Zrodzony z fantastyki

Czy jesteś zainteresowany/-a kupnem podręcznika podstawowego do Promethan: The Created w wersji polskiej?

Tak, kupię jedną sztukę gdy się ukaże.
44 (62%)
Tak, kupię dwie lub więcej sztuk, gdy się ukaże.
Brak głosów
Tak, kupię jedną lub więcej sztuk, nawet w przedsprzedaży.
9 (13%)
Nie, nie jestem zainteresowany nabyciem tego podręcznika w wersji polskiej.
18 (25%)
 
Liczba głosów: 71
 
Kastor Krieg

[nWoD PL] Promethean PL - kupić, nie kupić?

sob gru 01, 2007 8:52 pm

Społeczność potrzebuje, ankieta powstaje. Prosiłbym o poważne jej potraktowanie i wpis po oddaniu głosu. W wypadku odpowiedzi negatywnych prosiłbym o krótkie uzasadnienie (bo nie uważam systemu za wart zakupu, bo posiadam już wersję oryginalną, etc.)

Dziękuję! :spoko:
 
Awatar użytkownika
Yukimura
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: pt cze 17, 2005 5:23 pm

sob gru 01, 2007 9:05 pm

Z chęcią kupie Promyka jak tylko wyjdzie. Na ten system czekam z niecierpliwością gdyż angielska wersja jest zbyt skomplikowana jak na mój angielski :-(
 
Kastor Krieg

sob gru 01, 2007 9:08 pm

Sam kupię jedną sztukę - znam kogoś kto się ucieszy z prezentu :razz:
 
Awatar użytkownika
fds
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: wt sie 28, 2007 8:07 pm

sob gru 01, 2007 9:47 pm

Na pewno kupię Promyka, jednak nie sądzę, żeby to było w przedsprzedaży, już mnie ISA dostatecznie do tego zniechęciła ;)
 
Kastor Krieg

sob gru 01, 2007 9:49 pm

@Silidan
Wspominałem już kilkukrotnie - ceny pozostałych podręczników nie będą aż tak cudowne jak podstawki - ta została wydana praktycznie bez zysku Wydawnictwa, najtaniej jak się dało.
 
Awatar użytkownika
JKTank
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 109
Rejestracja: śr sie 09, 2006 10:37 am

sob gru 01, 2007 9:58 pm

Nie jestem zainteresowany tym systemem. Po prostu jego opis wydał mi się mniej ciekawy niż innych systemów. Nie potrafię jednak wskazać wad systemu, które są tego przyczyną. Można powiedzieć, że jest to po prostu kwestia gustu.
 
Hajdamaka

sob gru 01, 2007 10:20 pm

Glos oddany. Przedsprzedaz (jak wszystko z serii nWoDa).

PS: Co do zniechecenia ISA: +1. Nie zmienia to tego, ze kupie w przedsprzedazy, ale samo Wydawnictwo ssie.

To widnieje caly czas: PREMIERA: LISTOPAD 2007

Niech mi nikt juz nie mowi o wspieraniu Wydawnictwa. Jak wyjdzie caly WoD to dla mnie moga plajtowac ;)
 
Kastor Krieg

sob gru 01, 2007 10:41 pm

Ej, ja chcę mieć gdzie pracować! :cry:
Z drugiej strony, "jak wyjdzie cały WoD", to będę niechybnie obrzydliwie bogaty i będę żył z odsetek :razz:
 
Hajdamaka

sob gru 01, 2007 10:43 pm

Kastor, nie mozesz szepnac tam slowka, ze swoim zachowaniem wkurzaja fandom i traca sympatie ludzi? Sorry, ale ISA naprawde leci sobie w kulki.

A Tobie zycze bogactwa juz po wyjsciu podstawki ;)
 
Awatar użytkownika
Armand de Morangias
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 628
Rejestracja: pn kwie 25, 2005 9:32 pm

sob gru 01, 2007 10:52 pm

Ja myślę, że ISA dobrze wie, że leci sobie w kulki. Wie też, że i tak ludzie będą kupować DeDeki, a teraz też nWoDa. Ech...

Mnie jako gracza polska wersja WoDa mało obchodzi, bo się już przyzwyczaiłem do grania na angielskich podach, ale jako osoba, której stan polskiego fandomu nie jest obojętny, oczywiście popieram polskie wydanie. Szkoda, że wzięło się za to najgorsze wydawnictwo na rynku, ale trudno, co robić. Oczywiście kupię wszystko, co się ukaże... chyba, że uda mi się wydębić jakieś egzemplarze recenzenckie dla Valkirii :)
 
Awatar użytkownika
markós
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 309
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 3:13 pm

sob gru 01, 2007 11:34 pm

Ja pewnie kupię (może nawet w przedsprzedaży).
Zaintrygował mnie ten system. :razz:
PS: Czy mógłby ktoś napisać recenzje Promyka lub jakoś go przybliżyć bardziej? :razz:
 
Awatar użytkownika
markol
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 258
Rejestracja: wt lut 27, 2007 3:47 pm

sob gru 01, 2007 11:39 pm

Kupie za sam pomysł, jest naprawdę dobry.
 
Kastor Krieg

sob gru 01, 2007 11:51 pm

Hajdamaka pisze:
Kastor, nie mozesz szepnac tam slowka, ze swoim zachowaniem wkurzaja fandom i traca sympatie ludzi? Sorry, ale ISA naprawde leci sobie w kulki.

To raczej nie jest kwestia umyślnego olewania klienta, co problem z dystrybucją informacji. Będę rozmawiał z szefem w cztery oczy, to spróbuję wybadać co się może dać poprawić w tej gestii.

A Tobie zycze bogactwa juz po wyjsciu podstawki ;)

Ech, smutny żart - większość wypłaty za przekład podstawki wydałem na spłatę laptopa, którego kupiłem żeby... sprawniej pracować nad tekstami zespołu i przekładać Forsakena oraz dalsze podręczniki :razz:

@markós
Recenzję Promethean piszę w (rzadkich) wolnych chwilach - jakiś czas po odpaleniu Oneiros.pl powinna się tamże ukazać. Cierpliwości :spoko:
Ostatnio zmieniony sob gru 01, 2007 11:59 pm przez Kastor Krieg, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Armand de Morangias
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 628
Rejestracja: pn kwie 25, 2005 9:32 pm

sob gru 01, 2007 11:53 pm

markós pisze:
PS: Czy mógłby ktoś napisać recenzje Promyka lub jakoś go przybliżyć bardziej?

Ja kiedyś popełniłem na Valkirii LINK.
 
Awatar użytkownika
Gerard Heime
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3299
Rejestracja: czw mar 20, 2003 9:02 am

ndz gru 02, 2007 12:52 am

Nie kupię, system mnie po prostu nie kręci. Chyba, że z redaktorskiego obowiązku - na razie jednak głosowałem na "nie".
 
Awatar użytkownika
Mortis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1074
Rejestracja: sob lut 21, 2004 9:39 am

ndz gru 02, 2007 1:35 am

Ja raczej nie kupię polskiego Prometheana. W razie potrzeby mam dostęp przez znajomego do wersji oryginalnej, a nie pociąga mnie ten system- nie do końca rozumiem, o co w tym wszystkim biega, ale może dlatego, że nie zagłębiałem się w lekturę. W każdym razie nie kupię podręcznika, którego nie użyję. Wolę poczekać na ciekawe propozycje do Wampira.
 
Malachiasz
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: pn lis 07, 2005 8:00 pm

ndz gru 02, 2007 9:31 am

Nie kupie tego podrecznika.
Cala ta wizja Prometejczykow ani do mnie nie przemawia, ani mnie nie pociaga. Dodatkowo uwielbiam czytac tego typu rzeczy po angielsku, wiec jezeli kiedykolwiek doznalbym "zmiany serca" to kupilbym ten podrecznik w oryginale.
 
soul31
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 141
Rejestracja: śr paź 11, 2006 9:47 am

ndz gru 02, 2007 11:10 am

Kupie i to w przedsprzedaży dlatego że kolekcjonuje polskie podstawki. Pozatym ten podręcznik bardzo mnie pociąga , nie ma to jak kolejny ambitny innowacyjny system z problemami z grywalnością.
 
Awatar użytkownika
Dark_Raziel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 326
Rejestracja: pt mar 10, 2006 1:48 pm

ndz gru 02, 2007 1:25 pm

Kupię w przedsprzedaży a może nawet nie jeden a dwa ;]
 
Hajdamaka

ndz gru 02, 2007 1:35 pm

Tyle osob deklaruje, ze kupi w przedsprzedzzy, a w ankiecie nic sie nie zmienia... mysle, ze do ISY trzeba bedzie uderzac z wartosciami liczbowymi, nie z "a Dark Raziel to powiedzial, ze nawet dwie moze kupi" ;)
 
Kastor Krieg

ndz gru 02, 2007 1:47 pm

Ech, prosiłem o kliknięcie w ankietę i wpis. Z drugiej strony, jak komuś nie zależy na tyle żeby kliknąć w opcję ankiety to na zakup też się raczej nie wysili :|
 
Awatar użytkownika
Behir
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 446
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 4:51 pm

ndz gru 02, 2007 2:15 pm

Z pewnością kupię podstawkę do Promyka. Demko naprawdę mi się spodobało, ten typ rozgrywki również. Czy w przedsprzedaży? Nawet jeśli, to nie ze strony Isy.

BTW, czy jeśli podstawka do Promyka się rozejdzie, to będą szanse na dodatki? Wszak to krótka linia jest ;).
 
Kastor Krieg

ndz gru 02, 2007 2:26 pm

Jeśli linia zostanie uruchomiona to raczej na pewno będzie supportowana do końca, o ile tylko dodatki będą rozchodzić się również sensownie.
 
ja-jaszczur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: ndz gru 02, 2007 2:41 pm

ndz gru 02, 2007 2:55 pm

Witam wszystkich!
Co do tematu - kupić kupię, jeśli tylko się ukaże, choć wołałbym, aby ISA skupiła się na podstawowych liniach i Changelu (IMO best z nWoDa). Mam tez niejasne przeczucie, ze nasze gdybania nad "kupie, nie kupie" są bez sensu - ISA ma własne „priorytety” i specyficzny pogląd na to, co istotne - tak popularne D&D polskiej wersji Eberrona się nie doczekało. Nie chciałbym także powtórki z rozrywki, czyli "jednorazowych wypadków" jak wydanie podstawki do KotE i jednego tylko dodatku... Krótko - skupcie się lepiej na głównych liniach, nie ze względu na fajność-nie fajność Prometheana, a ze względów czyto racjonalnych. Lepiej miec trzy linie, do któych wychodzą regularnie raz na rok dodatki :razz: (patrząc na tempo z core), niz pięć nie supportowanych podstawek. Poza tym, poczekalbym do przyszłego roku i zobaczył jaka będzie kolejna linia. Może zdeklasuje Prometheana?
 
Awatar użytkownika
markós
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 309
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 3:13 pm

ndz gru 02, 2007 3:22 pm

Dzięki Armand, to jeszcze bardziej pobudziło mój apetyt. ^^
PS: Czy będą WW zrobi jeszcze jakieś podstawki czy to koniec?
 
Hajdamaka

ndz gru 02, 2007 3:31 pm

Hmmm... mamy 55%, 10% i 34%... nigdy nie bylem orlem z matematyki, ale czegos mi tu brakuje... :shock:
 
ja-jaszczur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: ndz gru 02, 2007 2:41 pm

ndz gru 02, 2007 3:47 pm

markós pisze:
PS: Czy będą WW zrobi jeszcze jakieś podstawki czy to koniec?


Będą. Z zajawki na końcu Changela wyszło że jakiś rodzaj Hunterów pojawi się jako limitowana (jak Changel czy Promyk) linia w 2008. Generalnie takie ograniczone linie maja wychodzić raz do roku, więc obstawiam że ujrzymy Hunterów i coś jeszcze. Potem pewnie druga edycja podstawowych linii.
 
Kastor Krieg

ndz gru 02, 2007 3:58 pm

@ja-jaszczur
Możesz proszę podać rozwiązanie tej zagadki-zajawki które wskazuje na Huntera? Bo jedyne czego się dopatrzyłem to nazwy różnych frakcji co może zapowiadać m.in. Clanbooki, nie widziałem nic o Hunterze. Mam cały czas wrażenie że wszyscy rozsiewają ten sam mem, a nikt nie jest w stanie wskazać dokładnie z czego nadejście Huntera "wynika". :|
 
Awatar użytkownika
Armand de Morangias
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 628
Rejestracja: pn kwie 25, 2005 9:32 pm

ndz gru 02, 2007 4:05 pm

Kastor Krieg pisze:
Możesz proszę podać rozwiązanie tej zagadki-zajawki które wskazuje na Huntera? Bo jedyne czego się dopatrzyłem to nazwy różnych frakcji co może zapowiadać m.in. Clanbooki, nie widziałem nic o Hunterze. Mam cały czas wrażenie że wszyscy rozsiewają ten sam mem, a nikt nie jest w stanie wskazać dokładnie z czego nadejście Huntera "wynika".

Jeśli wykreślisz wszystkie słowa z tej tabelki, to z pozostałych literek można ułożyć bodajże "The Hunt Begins" czy coś takiego, nie pamiętam już.
 
soul31
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 141
Rejestracja: śr paź 11, 2006 9:47 am

ndz gru 02, 2007 4:09 pm

Jak nie wiesz to nie pisz. Dokładnie to brzmi:

Light in Shadows

The Hunters Arrive Two Thousand Eight

Coming Next Year

Drugi text to właśnie wykreślanka ale reszta textu też może z czymś się wiązać np to light in shadows.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości