
 
Awatar użytkownika
carloss
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 400
Rejestracja: pn lip 23, 2012 7:57 pm

Prawo Wojny - Neuroshima - Komentarze

pn paź 22, 2012 6:44 pm

Za zgodą wspaniałego MG ja także będę brał udział w sesji.
Witam wszystkich serdecznie :)
 
Awatar użytkownika
gacoperz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1397
Rejestracja: sob paź 01, 2011 8:44 am

Prawo Wojny - Neuroshima - Komentarze

pn paź 22, 2012 7:07 pm

Hey there. Hi there. Ho there. You're as welcome as can be.
M-I-C-K-E-Y M-O-U-S-E.
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

Prawo Wojny - Neuroshima - Komentarze

pn paź 22, 2012 11:09 pm

Oc to ja sie poszerze o medyka ale nie liczcie na to ze bede wam wszczepy robil bo az tak dobry nie bede.
 
Awatar użytkownika
AdiVeB
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 520
Rejestracja: wt cze 08, 2010 8:28 pm

Prawo Wojny - Neuroshima - Komentarze

wt paź 23, 2012 1:55 am

Masz gości łatać i zszywać... to wam sie przyda... wszczepy sobie zalatiajcie na Posterunku... czyli u MG ;)

A wlasnie... jeśli ktoś ma ochotę na jakiś wypaśny cyberwszczepik to można się zgłaszać do mnie.
Ostatnio zmieniony wt paź 23, 2012 5:14 pm przez AdiVeB, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Pipboy79
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2881
Rejestracja: śr sty 26, 2011 10:15 am

Re: Prawo Wojny - Neuroshima - Komentarze

wt paź 23, 2012 6:27 pm

AdiVeB pisze:
A wlasnie... jeśli ktoś ma ochotę na jakiś wypaśny cyberwszczepik to można się zgłaszać do mnie.


-Eee... cybery są dla mięczaków :)


-No a na serio no to ja skończyłem i posłałem postać. Więc niech miciuniu sprawdzi czy szyćko gra :)

-A póki co mogę chyba wstępnie przedstawić swojego hiroła: Johan "Thorn" Thieme, operator rkm-u :)
 
Awatar użytkownika
AdiVeB
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 520
Rejestracja: wt cze 08, 2010 8:28 pm

Prawo Wojny - Neuroshima - Komentarze

wt paź 23, 2012 7:24 pm

Postać Pipa - przeczytana i zatwierdzona. Daddy likes. ;)
 
Awatar użytkownika
gacoperz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1397
Rejestracja: sob paź 01, 2011 8:44 am

Prawo Wojny - Neuroshima - Komentarze

śr paź 24, 2012 7:47 am

Mała zmiana u mnie. Doszedłem do wniosku, że jednak wezmę zabójcę maszyn.
Ostatnio zmieniony śr paź 24, 2012 7:54 am przez gacoperz, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

Prawo Wojny - Neuroshima - Komentarze

śr paź 24, 2012 3:24 pm

Pytanko do MG: Co do pojazdu to mam pytanie jaki budżet i jakie przeróbki mamy możliwe na starcie?

Pytanko do współgraczy:

Co powiecie na to, żebyśmy sobie zażyczyli od sztabu Hamera ma już dwie dobre modyfikacja zabiera 6 osób plus 1600kg ładunku, jesteśmy w stanie na nim zamontować dwa zdejmowalne gniazda broni palnej. Jest na tyle duży, że da się w nim dołożyć jeszcze trochę modyfikacji i przerobić go na mały dość szybki ruchomy wóz bojowy.

Naszą drugą opcją jest autobus turystyczny jestem go w stanie z czasem tak przerobić, że jeżeli zajdzie potrzeba to będziemy w stanie mieszkać w nim i tydzień bez potrzeby wychodzenia, z lukcusami takimi jak dodatkowe baki paliwa, lodówka, miejsce do spania, warsztat itp wszytsko wbudowane w środku. Mogę na nim zamontować wystarczająco gniazd strzeliczych, że wszyscy bedziemy mogli siać zniszczenie w każdym kierunku. Przy dobrym pancerzu będę w stanie sprawić, że jedyne zagrożenie dla nas to będą bazuki i granaty.
Minus jest taki, że spala paliwa jak czołg (którym niejako będzie po przeróbkach) i jest wielki jak smok więc nie będzie łatwo go ukryć za krzakiem :P

W zależności od tego jakie sobie wymiebierzemy metody działania tak sugeruje wybrać.
 
Awatar użytkownika
Pipboy79
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2881
Rejestracja: śr sty 26, 2011 10:15 am

Re: Prawo Wojny - Neuroshima - Komentarze

śr paź 24, 2012 3:37 pm

-Sporo zależy od konwencji w jakiej mamy grać i misji jakie mamy wykonywać. Jako cała organizacja oddział to możemy mie i mini - konwój łączznie z zaopatrzniem i służbami pomocniczymi. Wówczas taki bus np. ma sens jako ruchoma baza na dalsze wypady. Taktycznie jednak wolałbym cos mniejszego czyli pewnie jakąś dużą terenówkę.

-Osobiście wolałbym jak już mówiłem jakiegoś ala' SASowskiego Land Rovera. Ale coś w sylu hammera też nie jest złe bo w sumie to na podobę robione. Całkiem niezła opcja to jakiś terenowy pick up jak z "toyota wars". Na dłuższą metę i dalsze dystanse jednak coś z zakrytą kabiną byłoby chyba lepciejsze.

-Ogólnie chyba jednak kwestia do ugadania. Ja bym wolał mieć możliwoś czelania ze swojego rkm-u w naszym wehikule więc małe bryki mnie nie intersują bo musiały by byc kabrio co na dłuższą metę nie wydaje mi się rozsądne.
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

Prawo Wojny - Neuroshima - Komentarze

śr paź 24, 2012 4:25 pm

Ja na pewno nie chce niczego z odkrytym dachem, roboty mają duże plusy do strzelania i zdejmą nas jak będą chcieli. Hummer może być na początek a jak czas i MG pozwoli zdobędziemy sobie drugi pojazd bardziej luksusowy do przeróbki. W razie czego przyczepę campingową i będzie się ją odłączać przed misją.
 
Awatar użytkownika
carloss
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 400
Rejestracja: pn lip 23, 2012 7:57 pm

Prawo Wojny - Neuroshima - Komentarze

śr paź 24, 2012 4:51 pm

Autobus fajna sprawa, ale jako oddział specjalny liczy się szybki transport, dlatego chyba lepszy jednak Hammer
 
Awatar użytkownika
gacoperz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1397
Rejestracja: sob paź 01, 2011 8:44 am

Prawo Wojny - Neuroshima - Komentarze

śr paź 24, 2012 5:17 pm

Dobra, mały update ode mnie:
Zabójca maszyn jednak mi nie pasował do koncepcji, zmieniłem na żołnierza.

Co do pojazdu to Humvee może być. Nie wtrącam się do przeróbek o ile będa miejsca siedzące i dość szerokie drzwi by się opancerzony wojak zmieścił. Z tego co wiem Pip ma minimi ale można pomyśleć nad czymś cięższym na dach.

Pytanie do MG:
Ile dopłaty za pancerz RIOT?
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

Prawo Wojny - Neuroshima - Komentarze

śr paź 24, 2012 5:30 pm

Na dach z cięższych rzeczy to mam snajperkę Barrett 3 PP obrażenia krytyczne.

Miejsca siedzące będą, jako wasz spec do przeróbek zostawcie maszynkę mi nie pożałujecie.

carloss ewentualnie taki autobusik :P

http://i.huffpost.com/gen/783817/thumbs ... -570.jpg?5

http://i.huffpost.com/gen/783816/thumbs ... -570.jpg?6
 
Awatar użytkownika
gacoperz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1397
Rejestracja: sob paź 01, 2011 8:44 am

Prawo Wojny - Neuroshima - Komentarze

śr paź 24, 2012 5:34 pm

A może coś z tych?

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... ipment.JPG

No oprócz śmigłowca ;)
 
Awatar użytkownika
AdiVeB
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 520
Rejestracja: wt cze 08, 2010 8:28 pm

Prawo Wojny - Neuroshima - Komentarze

śr paź 24, 2012 5:58 pm

Ok... MG ma dziś strasznego, niewyobrażalnego kaca... ale cieszy mnie ogólne poruszenie tutaj. O autobusie zapomnijcie... hummera wam moge dac... tylko nie wiem jak daleko zajedziecie... to gówno pali 25l na 100km więc daleko nie zajdziecie...

Osobiście proponowałbym jakiegos forda transita czy coś...
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

Prawo Wojny - Neuroshima - Komentarze

śr paź 24, 2012 6:59 pm

Furgonetka może być przerobi się ją, że będzie szaleć lepiej niż Hummer.
 
Awatar użytkownika
Pipboy79
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2881
Rejestracja: śr sty 26, 2011 10:15 am

Re: Prawo Wojny - Neuroshima - Komentarze

śr paź 24, 2012 7:39 pm

-Fakt, furgonetkę sam miałem jako jeden z hirołsów na tym forum nawet i se ją mile wspominam. Zwłaszcza jak se ją ciutke podpakowałem a jeszcze nie był to kres moliwości. Zdaje się to jakiś taki dodge van ram II (z 1983) był :) Bo transit może i ekonomiczny ale jakoś tak na terenową brykę rangersów czy innych delciarzy mi nie bardzo pasi... :)

-A taki np. jakiś terenowy nie może by? Np. Land Rover Wolf? Bazowany na Defenderze, miejsca na 8 osób, 5-cio drzwiowy, z gniazdem na broń maszynową/granatnik, zasięg coś ok 500 kilosów? No albo coś na podobę. Jakoś mam słabośc do Landków :)
 
Awatar użytkownika
gacoperz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1397
Rejestracja: sob paź 01, 2011 8:44 am

Prawo Wojny - Neuroshima - Komentarze

śr paź 24, 2012 7:56 pm

Myślę, że podstawowe pytanie: Czy my się chcemy tym tylko wozić, czy używać tego również w roli pojazdu wsparcia? Bo Strykera z tego nie zrobimy. BTW: kto umie prowadzić?

Przywitajcie się z Cristiną
Ostatnio zmieniony śr paź 24, 2012 8:00 pm przez gacoperz, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
AdiVeB
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 520
Rejestracja: wt cze 08, 2010 8:28 pm

Prawo Wojny - Neuroshima - Komentarze

śr paź 24, 2012 8:10 pm

Gacek -> Zatwierdzone

Co do pojazdu. Wersję podstawową i trzy modyfikacje dostaniecie gratis. Na reszte się zrzucajcie.
Ostatnio zmieniony śr paź 24, 2012 8:10 pm przez AdiVeB, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

Prawo Wojny - Neuroshima - Komentarze

śr paź 24, 2012 8:38 pm

Ja zrobiłem nam kartę bazująca na fordzie transit https://docs.google.com/spreadsheet/ccc ... 1aFE#gid=0

To jest wersja podstawowa i potencjał tego wozu jest taki:

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc ... CNVE#gid=0

Dla tych co się nie znają. Tworzymy mały czołg. Broń pistoletowa, i większość broni białej nie robi na nas wrażenia, jesteśmy w stanie przeżyć wybuch miny pod samochodem, będzie wymagał naprawy ale na szybko po wymianie opon pojedzie dalej. Możemy wjechać w wodę do wysokości dachu i nic nam nie będzie. Z obniżonym spalaniem na pełnym baku mamy zasięg 3600km jazdy i wyciągamy prędkość 110km

Jestem w stanie do tego zamontować w samochodzie takie cuda jak czujniki ruchów, kamery, czujniki ciepła, a na upartego na jakimś wysięgniku wykrywacz metalu, jakby przyszło nam wjechać na pole siłowe. Przy odpowiednim sprzęcie mogę nawet zdalnie sterować tym samochodem.

Jeden problem przydałby się w miarę dobry kierowca z prowadzeniem na 4+ i zręcznością 14+ inaczej może być ciężko.

PS: Mój mechanik

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc ... WoyLURoaEE
 
Awatar użytkownika
Pipboy79
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2881
Rejestracja: śr sty 26, 2011 10:15 am

Re: Prawo Wojny - Neuroshima - Komentarze

śr paź 24, 2012 10:14 pm

Feniks pisze:
Ja zrobiłem nam kartę bazująca na fordzie transit


-Fajowo. Ale jedna prośba, mógłbyś dopisać który bajer co robi? Ja słabo pamiętam meche bajerów bryk bo jakoś nigdy osią przygody nie była :)

-Ale jesli wziąłeś na siebie robienie bryki to w takim razie zostawiam to na Twojej głowie i możem jeździć furgonem.


AdiVeB pisze:
Co do pojazdu. Wersję podstawową i trzy modyfikacje dostaniecie gratis.


-Ale chyba SPR mamy na jakimś w miarę przyzwoitym poziomie a nie bazowe 4-6? No przecie nie będziem zaczynac sesyji od naprawy gruchota co? :)



Feniks pisze:
Jeden problem przydałby się w miarę dobry kierowca z prowadzeniem na 4+ i zręcznością 14+ inaczej może być ciężko.


-No ja mam prowadzenie jak Twój hiroł więc skoro to mało to... Ponadto jako gunner raczej za kierownicą ciutkę marnowałbym swoje talenta :) Z kasą się nie dorzucę bo wydałem wszystki i jeszcze mi zbrakło :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości