Zrodzony z fantastyki

Czy akcja RPG SWU ma się toczyć?

Czas głosowania minął pn lut 20, 2006 9:16 am

Od rozpadu Zakonu Jedi i walki z Sithami (bardzo dawne czasy)
25 (46%)
Od wydarzeń z I Epizodu - od wojny o Naboo
29 (54%)
 
Liczba głosów: 54
 
Weaver
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: czw lip 22, 2004 4:11 pm

wt maja 30, 2006 9:22 pm

Ok, chcę tylko nadmienić, że jest 21.:19 w chwili pisania tego posta i nie dostałem jeszcze żadnego postu odnośnie przygody. Zakładam więc, że zaczynamy jutro o 20.00 z braku jakichś bardziej konkretnych informacji ze strony MG.
kirwan -> A jaka jest dostępność i skuteczność bronii konwencjonalnej tzn. na pociski z żelaza/innego metalu? Jak często jest ona używana?
Co do bronii białej, to wiem tylko, że wibroostrza dzięki właśnie "wibracjom" są bardziej śmiercionośne oraz że mogą zgasić ostrze miecza świetlnego :wink:
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

śr maja 31, 2006 12:00 am

Ej, czy ja mogę mieć chwilę czasu dla spraw osobistych? :razz:

Środa 20 - pomyślę, choć może sie obsunąć godzinowo.

Czwartek odpada - promotor i inne sprawy.

Co z weekendem? (Sobota, Niedziela) Bo wtedy mam czasu pełno. Jak sprawy sercowe nie zjedzą klepsydry ;)
 
Weaver
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: czw lip 22, 2004 4:11 pm

śr maja 31, 2006 12:12 am

Mrm, to istnieją ludzie,k tórzy mają rodzinę i obowiązki? :razz:
W weekend jestem w pełni dyspozycyjny i oczywiście jestem jak najbardziej za. :wink:
 
RG

śr maja 31, 2006 8:20 am

Ok. Czyli zaczynamy dziś po 20. ;)
Weekend - czemu nie. W sobote będę dostepny od 16:30 a w niedzielę od 13:00. Zresztą, jak zaczniecie beze mnie, a ja coś napiszę później, to się chyba nic nie stanie. Prawda? :) To jak - ustalone?
 
kirwan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 128
Rejestracja: śr maja 10, 2006 1:13 pm

śr maja 31, 2006 8:56 am

Czyli gramy dopiero w sobote?
A jaka godzina?

Ja moge miec problem z netem w sb :(

Bron konwencjonalna.
Jak najbardziej jest uzywana - jednak na Coruscant i okolicy nie za czesto. Potrzebne takze sa pozwolenia na Coruscant. Dostepnosc...to roznie bywa. W czesciach galaktyki jest bardzo popularna i mozna dostac wszelakie rodzaje. Skutecznosc - cele bez opancerzenia - duza. Mozna nawet powiedziec ze prawie porownywalna z blasterami zwazywszy na szybkostrzelnosc broni. Jednak ma minusy - nie da sie nia ogluszac.
Jednak przeciwko Szturmowcom i Klonom - marna, bardzo marna...mozna sobie do nich postrzelac a pozniej dostac od takiego z blastera.
:)
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

śr maja 31, 2006 9:49 pm

Ten post zastąpił poprzedni z wyznaczonym terminem sesji.

Wyznaczyłem go na środę, w godzinach 21-21:30 z czym wici posłałem do niemal wszystkich uczestników (Weaver, czuj się rozgrzeszony w 50% ;) ) na ponad pół dnia naprzód.

W obecnej sytuacji do gry chętni byli Sethbahl i RG, lecz należy zaznaczyć jedno. Miała to być sesja próbna, startowa czy jak tam należy to określić. Z uwagi na niedogodności u poszczególnych uczestników powstał problem z wyznaczeniem wspólnego terminu.

Z mojej strony wysuwam propozycję startu bez sesji próbnej, wprost na głęboką wodę. Z moich informacji wynika, iż MG jest RG, chętni pozostawili namiary w dziale Gracze, mechanika jest zaś zamieszczona niemal zupełnie gotowa. W najbliższym czasie dorzucę tam zasady walki, aby uzupełnić system. :)

PS - czas załatwi nasz wszystkich. :wink:

Ustaleń organizacyjnych bez większego spamu dokonajcie między sobą (jak zaznaczałem, nie gram - PBF nie dla mnie).
 
Weaver
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: czw lip 22, 2004 4:11 pm

śr maja 31, 2006 9:58 pm

W porządku. Proszę tylko o ustalenie właściwej sesji w jak najprędszym terminie. (Mogę zacząć już od dzisiaj) Choć żałuję z rezygnacji, a raczej jej próby :wink: z zagrania "sesji próbnej" przez Deckarda. Prosiłbym tylko resztę o jak najszybszą odpowiedź w tym temacie, można czekać, ale czy jeszcze warto? :)
Deckard -> O 20.00 i 20.30 byłem na forum, więc po prostu niefortunny zbieg okoliczności.

Pozdrowienia
Weaver
 
RG

śr maja 31, 2006 10:03 pm

Zaczniemy, gdy Deckard wrzuci zasady walki. Myśle, że już w niedzielę można zacząć. Tak wieczorkiem. Tylko małe pytanko - sesja będzie w tym dziale, czy w dziale Inne sesje. Bo tam nikt nie wytknie nam SPAMowania.

P.S. - a ja dziś specjalnie postać edytowałem na sesje próbną.
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

śr maja 31, 2006 10:04 pm

Ja jestem po maturach, wyniki w lipcu więc mam generalnie wolne. Sesję zdjęciową z koleżanką, wyjścia do pubów raczej dostosuję pod sesję a nie na odwrót ;). Pełna dyspozycyjność z mojej strony :).

@ RG - decyzja Sarina obowiązująca mówi o dziale SWU RPG.
 
Awatar użytkownika
Wekin
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: czw cze 01, 2006 9:45 am

czw cze 01, 2006 10:44 am

Witam.
Chciałbym się dowiedzieć na czym będzie polegała ta gra? Nigdy jeszcze nie grałem w rpg na forum jedynie w d&d z kolegami a ta gra mnie zaciekawila. Jak widać jestem nowym użytkownikiem i nie jestem zbyt wtajemniczony...Co nieco przeczytałem już w mechanice i w tym dziale...
Ale chodzi mi o to jak będziemy grać. Czy będziemy pisać normalnie posty na forum? Czy coś innego...Proszę o szybką odpowiedź.
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

czw cze 01, 2006 11:58 am

Rozejrzyj się TU. Tak wyglądają sesje PBF.
 
Awatar użytkownika
Wekin
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: czw cze 01, 2006 9:45 am

czw cze 01, 2006 2:44 pm

Ok dzięki. To teraz chyba już moge zabrać się za robienie postaci...
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

pt cze 02, 2006 3:13 pm

No, panie i panowie, aktualizacja decyzji. Samego PBF'a gramy TU, czyli w Sesjach.
Ostatnio zmieniony sob cze 03, 2006 12:01 am przez SethBahl, łącznie zmieniany 2 razy.
 
Skrydka
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: pt cze 02, 2006 3:58 pm

pt cze 02, 2006 4:27 pm

Witam!
Moze jakis modek skasuje zaraz ten post jesli tak prosze o odpowiedz na pm.
A więc czy chodzi tutaj o sesje RPG na forum? W takim razie mógłbym zagrać z Wami? Nie mam zadnego doswiadczenia uczyłem się tylko grac w warhammera ale nie gralem nigdy w niego, ale czuje lepiej klimat SW i nie gram w rpg tylko dlatego ze nie mam z kim a wiec moge sie do Was dolaczyc?
 
Skrydka
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: pt cze 02, 2006 3:58 pm

pt cze 02, 2006 4:36 pm

skoro bedzimey grali przez forum to jak zmaierzacie rzucac kostkami?
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

pt cze 02, 2006 4:57 pm

Rzuty wykonuje i rozpatruje MG. :)
 
RG

pt cze 02, 2006 8:18 pm

Oczywiście że możesz dołaczyć. Warunki są nastepujące:

- przeczytac topić Mechanika autorstwa Deckarda w tym dziale.
- stworzyć postać opartą na w.w. mechanice i wkleić ją do Kantyny mojego autorstwa w tym dziale.
- lubić klimat SW

Po spełnieniu tych 3 warunków możesz uczestniczyć w sesji pbf.
 
Skrydka
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: pt cze 02, 2006 3:58 pm

pt cze 02, 2006 8:57 pm

RG pisze:
Oczywiście że możesz dołaczyć. Warunki są nastepujące:

- przeczytac topić Mechanika autorstwa Deckarda w tym dziale.
- stworzyć postać opartą na w.w. mechanice i wkleić ją do Kantyny mojego autorstwa w tym dziale.
- lubić klimat SW

Po spełnieniu tych 3 warunków możesz uczestniczyć w sesji pbf.


Spełnile wszystkie warunk 8) Mam tylko pytanie kiedy zacznie sie sesja, i jakie itemki dostajemy an start ??
 
RG

pt cze 02, 2006 9:12 pm

Skrydka pisze:
Spełnile wszystkie warunk

Źle zrobiłes postać. Moja postać jest przykładowa i prawidłowo zrobiona. Sugeruję się jeszcze raz zapoznac z mechaniką i popatrzeć na inne postacie.

Skrydka pisze:
Mam tylko pytanie kiedy zacznie sie sesja,


RG pisze:
Zaczniemy, gdy Deckard wrzuci zasady walki. Myśle, że już w niedzielę można zacząć. Tak wieczorkiem.



Skrydka pisze:
i jakie itemki dostajemy an start ??

Na start dostaniesz pewną kwote pieniężną. Jeszcze to ustalę. Możesz mieć ten przedmiot specjalny, który wykazałes w opisie postaci. A cała drużyna dostała w prezencie statek.
 
Awatar użytkownika
Keys
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 10:20 am

pt cze 02, 2006 10:42 pm

Skrydka, opublikuj proszę twoją postać w pytaniach do mechaniki to będziemy ją mogli konstruktywnie skrytykować (stwierdzenia typu masz źle zrobioną postać nic ci pewnie nie mówią).

RG pisze:
Na start dostaniesz pewną kwotę pieniężną. Jeszcze to ustalę.
Czy każdy dostanie taką samą kwotę? W moim przypadku tak istotne to to nie jest ale jak ktoś chciałby zagrać osobą szlachetnego pochodzenia albo jakimś innym hrabią? To czy jest ograniczony do siódmego syna z kolei któremu się nie dostało majątku już nawet do powąchania?
 
RG

sob cze 03, 2006 7:01 am

Keys pisze:
Czy każdy dostanie taką samą kwotę?

Tak. Nie chcę, by potem ktoś mi na gg lub na PW jęczał, że tamten dostał tyle, a ja tylko tyle. Na start będzie równo. A potem się dorabiajcie.
 
Skrydka
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: pt cze 02, 2006 3:58 pm

sob cze 03, 2006 8:53 am

Hmm juz opublikowalem swoja postac w kantynie.
A co jesli nikt nie bedzie umial statku prowadzić?

mAm propozycje moze sie zdazyc ze jeden gracz np. siadzie internet w czasie rozrywki proponuje zeby jakis garcz mogl prowadzic do konca sesj postac tamtego co wy na to?
RG wyslalem CI pm odpowiedz.

Nie pisz dwóch postów pod rząd. Używaj opcji Edytuj post. SethBahl.
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

sob cze 03, 2006 12:13 pm

RG pisze:
A cała drużyna dostała w prezencie statek.


Czy każdy dostanie taką samą kwotę?

Tak. Nie chcę, by potem ktoś mi na gg lub na PW jęczał, że tamten dostał tyle, a ja tylko tyle. Na start będzie równo. A potem się dorabiajcie.


Ja chyba powinienem najmniej dostać kasy... Bo przecież to ja jestem kapitanem statku a to dość duża rzecz. Chyba że ze mną się nie zgadzacie. :wink:
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

sob cze 03, 2006 7:27 pm

Informuję, że topic ze zgłoszeniami do próbnej polaciał już na Sesje. Link jest na SWU, więc nie powinno być problemów. Póki co mamy komplet.

Niedługo powsztanie obok niego także topic na samą sesję :).
 
kirwan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 128
Rejestracja: śr maja 10, 2006 1:13 pm

pn cze 05, 2006 11:17 am

czesc :) Ja naprawilem neta :) co slychac z PBFem? ciezko sie polapac po postach...:(
 
RG

pn cze 05, 2006 12:10 pm

kirwan pisze:
czesc Ja naprawilem neta co slychac z PBFem? ciezko sie polapac po postach...

Sesja głowna SW RPG pbf - tam będzie toczyła się główna sesja, którą ja prowadzę. Zanim do tego jednak dojdzie, to czeka nas (już jest skompletowana ekipa) sesja próbna poprowadzone przez Deckarda. Prawdopodobnie już od jutra wieczorkiem i również w dziale Inne sesje w innym topicu. Myślę, że tym wyczerpującym stwierdzeniem zaspokoiłem ciekawość kirwana i innych zainteresowanych pbfem userów.

Pozdrawiam. RG
 
kirwan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 128
Rejestracja: śr maja 10, 2006 1:13 pm

wt cze 06, 2006 2:39 pm

Pytanie - czy jakos omawiamy z prowadzacym/cymi nasze postacie? Moze jakos uzgodnimy co robimy ostatnio - tzn postacie co robia ostatnio?
Moze fajnie bylo by uzgodnic jakies kwestie poboczne jak ekwipunek?
Deckard i RG ?
;)
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

wt cze 06, 2006 7:08 pm

W próbnej mi wszystko jedno - tu liczy się załapanie zasad przez graczy i test mechaniki. Powiązań mieć nie musicie, chyba, że bardzo chcecie - początek sesji i tak mam już zaplanowany.
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

śr cze 07, 2006 11:14 pm

Najbliższy termin cd sesji - piątek popołudniu, badź pozostałe dni weekendu. Ale żadnych wieczorów i nocy.

I jak się grało?
 
Weaver
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: czw lip 22, 2004 4:11 pm

śr cze 07, 2006 11:22 pm

Całkiem nieźle jak na początek, trochę się nie wyrabiałem z narracją i było lekko chaotycznie, ale w porządku. Ładne rozpoczęcie.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość