Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 12

Czy akcja RPG SWU ma się toczyć?

Czas głosowania minął pn lut 20, 2006 9:16 am

Od rozpadu Zakonu Jedi i walki z Sithami (bardzo dawne czasy)
25 (46%)
Od wydarzeń z I Epizodu - od wojny o Naboo
29 (54%)
 
Liczba głosów: 54
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

czw maja 11, 2006 11:05 am

Nie - z tej racji, iż D6 nie jest mechaniką Open, przy okazji olewa pewne kwestie, jak Profesja/Talenty (nie mylić z Atutami), i (niestety) wymagałoby tworzenia ról/klas, nowych zestawów skilli. Przy okazji mechanika jest taka sobie (choć i tak lepsza, niż d20), zwłaszcza abstrakcyjne zasady walki pojazdami - jak sobie wyobrażasz w miarę wierne przeliczanie dystansu, modyfikatorów. FATE jest o niebo szybsze i prostsze i stawia na POSTAĆ, nie zaś tylko na jej skille (gracze przy D6 olewaliby z biegiem gry swój życiorys, doświadczenia, wady - a FATE właśnie to wspomaga poprzez Mechanikę).
 
kirwan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 128
Rejestracja: śr maja 10, 2006 1:13 pm

czw maja 11, 2006 12:39 pm

Czesciowo sie nie zgodze...przykladem systemu gdzie nie ma wlasnie ograniczenia postaci co do konkretnej profesji jest przeciez d6 SW :) ..tak przynajmniej wynik z mojego doswiadczenia z RPG. (Innym fajnym systemem jest CB2000).
Wlasnie doszperalem sie materialow o FATE..rozumiem czemu sie on moze podobac..ale mechanika jest wcale nie bardziej dopracowana.
Interesuje mnie mechanika walki pojazdami i wlasnie w FATE na razie mam problem z domysleniem sie jak przedstaiwac odleglosci.....???? moze czegos nie doczytalem ale....

A tak z innego worka...postaram sie zebrac maszyny z SW..tylko jest pytanie do Ciebie..czy w PBFie bedzie mozna latac tylko tym 100% zgodnym z SW filmami, czy moze caly sprzet ze SW ujety w RPG, czy tes jeszcze wiecej maszyn w postaci tego co lata w ksiazkach itd??
Poprosilem Sarina by przegladal w miare mozliwiosci sprzet, ktory bede wstawial na forum z opisami...a pozniej przedstawie Ci jakie uwagi mieli do niego ludzie z forumi i co znalazlem na jego temat.
Czy da sie jakoś dogadac z Van Sluis by pozwolili na poslugiwanie sie pojazdami z ich strony? ..bomusze prszyznac ze sa tam ciekawe pozycje, czasem autorskie, ktore sa calkiem zrownowazone...i daja szerszy wybor sprzetu.
Aha..jeszcze jedno...generalnie ze statow i opisow to nie wynika jak dla mnie ze TIE/ln tak latwo ulega X-wingowi.
I jeszcze jedna uwaga....Novaldex robi oslony dla Imperium i w czesci materialow powtarza sie opinia ze sa one w stanie regenerowac sie 2krotnie szybciej tak samo jak i dzialka laserowe mysliwcow imperialnych na ogol maja adnotacje ze sa o wiel bardziej " szybkostrzelne" niż te rebelianckie/NR/ i sadze ze SR. Co z tym zrobic?..na filmach przeciez X-wingi to zjadaja TIE na sniadanie, tak ja chocby FalconM..... Mam tutaj wyrazny dylemat jak do tego podejsc - film traktowac jako basn pisana przez wygranych, uznac ze to przypadek ze rebeli wygrywala, staty i opisy sprszetu sa wszystkie do bani)..??????
 
Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 966
Rejestracja: czw lut 10, 2005 6:37 pm

czw maja 11, 2006 1:32 pm

kirwan pisze:
Novaldex robi oslony dla Imperium i w czesci materialow powtarza sie opinia ze sa one w stanie regenerowac sie 2krotnie szybciej tak samo jak i dzialka laserowe mysliwcow imperialnych na ogol maja adnotacje ze sa o wiel bardziej " szybkostrzelne" [...] opisy sprszetu sa wszystkie do bani)..??????

Czy te opinie w materiałach pochodzą z jakiego kolwiek oficjalnego źródła, czy też są to prywatne opinie fanów? Jeśli to pierwsze, to powinniśmy sie zastosować, jeśłi drugie... cóż, fanfici do piachu :D

kirwan pisze:
Poprosilem Sarina by przegladal w miare mozliwiosci sprzet, ktory bede wstawial na forum z opisami...a pozniej przedstawie Ci jakie uwagi mieli do niego ludzie z forumi i co znalazlem na jego temat.

Jak już pisałem w innym temacie, najpierw konsultuj się z Szefostwem tego projektu i na podstawie ich wytycznych działaj dalej. Jedyne co mogę zrobić, to zestawić wstawiane przez Ciebei informacje z moją znajomością SW. Jeśli będe miał jakies wątpliwości, to Ci je przekaże, ale nie jestem alfą i omegą SW, wiec przyda się ktoś, kto w RPG siedzi i ma większe doświadczenie.
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

czw maja 11, 2006 11:46 pm

kirwan pisze:
Czesciowo sie nie zgodze...przykladem systemu gdzie nie ma wlasnie ograniczenia postaci co do konkretnej profesji jest przeciez d6 SW

Owa nieklasowa rolowość d6 moze byc mocno kłopotliwa - na dłuższą metę stworzenie postaci przez jednego gracza powinno skutkować podobnymi ograniczeniami w przypadku podobnego rysu postaci u innego, a to juz pachnie klasowością, dalej zaś idąc tym tropem lądujemy w sztucznym bagnie d20.
kirwan pisze:
Interesuje mnie mechanika walki pojazdami i wlasnie w FATE na razie mam problem z domysleniem sie jak przedstaiwac odleglosci

W pbf nie ma czasu ani okazji na takie detale - walka musi być błyskawiczna, góra dwa-trzy posty, nie ma czasu na przeliczanie pozycji, wchodzenie na ogon, dystanse etc - liczy się opis, skill/aspekt, rzut i efekt - zwłaszcza, iz FATE oferuje pewien bardzo fajny trik, różniący się od klasycznego prostego testu. Ten detal bardzo może wspomóc wszelakie batalijki.

Co do pojazdów - róbcie co chcecie - ja tu tylko mechanikę i inne takie wprowadzam. Rzecz w tym, iż pojazdy to raczej trzeciorzędna sprawa - środek do podróży, ew. odparcia ataku. Granie całą grę AT-ST mija się z celem.
 
RG

sob maja 13, 2006 1:37 pm

Deckard pisze:
Co do pojazdów - róbcie co chcecie - ja tu tylko mechanikę i inne takie wprowadzam. Rzecz w tym, iż pojazdy to raczej trzeciorzędna sprawa - środek do podróży, ew. odparcia ataku. Granie całą grę AT-ST mija się z celem.

Już postanowione - tworzenie katalogu pojazdów jest zbędne.
 
Weaver
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: czw lip 22, 2004 4:11 pm

sob maja 13, 2006 2:55 pm

Ile planet potrzebujecie do opisu świata? Ile już macie? :wink:
 
RG

sob maja 13, 2006 3:21 pm

Potrzebne są najważniejsze - przynajmniej te, które były w filmach plus pare z książek. Jeśli chciałbyś pomóc, to pogadaj z Jade. Bo ona była odpowiedzialna za planety. Najlepiej skontaktuj się z nia na PW. ;)
 
Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1264
Rejestracja: pn maja 09, 2005 4:39 pm

ndz maja 14, 2006 9:33 pm

Weaver - ja na siebie biorę Naboo, Serenno i Alderaan. Nic więcej chwilowo nie byłabym w stanie napisać. Reszta jest do Twojej dyspozycji (jeśli masz jakieś zastrzeżenia pisz na gg albo pw).

Jeszcze tylko pragnę potwierdzić swoją obecność w drużynie (dobrze, że Venomus się o mnie zatroszczył :wink:).
 
kirwan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 128
Rejestracja: śr maja 10, 2006 1:13 pm

czw maja 18, 2006 10:26 am

Kto robi rasy? bo mam kilka pytan o to co bedzie grywalne? ;)
 
RG

czw maja 18, 2006 10:38 am

kirwan pisze:
Kto robi rasy?

Jak chcesz, możesz zrobic to Ty. ;)

kirwan pisze:
bo mam kilka pytan o to co bedzie grywalne?

Wszystko, co było na filmach + istoty z książek.
 
Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1264
Rejestracja: pn maja 09, 2005 4:39 pm

czw maja 18, 2006 5:21 pm

Eee tam, ISD. SSD to je ono!


Skoro zgłaszać: od raz zgłaszam, że gram człowiekiem. Płci lepszej oczywiście :razz:
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

czw maja 18, 2006 5:25 pm

Jade Elenne pisze:
Płci lepszej oczywiście :razz:

Jeszcze nie wiadomo czy będziesz mogła grać postacią płci przeciwnej do twojej :P
 
Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 966
Rejestracja: czw lut 10, 2005 6:37 pm

czw maja 18, 2006 6:04 pm

Venomus pisze:
postrzeganie emocji
=empatia, czyli mniehj więcej to co opisał kirwan :)
 
Weaver
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: czw lip 22, 2004 4:11 pm

czw maja 18, 2006 8:24 pm

Gram człowiekiem latarkodzierżcą. (miał być Duros wielder machine, ale... :razz: )
 
Awatar użytkownika
Venomus
Z-ca szefa działu
Z-ca szefa działu
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 11, 2005 10:29 pm

czw maja 18, 2006 8:41 pm

Ja będę raczej grać człowiekiem.


Jade Elenne pisze:
Płci lepszej oczywiście


Ej Jade, od kiedy to chcesz grać facetem?... :razz:
 
Awatar użytkownika
Keys
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 10:20 am

czw maja 18, 2006 9:08 pm

Jeżeli mi się uda i znajdę tę odrobinę czasu to bym chętnie zagrał Quarrenem lub Kel Dorem. Osobiście nienawidzę grać ludźmi jeszcze nigdy gdy miałem wybór nie wziąłem człowieka ;P
Jade pisze:
Płci lepszej oczywiście

Ja tam jestem przekonany że płeć żeńska jest lepsza i piękniejsza ( nie licząc maniakalnych feministek z włosami na klacie). Za to faceci są płcią o wiele przyjemniejszą i weselszą :wink: .
 
Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 966
Rejestracja: czw lut 10, 2005 6:37 pm

czw maja 18, 2006 10:24 pm

Ja będe grał twilekanką o zielonej skórze :)
Wychowana na Ryloth, lekko uzależniona od fistechu, w młodości wychowywała ją ulica i kantyny, gdzie nauczyła się świetnie grać w Sabacca, aby zarobić na życie. W późniejszym okresie życia została kwalifikowanym lekarzem i, mimo swego małego uzależnienia od hazardu i dragów, bardzo skutecznie operuje laserowym skalpelem (zarówno ratując życie, jak też je odbierając) (Kto czytał X-wingi o Widmach, ten wie którą postać bardzo polubiłem :) )
Ostatnio zmieniony czw maja 18, 2006 11:59 pm przez KhameirSarin, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

czw maja 18, 2006 11:34 pm

Ide studiować źródła odnośnie ras... trzeba coś milutkiego sobie dobrać :)
taka rankorzyca np. ;P
 
Awatar użytkownika
Venomus
Z-ca szefa działu
Z-ca szefa działu
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 11, 2005 10:29 pm

czw maja 18, 2006 11:55 pm

Hm, co tak nagle wszyscy zdecydowali się na grę płcią przeciwną? Dziwne... :razz:
Ja jednak wolę pozostac choc trochę "sobą" i grać facetem.
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

pt maja 19, 2006 12:12 am

Ja tylko niewinne pytanie zadałem :P
Na które dalej nie otrzymałem odpowiedzi swoją drogą... więc brak odpowiedzi uznaję za odpowiedź twierdzącą ;)
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

pt maja 19, 2006 12:40 am

Chyba zapomniałem dodać - Durosi też będą. A gra kobietą - a proszę bardzo. Tylko co, mam mechanikę dostosowywać, czy raczej Wam to zostawić do odgrywania?
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

pt maja 19, 2006 1:03 am

Deckard pisze:
Tylko co, mam mechanikę dostosowywać, czy raczej Wam to zostawić do odgrywania?

Raczej na zasadzie Vaderowskiej ;):
"Leave that to me..."
- Darth Vader
 
RG

pt maja 19, 2006 9:31 am

Jak dla mnie, to możecie grać nawet tymi pajączkami, które uwielbiał jeść Jabba. :razz:

A poważnie. Każdy gra istotą, jaką chce. Płeć nie ma żadnego znaczenia. Musze tylko pomyśleć, jak Was wszystkich spiknąć. Hmmmm. Dobrze, że jest coś takiego jak Coruscant. ;)
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

sob maja 20, 2006 1:24 am

Ha! Nie ma i nie będzie Sithów! Chwalmy Deckarda! :D
 
Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1264
Rejestracja: pn maja 09, 2005 4:39 pm

sob maja 20, 2006 7:50 am

Ha! Deckard naprawdę odwalił kawał dobrej roboty.

Czy ja coś wspominałam, że mam zamiar grać facetem? Wiadomo nie od dzisiaj, że kobieta jest, jeśli idzie o "lepszość" uprzywilejowana :razz: Tak więc będzie Jade Elenne - człowiek, kobieta, srebrnowłosa i walcząca lightsaberem oraz posiadająca Z-10. O!
 
RG

sob maja 20, 2006 8:01 am

Jade Elenne pisze:
Wiadomo nie od dzisiaj, że kobieta jest, jeśli idzie o "lepszość" uprzywilejowana

Już ja Ci dam fory. :razz: Jade - Ty się za dużo filmów naoglądałaś. Wpadnie taka Jade i będzie nam latarką wymachiwać. Ech, wszyscy by tak chcieli. ;)

Deckard - doskonała robota!
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

sob maja 20, 2006 12:50 pm

Jade Elenne pisze:
Czy ja coś wspominałam, że mam zamiar grać facetem?

No :P:
Jade Elenne pisze:
Płci lepszej oczywiście


Jade Elenne pisze:
Wiadomo nie od dzisiaj, że kobieta jest, jeśli idzie o "lepszość" uprzywilejowana

To ciekawą kulturę macie tam na tej ścianie wschodniej :P
Jak dotrzesz do cywilizacji to coś takiego przestanie obowiązywać :P
Ostatnio zmieniony sob maja 20, 2006 6:57 pm przez SethBahl, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Venomus
Z-ca szefa działu
Z-ca szefa działu
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 11, 2005 10:29 pm

sob maja 20, 2006 6:43 pm

Ehem, cus mi sie obiło o uszeta, że ma byc deficyt postaci parajacych sie Moca...No cuz, jesli trzeba. Ale ja i tak bede Sithem! :razz:
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

sob maja 20, 2006 6:54 pm

Venomus pisze:
Ale ja i tak bede Sithem! :razz:

Nie będziesz bo Sithowie nie są przewidziani na ten erpeg! <jupi>
Chwalmy Deckarda! :D

Jak jeszcze usłyszę jakieś zapewnienia że nie będzie Force-Quake'a na pbf-ie to będę w niebo wzięty :)
 
Weaver
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: czw lip 22, 2004 4:11 pm

sob maja 20, 2006 7:03 pm

SethBal -> Masz słowo hermetyka :wink:
Mrm, a więc ze 3 postacie parające się mocą. Hmm...
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 12

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość