Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Powerslave
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 41
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 11:18 am

sob sty 21, 2006 11:35 pm

Pewnie masz rację ( wnioskuję, że grasz wg 2. edycji ). Pisałem sugerując się materiałami Geriona, ktróry twierdzi, że różnice między 1., 2. edycją i edycją Classic są duże, a storyline LRG mocno odbiega od tego planowanego przez FASA. Skoro jednak te różnice dotyczą mechaniki, to chyba nie ma problemu :) .
 
Awatar użytkownika
.::Gilbert
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: czw lip 29, 2004 12:21 am

ndz sty 22, 2006 1:40 am

Powerslave pisze:
różnice między 1., 2. edycją i edycją Classic są duże


Powiem tak. Różnice są. Czy duże, czy małe... nie ten topic; dla tego projektu chyba nie tak istotne. Na temat edycji Classic się nie wypowiem bo jej nie znam (jeszcze ;)).

Nie warto chyba szukać problemów przed rozpoczęciem projektu :) Ja na razie żadnych nie widzę ;)
 
Lenartos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1805
Rejestracja: czw lis 06, 2003 6:25 pm

ndz sty 22, 2006 7:56 pm

Zaraz zaraz, planujecie założyć earthdawnowe wiki,si?

Proponuję www.wikicities.com i nazwę BarsaWiki ;)
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

ndz sty 22, 2006 8:09 pm

Nie, nie planujemy wiki. Planujemy stworzyc PDFa uaktualnianego co jakis czas nowymi haslami.
 
Awatar użytkownika
ajfel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 333
Rejestracja: czw kwie 01, 2004 9:26 am

ndz sty 22, 2006 9:55 pm

Cóż.. po wymianie opinii na kilku forach - zdania są podzielone. Jedni wolą otwarty, stale rozwijany projekt - innym bardziej odpowiada opublikowanie zamkniętego dokumentu (i ewentualnie późniejsze, poszerzone edycje).
Tak sobie myślę, że jedno drugiego nie wyklucza. Żeby nie spamować po forach - w dodatku na kilku jednocześnie - odpaliłem na Wrotach prościutki engine do wprowadzania haseł do bazy. Znadziecie go tutaj:
http://ed.wrota.com.pl?mod=edkopedia
Można przeglądać hasła już wprowadzone i rozszerzać je za pomocą systemu komentarzy. System jest prosty, na dniach postaram się go trochę rozbudować. Już teraz projekt może współtworzyć każdy, kto ma na to ochotę.
System jest tymczasowy - zrobiony na potrzeby tworzonego netbooka.
Wprowadziłem już kilka haseł z Encyclopedia Barsavica autorstwa Geriona. Gdy uzbiera się spora ilość haseł, całość złożę w ładny PDF, który będzie do zassania z naszych serwisów.

W związku z tym wycofuję link z hasłami, o którym pisałem wcześniej.
 
Lenartos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1805
Rejestracja: czw lis 06, 2003 6:25 pm

ndz sty 22, 2006 10:03 pm

Chavez pisze:
Nie, nie planujemy wiki. Planujemy stworzyc PDFa uaktualnianego co jakis czas nowymi haslami.


Wiki się łatwo aktualizuje (:
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

ndz sty 22, 2006 10:14 pm

I latwo upadaja takie "otwarte" projekty, gdy ludziom mija pierwszy zapal i zostaje jedna osoba.
 
Awatar użytkownika
ajfel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 333
Rejestracja: czw kwie 01, 2004 9:26 am

ndz sty 22, 2006 10:19 pm

Myślę, że pierwszą edycję "Przewodnika encyklopedycznego" (pdf) opublikujemy do zebraniu do kupy i przeredagowaniu (żeby to wszystko w miarę jednolite stylistycznie było) ok 200 haseł. A potem się zobaczy ;-)
Wszystko właśnie od tego zapału zależy :P
 
Awatar użytkownika
Gerion
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 4:28 pm

ndz sty 22, 2006 10:19 pm

Słuchajcie mówiąc o Wikinie mialem na mysli głównie łatwości edycji.
Chodzi o rzecz inną - najważniejszą. O Hiperlinkowanie.
Dlatego dałem se spokój ze swoją encyklopedią bo szlag mnie trafiał, gdy w tekście o Alamaise miałem podlinkować 20 innych haseł.
Tak , kto się zna na htmlu wie, że to upierdliwe.
Wiki załatwia wszystko, robi multimedialną encyklopedię.
Co ci po pdfie, kiedy musisz co chwila crt+F i serczować?

Jak dla mnie łatwość hiperlinkowania Wiki jest niepodważalnym atutem. Doskonale ułatwia korzystane każdemu userowi. To co w tej chwili jest na Wrotach to kopia tego co mam na swojej stronie. Gdybym tylko miał czas i dorwał darmowy moduł wikipedii do PHPNuke od razu zamplementowałbym go u siebie.

Po co wpijać gwóźdź ręką, jak można uzyć młotka?

pozdrawiam
Gerion
 
Lenartos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1805
Rejestracja: czw lis 06, 2003 6:25 pm

ndz sty 22, 2006 10:33 pm

Ajfel dobrze gada, piva mu!

Gerion słusznie zwrócił uwage na istotna rzecz, czyli hiperlinkowanie. I szukaczka też by była.

Chavez: Wiem,, wiem, z autopsji... Ale w końcu chodzi tu o formę czegoś, co i tak ma być zrobione, si?
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

ndz sty 22, 2006 10:35 pm

No niekoneicznie ma byc zrobione ;) Mogloby byc, ew powinno byc :)
 
Awatar użytkownika
.::Gilbert
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: czw lip 29, 2004 12:21 am

pn sty 23, 2006 3:02 am

Wersja z pdf'em bardziej wykonalna na obecny moment. A jeśli już coś będzie, można zawsze i w wikipedii zamknąć :P dwie sroki za ogon da się złapać... tylko nie od razu.

Za modułem PHPNuke wikipedii poszperam, kto wie... ;)
 
Awatar użytkownika
Gerion
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 4:28 pm

pn sty 23, 2006 9:42 am

Gilbert jak znajdziesz - daj znać. Bez wahania przeniósłbym całość pracy (ofkors za zgodą wszystkich) do takiej Wikipedii, gdzie ładnie wszystko możnaby polinkować. IMO to podstawa dobrego kompendium, że jednym klikiem idziesz tam gdzie chcesz.

Opcji jest wiele. U mnie działałoby to bezawaryjnie i z łatwym dostępem (stoi wszystko na serwerach firmowych, które obsługują wielkich klientów i najwyższy dopuszczalny czas przestoju to godzina ;-)
AJfel mógłby postawić engine Wikipedii na Wrotach, ja mógłym też zadziałać, żeby postawić to na Earthdawn.pl (na Mambo) - myślę, że nie ma problemu obecnie z miejscem i zasobami. TYlko chciejstwo.

pozdrawiam
Gerion
 
Awatar użytkownika
Ghost
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 106
Rejestracja: sob kwie 03, 2004 3:39 pm

pn sty 23, 2006 10:11 am

Gerion pisze:
AJfel mógłby postawić engine Wikipedii na Wrotach, ja mógłym też zadziałać, żeby postawić to na Earthdawn.pl (na Mambo) - myślę, że nie ma problemu obecnie z miejscem i zasobami. TYlko chciejstwo.


Khem, khem - Ajfel w jednym z poprzednich postów napisał, że już to zrobił ;) NA Wrotach jest już EDkopedia i można dodawać hasła.
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

pn sty 23, 2006 10:13 am

Ja bylbym za odpaleniem Wiki na earthdawn.pl. Oczywiscie poza tworzeniem PDFa.
 
Awatar użytkownika
Gerion
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 4:28 pm

pn sty 23, 2006 11:14 am

Ghost - khem khem...to nie jest mechanizm Wiki, gdzie wystarczy wstawić proste 2 znaczniki, by hasło się odwoływało hiperlinkiem do zapisanego w bazie sql innego hasła. Bez konieczności pełnego adresowania (a href)

Ajfel wstawił prosty mechanizm słownikowy.

pozdrawiam
Gerion
 
Awatar użytkownika
ajfel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 333
Rejestracja: czw kwie 01, 2004 9:26 am

pn sty 23, 2006 11:30 am

W sumie nic nie stoi na przeszkodzie, bym zaimplementował mechanizm linkowania analogiczny do Wiki. Zaproponowany engine przygotowałem 'na szybko', żebyśmy mogli już działać, ale wszystko można poprawić. Hasła ze strony Geriona plus inne już wstawione dają nam na chwilę obecną 125 pozycji.
 
Awatar użytkownika
Gerion
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 4:28 pm

pn sty 23, 2006 11:38 am

Ajfel byłoby zajebiście, gdybyś to zrobił. Wtedy wiki-edko-pedia byłaby już produktem docelowym na Wrotach. Nawet możnaby skopiować "instrukcję obsługi" dla userów z wiki, żeby wiedzieli, gdzie nawiasy i gwiazdki wstawiać ;-)
pozdrawiam
Gerion
 
Awatar użytkownika
ajfel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 333
Rejestracja: czw kwie 01, 2004 9:26 am

pn sty 23, 2006 12:34 pm

Można już przy wpisywaniu haseł używać składni:
[[hasło|treść linka]] , czyli na przykład:
Varulus był królem [[Throal|Throalu]]

da w efekcie zdanie:
Varulus był królem Throalu

gdzie słowo 'Throalu' jest linkiem do hasła Throal, nawet jeżeli to hasło nie jest jeszcze opracowane (sorry za takie łopatologiczne tłumaczenie, wszyscy wiemy jak to działa ;-) ).

Na chwilę obecną nie można napisać poprostu [[Throal]], tylko trzeba zrobić [[Throal|Throal]] - ale to już chyba nie taki straszny problem ;-)

W najbliższym czasie będę stopniowo wnosił poprawki do już wprowadzonych haseł.
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

pn sty 23, 2006 1:14 pm

A co z earthdawn.pl? Da sie tam zaimplementowac wiki i przeniesc caly projekt tam czy nie?
 
Awatar użytkownika
ajfel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 333
Rejestracja: czw kwie 01, 2004 9:26 am

pn sty 23, 2006 1:42 pm

Cóż.. wstawiłem tam gdzie mogłem.
Earthdawn.pl od dawna nikt się nie zajmuje - tam cały serwis jest do przebudowy (planowany był webring EDkowy jakiś czas temu..).
Nie ukrywam, że w następną przeprowadzkę projektu nie chce mi się bawić.
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

pn sty 23, 2006 1:47 pm

A kto sie obecnie opiekuje strona?
 
Awatar użytkownika
ajfel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 333
Rejestracja: czw kwie 01, 2004 9:26 am

pn sty 23, 2006 2:25 pm

Widzę, że Chavez w imieniu KED deklaruje zająć się bohaterami niezależnymi. Faktycznie podział obowiązków mógłby być dobrym pomysłem. Ponieważ póki co nie ma żadnego pdf'a z EDkopedią, chciałbym na stronie startowej EDkopedii pierdyknąć bannery serwisów zaangażowanych w projekt (żeby nie było, że to wyłącznie dzieło Wrót), ewentualnie wraz z informacją jaką część EDkopedii opracowuje. W tej sprawie najlepiej uderzać do mnie na priv.
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

pn sty 23, 2006 9:08 pm

Ja bylby za tym zeby:
1. Cala dyskusje prowadzic tutaj na forum, zamiast rozbijac sie po roznych zakatkach sieci. Informacje gdzie indziej jak najbardziej. Ale jak na kazdym bedzie dyskusja nt jak to ma wygladac i jak dodawac to sie zrobi burdel.
2. Odpalic Wiki (gdziekolwiek). Ustalic, ze np po uzbieraniu 300 hasel zlozyc z nich PDFa i potem uaktualniac co, powiedzmy 50 hasel lub jakis okres czasu.
3. Ustalic dokladnie jak maja wygladac te hasla, co zawierac. Przepisywac podrecznik czy jak?
 
Awatar użytkownika
ajfel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 333
Rejestracja: czw kwie 01, 2004 9:26 am

pn sty 23, 2006 10:03 pm

Chavez pisze:
1. Cala dyskusje prowadzic tutaj na forum,

Na innych forach nie ma dyskusji - jest tylko tutaj. Na Moorholdzie chwilowo cisza, na Wrotach Ghost z Melonem zajęli się już wstawianiem haseł.

Chavez pisze:
2. Odpalic Wiki (gdziekolwiek).

Po co? Afaik mamy już to, co niezbędne do zbierania haseł. Raz już przenosiłem przez cały dzień hasła z EncBarsavici Geriona. Drugi raz mi się nie chce.

Chavez pisze:
Ustalic, ze np po uzbieraniu 300 hasel zlozyc z nich PDFa i potem uaktualniac co, powiedzmy 50 hasel lub jakis okres czasu.

Tego typu ustalenia już zapadły.

Chavez pisze:
3. Ustalic dokladnie jak maja wygladac te hasla, co zawierac. Przepisywac podrecznik czy jak?

Mówiliśmy już o tym. Staramy się nie kroić podręczników, raczej odsyłać do nich. Nie do końca ma to potwierdzenie w już wprowadzonych hasłach, ale spokojnie, EDkopedia pracuje od wczoraj. Wszystko będzie przeredagowane. Jak na 24h to i tak uważam że udało się już sporo zrobić.
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

pn sty 23, 2006 10:18 pm

ajfel pisze:
Na innych forach nie ma dyskusji - jest tylko tutaj. Na Moorholdzie chwilowo cisza, na Wrotach Ghost z Melonem zajęli się już wstawianiem haseł.

Mowie profilaktycznie ;) Akademia wlasnie zostala powiadomiona o EDkopedii.

ajfel pisze:
Po co?

Chodzi mi o mozliwosc dodawania i edytowania hasel przez kazdego. Jesli obecnie to jest, to ok. Ja w kazdym razie konta na wrotach zalozyc nie moge. Zawsze wybija, ze nieprawidlowy kod podaje :)

ajfel pisze:
Tego typu ustalenia już zapadły.

Nigdzie dokladnych, ostatecznych i jasno powiedzianych nie znalazlem. Wpisz jeszcze raz jak mozesz. Ogolnie jakis by sie maly porzadek przydal.

ajfel pisze:
Wszystko będzie przeredagowane.

Wiem, czytalem. Ale nie bylem wlasnie pewien co z juz istniejacymi haslami. Teraz wyjasnione.
 
Awatar użytkownika
Puenta
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: pt lis 04, 2005 12:46 pm

wt sty 24, 2006 12:39 am

Na razie, chyba ładnie to działa. Tylko warto faktycznie by zostały zareklamowane inne portale. Bo dyskusja na poważnie zaczęła się chyba w Polterze, a siedzi to teraz na Wrotach. Jak na razie dodałem swoje pół grosza. Jak więcej czasu znajdę, to zwiekszę sumę do, powiedzmy, dwunastu groszy 8) Mam nadzieję, że skoro stało się to publiczną "niemal wikipedią", to dosyć spora dowolność moich wpisów będzie wybaczona.

Jak rozumiem kiedy uzbiera się trochę komentarzy (rzeczowych i rozwijających) do haseł, jakiś Ajfel, albo inny przodownik, zleje to w jedno hasło, tak?

edit: A właśne mi się wkradł błąd techniczny (to z tymi odniesieniami do haseł) - jakby ktoś mógł to poprawić, to link jest TUTAJ
 
Awatar użytkownika
ajfel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 333
Rejestracja: czw kwie 01, 2004 9:26 am

wt sty 24, 2006 8:44 am

Chavez pisze:
ajfel pisze:
Tego typu ustalenia już zapadły.

Nigdzie dokladnych, ostatecznych i jasno powiedzianych nie znalazlem. Wpisz jeszcze raz jak mozesz. Ogolnie jakis by sie maly porzadek przydal.

Jak uzbieramy 200.. no maksymalnie 300 haseł to złożę pierwszą edycję 'przewodnika encyklopedycznego'. Potem z czasem będą kolejne. Nie wiem czy co 50 haseł, czy co 100 - zależy jak szybko będą przybywały ;-)

Co do problemów z rejestracją - ścignę Ghosta dzisiaj, bo pewnie znowu coś na forum namieszał ;-) btw.. wczoraj kilku nowym userom udało się zarejestrować..

Puenta pisze:
Jak rozumiem kiedy uzbiera się trochę komentarzy (rzeczowych i rozwijających) do haseł, jakiś Ajfel, albo inny przodownik, zleje to w jedno hasło, tak?

Tak. Sądzę że to lepsze rozwiązanie niż pełna możliwość edytowania przez każdego (ktoś dowcipny mógłby nam nieźle napsuć).

Puenta pisze:
edit: A właśne mi się wkradł błąd techniczny (to z tymi odniesieniami do haseł) - jakby ktoś mógł to poprawić,

oki, zaraz poprawię.

Co do bannerów tfurcuf- będą wstawione. Generalnie obecnie sporo osób morduje się z sesją egzaminacyjną - więc chwilowo nie w głowie Im teraz wklepywanie haseł. Może i dobrze - zbierajcie piątki do indeksów, ja w tym czasie wszystko postaram się doszlifować w EDkopedii, żeby potem można było ją bezstresowo rozwijać ;-)
 
Awatar użytkownika
Ghost
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 106
Rejestracja: sob kwie 03, 2004 3:39 pm

wt sty 24, 2006 9:13 am

Chavez pisze:
Chodzi mi o mozliwosc dodawania i edytowania hasel przez kazdego. Jesli obecnie to jest, to ok. Ja w kazdym razie konta na wrotach zalozyc nie moge. Zawsze wybija, ze nieprawidlowy kod podaje :)


Wyślij mi tutaj na priva jaki chcesz login i pass to założę Ci konto - ja problemów z tym nie mam, testowałem już kilka razy ;)
 
Awatar użytkownika
Gerion
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 4:28 pm

wt sty 24, 2006 9:18 am

ajfel pisze:
Co do problemów z rejestracją - ścignę Ghosta dzisiaj, bo pewnie znowu coś na forum namieszał Wink btw.. wczoraj kilku nowym userom udało się zarejestrować..


Ja mam to samo. Mimo konta na forum, mimo tego, że po wejściu na stronę wrót pokazuje się w odpowiednich polach mój login i hasło, po kliknięciu zaloguj... echo, wywala do ponownego logowania. NIe mogę więc w żaden sposób zrobić nic sensownego dla Edkopedii ;-( nawet skomentować. Porażka

Edit:
OK, już mam. Trzeba się zalogować na głównej stronie wrót. Logowanie na stronie Edkowej nie działa, jest pewnie coś zwalone w skryptach.
Na głównej stronie, jest wszystko OK.

Ale mimo tego, że jestem zalogowany, cały czas w Edkopedii widzę, że by dodawać komentarze i hasła muszę być zalogowany ;-) I nie pojawia mi się żaden przycisk dodaj, czy edit, czy comment.


pozdrawiam
Gerion

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości