Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
fus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: śr wrz 21, 2005 1:54 pm

czw mar 30, 2006 7:41 am

Krzyminski pisze:
A kto Cię zmusi do wprowadzenia tych nowych istot do Twoich gier w Świecie Mroku?


Nikt. Zmuszą mnie tylko do selekcji i odcinania się od częsci świata, który mają zamiar rozszerzyć. Czy tego chce, czy nie, Świat Mroku bedzie bogatszy (albo biedniejszy) o nową sferę. Ja mogę to najwyzej "przeoczyc" albo pominąć.

Do czegoś więc zmuszany jestem.

Ale jak juz napisalem, wiem ze moja opinia jest subiektywna i czarna jak smoła. TO jest po prostu moje zdanie na ten temat.
 
Awatar użytkownika
Swarog
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: czw lis 27, 2003 8:33 pm

czw mar 30, 2006 7:52 am

Tja! A ja sie bardzo ciesze, i mama nadzieje, ze panowie z WW w koncu wydadza do nWoDu gre ktora urzeklaby mnie tak jak MtA w starym WoDzie...
Marzy mi sie taka gra, w ktorej naprawde byloby czuc tak personal-horror, jak i ogolny gothic-horror, nie "gothic storytelling", nie "modern sorcery" i nie "savage fury", choc nie przecze to ostatnie jest naprawde doskonale.

Zeby tylko nie stalo sie tak jak z nMagiem...
 
Awatar użytkownika
Krzyminski
Grafik
Grafik
Posty: 421
Rejestracja: pn paź 18, 2004 1:52 pm

czw mar 30, 2006 9:24 am

Zawsze dokonuje się selekcji, nawet gdy świat gry ogranicza się do jednego podręcznika. Ale wracając do tematu, czekam na tę nową grę. Jestem po prostu ciekaw.
 
Awatar użytkownika
Swarog
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: czw lis 27, 2003 8:33 pm

pt mar 31, 2006 12:26 pm

Po kilku przemysleniach, i marzeniach zwiazanych z Prometheanem, oraz po "scoutingu" na forach WW stwierdzam /i cieszylbym sie bardzo gdyby tak bylo/, ze duzym prawdopodobienstwem jest to, iz w Prometheanie moze byc polaczony mistycyzm z nowoczesna technologia- mnie samemu, jak i wielu marudom z oficjalnych forow brakuje jakiejs takiego "dziwaczengo hi-techu" w klimatah czy to Iteracji, Progenitorow czy nawet Pentexu- byc moze w nowym Prometheanie beda zaimpletowane te elementy.

Skreca mniez ciekawosci na ten system- niech zaczna publikowac strzepki systemu jak to bylo w przypadku Maga /oby jednak moje wrazenia z Prometheana nie byly podobne do tych z nMaga, po kilku poprowadzonych sesjach/.
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

pt mar 31, 2006 7:09 pm

Dox pisze:
Czytal ktos "Valis" niejakiego Philipa K. Dicka


Taaaa... Kosztowalo mnie to dwa tygodnie ksiazkowstretu, ale zaraz potem przeczytalem ja ponownie i calkiem latwo przeszla mi przez zlasowany przez poprzednie czytanie mozg... Podobno na zajeciach z psychopatologii czy czegos takiego - w kazdym badz razie na tych zajeciach, co traktuja o schorzeniach psychicznych - jest to dosc popularna pomoc naukowa.
 
Hiryu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 132
Rejestracja: czw mar 10, 2005 12:59 pm

pt mar 31, 2006 7:46 pm

Hmmm? Dziwne, na psychiatrii tego nie miałem polecanego...


A żeby nie offtopiczyć - czyli WW poszli po rozum do głowy i postanowili jednak uwzględnić technologię? Oby tylko nie zrobili tego na "odwal się"...
 
Awatar użytkownika
Swarog
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: czw lis 27, 2003 8:33 pm

pt kwie 07, 2006 5:14 pm

hellesfarne na forum WW pisze:
These thoughts supported my spirits, while I pursued my undertaking with unremitting ardour. My cheek had grown pale with study, and my person had become emaciated with confinement. Sometimes, on the very brink of certainty, I failed; yet still I clung to the hope which the next day or the next hour might realize. One secret which I alone possessed was the hope to which I had dedicated myself; and the moon gazed on my midnight labours, while, with unrelaxed and breathless eagerness, I pursued nature to her hiding-places. Who shall conceive the horrors of my secret toil as I dabbled among the unhallowed damps of the grave or tortured the living animal to animate the lifeless clay? My limbs now tremble, and my eyes swim with the remembrance; but then a resistless and almost frantic impulse urged me forward; I seemed to have lost all soul or sensation but for this one pursuit. It was indeed but a passing trance, that only made me feel with renewed acuteness so soon as, the unnatural stimulus ceasing to operate, I had returned to my old habits. I collected bones from charnel-houses and disturbed, with profane fingers, the tremendous secrets of the human frame. In a solitary chamber, or rather cell, at the top of the house, and separated from all the other apartments by a gallery and staircase, I kept my workshop of filthy creation; my eyeballs were starting from their sockets in attending to the details of my employment. The dissecting room and the slaughter-house furnished many of my materials; and often did my human nature turn with loathing from my occupation, whilst, still urged on by an eagerness which perpetually increased, I brought my work near to a conclusion.

Jak dla mnie jest to calkiem smakowite. Mam nadzieje, ze wlasnie w ten sposob bedzie wygladac "nauka" przedstawiona w PtC / a nie dziwaczny i omotany kablami hi-tech/.
Wiem, ze predzej amrudzilem o oswiecona nauke rodem z Awakeninga, ale mi przeszlo- do nWoDu IMO to jednak nie pasuje.

Na forum WW znalazlem jeszcze kilka ciekawych postow i domnieman/ prawdopodobnych wyciekow:
Jeden z nich to to, ze Prometheanie korych proces tworzenia nie przebiegl prawidlowo nazywani sa Pandoranami, i najczesciej ich jedynym celem jest niszczyc Promethean / pt tacy Banisherzy w PtC/.
Drugim z ciekawych motywow jes to, ze Prometheanie maja posiadac wiedze jak tworzyc kolejnych "wykreowanych" i podobno to jedena z silniejszych "rzadz" ktore powinni powstrzymywac.
 
Awatar użytkownika
Dark One
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 672
Rejestracja: czw paź 06, 2005 5:47 pm

sob kwie 08, 2006 10:29 am

Hmm.... wszystko to brzmi dość.. groteskowo, ale takie ma być (jak cały WoD :razz: ). Niemniej jednak jestem niedowiarkiem - nie uwierzę, póki nie zobaczę i mnie to nie przekona. Jak na razie moja opinia o tym settingu pozostaje niezmienna - dość sceptyczna.

Aczkolwiek bardzo obecujące wydają się Twoje rewelacje Swarogu, odnośnie tego dziwacznego Hi-techu. "Omotany kablami", z neurowszczepami itp., pasuje bardziej do gier RPG w klimatach Cyber'a, a nie WoD-u. Jeśli to, co przytoczyłeś i oczym pisałeś będzie prawdą, to Promethean może być naprawdę baaardzo ciekawy i nowatorski, świetnie wpisujący się w konwencję Świata MRoku, jako całości.

Wciąż czekamy.
 
Awatar użytkownika
Swarog
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: czw lis 27, 2003 8:33 pm

sob kwie 08, 2006 11:08 am

Takie male, acz dziwaczne info: podobno WW ma w planie wydac tylko szesc podrecznikow do PtC- biorac po uwage wydane dodatki do VtRa czy WtFa jest to ilosc niewielka- czyzby z gory zakladali traktowac jedno ze swoich dzieci po macoszemu?
Choc z drugiej strony Wraith by/jest przedoskonalym systemem i tez nie bylo do niego wielu dodatkow <trzyma mocno kciuki>.
 
Awatar użytkownika
Garnek
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1469
Rejestracja: wt maja 13, 2003 3:32 pm

sob kwie 08, 2006 11:40 am

Może nie po macoszemu, ale jako skończoną opowieść - vide Orpheus?
 
Awatar użytkownika
Swarog
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: czw lis 27, 2003 8:33 pm

sob kwie 08, 2006 11:52 am

Byc moze Garnku, ale Orpheus byl swoistym "addonem", a Promethean ma byc samodzilenym systemem- jaksugeruje chocby nadanie mu podtytulu.
 
Awatar użytkownika
Vukodlak
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1622
Rejestracja: śr maja 11, 2005 4:41 pm

sob kwie 08, 2006 5:25 pm

Szczerze mówiąc nie lubiałem nigdy klimatów CP. Ale hi-tech ocierający się o magię i mistycyzm, technologia tak zaawansowana, dziwna i obca, że jej dokonania ocierają sie o niemożliwe, to co innego. Jeżeli taki będzie Promethean, to mi się spodoba. Ale jakoś nie potrafiłbym wcisnąć go, do tego samego WoDa co Vampire, Mage i Werewolf.
 
Awatar użytkownika
Dark One
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 672
Rejestracja: czw paź 06, 2005 5:47 pm

sob kwie 08, 2006 9:13 pm

Swarog pisze:
podobno WW ma w planie wydac tylko szesc podrecznikow do PtC



Hmm..... a czy warunkiem dobrego systemu jest, aby wyszło do niego 9999 dodatków, każdy będący komentarzem do jednego zdania z podręcznika podstawowego? Dla mnie ta w-w informacja o PtC jest bardzo dobra i obiecująca. Oznacza bowiem, że mniejsza liczba dodatków przełoży się na szybsze zakończenie tego settingu i jego zamknięcie. nie bedze rozwijania w nieskończoność i tworzenie coraz to nowych udziwnień. Jak dla mnie to bardzo dobra i obiecująca informacja :razz: .
 
Awatar użytkownika
Ion
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 47
Rejestracja: czw lis 25, 2004 7:40 pm

sob kwie 08, 2006 11:55 pm

Dark One pisze:
Hmm..... a czy warunkiem dobrego systemu jest, aby wyszło do niego 9999 dodatków, każdy będący komentarzem do jednego zdania z podręcznika podstawowego?


Nie. Ale równie dobrze można wydać sześć dodatków o niczym i 9999 które niesamowicie rozbudują grę. Taka, a nie inna liczba planowanych dodatków świadczy o tym, że WW nie chce (przynajmniej na razie) długo ciągnąć tej linii wydawniczej. Liczba dodatków niekoniecznie wpływa na żywotność systemu, ale na pewno ją przedłuża. Więc zapewne w chwili obecnej Promethean ma być skończoną opowieścią, tak jak napisał Garnek.
 
Awatar użytkownika
Swarog
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: czw lis 27, 2003 8:33 pm

ndz kwie 09, 2006 8:50 am

Ion pisze:
równie dobrze można wydać sześć dodatków o niczym i 9999 które niesamowicie rozbudują grę

Po pierwsze witamy na WoDzie :wink: .
Po drugie zgodze sie w zupelnosci z ta teza, ale marudzac o "tylko 6" dodatkach mialem na mysli cos innego- tak jak pisalem mala liczba dodatkow mi ne przeszkadza jesli "urodzi" sie z tego system pokroju Wraitha.
Chodzi mi raczej o to, ze dodajac PtC do "wilekiej trojki" WW jest poniekad niekonsekwetny, tym bardziej ze chce serie zamknac w 6 podrecznikach. "Zajawki systemu" strasznie mi sie podobaja i czekam na niego z wypiekami na twarzy, ale dostrzegam swoista niekonsekwencje w linii wydawniczej, co moze naruszyc narazie spojny obraz swiata WoDu. Na poczaatku cieszylem sie, ze Promethean otrzymal podtytul i stanei sie kolejnym duzym systemem. Ale kiedy dowiedzialemsie, ze ma sie zamknac w 6 podrecznikach i jak sugeruje Garnek byc skonczona opowiescia chyba wolalbym, zeby zostal wydany na zasadzie Orpheusa.
 
Awatar użytkownika
Gruszczy
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2775
Rejestracja: wt sty 20, 2004 10:25 pm

ndz kwie 09, 2006 2:51 pm

Moze bedzie tak, ze choc ma pelny tytul, to to jednak bedzie add-on do systemu, nie naruszajacy rownowagi w swiecie. Mi sie to bardzo podoba. Moga tego dawac wiecej - kazdy moze wtedy cos dla siebie znalezc, a jednoczesnie inni moga to olac.
 
Awatar użytkownika
Dark One
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 672
Rejestracja: czw paź 06, 2005 5:47 pm

ndz kwie 09, 2006 4:41 pm

Gruszczy pisze:
kazdy moze wtedy cos dla siebie znalezc, a jednoczesnie inni moga to olac.


Otóż to. Powinni moim zdaniem pozostać przy Świętej Trójcy - Wąpierzu, Magusie i Piesku, a wszystko ponad to traktować jako add-on, choć rozbudowany. Rzeby nam sięnie porobiła sytuacja, że po mieście i okolicach będą grasować: Wampiry, Wilkołaki, Magowie, Frankensteiny, Ufoludki, Demony, Kotoludzie, Komarołaki, Knuromorfy itp, itd. Ale wydaje mi się, że chyba nam to nie grozi i na razie możemy być spokojni...
 
Awatar użytkownika
Gruszczy
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2775
Rejestracja: wt sty 20, 2004 10:25 pm

pn kwie 10, 2006 1:21 pm

Mam nadzieje, ze to nam nie grozi. To wlasnie najbardziej mnie odrzucalo w starym WoDzie. Za to jesli dopakuja swiat nawet kilkudziesiecioma mini-systemami, ktore nie beda kanoniczne (jak niektore potwory w dodatkach), to bede niezwykle zadowolony, bo jestem pewien, ze cos wsrod tego dla siebie znajde.
 
Awatar użytkownika
E$
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 151
Rejestracja: czw paź 21, 2004 12:32 pm

pn kwie 10, 2006 2:15 pm

Dark One pisze:
Rzeby nam sięnie porobiła sytuacja, że po mieście i okolicach będą grasować: Wampiry, Wilkołaki, Magowie, Frankensteiny, Ufoludki, Demony, Kotoludzie, Komarołaki, Knuromorfy itp, itd.


Upiory mogłyby :), ale nad swoim uwielbieniem do tego systemu nie będę się rozwodził.

Pytanie jest tylko jak bardzo owa 'zamknieta historia' wpływać będzie na pozostałe settingi. Biorąc pod uwagę wysoki jak narazie poziom nWOD, wypada zaufać, iż będzie to system przemyślany i nie rozbijający sójności świata.
 
Awatar użytkownika
Dark One
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 672
Rejestracja: czw paź 06, 2005 5:47 pm

pn kwie 10, 2006 6:48 pm

Myślę, że dobrez by było tak, jak Gruszczy napisał - podejście na zasadzie - "chcesz to masz. Nie chcesz to nie". Takie dodatkowe settingi nie byłyby pozycjami obowiązkowymi. Ale nie zapominajmy też, że w nWoD nie ma metaplotu (jak na razie :razz: ) i całej tej globalnej intrygi jak w sWoD, więc chyba nawet kanonicznymi dodatkami nie trzba by się za mocno przejmować. Może akurat w mieście, w którym ja prowadzę Wąpierze nigdy nie słyszały/widziały biegającego Frankensteina :D ?
 
Awatar użytkownika
Swarog
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: czw lis 27, 2003 8:33 pm

pn kwie 10, 2006 9:41 pm

Dark One pisze:
Może akurat w mieście, w którym ja prowadzę Wąpierze nigdy nie słyszały/widziały biegającego Frankensteina :D ?

... mlody Nosferatu z Carthian Movement twierdzi, ze widzial cos dziwacznego ale nikt mu nie wierzy. Tydzien pozniej Ordo Dracul nabralo wody w usta i nie mowi nic o "dziwadle" ktore zaczelo zabijac losowych Mortali w miescie... Szeryf jest bezradny... Panika... A Pandoran szaleje... Probuje odnalezc sojego tworce... :D

Nie potrafie sie doczekac tego systemu :) .
 
Awatar użytkownika
Dark One
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 672
Rejestracja: czw paź 06, 2005 5:47 pm

wt kwie 11, 2006 11:22 pm

Swarog pisze:
... mlody Nosferatu z Carthian Movement twierdzi, ze widzial cos dziwacznego ale nikt mu nie wierzy. Tydzien pozniej Ordo Dracul nabralo wody w usta i nie mowi nic o "dziwadle" ktore zaczelo zabijac losowych Mortali w miescie... Szeryf jest bezradny... Panika... A Pandoran szaleje... Probuje odnalezc sojego tworce... :D

Nie potrafie sie doczekac tego systemu :) .


Właśnie tak to widzę. Jeśli tak będzie - to rewelacja. Właśnie w taki sposób to sobie również wyobrażam. I mam pewne niejasne przeczucia, co do możliwych kolokacji z Wampirem....
Czy nie nasuwa Wam się oczywisty wniosek, że postaci z Ptc będa wzbudzać ogromne, wręcz chorobliwe zainteresowanie Ordo Dracul. Oni przecież fanatycznie badają takie dziwolągi i są zafascynowani życiem po życiu itp. Sądzę, że autorzy wprowadzą jakiś związek między (jeszcze nie określonymi dokładniej) bohaterami nadchodzącego systemu, a członkami mojego ulubionego Wąpierzego Convenant'a :razz: .
 
Awatar użytkownika
Sting
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3287
Rejestracja: czw lip 29, 2004 7:27 pm

wt kwie 11, 2006 11:27 pm

A dla mnie zrobi się syf w równowadze systemu. Mam nadzieję, że moje przeczucie się nie sprawdzi.
 
Awatar użytkownika
Swarog
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: czw lis 27, 2003 8:33 pm

śr kwie 12, 2006 7:33 am

Dark One pisze:
Czy nie nasuwa Wam się oczywisty wniosek, że postaci z Ptc będa wzbudzać ogromne, wręcz chorobliwe zainteresowanie Ordo Dracul. Oni przecież fanatycznie badają takie dziwolągi i są zafascynowani życiem po życiu itp. Sądzę, że autorzy wprowadzą jakiś związek między (jeszcze nie określonymi dokładniej) bohaterami nadchodzącego systemu, a członkami mojego ulubionego Wąpierzego Convenant'a :razz: .

Raczej wszyscy beda sie nimi interesowac jesli Prometheanie zaczna sie "zachowywac glosno". Nie daj Luno, ze przejdzie takie dziwactwo przez teren nerwowej Watahy, albo ze ktos z Free Councilu lub Misterium sie nim zainteresuje- nie zawezajmy do Pirow :razz: .
Poza tym jestem niemal pewny, ze Prometheanie nie beda "tworzeni" ani przez Piry, ani Magow- mam nadzieje, ze ich tworcami beda Mortale. "Zwykli opetani idea tworzenia zycia i rownania sie z bogiem" Mortale .

Sting pisze:
A dla mnie zrobi się syf w równowadze systemu. Mam nadzieję, że moje przeczucie się nie sprawdzi.

Tez mam taka nadzeje :razz:. Ale mozemy ja podtrzymywac tym, ze najprawdopodobniej Promethean bedzie bardzo malo, albo beda tak mocno "na uboczu".
Tak jak byl pisane wczesniej- albo zupelnie bedziesz mogl ich pominac, albo bedziesz mogl wprowadzic bez bolu.
 
Awatar użytkownika
Inkayon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 294
Rejestracja: sob lut 14, 2004 12:51 pm

czw kwie 13, 2006 9:33 am

Wydaje mi się, że Ordo ma bzika na punkcie ewoluowania do nowej wampirzej formy. Bardziej, niż na punkcie czegokolwiek innego;)

Promethean wygląda ciekawie - nie wiem tylko, dlaczego na podstawie zwrotu "Machine God" uznaliście, że będzie masa hi-techowych wstawek? Oprócz, jak rozumiem, wspominek na wwowym forum...

Mam nadzieję, że choć trochę będzie to przypominać Raisena.

Tak troszkę offtopicowo. Prawie wszyscy narzekają na ilość przeróżnych istot pałętających się po starym Świecie Mroku. Jako były student etnologii, śpieszę zawiadomić, że nasi przodkowie Słowianie przebili WW chyba kilkunastokrotnie. I jakoś nikt nie narzekał na przeludnienie świata nadnaturalnego...;)
Nie każde, do diabła, miasto miało swojego księcia, kabałę, watahę, mumię i nieśmiertelnego. A osoba, która policzyła że na sto tysięcy istot, tylko jedna jest człowiekiem, musiała być matematycznym debilem. Choć faktycznie, takie stwierdzenie ma brzmienie;)
Więc - proszę zluzować - stary Świat Mroku odszedł, nie nabijajmy się z trupa...

Pozdrawiam.

Inkayon
 
Awatar użytkownika
Garnek
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1469
Rejestracja: wt maja 13, 2003 3:32 pm

czw kwie 13, 2006 10:15 am

Z katalogu online White-Wolfa
Promethean: The Created

A Storytelling Game of Stolen Lives

Prometheans are soulless corpses animated by a mysterious, alchemical force — the Divine Fire stolen from the gods. Their hideousness forces humans, animals, and even nature itself to reject them on an instinctual level. They wander the dark places of the world, seeking what their creators denied them: humanity.

A New Game set in the World of Darkness

• A whole new type of character for players, inspired by the classic Frankenstein monster and the worldwide myths of Golems

• Explores aspects of the World of Darkness unknown to the other game lines

• Strange new antagonists and mysteries to unravel for players of any World of Darkness game
 
Kastor Krieg

czw kwie 13, 2006 11:42 am

Kurczę, Cyjanoakryl: Ukruszenie, dammit :razz:

Gra o golemach. Hm.
Hm...

Czas podkuć się z mitologii żydowskiej :razz:
 
Awatar użytkownika
Krzyminski
Grafik
Grafik
Posty: 421
Rejestracja: pn paź 18, 2004 1:52 pm

czw kwie 13, 2006 3:35 pm

Ha, a moze to Prorocy Tronu stworzyli Prometeanow jako narzedzie do walki z Zakonami, ale narzedzia wyrwaly sie spod kontroli?
 
Awatar użytkownika
Swarog
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: czw lis 27, 2003 8:33 pm

czw kwie 13, 2006 4:10 pm

@Krzyminski: raczej nie, bo podobno wlasnie Prometheanie nie maja byc tworzeni przez innych "playable" Nadnaturali.
 
Awatar użytkownika
Gerard Heime
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3299
Rejestracja: czw mar 20, 2003 9:02 am

czw kwie 13, 2006 7:08 pm

Cooo? Golemy? Damn, a ja chcialem robić golemy w Magu! :P

(a robi się to banalnie prosto - tworzy lub hoduje się ducha z numiną fetter do przywiązania go do ciała i przynajmniej influencem 3 na materiał z którego jest zbudowany golem; optymalnie są to technology spirits i roboty, które owe duchy mogą programować).

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości