Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
AdiVeB
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 520
Rejestracja: wt cze 08, 2010 8:28 pm

Prawo Wojny - Sesja NS - Szukam graczy.

wt paź 16, 2012 6:01 pm

Witam serdecznie. Poszukuję 3-4 graczy do mojej sesji, a raczej kampanii - tak jest! Mam zamiar przeprowadzić całą kampanię dla ambitnych graczy. Mam nadzieję że znajdzie się kilku takich których zapał nie będzie słomiany i nie potrwa kilku tygodni...

Kilka słów o samej sesji. Mam zamiar poprowadzić kampanię dla małego oddziału wojskowego do zadań specjalnych. ( coś w stylu Bękartów Wojny jeśli chodzi o samą konwencję drużyny ) Chciałbym aby w grupie byli "normalni" bohaterowie, bez udziwnień, mutacji, nie mam nic do cybernetyki ( ale bez przesady ). Oczywiście jest to jeden z najlepszych oddziałów do trudnych operacji więc zakładam że postacie będą dość mocno ukierunkowane jeśli chodzi o umiejętności i charakter. Drużyna na pewno zwiedzi ogromną część ZSA więc motyw podróży będzie tu często obecny.

W drużynie na pewno przyda się : dowódca, tropiciel, medyk, kierowca, pewnie wojownik, etc. -> Ustali się to już gdy znajdziemy odpowiednią ilość graczy.

Konwencja w jakiej będę starał się utrzymać całość to zapewne stal z rdzawymi momentami. Na pewno można spodziewać się dużo akcji, po części nawet survival horroru.

Mam nadzieję że znajdą się chętni. Czekam na odpowiedzi.
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

Prawo Wojny - Sesja NS - Szukam graczy.

wt paź 16, 2012 7:00 pm

Jak ma się sprawa z mechanika i czy będziesz stosował, jak robimy karty postaci(rzuty w kostnicy, pula puntów czy jeszcze jako inaczej), ile historii wymagasz od graczy itp.
 
Awatar użytkownika
AdiVeB
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 520
Rejestracja: wt cze 08, 2010 8:28 pm

Prawo Wojny - Sesja NS - Szukam graczy.

wt paź 16, 2012 7:08 pm

Jeśli chodzi o szczegółowe tworzenie postaci to sprecyzuje wszystko jak znajdę graczy. Jest kilka opcji dlatego będę chciał to ugadać już jak będzie nas komplet. Jeśli masz jakieś pytania lub chęci do gry to wysłałem ci na privata moje dane do kontaktu.
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

Prawo Wojny - Sesja NS - Szukam graczy.

wt paź 16, 2012 7:39 pm

Wolałbym raczej w drugą stronę, będę zainteresowany jeżeli będę znał odpowiedzi na powyższe pytania inaczej ciężko mi powiedzieć czy sesja mi odpowiada czy to coś nie dla mnie.
 
Awatar użytkownika
AdiVeB
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 520
Rejestracja: wt cze 08, 2010 8:28 pm

Prawo Wojny - Sesja NS - Szukam graczy.

śr paź 17, 2012 2:16 pm

Oczywiście że będę używał mechaniki. W całości to proponuję tylko jedną zmianę dotyczącą walki - ponieważ granie na segmenty totalnie nie zda egzaminu będą tury. Każdy gracz deklaruje co robi i czeka na mój odzew co się dzieję, i tak w kółko. Ja będę rzucał sam sobie przed komputerkiem.

Jeśli chodzi o postacie to chciałbym mieć grupę zaawansowanych postaci, jak już wspominałem będą to doświadczeni żołnierze ( oczywiście profesja nie zawęża się do żołnierza przez to ale o tym za chwilę ) Dostaniecie 180 pkt na umiejętności w tym połowa niechaj będzie na specjalizację. Współczynniki każdy dobiera sobie sam - bez losowania - pula punktów na współczynniki to 67 punktów czyli dostajecie kilka punktów w prezencie. Do tego dochodzą dwie sztuczki, jeśli zrezygnujecie z 3 współczynników i 30 pkt na umiejki możecie wziąć 3 sztuczki. Chorobę każdy wybiera sobie sam. Chciałbym jeszcze podkreślić iż mimo że będzie to przygoda prowadzona dla oddziału wojskowego ( jako takiego, ponieważ będzie to oddział do zadań specjalnych w terenie ) więc nie zakładajcie że akcja będzie się działa na froncie, przynajmniej w pierwszej części kampanii.

Jeśli chodzi o podręczniki to pozwalam na wszystkie oficjalne. Jeśli ktoś znajdzie sobie coś ciekawego w fanowskich dodatkach albo wymyśli coś sam - do czego zachęcam, bo jest u mnie coś takiego jak gamble albo fuks za kreatywność - prosiłbym o zgłoszenie to do autoryzacji.

Na sprzęt dostajecie 200 gambli. Pojazd/y otrzymacie ode mnie po uzgodnieniu czym chcecie się wozić. Jedna zmiana jeśli chodzi o cenę amunicji - cena dotyczy nie jednego naboju tylko trzech. Kupujecie jeden dwa kolejne dostajecie gratis.

Jeśli chodzi o profesję to chciałbym żeby były to postacie skłaniające się ku dobru, choć neutralny może być. Chodzi o balans. Nie mówię, że bohaterowie muszę być typowymi sukinkotami spod ciemnej gwiazdy ale niech nie będą też czerwonym krzyżem albo pieprzonymi paladynami.
Poszczególne osoby NIE będą miały z sobą do czynienia po raz pierwszy w przygodzie. Bohaterowie znają się z frontu, niekoniecznie służyli w tych samych oddziałach ale stopień zaufania i znajomości w skali od 1-5 oceniłbym na 3.

Odnośnie karty postaci. Proponuję zrobić w Wordzie. Styl jest dowolny oby były zawarte takie pozycje jak : Imię, Profesja, Specjalizacja, Współczynniki, Choroba ( sami wybierzcie chorobę ), Opis postaci czyli wygląd, charakter, historia postaci ( nie musi to być epopeja ale niech nie będzie zrobione na odwal; opiszcie w niej przeszłość waszego bohatera, co lubi, czego nie, czy ma jakieś nałogi, marzenia, jaki ma charakter, jego wygląd i co wam przyjdzie tylko do głowy )


Imię:
Profesja:
Słowa klucze: ( szybki opis waszych charakterów i wyglądu; 4-6 pozycji np. wyrachowany, pozabliźniany, stary dziad, dobrze zbudowany, kurier, snajper, idiota -> wiadomo o co chodzi )
Choroba:
Specjalizacja:

Współczynniki :
67 pkt. do rozdysponowania wedle własnego uznania

Budowa -
Zręczność -
Percepcja -
Spryt -
Charakter -

Umiejętności:
180 pkt - połowa na specjalizację

Ekwipunek:
200 gambli ( pamiętajcie że cena za 1szt. amunicji to cena za 3szt. amunicji )

Sztuczki:
Dwie sztuczki, których wymagania muszę być spełnione.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis zewnętrzny
Wiadomo...

Charakter
Wady, zalety, marzenia, aspiracje, nałogi, cechy charakteru etc. etc.

Historia Postaci
Nie musi to być książka ale nie chciałbym aby robiono to na odwal
Ostatnio zmieniony śr paź 17, 2012 2:23 pm przez AdiVeB, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

Prawo Wojny - Sesja NS - Szukam graczy.

śr paź 17, 2012 2:30 pm

Ok wszytsko jasne teraz w takim wypadku ja zgaszam swoja kandydature.

Jeszcze jak bedzie z PD bedziemy awansowali w czasie sesji i jak bardzo?
 
Awatar użytkownika
AdiVeB
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 520
Rejestracja: wt cze 08, 2010 8:28 pm

Prawo Wojny - Sesja NS - Szukam graczy.

śr paź 17, 2012 6:57 pm

Mam nadzieję że nasza sesja będzie trwać długo i nie zginie śmiercią naturalna po miesiącu więc myślę że będziemy awansować w trakcie rozgrywki. Opierałbym się wówczas na liczbie zdanych testów, zabitych wrogach, kreatywnych postach, etc.
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

Prawo Wojny - Sesja NS - Szukam graczy.

śr paź 17, 2012 7:29 pm

Jak na razie wygląda na to, że jestem sam jakby tak się zdążyło będziesz chciał poprowadzić solówkę?
 
Awatar użytkownika
AdiVeB
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 520
Rejestracja: wt cze 08, 2010 8:28 pm

Prawo Wojny - Sesja NS - Szukam graczy.

śr paź 17, 2012 7:38 pm

Na pewno jest was dwóch także na razie czekamy. :)
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

Prawo Wojny - Sesja NS - Szukam graczy.

śr paź 17, 2012 8:25 pm

Ok ode mnie jedzie Spec specjalista od napraw wszelakich i koleś który mógłby intelektem zawstydzić Einsteina.
 
Awatar użytkownika
AdiVeB
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 520
Rejestracja: wt cze 08, 2010 8:28 pm

Prawo Wojny - Sesja NS - Szukam graczy.

śr paź 17, 2012 8:58 pm

Ehm wiesz co? Ja teraz nie mogę za bardzo gadać ale napisze ci jutro ok? Bo chce z każdym z osobna przedyskutować postać. Także jeszcze się nie rozpędzaj z jej tworzeniem jeśli mógłbym prosić.
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

Prawo Wojny - Sesja NS - Szukam graczy.

śr paź 17, 2012 10:04 pm

No trochę za późno bo już mam całą stworzoną :P
 
Awatar użytkownika
gacoperz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1397
Rejestracja: sob paź 01, 2011 8:44 am

Prawo Wojny - Sesja NS - Szukam graczy.

sob paź 20, 2012 7:43 pm

No cóż, zostałem uprzejmie zaproszony, więc się skusze dać prowadzącemu i systemowi szansę.
 
Awatar użytkownika
AdiVeB
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 520
Rejestracja: wt cze 08, 2010 8:28 pm

Prawo Wojny - Sesja NS - Szukam graczy.

sob paź 20, 2012 9:04 pm

Kilka słów o oddziale. Jesteście jednym z najlepszych oddziałow specjalnych Posterunku. Zostaliście wyszkoleni pod kątem walki z Molochem. Można powiedzieć że jesteście siłami specjalnymi - jednostkami wojskowymi przystosowanymi do wykonywania zadań niekonwencjonalnych, prowadzenia działań specjalnych i nadzwyczaj trudnych np. neutralizowanie działalności wielkiej puszki jak i innych wrogów występujących przeciwko Posterunkowi i Ameryce... albo jej resztkom, działania mające na celu ochronę, obrona przed dywersją i sabotażem, zdobywanie informacji.
Oddziały składają się z małych wyselekcjonowanych grup żołnierzy, świetnie wyszkolonych i nadzwyczajnie wytrzymałych psychofizycznie, używających wyspecjalizowanego uzbrojenia i wyposażenia. Te jednostki te zwykle nie biorą czynnego udziału w bitwach na froncie. Teren działań nie ma granic.

Mam nadzieję że postacie będą kreowane aby pasować do takiej elitarnej jednostki Posterunku.

Aha... mała zmiana co do punktów na umiejętności - podnosze pulę do 200 pkt, w końcu jesteście wyspecjalizowanymi żołnierzami prawda?
Ostatnio zmieniony sob paź 20, 2012 9:47 pm przez AdiVeB, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

Prawo Wojny - Sesja NS - Szukam graczy.

sob paź 20, 2012 10:17 pm

Super, że się zgłaszasz gaco ja robię specjalistę od elektroniki, mechaniki i materiałów wybuchowych. Będzie potrafił też walczyć. kogo ty robisz?
 
Awatar użytkownika
Azgoth
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 646
Rejestracja: sob sie 02, 2008 5:47 pm

Prawo Wojny - Sesja NS - Szukam graczy.

ndz paź 21, 2012 2:41 pm

Z racji bycia zaproszonym, zgłaszam się :P 100 lat mnie na Polterze nie było widać,, ale może czas wrócić do PBFów. W tym składzie raczej nudno nie będzie :razz: Wezmę pewnie jakiegoś kozaka pod walkę, może trochę tropicielstwa bo widzę że dużo punkcików na wszystko :wink:
 
Awatar użytkownika
AdiVeB
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 520
Rejestracja: wt cze 08, 2010 8:28 pm

Prawo Wojny - Sesja NS - Szukam graczy.

ndz paź 21, 2012 4:20 pm

Ok, to mamy 4 póki co. Dla tych co grają utworzyłem nowy temat. Możecie tam ustalać wszystkie szczegóły co do waszego oddziału i jeśli macie pytania związane z gra to możecie pytać.

prawo-wojny-neuroshima-komentarze-vt68348.html
 
Awatar użytkownika
Pipboy79
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2881
Rejestracja: śr sty 26, 2011 10:15 am

Re: Prawo Wojny - Sesja NS - Szukam graczy.

ndz paź 21, 2012 7:13 pm

Siemka


-Ja też się zgłaszam. Hirołsa se robię na szturmana / heavy weapon. W teamie więc chyba mielibyśmy braki w tropicielstwie i rangesrstwie. No chyba, że nie mam wszystkih info :)
 
Awatar użytkownika
AdiVeB
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 520
Rejestracja: wt cze 08, 2010 8:28 pm

Prawo Wojny - Sesja NS - Szukam graczy.

ndz paź 21, 2012 7:27 pm

Jazgocik ogarnął rangerstwo i tropicielstwo ;)
 
Awatar użytkownika
gacoperz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1397
Rejestracja: sob paź 01, 2011 8:44 am

Prawo Wojny - Sesja NS - Szukam graczy.

ndz paź 21, 2012 8:02 pm

To chyba jednak zrobię tego medyka :P
 
Awatar użytkownika
AdiVeB
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 520
Rejestracja: wt cze 08, 2010 8:28 pm

Prawo Wojny - Sesja NS - Szukam graczy.

ndz paź 21, 2012 8:11 pm

Ja się zastanawiam czy Feniks nie mógłby rozszerzyć swoich umiejętności żeby przykryć rolę medyka... z takim Sprytem jak on ma to żaden problem. A dwóch mózgowców nie potrzeba jeśli chcecie znać moje zdanie.
 
Awatar użytkownika
AdiVeB
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 520
Rejestracja: wt cze 08, 2010 8:28 pm

Prawo Wojny - Sesja NS - Szukam graczy.

pn paź 22, 2012 1:47 pm

Dobra. Graczy już dość! Przenosimy się tutaj : -vp1195882.html#p1195882
 
Awatar użytkownika
AdiVeB
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 520
Rejestracja: wt cze 08, 2010 8:28 pm

Prawo Wojny - Sesja NS - Szukam graczy.

sob lis 03, 2012 11:27 pm

Wznowienie rekrutacji : dwie osoby się wykruszyły - przydałby się jeden albo dwóch graczy. :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości