Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Czy akcja RPG SWU ma się toczyć?

Czas głosowania minął pn lut 20, 2006 9:16 am

Od rozpadu Zakonu Jedi i walki z Sithami (bardzo dawne czasy)
25 (46%)
Od wydarzeń z I Epizodu - od wojny o Naboo
29 (54%)
 
Liczba głosów: 54
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

sob gru 23, 2006 6:18 pm

No to chyba odegramy VI część SW(powrót jedi). Ja oczywiście zagram(gram 7 sesji xD). Tylko co z moim Debracą?
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

sob gru 23, 2006 7:01 pm

Postaci lepiej zrócie sobie od nowa. Po pierwsze nie ma już zasady piramidy, tak więc umiejętności mogą mieć max na +3. Po dalsze - złagodziłem rygory dla Władających Mocą.

Na dniach spiszę zasady Walki i Wyposażenie. Co do pojazdów, sugerowałbym nie przykładać do nich takiej wagi - oparcuję coś poręcznego, ale PBF to nie Carmageddon, ani X-Wing :)
 
RG

sob gru 23, 2006 7:33 pm

Brak piramidki? Super. Czyli co. Zaczynamy sesję? Może uzgodnimy jakis sensowny termin jej rozpoczęcia?
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

ndz gru 24, 2006 2:56 pm

Dajcie mi kilka dni na spisanie zasad. Walka (taka uniwersalna, aby dało się połaczyć pojazdy, miecze świetlne i blastery), zaawansowany trening Mocy, wyposażenie osobiste - i będzie można ruszyć PBF. Wymagane jak zwykle: zaznajomienie się z zasadami (spiszę w formie poręcznej tabelki dla Graczy i MG), oraz kilka kostek k6 (najlepiej niech MG spisze sobie przeciwstanwe ścianki, gdyż w FATE mamy wyniki "-", "+", oraz "0") i jakieś kartki papieru do notowania przy kompie :)
 
Weaver
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: czw lip 22, 2004 4:11 pm

ndz gru 24, 2006 8:05 pm

Hail, Hail, Hail :) Nic dziwnego, że niemieccy mistrzowie umieścili twojego "nicko'wnika" w Gothicu 3 :wink:

Ok, oczekuję teraz tylko oficjalnego wypowiedzenia się naszego MG na forum i będę gotowy do spisywania wszystkiego jak leci. Ku gwiazdom.
 
Awatar użytkownika
Cal Omas
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 40
Rejestracja: sob gru 09, 2006 3:00 pm

Oficjalna wypowiedź waszego MG :)

ndz gru 24, 2006 8:27 pm

Otóż jak już Deckard mówił pracujemy właśnie nad ukończeniem mechaniki. (nie będzie piramidy :)) Jeżeli chodzi o termin sesji to wszystko jest do ustalenia ( ja bym wolał piątek albo sobota wieczór). Jest jeszcze do omówienia sposób prowdzenia sesji, są dwa warianty: 1. Umawiamy się na daną godzinę 2. Każdy odpowiada gdy będzie na forum. ( ja bym wolał te pierwszą wersję) Pytania proszę kierowac do mnie na priv lub w tym temacie.

Uwaga: Z racji tego że Deckard tworzy nowe zasady, prosimy o tworzenie nowych postaci!!!
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

Re: Oficjalna wypowiedź waszego MG :)

ndz gru 24, 2006 8:36 pm

Cal Omas pisze:
Pytania proszę kierowac do mnie [...] w tym temacie.

Tak, i tu się zgodzę. Eliminuje to wariant kiedy kilka osób ma to samo pytanie. Ach, i przypominam że do pytań związanych z mechaniką jest osobny topic.

@ Cal Omas - proponuję wyróżniki robić żółtym. Kolor lepiej przyciąga wzrok niż czcionka 1 000 000 pt. I wygląda estetyczniej ;)
 
Weaver
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: czw lip 22, 2004 4:11 pm

ndz gru 24, 2006 8:43 pm

Jestem za opcją pierwszą. I nawet wstępny termin pasuje mi jak najbardziej.

Pytanie do Cal Omas'a -> Czy przewidujesz jakieś postacie Jedi w swojej sadze? A jeśli, to ile? Oraz, czy mógłbym być jedną z nich? :razz:

(postać wrzucę tutaj niezabawem)
 
Awatar użytkownika
Cal Omas
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 40
Rejestracja: sob gru 09, 2006 3:00 pm

Odpowiedż

ndz gru 24, 2006 8:50 pm

Oczywiśnie, ze przewiduje Jedi,jednak musimy się jeszcze zastanowic nad "tematem" pierwszej sesji.

Dzięji Seth Bahl za uwagę :) i jak bęziesz na gg to odezwi się do mnie 9059233
 
RG

ndz gru 24, 2006 10:06 pm

Ja zagram, choć studia i praca nie pozwalają mi na obiecanie bycia w danym dniu o danej godzinie. Dlatego opcja druga mi bardziej pasuje.
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

pn gru 25, 2006 4:40 pm

Bardziej skłaniam się do 2 opcji, aczkolwiek obie mogą być.
 
Awatar użytkownika
Jedi Nadiru Radena
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: czw sie 03, 2006 1:44 pm

pn gru 25, 2006 5:29 pm

Miło, że mój post odświeżył pomysł RPG'a na SWU, ale na razie "tylko" popatrzę sobie jak inni grają. Ciekaw jestem czy sesja RPG jest równie interesująca jak miasto RPG z lokacjami...
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

pn gru 25, 2006 10:01 pm

Jedi Nadiru Radena pisze:
Miło, że mój post odświeżył pomysł RPG'a na SWU

Nam również jest miło ;].

Jedi Nadiru Radena pisze:
Ciekaw jestem czy sesja RPG jest równie interesująca jak miasto RPG z lokacjami...

Z bogiem, do wyboru, do koloru:
http://forum.polter.pl/pozostale-gry-rp ... vf105.html
http://forum.polter.pl/d-d-aktywne-sesje-vf84.html
W zależności co preferujesz ;].
 
Awatar użytkownika
Cal Omas
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 40
Rejestracja: sob gru 09, 2006 3:00 pm

Kilka groszy ode mnie

wt gru 26, 2006 12:24 pm

Sesja w naszym pbf-ie będzie wyglądać tak samo jak inne zwyczajne sesje star wars (d6,d20 lub gurps) tylko z lepszą mechaniką FATE zmodyfikowaną przez Deckarda (ukłony).
 
kirwan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 128
Rejestracja: śr maja 10, 2006 1:13 pm

wt gru 26, 2006 9:47 pm

Hi :razz:

Jestem nielegalnie wiec sie streszczam bo moje dziewcze zapisalo sobie ile mam postow i bede mial problemy jak cos zauwazy ;)

Kiedy ewentualnie ruszy PBF? Tylko tak realistycznie? - wole wersje pesymistyczna niz optymistyczna.

Pytanie: Czy mozna zalozyc sobie inne konto? ... bo to mam spalone przed Basia a sie zareczylem wiec juz nie moge podpadac ;) :cry:
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

wt gru 26, 2006 11:19 pm

Gratuluję zaręczyn (to tak btw) :)

Zamieściłem zasady walki, ran i leczenia.

Wersja promocyjna:

(Ciemniejące logo LucasFilm, w tle słychać Duel of the Fates, słyszycie głos tak dobrze znanego Wam z amerykańskich zwiastunów lektora) W najnowszym add-on do zasad PBF przekonacie się, iż nawet zwykła potyczka w kantynie może przerodzić się w pełne napięcia i emocji starcie (odgłosy salw blasterowych)... Szybkie i proste zasady poprowadzą Was przez miejsca zasadzek na Księżycu Endor, okopy Hoth i ciasne korytarze Gwiazdy Śmierci (świst swoopa, ryk AT AT, odgłos eksplozji)... Przekonacie się dlaczego Boba Fett czuł się tak bepziecznie w swojej mandaloriańskiej zbroi, oraz dlaczego Jedi jest w stanie walczyć z kilkoma przeciwnikami naraz (syk odpalanego miecza świetlnego, dekapitacja droida numer 1, dekapitacja droida numer 2, Obi-Wan kręci młynek swoim mieczem)...
 
Weaver
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: czw lip 22, 2004 4:11 pm

czw sty 04, 2007 10:00 pm

Ok, z braku laku, wychodzę z inicjatywą:

Proponuję sesję na starym settingu, kilku lat około I Epizodu GW. Do sesji potrzebne będzie od 3 do 5 osób, które chyba mogą już stworzyć postacie w oparciu o zmodyfikowaną mechanikę Deckarda (Oby Żył Wiecznie!).
Działanie jest potrzebne, bo inicjatywna zaraz zamrzeć może -> proponuję więc, by przeszedł głos większości - opcja odpisywania bez ustalonych godzin.

Osobiście, myślę, że powinniśmy takie sobie postawić plany na najbliższy czas, by reaktywować sesję pbf. Apeluję do użytkowników do udzielania się i zapraszam do sesji.
MG Cal Omasa proszę o zreflektowanie moich gryzmołów, jeśli się nie godzą z jego koncepcją :wink:

Niech Moc będzie z Wami !
 
Awatar użytkownika
Cal Omas
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 40
Rejestracja: sob gru 09, 2006 3:00 pm

Wszystko się zgadza

pt sty 05, 2007 11:38 am

Zgadzam się z tobą. Tylko mam prośbę wszyscy, którzy będą grać niech w poście zostawią mi sowje gg. I teraz jaki charakter ma mieć sesja. Ja myslałem o politycznym, ale to do was należy decyzja.
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

Re: Wszystko się zgadza

pt sty 05, 2007 7:45 pm

Cal Omas pisze:
Tylko mam prośbę wszyscy, którzy będą grać niech w poście zostawią mi sowje gg.

Mała poprawka: Zrobimy rekrutacje (na zasadach tych, co poprzednio) i tam zainteresowani dopiszą numery.

To znaczy, że co? Doszliście do porozumienia? Gracie? Czekacie na resztę zasad od Big D? Gracie na starych? Można rozpocząć rekrutację?
 
RG

pt sty 05, 2007 7:51 pm

Jakby co - to ja Royal "RG" Guard zapisuję sie na sesję. :)

Nie spamować. Procedury rekrutacji są powszechnie znane. Jak się zapomniało, to należy sobie zrobić retrospekcję po tematach na forum. Dziekuję. SethBahl.
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

sob sty 06, 2007 12:59 pm

Niestety ostatnimi czasy dużo gram sesji i mam wiele innych zajęć...(dla was niestety :razz: ) Co za tym idzie - brak czasu. Ja jedynie będe grał tak, że odpisujemy ciągle. Inaczej nie zagram. Jeżeli możecie to zróbcie sesję, w której odpisujemy ciągle.
 
Awatar użytkownika
Cal Omas
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 40
Rejestracja: sob gru 09, 2006 3:00 pm

Sorry SethBahl

sob sty 06, 2007 1:16 pm

Możemy już rozpocząć rekrutację. Zostało na jeszcze ustalić tylko statystyki ekwipunku. I pare detali dotyczących sesji. Graczy proszę o nie tworzenie postaci ( do póki nie ustalimy wszystkiego). Niedługo opublikuje karte postaci, której będziecie używać. Jeszcze mam pytanie, jaki czas sesji i jaki charakter was interesuje?
 
Weaver
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: czw lip 22, 2004 4:11 pm

sob sty 06, 2007 4:42 pm

Jeśli mamy się umawiać - to weekendy, późne wieczory.
Dostosuję się, charakter ciągły mi jak najbardziej odpowiada -> jednak wypadałoby ustalić kolejność odpisywania itp. by później problemu nie było z graczami wypowiadającymi się zbyt często i z graczami wypowiadającymi się zbyt rzadko :wink: Odnośniej jeszcze charakteru sesji:

Chciałbym, by była to epicka sesja -> trochę intrygi, trochę syfu, dynamizm i chwila refleksji. Ot, osobiście jestem narratywisto-symulacjonistą z przewagą pierwszego :wink:
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

sob sty 06, 2007 4:45 pm

Weaver pisze:
jednak wypadałoby ustalić kolejność odpisywania itp. by później problemu nie było z graczami wypowiadającymi się zbyt często i z graczami wypowiadającymi się zbyt rzadko :wink:

Ostatnio przecież też ustalaliśmy, bo się syf robił. Można zostawić te same zasady...

NEWSFLASH
Rekrutacja poleciała już PBF'ów.
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

ndz sty 07, 2007 12:45 pm

Charakter sesji? Hmmm... 1.Od czasu do czasu jakieś walki( ale żeby nie za często). 2.Chwile, w których gracze mogą pisać ile chcą i ukazywać stosunki między postaciami. 3. Intrygi jak najbardziej. 4. Polityczna też może być ale co za dużo to nie zdrowo. Pograjmy trochę tego trochę tamtego, by jeden wątek się nie znudził.
 
Weaver
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: czw lip 22, 2004 4:11 pm

wt sty 09, 2007 3:01 pm

6 graczy wstępnie zgłoszonych. Zachęcam ich do wypowiadania się w tym temacie.

Co do ekwipunku -> IMHO nie musi być duży, jednak całkiem dobry, myślę, że mały statek transportowy mógłbym być. W tym temacie są jego statystki z d20 i opis, myślę, że warto spojrzeć i zaznajomić się.

Cal Omas -> Do kiedy przeprowadzasz rekrutację?
 
Awatar użytkownika
Cal Omas
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 40
Rejestracja: sob gru 09, 2006 3:00 pm

Rekrutacja

śr sty 10, 2007 3:47 pm

Sorry ze tak długo nie pisałem, ale byłem na wycieczce szkolnej w Berlinie.

Cal Omas -> Do kiedy przeprowadzasz rekrutację?

Rekrutacja kończy się 31 stycznia.

Co do ekwipunku -> IMHO nie musi być duży, jednak całkiem dobry, myślę, że mały statek transportowy mógłbym być. W tym temacie są jego statystki z d20 i opis, myślę, że warto spojrzeć i zaznajomić się.

Gdzie one są bo nie wiem :)

6 graczy wstępnie zgłoszonych

Cieszę się ze tak dużo osób zainteresowało się moja sesją :)

. Zachęcam ich do wypowiadania się w tym temacie

Ja także zachęcam

A ja zachęcem do zapoznania się z poprawnym uzywaniem funkcji cytowania. SethBahl.
 
RG

śr sty 10, 2007 8:11 pm

Ja chciałbym miec na starcie bronie, zbroje. Troche kasy. Bo dorabianie sie od podstaw z różnym efektem jest zniechęcające. :) Dlatego pytanie do MG - jak duży ekwipunek podręczny będą mogły mieć postacie?
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

pt sty 12, 2007 10:51 pm

Dobra... Chciałbym się dowiedzieć kiedy to wszystko ruszy to po pierwsze.

Po drugie. Statek mógłby być (ja pilotem :D) taki jak był w poprzedniej sesji... Według mnie było dobrze chodź długo nie graliśmy.
 
RG

śr sty 17, 2007 6:12 am

Czy stało się coś o czym nie wiem? Cisza w temacie, MG się nie pojawia. Czy sesja jest nadal aktualna?

Jest napisane do kiedy trwa rekrutacja czy nie? Może po prostu MG przyszło do głowy że nie ma sensu spamować? SethBahl.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości