Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 12

Czy akcja RPG SWU ma się toczyć?

Czas głosowania minął pn lut 20, 2006 9:16 am

Od rozpadu Zakonu Jedi i walki z Sithami (bardzo dawne czasy)
25 (46%)
Od wydarzeń z I Epizodu - od wojny o Naboo
29 (54%)
 
Liczba głosów: 54
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

sob maja 20, 2006 7:30 pm

Moc będzie jutro - za to cała i w brzydko pachnącej ... bazie danych.

Sithów nie będzie (tj nie przewiduję w mechanice), gdyż PBF ma być zgodny z E I - Sithów było onli 2 (+ Dooku ale uśpiony). Natomiast w toku gry będziecie mogli sobie pozbaczać z drogi Zakonu, ale tylko jak Wam MG (którym nie będę poza próbą ja) pozwoli. CS nie zabraknie, dla tych co chcą.
 
Awatar użytkownika
Venomus
Z-ca szefa działu
Z-ca szefa działu
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 11, 2005 10:29 pm

sob maja 20, 2006 8:10 pm

Aha, ok kapuje. Zadnych Sithów, tylko Dark Jedi. Oki, fine by me... :razz:
 
RG

sob maja 20, 2006 8:30 pm

To może ja, jako MG coś powiem na temat Sithów. Będą. Mistrz i jego uczeń. Imperator i Vader. Ale tylko jako tło. Może będzie dane któremuś z Was gracze spotkać się w czasie rozgrywki z jedną z tych mrocznych postaci. ;) Koniec marzenia o byciu Sithem. :)
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

sob maja 20, 2006 8:43 pm

KhameirSarin pisze:
Ja będe grał twilekanką o zielonej skórze :)
Wychowana na Ryloth, lekko uzależniona od fistechu, w młodości wychowywała ją ulica i kantyny, gdzie nauczyła się świetnie grać w Sabacca, aby zarobić na życie. W późniejszym okresie życia została kwalifikowanym lekarzem i, mimo swego małego uzależnienia od hazardu i dragów, bardzo skutecznie operuje laserowym skalpelem (zarówno ratując życie, jak też je odbierając) (Kto czytał X-wingi o Widmach, ten wie którą postać bardzo polubiłem :) )

Czyżbyś dał sobie spokój z zapowiadanym pilotem? :>
Nie, nie czytałem X-Wingów. None of them.
 
Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1264
Rejestracja: pn maja 09, 2005 4:39 pm

ndz maja 21, 2006 7:40 am

SethBahl pisze:
To ciekawą kulturę macie tam na tej ścianie wschodniej :P
Jak dotrzesz do cywilizacji to coś takiego przestanie obowiązywać :P


Ty...Ty się ciesz, że jeszcze chodzisz po ziemi...bracia ze Wschodu bardzo nie lubią lekceważenia naszej cywilizacji :razz: Poza tym my mamy Wawkę :razz:


Co do Mocy: jak to będzie z tym odkrywaniem wrażliwości na Moc u zwykłej postaci?

Dwa: od którego momentu właściwie zaczynamy? RG napisał, że z Sithów mają być tylko Palpie i Vader: innymi słowy, będziemy też grać w czasach Imperium. Co z tymi, którzy zdecydowali się grać Jedi? Przecież była czystka...
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

ndz maja 21, 2006 11:42 am

Jade Elenne pisze:
Poza tym my mamy Wawkę :razz:

...w sporej odległości :P

Jade Elenne pisze:
Co do Mocy: jak to będzie z tym odkrywaniem wrażliwości na Moc u zwykłej postaci?

Albo spójrz do Mechaniki, albo nie ten dział na to pytanie.

Jade Elenne pisze:
Dwa: od którego momentu właściwie zaczynamy?

Naboo. Episode I.

Jade Elenne pisze:
RG napisał, że z Sithów mają być tylko Palpie i Vader

Nie, Deckard napisał że Sithów będzie dwóch. RG to potwierdził i napisał, że jak nie będziemy grzczni to dostaniemy do zabawy (później, w odpowiednim czasie) Vadera ;)

Jade Elenne pisze:
innymi słowy, będziemy też grać w czasach Imperium.

Tak. Póóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóźniej...

Jade Elenne pisze:
Co z tymi, którzy zdecydowali się grać Jedi? Przecież była czystka...

Czystka była między RotS a ANH.

Jednym słowem: Jade, nie kombinuj ;)
 
Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1264
Rejestracja: pn maja 09, 2005 4:39 pm

ndz maja 21, 2006 12:38 pm

Jeśli chodzi o terminy, to u mnie będzie z tym problem. Prawie cały czas jestem w rozjazdach: 30 V Liw, 31 V Wawa, 5-9 VI wycieczka, możliwe też, że od 24 VI do 4 VII mnie nie bedzie. A jeszcze doliczcie do tego egzamin, poprawki i zaliczenia... :(


Seth - w sporej odległości? Wczoraj jechaliśmy jakieś 1,5h. Cóż to jest te 100km... :razz:
I nie kombinuję, po prostu lubię się czepiać :razz:
 
Awatar użytkownika
Venomus
Z-ca szefa działu
Z-ca szefa działu
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 11, 2005 10:29 pm

ndz maja 21, 2006 6:32 pm

Hm, moze być od 30 spox. Ta, musze jeszcze raz przeczytać to wszystko o tworzeniu postaci i mam nadzieje, że sie nie pogubie...mam na dzieje, ze w razie czego można liczyć na pomoc MG :) .

A wiec niegrzecznych spotka astmatyczny Lord Sithów? Nie mogę się doczekac aby sprawdzić czy jest taki potężny jak mówią...
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

ndz maja 21, 2006 7:49 pm

Venomus pisze:
Ano. Niestety nieprędko przyjdzie nam sie nacieszyć rpg-iem. :(

Chyba że tego... spławimy Jade i pojedziemy z próbną tak jak wygodnie większości :P

Venomus pisze:
Na pocieszenie wiadomosć: 25 maja do Polski przyjeźdza sam Palpatine we własnej osobie! :razz: :wink:

Jakoś nie widze nic pocieszającego w przybyciu Dartha Ratzingera... ;)
 
Awatar użytkownika
Venomus
Z-ca szefa działu
Z-ca szefa działu
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 11, 2005 10:29 pm

ndz maja 21, 2006 7:54 pm

SethBahl pisze:
Chyba że tego... spławimy Jade i pojedziemy z próbną tak jak wygodnie większości


Noooo nie wiem. Ja tam wolę jeszcze troche pożyć... :razz:
Ale czemu nie, ja jestem za :razz:


SethBahl pisze:
Jakoś nie widze nic pocieszającego w przybyciu Dartha Ratzingera...


Radzę nie mówić tego głosno bo narazisz sie na gniew jego nowego apprientice'a, Darth Rydzykusa... :D
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

ndz maja 21, 2006 8:01 pm

Venomus pisze:
Noooo nie wiem. Ja tam wolę jeszcze troche pożyć... :razz:

Chyba nie sądzisz że taka milutka, słodka Jade może komuś coś zrobić? :P

Venomus pisze:
Ale czemu nie, ja jestem za :razz:

[szepcze]Ale ciiiiiiiiiiiiiiiiii... nie może się dowiedzieć że ją spławiamy.. ;)[/szepcze]

Venomus pisze:
Radzę nie mówić tego głosno bo narazisz sie na gniew jego nowego apprientice'a, Darth Rydzykusa... :D

"Długo czekałem na tę chwilę... mój mały grzybowy przyjacielu..."
:P
 
kirwan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 128
Rejestracja: śr maja 10, 2006 1:13 pm

ndz maja 21, 2006 8:50 pm

Mam propozycje...moze by sie w miare dogadac w druzynie kto kim bedzie gral aby nie zabraklo nam umiejetnosci do czegos?
To taki maly nawyk z RPG ;) Latwiej sie gra zbalansowana druzyna ;)

ja sie pisze na mechanika, unikajacego wszelakich blasterow i innego typu robienia sobie kuku w trakcie dzgania sie wibronozami ;)
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

ndz maja 21, 2006 8:57 pm

To chyba dobra pora... :)

Assasin. Ale cichy. Będzie umiał się obronić, bo (jak juz wybrani wiedzą ;)) będzie to trandoshanin, ale to frontalnych szturmów to raczej kogoś innego...
 
RG

ndz maja 21, 2006 9:00 pm

kirwan - to może od razu załózmy sobie orbitalna stacje obsługi promów?? :razz: Niech kazdy robi to, co chce. Niech sie specjalizuje w tym, czym chce. Mnie to naprawde jest wszystko jedno. Zanim Wy się spotkacie to trochę czasu minie. :wink:
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

ndz maja 21, 2006 9:12 pm

RG - Ale tak się robi. Bądź co bądź jedna postać nie może mieć wszystkich statystyk na max - dlatego idziemy drużną. Ale żeby drużyna przetrwała, musi mieć obstawione wsszystkie fronty. Powinien być mechanik, pilot, zarówno jak złodziej (czy ktoś od cichej roboty i "zdobywania funduszy" ;)), czy jakiś tęgie w atakach frontalnych siepacz. Przydałby się lekarz. Druzyna powinna się uzupełniać i najlepiej się przedtem umówić kto kim gra, ew. lekko zmodyfikować plany. Zasada prosta - czyjeś widzimisię może przyprawić o śmierć całą drużynę. Więc pomysł kirwana, nie jest jakąś tam nowościa i jest jak najbardziej zasadny.
 
Awatar użytkownika
Venomus
Z-ca szefa działu
Z-ca szefa działu
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 11, 2005 10:29 pm

ndz maja 21, 2006 9:16 pm

Hm, to ja będe Jedi- człowiek który dzieki bliskości mocy może byc czyms w rodzaju zwiadowcy i wojownika w jednym. Imię: Venomus ofkorz (jeśli nie ma przeciwskazań) :)
 
RG

ndz maja 21, 2006 9:17 pm

Róbcie co chcecie. Mnie to obojętne. ;) Swoją drogą, to będzie bardzo ciekawa drużyna. Bardzo egzotyczna rasowo. ;) Ludzie, Trandoshanin, Twilekanka i piorun wie co jeszcze. Bardzo egzotycznie. Prawie jak w radzie Jedi. ;)
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

ndz maja 21, 2006 9:22 pm

Grunt żeby Wookiego nie było, bo mogą być wtedy problemy... ze stablinością we własnych szeregach :P
 
Awatar użytkownika
Venomus
Z-ca szefa działu
Z-ca szefa działu
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 11, 2005 10:29 pm

ndz maja 21, 2006 9:26 pm

SethBahl pisze:
ze stablinością we własnych szeregach Razz
_________________


E tam, najwyżej jak ktoś będzie niemiły to dalej będzie chodzic tylko z jedna reką albo załatwi mu sie kilka mechanicznych protez i w drogę! Chewie był spokojny... :razz:
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

ndz maja 21, 2006 9:31 pm

Nie no ja serio mówię.
Rzecz w tym, że Wookie i Trandoshanie za sobą... nie przepadają. A bójka czy puszczenie emocji z wodzy w środku walki z jakimś mocniejszym wrogiem mogłoby mieć nie najprzyjemniejsze skutki dla drużyny...
Ostatnio zmieniony ndz maja 21, 2006 9:32 pm przez SethBahl, łącznie zmieniany 1 raz.
 
kirwan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 128
Rejestracja: śr maja 10, 2006 1:13 pm

ndz maja 21, 2006 9:32 pm

:) zapomnialem dodac ze bede arkanianinem...czekam tylko na Deckarda az mi rase zaakceptuje ;)

Dziekuje Seth za idealne wylozenie sprawy ;) o ktorym ja zapomnialem :( .

W druzynie latwiej sie robi pokomplikowane zadania bo kazdy ma jakas umiejetnosc i jak jest podzial to to ulatwia zycie ;) ....no moze nie MG :razz: ale przeciez nie chodzi o to zeby graczy pozabijac ;)
...mam nadzieje ze RG sie zgadza :razz:
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

ndz maja 21, 2006 9:38 pm

kirwan pisze:
ale przeciez nie chodzi o to zeby graczy pozabijac ;)
...mam nadzieje ze RG sie zgadza :razz:

No :P
Gracz: To ja wychodzę z Kantyny.
RG: Wychodzisz z Kantyny. Widzisz jakąś bjkę przed sobą - zatrzymujesz się i obserwujesz. Nagle spada ci na głowę gigantyczne kowadło. Sorry. Trzeba było być grzecznym ;P
 
Weaver
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: czw lip 22, 2004 4:11 pm

ndz maja 21, 2006 10:22 pm

Ok, wywalamy Jade :razz:
Ja będę grać Jedi wersja true kindergoth, czyli "zwykły Jedi" + spojrzenie młodego człowieka, powoli dojrzewając do roli strażnika porządku i ten tego ble, ble. Mrm, cicha postać, jednak mówiąca głośno o sprawach, z którymi się nie godzi. Zabić z konieczności, jeżeli wózek inwalidzki nie nawróci :wink:
 
Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 966
Rejestracja: czw lut 10, 2005 6:37 pm

ndz maja 21, 2006 10:31 pm

Niech Jade sie odezwie, wtedy bedzie decyzja czy zwolni miejsce, czy nie... ie decydujcie za Nią... ok?
 
Weaver
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: czw lip 22, 2004 4:11 pm

ndz maja 21, 2006 10:37 pm

KhameirSarin pisze:
Niech Jade sie odezwie, wtedy bedzie decyzja czy zwolni miejsce, czy nie... ie decydujcie za Nią... ok?


Zwróć uwagę na "razz" w mojej wypowiedzi.
To jest oczywiste, że nie możemy po prostu wywalić gracza. Jednak taka opcja byłaby wygodniejsza i poręczniejsza dla większości, szczególnie, że ma to być jedynie "sesja próbna", czyli coś w rodzaju prologu, do którego można dołączyć postać w późniejszym czasie lub w trakcie trwania wlaściwej sagi. To jedynie sugestia, nie bierzcie mojej wypowiedzi i podobnych za ekstremum i nawoływanie do radykalnych cięć. Nie. Jeśli uzgodnimy i stwierdzimy, że nam to nie przeszkadza, to,możemy czekać i pól roku. W porzadku, to kwestia tylko i wyłącznie pewnych ustaleń. :wink:

Weaver
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

ndz maja 21, 2006 10:49 pm

Cóż... wygląda to nieźle.

Być może wezmę udział, mechanika wygląda zabawnie, a i ludzi trochę...
 
Awatar użytkownika
Venomus
Z-ca szefa działu
Z-ca szefa działu
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 11, 2005 10:29 pm

ndz maja 21, 2006 11:56 pm

Weaver pisze:
Ok, wywalamy Jade


NOOOOO!!!
Jeśli Jade nie zagra, rozpadnie się nasz duet Sit... znaczy sie Jedi! Na to nie pozwolę! Jade odezwij się!
 
Awatar użytkownika
Draam
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: sob kwie 09, 2005 10:18 pm

pn maja 22, 2006 12:18 am

Mam pytanie odnośnie drużyny: Skoro tylko 6 graczy to co z innymi którzy chcieliby zagrać ?

Pytam ponieważ widzę, że topic o drużynie już zamknięty a ja też bym chętnie zagrał.
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

pn maja 22, 2006 6:19 am

SE-SJA-PRÓB-NA. Jest wyraźnie napisane. Topic Drużyna dotyczy tylko i wyłącznie sesji próbnej, która będzie poprowadzona przez Deckarda dla paru osób i MG, abyśmy się ogólnie zorientowali jak to będzie działać. Właściwy PBF będzie otwarty a poprowadzi go RG.
 
Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1264
Rejestracja: pn maja 09, 2005 4:39 pm

pn maja 22, 2006 7:21 am

Venomus pisze:
Jade odezwij się!


As You wish...

Grrh, dlaczego zawsze kiedy jestem off-line, wszyscy mnie obgadują? :razz:

Wychodzi na to, że faktycznie będzie Wam lepiej grać teraz beze mnie, bo wyjazdów trochę mi się szykuje (ten pod koniec czerwca jest na 90%), pod koniec lipca też przez parę dni będę tylko wieczorami :(

Tak więc Draam - miejsce się zwalnia. Miłego grania!
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 12

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości