Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12

Czy akcja RPG SWU ma się toczyć?

Czas głosowania minął pn lut 20, 2006 9:16 am

Od rozpadu Zakonu Jedi i walki z Sithami (bardzo dawne czasy)
25 (46%)
Od wydarzeń z I Epizodu - od wojny o Naboo
29 (54%)
 
Liczba głosów: 54
 
Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 966
Rejestracja: czw lut 10, 2005 6:37 pm

ndz mar 05, 2006 6:11 pm

Royal Guard+1, opieramy sie stricte o SW- filmy na pierwszym planie, a powiesci, komiksy, gry w dalszym...
 
Awatar użytkownika
Venomus
Z-ca szefa działu
Z-ca szefa działu
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 11, 2005 10:29 pm

ndz mar 05, 2006 6:43 pm

No ale to by było tylko tło małej przygody...dla mnie umiejscowienie Wielkich Przedwiecznych w SW byłoby całkiem niezłym pomysłem (chociaż kawalątek albo odwołanie ale zawsze) :razz:
 
RG

ndz mar 05, 2006 6:49 pm

Venomus - ja Cie rozumiem. Ale gra, jak doskonale wiesz, ma być oparta na filmach SW. I przedewszystkim na nich. A dlaczego - bo więcej ludzi je oglądało i sa prostrzym srodkiem udekacji o świecie SW. Dlatego nie możemy naginać realiów SW wprowadzając cos, czego nawet w innych źródłach SWU nie było. Bo tak idąc, ktos sobie wymysli, że jest HellBoyem i co? ? ? Nie mozna tak. Akcja rozpocznie sie minimalnie przed I Epizodem. I nie ma od tego odwołania. Chyba rozumiesz.

Pozdrawiam.

P.S. szybko na gg Venomus.

EDIT
Mogą się pojawić takie postacie czy watki jak: CzS, Xizor, Thrawn, C'baoth itp. Ale to zależy od MG i jego znajomości SWU. Nie będzie żadnych autorskich tworów - mamy się trzymać SW (filmów) i SWU (książki, komiksy, encyklopedie). O CW możecie pomarzyć - zbyt wiele tam absurdów.
END EDIT
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

pn mar 06, 2006 7:24 pm

Wiadomość: jest zielone światło na PBF w oparciu o mechanikę WEG D6. Jak znajdę moment - podeśle co i jak z mechaniką komu trzeba.

Venomus - tiaa... a może jeszcze Krainę Snów pociągniemy? :razz:
 
Awatar użytkownika
Venomus
Z-ca szefa działu
Z-ca szefa działu
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 11, 2005 10:29 pm

pn mar 06, 2006 7:30 pm

Deckard pisze:
Venomus - tiaa... a może jeszcze Krainę Snów pociągniemy? Razz


Deckard, nie kus mnie! :razz: :D

A na serio...to było aż tak wielkie odstępstwo? chyba raczej nie naruszyłoby porządku świata SW...
 
RG

pn mar 06, 2006 7:54 pm

Venomus pisze:
A na serio...to było aż tak wielkie odstępstwo? chyba raczej nie naruszyłoby porządku świata SW...

Było - bo stworzyłes sobie sam własny świat SW. Nie majacy poparcia w żadnym źródle. Opieramy się przede wszystkim na filmie - ile razy mam to powtarzać?
 
Yoshi
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 155
Rejestracja: pn lut 14, 2005 2:59 pm

pn mar 06, 2006 11:22 pm

Jezu... ileż to już tych miast SW powstaje. ;)

Ja się mogę poszczycić, że jestem współtwórcą 1 w Polsce. ;) Co prawda na holonet.pl a nie na osobnym forum, ale po patronatem ICO przynajmniej się bez problemu rozwija. :)

My akurat mamy czasy NEJ... wojna z Yuuzhanami... też Sithowie, bo bez nich SW nie byłby SW. :)
 
RG

wt mar 07, 2006 8:49 am

A my nie mielismy takiej gry u siebie. Dlatego nad nią pracujemy. A wiesz dlaczego Yoshi? By się dobrze bawić, lepiej poznać i zacieśnić koleżeńskie stosunki między userami tego forum. To ma byc gra dla nas - polterowców i fanów SW.

P.S. Czy Ty chcesz kogoś przeciągnąć do siebie? Do swojej gry?
 
Yoshi
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 155
Rejestracja: pn lut 14, 2005 2:59 pm

wt mar 07, 2006 9:51 am

Nam akurat ludzi nie brakuje. :)

Ale powiem Wam z doświadczenia, że jeśli to ma być miasto "polterowe", rekrutujące graczy spośród forumowiczów, to jest to pomysł dobry.

Natomiast jeżeli planujecie zachęcić ludzi spoza forum, to warto osadzić grę w jakimś "nowym" okresie czasowym, bo od Wojenk Klonów jest już ROTE, od wojen z Yuuzhanami sensu strice - TOD.

Szczerze to powiem, że albo robić coś *porządnego*, albo nie... bo miast umierających śmiercią naturalną jest bez liku. Natomiast, choćby pobieżnie skanując ten dział, widzę, że tzw. napaleńców ogarniętych utopijną wizją tworzenia miasta jest wielu... a niewielu z nich się nadaje.
 
RG

wt mar 07, 2006 9:54 am

Tylko forumowicze z poltera. Wiem, że jest trochę osób chetnych. Dlatego nie ważne czy będą 2 grupy, czy jedna - ważna jest dobra zabawa dla nas - fanów SW z Poltera. I tylko to się liczy. :wink:

Najnowsze!

Mam pare informacji:
1) Kupiłem kości.
2) Rozmawiałem z właścicielem pewnego szczecińskiego sklepu, w którym kupiłem kości - gdy projekt ruszy, to mam go poinformować. Umieści reklame gry na swojej stronce i w swoim sklepie.
3) Zna wielu fanów SW. I może pomóc w znalezieniu MG.
 
Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1264
Rejestracja: pn maja 09, 2005 4:39 pm

ndz mar 12, 2006 3:44 pm

Royal Guard - zrobiłam taką betę opisu Tatooine. Komu i gdzie mam to podesłać? A jak już to zaaprobujesz, wezmę się za Naboo albo Hoth :)
 
RG

ndz mar 12, 2006 4:38 pm

Dostałem opis. Jade Elenne - bardzo dobrze się spisałaś. O taki opis mi chodziło. Bardzo dobrze. :wink:
 
Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1264
Rejestracja: pn maja 09, 2005 4:39 pm

pn mar 13, 2006 4:47 pm

Dzięki :) Jak się uporam z tekstami redakcyjnymi, to popracuję nad opisem Naboo.
 
Awatar użytkownika
Venomus
Z-ca szefa działu
Z-ca szefa działu
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 11, 2005 10:29 pm

wt kwie 04, 2006 10:15 pm

SethBahl pisze:
Całość powinna być gotowa mniej więcej w czerwcu.


Heh, to ja sobie lepiej już postac stworzę, bo moge do rozpoczęcia nie zdażyć... :razz:
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

wt kwie 04, 2006 10:24 pm

O kurde...A ja mialem ze pod koniec tego miesiaca juz wszystko ruszy...Ale jak to mowia nadzieja matka glupich.
P.S. jak sie nazywa rasa Yody?
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

wt kwie 04, 2006 10:29 pm

ReWaN pisze:
O kurde...A ja mialem ze pod koniec tego miesiaca juz wszystko ruszy...Ale jak to mowia nadzieja matka glupich.

No niestety, opracowanie wszelkich tabelek modyfikatorów, postawienie systemu, rozpisanie go i opisanie tak by każdy się we wszystkim połapał jest czasochłonne. A na horyzoncie mamy (ja) jeszcze maturę (rg) mnóstwo innych zajęć. Doszliśmy do wniosku, że jak wszystko ruszy na wakacje to się nic nie stanie.

ReWaN pisze:
P.S. jak sie nazywa rasa Yody?

Nie nazywa się. Dalej pozostaje w statusie "unknown".
 
RG

wt kwie 04, 2006 10:31 pm

To może ja się oficjalnie wypowiem: Seth wraz z tajemniczym pomocnikiem zajęli się tworzeniem drzewka i systemu. To raz. Ja zabrałem się za czytanie i zgłębianie wiedzy z książek SW, w celu tworzenia ciekawego scenariusza do gry. To dwa. Z racji matur, egzaminów i innych niedogodności, premiera gry zostanie przesunieta na wakacje, tak by każdy mógł zagrać. To trzy. Skoro już wiadomo na czym stoimy, należy prosić potencjalnych graczy o wyrozumiałość i cierpliwość. Gra powstanie i zapewni nam sporo dobrej zabawy. Cierpliwości.

Pozdrawiam. RG

P.S. ReWaN - Ty to bana powinienes dostać, bo przez Ciebie mi sie statystyka liby postów popsuła. :razz: A na poważnie - rasa Yody, jak juz wspomniał Seth i juz pisaliśmy wcześniej - nieznana. :wink:
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

śr kwie 05, 2006 10:00 am

No to ja mam "Ząka". Wakacjie razej te bede mial cale zajete i nie wiem czy bede mogl grac...To znaczy co chwile gdzies wyjezdzam...Postaram sie jakos byc ale niczego nie obiecuje. Najwyzej jak juz bede mial wolne wakacjie to wkrecicie mnie jesli bedziecie chcieli.
P.S.RG nie pisz ReWaN :wink: Jestem rewan a tamten nick pisalem za starych czasow w grach itp. Wiesz tak jak napisal wczesniej morf, byla taka "moda".
2P.S. Mozna zmienic login na tym forum?
Edit
Dzieki bo chyba se zmienie na normalnie napisany...
Ostatnio zmieniony śr kwie 05, 2006 11:28 am przez Rewan, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 966
Rejestracja: czw lut 10, 2005 6:37 pm

śr kwie 05, 2006 10:25 am

ReWaN pisze:
2P.S. Mozna zmienic login na tym forum?

Pisz do Sejiego, może pomoże jak bedzie pozytywny układ ciał niebieskich...
 
RG

śr kwie 05, 2006 12:14 pm

To, że gra ruszy na wakacje jest związane z kilkoma faktami:
1) matury
2) egzaminy na studiach
3) praca
4) życie
Nikt nie będzie zarywał roboty czy nauki by tworzyc grę. To nie jest życiowy priorytet. Dlatego po kilku dyskusjach przeprowadzonych z Sethem na gg, zdecydowaliśmy o przesunięciu terminu premiery na wakacje. Dlaczego - więcej czasu na przygotowania, więcej czasu na ewentualne poprawki, wiecej czasu na przygotowanie postaci, więcej czasu dla mnie na tworzenie przygód dla graczy. Na wakacjach więcej ludzi ma czas. Osoby które zechcą grać, a z róznych przyczyn nie będa mogły grać na wakacjach, zostaną wysłane przeze mnie na jakieś galaktyczne misje. A po powrocie do kompa i powiadomieniu mnie, zostaną z tych misji sciągniete.

Rozdrawiam. RG
 
Weaver
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: czw lip 22, 2004 4:11 pm

pt kwie 07, 2006 10:28 am

Ok, przestudiowałem temat no i kilkoma wątpliwościami chciałbym się podzielić:
1) Oprócz RG, jest ktoś jeszcze MG? Deckard? Jeśli chciałbym przesłać historię i opis mojej postaci, to do kogo mam pisać PW?
2) Uważam, że łączenie SW z innymi systemami jest trochę nie na miejscu. :? SW wersję true poprosiłbym.
3) Klimat pewnie ustali się w czasie gry, ale czy macie odnośnie tego jakieś założenia? Okres od I Epizodu jest bardzo ciekawy, ale czy gramy hurraoptymistycznie, czy może coś w rodzaju znanej hmm....kotorskiej dwuznaczności? (Straszny język :razz: )
4) Czy wakacje to termin już ustalony, czy nie byłoby możliwości zagrać wcześniej? Pozdrowienia

Weaver
 
RG

pt kwie 07, 2006 12:45 pm

Kilka spraw:
1) Weaver, dzięki za opis postaci. ;) Jak go przeczytam to zapoznam z tym opisem Setha.
2) Co do opisu postaci: gdy tylko znajdę troche czasu, a Seth ukończy swoją robotę nad drzewkiem, to na podstawie jego pracy stworzę przykładowy opis. I na tym opisie inni graczę będą się wzorować. ;)
3) Co do terminu: oj, raczej wakacje. Sami rozumiecie - maturka Setha, moja sesja na uczelni. To wszystko zabiera sporo czasu. I jest obecnie najważniejsze.
4) Co do MG: chwilowo ja jestem jedynym MG. Ale możliwe, że w przyszłości będzie jeszcze ktoś.

Pozdrawiam. RG
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

pt kwie 07, 2006 2:07 pm

Weaver pisze:
1) Oprócz RG, jest ktoś jeszcze MG? Deckard? Jeśli chciałbym przesłać historię i opis mojej postaci, to do kogo mam pisać PW?

RG, tylko RG i cały RG (bądź jego kawałek) ;)

Weaver pisze:
2) Uważam, że łączenie SW z innymi systemami jest trochę nie na miejscu. :?

Nie jest łączona z innymi systemami. System jest budowany w sumie od podstaw.

Weaver pisze:
SW wersję true poprosiłbym.

A jaka wersja twoim zdaniem jest "true" (ale żałosne określenie)? Bo w moim od czuciu każda tworzona "z sercem" przez ludzi uwielbiających ten świat jest "true". Czy może chodzi ci o wersję oryginalną [d6/d20]? No więc jesli masz ochote postawić wszystkim odpowiednie podręczniki i co chwila tłumaczyć (bo wątpię żeby wszyscy wszystko od razu zrozumieli) to spoko :spoko: . Wal śmiało, nie obrażę się.

Weaver pisze:
3) Klimat pewnie ustali się w czasie gry, ale czy macie odnośnie tego jakieś założenia? Okres od I Epizodu jest bardzo ciekawy, ale czy gramy hurraoptymistycznie, czy może coś w rodzaju znanej hmm....kotorskiej dwuznaczności? (Straszny język :razz: )

Dookreśl się.

Weaver pisze:
4) Czy wakacje to termin już ustalony, czy nie byłoby możliwości zagrać wcześniej?

Nie.

ReWaN pisze:
Jeśli przestudiowałeś temat to powinieneś dowiedzieć się, że ta gra nie ma być chłamem...

Easy Chewie... ;)

Royal Guard pisze:
2) Co do opisu postaci: gdy tylko znajdę troche czasu, a Seth ukończy swoją robotę nad drzewkiem

Drzewko klas jest, systemu nie ma.
 
Weaver
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: czw lip 22, 2004 4:11 pm

pt kwie 07, 2006 5:20 pm

RG, SethBal -> Dzięki wielkie za odpowiedź. Wypowiedź odnośnie "wersji true" miała się odnosić do niedawnej dyskusji i kilku pomysłów w stylu łączenia SW z ZC. Nie chodzi mi o prowadzenie z podręcznikiem czy w oparciu o jakąś wiedzę, tę sam mam nie za dużą, a na razie niestety nie mam ani WEGowych, ani opartych na d20 podręczników.
A, teraz, po waszych wypowiedziach, uważam moje pytanie odnośnie klimatu za niebyłe, widzę, że raczej w trakcie się wykształci, ale gwoli wyjaśnienia: SW znane z filmów są raczej...kartonowe. No i niby ok, gdy są czarno-białe, ale bardzo spodobało mi się podejście, historia przedstawiona w Knights of the Old Republic: The Sith Lords (wiem, wiem, to gra komputerowa, więc raczej twórcy mogą sobie pozwolić na lżejsze potraktowanie klimatu SW. Choć akurat mnie bardzo zaintrygowała historia tam przedstawiona) - nie tyle poczyniania głównego bohatera (nietypowym jest dojście do tego, że Jedi pewnie się mylili co do nie brania udziału w Wojnach Mandaloriańskich czy postać Krei, Sitha-nie Sitha) co świat - widocznie Galaktyka zniszczona przez Jedi Civil Wars, problemy z gospodarką, świat powoli próbuje powstać ze zniszczenia i tym podobne. Cóż, piszę to tylko dlatego, że tak średnio pasowała mi wizja przemiany Republiki w Imperium pokazana w nowej trylogii (choć przyznać trzeba, że zniszczenie Akademii wyglądało bardzo malowniczo) i jakoś tak zawsze wydawało mi się to trochę inne. No ale to tak btw, dzięki jeszcze raz za konkretną informację.
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

pt kwie 07, 2006 6:49 pm

Weaver pisze:
Wypowiedź odnośnie "wersji true" miała się odnosić do niedawnej dyskusji i kilku pomysłów w stylu łączenia SW z ZC.

"Nic mi o tym... nie wiadomo."
- Nute Gunray


Weaver pisze:
Nie chodzi mi o prowadzenie z podręcznikiem czy w oparciu o jakąś wiedzę, tę sam mam nie za dużą, a na razie niestety nie mam ani WEGowych, ani opartych na d20 podręczników.

W takim razie o co chodzi?
[ nasz sposób pracy jest prosty - skoro nie wszyscy znają d20 WotC, to aby pozostać w zgodzie z prawem musimy postawić swój własny okrojony i bardzo uproszczony "system" ]

Weaver pisze:
SW znane z filmów są raczej...kartonowe. No i niby ok, gdy są czarno-białe, ale bardzo spodobało mi się podejście, historia przedstawiona w Knights of the Old Republic: The Sith Lords [itd...]

Słuchaj - masz jakieś konkretne propozycje - pisz na PW do mnie bądź do RG. Kwestia klimatu jest kwestią zależną od ludzi i tego co przygotuje MG. To co ci jestem w stanie powiedzieć na dzień dzisiejszy to: mamy zamiar trzymać się czegoś w stylu OT, czyli taka "zużyta przyszłość" z perspektywy tych maluczkich [tu wchodzi w grę stary standard "from zero to hero"]. Dlatego też okroiliśmy force-userów, wprowadziliśmy start z jednej klasy itd. Jeśli chcesz pomóc w jakiś dalszych ustaleniach - pisz.
 
RG

pt kwie 07, 2006 7:45 pm

SethBahl pisze:
Weaver napisał:
Wypowiedź odnośnie "wersji true" miała się odnosić do niedawnej dyskusji i kilku pomysłów w stylu łączenia SW z ZC.

"Nic mi o tym... nie wiadomo."
- Nute Gunray

Wydaje mi się, że wiem o co chodzi userowi Weaverowi. to chyba dotyczy propozycji złożonej kiedyś przez Venomusa, o włączenie własnych światów i elementów nieistniejących w SW. Czy o to Ci chodziło Weaver?

SethBahl pisze:
W takim razie o co chodzi?
[ nasz sposób pracy jest prosty - skoro nie wszyscy znają d20 WotC, to aby pozostać w zgodzie z prawem musimy postawić swój własny okrojony i bardzo uproszczony "system" ]

Wydaje mi się, że to stwierdzenie stanu faktycznego, dokonane przez kolegę Setha kończy dywagacje nad systemem raz na zawsze. :wink:
 
Weaver
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: czw lip 22, 2004 4:11 pm

pt kwie 07, 2006 8:48 pm

Tak, o to mi chodziło RG. I dokładnie o to, co napisał SethBal. Mrm, chyba wszystko zostalo już powiedziane.
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

pt kwie 07, 2006 11:39 pm

Wiecie co ludziska? Może oprzyjcie system o jakąś uniwersalną mechanikę open? Np. FATE, albo FUDGE - poszukajcie na sieci i znajdziecie darmowe core rules. Połowa pracy z głowy. I na Moc - od d20 z daleka - nie aby ktos miał kalać to "dzieło", ale jest to taka kupa dupereli, przy okazji niosacych sporo wad, ze lepiej sobie umniejszyć kłopotów. :)
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

sob kwie 08, 2006 4:06 pm

A konwersja tego wszystkiego do naszych potrzeb nie zajmie wieków? :| Bo coś mi się widzi, że szybciej będzie postawić własny sytem na szybko...
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

sob kwie 08, 2006 6:30 pm

Przekonajcie się sami. Generalnie FATE jest mechaniką open, jako oficjalny produkt jest również zbalansowana. Kilka dodatków i gotowe.

http://www.faterpg.com/

Odnośnie MGwania - przedkładam życie live i unplugged ponad sieć, również rpg jako takie (jako wychowanek lat 80-90) także wolę opowiadane, niż czytane z monitora.

Natomiast mogę służyć pomocą i komentarzem przy okazji sesji. :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości