Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Swarog
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: czw lis 27, 2003 8:33 pm

Promethean

czw lis 03, 2005 10:17 am

Wiec stalo sie! White Wolf przez otwarcie kolejnego forum "przyznal" sie do pracowania nad 4 /lub jak niektorzy licza 5 razem z Corebookiem/ gra w linii nWoDu. Narazie mamy jedynie niewiadome i spekulacje, choc musze przyznac, ze cala sprawa zaczyna mnie conajmniej frapowac. Granie konstruktem, nawiazanie do mitu o Machine God`zie, Exalted jako swoisty "prequel" nWoDu? Jestem strasznie ciekaw co z tego wyniknie. :papieros:
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

czw lis 03, 2005 10:28 am

Swarog pisze:
nawiazanie do mitu o Machine God`zie

Que?
Wybacz mnie, laikowi, ale co? ;)
 
Awatar użytkownika
Garnek
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1469
Rejestracja: wt maja 13, 2003 3:32 pm

czw lis 03, 2005 10:28 am

To ja uściślę - na razie oficjalnie nie wiadomo o nowej grze zupełnie nic. Zarówno nazwa forum, jak i wszystkie domniemania opierają się na króciutkim cytacie kogoś, kto ponoć coś powiedział na International Camarilla Convention. Pierwsza oficjalna zapowiedź nowej gry będzie w Chicago i pewno dopiero wtedy WW wypowie się oficjalnie.
Śledzę te dyskusje o "promethean" od paru dni i na razie nie znalazłem tam praktycznie nic ciekawego i pewnego :-)

To że czwarta gra na pewno jest w planach wiadomo było od jakiegoś roku, a że jakoś będzie nawiązywała do kawałka o God-Machine też było bardzo prawdopodobne. Na razie czekam na więcej konkretów.

Bo dyskutanci na forum WW wywnioskowali na razie z niezachwianą pewnością, że będzie to gra o potworach jak z Frankensteina, albo o aniołach i demonach, albo o obcych, albo o cyborgach albo o glinianych golemach albo o tym wszystkim na raz albo o czymś innym :-)

Edit:
Seji - chodzi o opowiadanie w postawce do nowego WoDa, w której przodkowie ludzkości kodowali modlitwy i wysyłali je w kosmos na współrzędne Boga-Maszyny.
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

czw lis 03, 2005 10:51 am

Garnek pisze:
Seji - chodzi o opowiadanie w postawce do nowego WoDa, w której przodkowie ludzkości kodowali modlitwy i wysyłali je w kosmos na współrzędne Boga-Maszyny.

Tak zaspoileruj - kodowali mentalnie czy technicznie? I widze, ze wreszcie musze nowego WoDa przeczytac :P.
 
Awatar użytkownika
Swarog
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: czw lis 27, 2003 8:33 pm

czw lis 03, 2005 11:00 am

Zgadza sie, to co napisalem wyzej to domysly i luzne plotki o systemie. Choc nawiazanie do mitu o Pierwszych i Trzecich Dzieciach jest bardzo prawdopodobne i juz przez samo to mnie bardzo intryguje.

Seji pisze:
Tak zaspoileruj - kodowali mentalnie czy technicznie? I widze, ze wreszcie musze nowego WoDa przeczytac :razz:.

Sciagnij sobie darmowy podrecznik i przeczytaj. Choc powiem, ze z samego opowiadania nie wynika jak kodowali, to opowiadanie i tak jest jednymz moich ulubionych ever. :)
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

czw lis 03, 2005 11:21 am

Swarog pisze:
Sciagnij sobie darmowy podrecznik i przeczytaj.

Glup[im. Sciaganalem jak tylko dostepnili. Ide wiec czytac.
 
Awatar użytkownika
Krzyminski
Grafik
Grafik
Posty: 421
Rejestracja: pn paź 18, 2004 1:52 pm

czw lis 03, 2005 2:12 pm

Swarog napisał: nawiazanie do mitu o Machine God`zie


Rany, człowieku, nie mogłeś zajrzeć do słownika? W dodatku wyraz "Machine God" nie kończy się na samogłoskę, więc apostrof i końcówka nie są potrzebne. Szlag mnie trafia, gdy widzę takie kwiatki!
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

czw lis 03, 2005 3:06 pm

Krzyminski: Spokojnie, szczegolnie, jezeli poprawiasz "slangowe" kwiatki. Nie ma sie co przejmowac, bo zajrzenie na mniej kontrolowane forum skonczy sie zawalem (Wiem co mowie.:P).

A tak wogole, to czy ktos moglby rozwinac ta mysl? Srednio mam czas grzebac w podreczniku, szczegolnie ze korzystam z terminalu, a nie Wyrmspawna.
 
Awatar użytkownika
Garnek
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1469
Rejestracja: wt maja 13, 2003 3:32 pm

czw lis 03, 2005 3:36 pm

MacKotek pisze:
A tak wogole, to czy ktos moglby rozwinac ta mysl? Srednio mam czas grzebac w podreczniku, szczegolnie ze korzystam z terminalu, a nie Wyrmspawna.


Nie bardzo jest co rozwijać. Było opowiadanie, w którym pojawiało się coś/ktoś określane jako God-Machine. Czyli Bóg-Maszyna, Maszynobóg, Bogomat - niech sobie puryści językowi wybiorą tłumaczenie ;-)
Opowiadanie traktowało o stworzeniu świata, rasach przedludzkich, stworzeniu człowieka, buncie i takich tam. Całość utrzymana w stylistyce mistyczno-mitologicznej, ale miało się wrażenie, że pod spodem tkwi kawałek porządnego klasycznego SF. Jest parę kultowych tekstów i jeśli na podstawie tego będzie gra, to już się cieszę :-)
 
Awatar użytkownika
Swarog
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: czw lis 27, 2003 8:33 pm

czw lis 03, 2005 4:15 pm

Krzyminski pisze:
Rany, człowieku, nie mogłeś zajrzeć do słownika? W dodatku wyraz "Machine God" nie kończy się na samogłoskę, więc apostrof i końcówka nie są potrzebne. Szlag mnie trafia, gdy widzę takie kwiatki!

Dziekuje bardzo za doglebna analize slownikowa... Kajam sie i nastepnym razem postaram do nich stosowac :hahaha: .

Wracajac jednak do owego mitu. Generalnie ciekawe sa zwlaszcza slowa przewodnie mogace byc mocnym nakierowanie na "temat" gry "What rise may fall, what have fallen may rise again" /jesli zrobilem blad to przepraszam siedze na uczelni i nie mam dostepu do podrecznika :razz:/.

@Garnek: Bogomat rox :mrgreen: .
 
Awatar użytkownika
Garnek
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1469
Rejestracja: wt maja 13, 2003 3:32 pm

czw lis 03, 2005 4:23 pm

Swarog pisze:
Generalnie ciekawe sa zwlaszcza slowa przewodnie mogace byc mocnym nakierowanie na "temat" gry "What rise may fall, what have fallen may rise again"


Też nie mam podręcznika, ale mam wrażenie, że to szło: What rises must fall, what has fallen may rise again. Ale głowy też nie dam :-)

Tośmy se pogadali, dwóch kompetentnych gości :-)
 
Awatar użytkownika
Swarog
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: czw lis 27, 2003 8:33 pm

czw lis 03, 2005 5:16 pm

Tja. Ale cosik mi sie wydaje, ze twoja wersja jest bardziej kompetentna. :D
Nie zmienia to jednak faktu, ze jestem strasznie ciekawy, czy rzeczywiscie Promethean bedzie jakos nawiazywal do Bogomatu, bo zawsze strasznie zalowalem, ze taki fajny mit zostal "zmarnowany". Zwlaszcza te fragmenty o klatwach rzuconych na Trzecie Dzieci i podzielenie ich na plcie :spoko:.
 
Awatar użytkownika
Vukodlak
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1622
Rejestracja: śr maja 11, 2005 4:41 pm

czw lis 03, 2005 7:27 pm

Rany, nawet nie wiecie jak zajeżdża mi to Annunaki i Gasnącymi Słońcami...
 
Awatar użytkownika
Dark One
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 672
Rejestracja: czw paź 06, 2005 5:47 pm

czw lis 03, 2005 10:53 pm

Ja jestem powszechnie znanym konserwatystą kłowym :razz: i muszę pić krew. A to mi zalatuje czymś właśnie, jak to Vukodlak nazwał, na kształt Gasnących Słońc itp. Nie będę grał, ale (prawdę mówiąc) ciekawy jestem, co to może być. Czegoż ten WW nie wymyśli jeszcze :D .
 
Awatar użytkownika
Szczur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3991
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:48 pm

pt lis 04, 2005 10:09 am

Vukodlak pisze:
Rany, nawet nie wiecie jak zajeżdża mi to Annunaki i Gasnącymi Słońcami...


Sama opowieść o God-Machine niespecjalnie zalatuje GSami, o nowym settingu zaś niezbyt wiele wiadomo, więc też nie ma co zalatywać.
 
Awatar użytkownika
Vukodlak
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1622
Rejestracja: śr maja 11, 2005 4:41 pm

pt lis 04, 2005 1:27 pm

Mi tam jednak zalatuje... God-Machine hmm, teraz widzę Warhammere 40.000 i Necronów. Cóż zobaczymy za jakiś czas.
 
Awatar użytkownika
Garnek
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1469
Rejestracja: wt maja 13, 2003 3:32 pm

pt lis 04, 2005 1:31 pm

Vukodlak pisze:
Mi tam jednak zalatuje... God-Machine hmm, teraz widzę Warhammere 40.000 i Necronów. Cóż zobaczymy za jakiś czas.


Z ciekawości - czytałeś ten tekst, o którym mowa?
 
Awatar użytkownika
Vukodlak
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1622
Rejestracja: śr maja 11, 2005 4:41 pm

pt lis 04, 2005 3:43 pm

Niestety Garnku czytałem. I cały czas mam podobne skojarzenia.
 
Awatar użytkownika
Dark One
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 672
Rejestracja: czw paź 06, 2005 5:47 pm

pt lis 04, 2005 6:34 pm

Ja również. czytałem i uważam, że niezbyt pasuje to do klimatu Świata Mroku, przynajmniej takiego, jak ja to widzę. Jakoś nie przemawia do mnie wizja Boga-maszyny itp.
Ale nie ma co żreć się na razie o to - poczekamy, zobaczymy, bo jak zaczniemy napędzać się sami, to niewiele z tego wyjdzie. Zobaczmy, co się okaże i już.
A, swoją drogą, zastanawia mnie stosunek, jaki będą miały stare nadnaturale (Magi, Wilki i Wampy :wink: ) do tych nowych "cosiów" (bez względu na to, jakie one nie będą).
 
Awatar użytkownika
fus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: śr wrz 21, 2005 1:54 pm

ndz lis 06, 2005 4:20 pm

a mi jakoś niebardzo te motywy god-machine podchodzą szczerze powiedziawszy. Żeby broń boże WW nie wyskoczył z jakimiś implantami i laserowymi psami... :razz:

A tak poważnie, to mi się podoba wersja o tych właśnie golemach, frankensteinach i innych 'składakach'. Problem tylko jest taki, że ciężko by było wprowadzić frankensteinizm w XXI wieku, nie bawiąc się przy tym w elektronike, AI, wmontowany GPS itp itd
 
Awatar użytkownika
Dark One
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 672
Rejestracja: czw paź 06, 2005 5:47 pm

ndz lis 06, 2005 5:00 pm

Zalatuje Cyberpunkiem :razz: . To fakt, że ciężko byłoby się obejsć bez tych cybernetycznych rzeczy w XXI wieku. Już nawet Mag: Wstąpienie zalatywał w paru miejscach takim kliamtem (mam na myśli np. Wirtualnych Adeptów). No nic, poczekamy, zobaczymy.
 
Awatar użytkownika
Vukodlak
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1622
Rejestracja: śr maja 11, 2005 4:41 pm

śr lis 09, 2005 5:00 pm

Poczekamy, zobaczymy. Tak, może się to okazać bardzo interesujące, ale nie mogę wyzbyć się złego przeczucia...
 
Awatar użytkownika
Swarog
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: czw lis 27, 2003 8:33 pm

pt gru 23, 2005 2:11 pm

W ramach cieakwostki art ktory fus wykopal z glebin netu. Wyglada jka reklama. :razz:
 
Awatar użytkownika
Garnek
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1469
Rejestracja: wt maja 13, 2003 3:32 pm

pt gru 23, 2005 2:25 pm

O ile kojarzę, to z Chicago reklama. Na forum white-wolfa trwają właśnie rozważania, czy z racji na brak "the cośtam" w tytule Promethean będzie pełnym settingiem (jak V:tR, M:tAw, W:tF) czy czymś na kształt Orpheusa, czyli taką mini-grą.
Krążą plotki o planach wydawania co roku takiej pseudoorfeuszowej gierki, więc druga opcja nie jest jakoś specjalnie nieprawdopodobna.
 
Awatar użytkownika
Dark One
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 672
Rejestracja: czw paź 06, 2005 5:47 pm

pt gru 23, 2005 7:19 pm

Tak, też mi się wydaje, że brak nazwy jakiegoś stworka we tytule może sugerować, iż nie będzie to pełna gra. Ale i tak podejrzewam, że będzie ciekawie, mimo wszystko. To w końcu coś zupełnie nowego i niespotykanego do tej pory, wiec wszyscy fani WoD-u (i 'n' i 's' Wod-u) powinni być bardzo zaciekawieni i zaskoczeni niespodzianką, obojętnie, jaka by ona nie była przy bliższych oględzinach.
 
Awatar użytkownika
Swarog
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: czw lis 27, 2003 8:33 pm

sob gru 24, 2005 9:16 am

Hmm... Promethean na wzor Orpheusa? To definitywnie zaoszczedziloby mi sporo wydatkow na podrczniki. I moze nawet lepiej, zeby wydali to w formie "add ona" niz nowego systemu, zeby nie burzyc jako takiej harmonii kotra osiagneli w nWoDzie.
 
Awatar użytkownika
Dox
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 675
Rejestracja: pt wrz 05, 2003 4:59 pm

ndz gru 25, 2005 12:11 pm

Hiehie, God-Machine? Czytal ktos "Valis" niejakiego Philipa K. Dicka (w okresie pisania tej ksiazki przedstawiajacego sie jako Koniolub Grubas :))? To jedyne skojarzenie jakie mi sie osobiscie nasunelo. A jesli gra mialaby byc w tym klimacie to zdecydowanie daleko jej do Cyberpunka, a duzo blizej do gnozy augustynskiej. Czyzby Panowie z WW zaczeli w koncu czytac porzadne pozycje czy znowu niepotrzebnie sie ludze?
Pozdrowka
Dox
 
Awatar użytkownika
Dark One
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 672
Rejestracja: czw paź 06, 2005 5:47 pm

ndz gru 25, 2005 2:08 pm

Pewnie, że dobrze by było, gdyby to byo coś na kształt wymienionego przez Ciebie utworu, który uważam, za świetny. Ale powtórzę to, co mówiłem dotąd konsekwentnie i nieustępliwie - doczekamy zobaczymy :D . Pewnie i tak się okaże, że będzie to coś zupełnie innego, niż wszyscy się spodzielwali.
 
Awatar użytkownika
fus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: śr wrz 21, 2005 1:54 pm

śr mar 29, 2006 9:18 pm

No i chyba sie jednak doczekamy kolejnej linii do nWoDa:

Promethean: The Created

Wydany bedzie w sierpniu, $34,99 tylko (albo aż). Dla niedowiarków - Spring and Summer Highlights 2006 na stronie WW.

Zdaje sobie sprawę, że kraczę, ale cóż...

Mnie to wyglada na to ze stabilnosc i zrównoważenie (żeby nie powiedzieć po wilkołaczu - harmonia) WoDa szlag trafi. Z podtytułu wywnioskować można, że bedziemy latać jakimś golemopodobnym czymś. Boje się pomyśleć co bedzie odpowiednikiem Rot albo Giftów. Wysuwana piąta ręka (dostępne dopiero na 3 poziomie Zszywania)?

Krrraa, krraa...
 
Awatar użytkownika
Krzyminski
Grafik
Grafik
Posty: 421
Rejestracja: pn paź 18, 2004 1:52 pm

śr mar 29, 2006 9:50 pm

A kto Cię zmusi do wprowadzenia tych nowych istot do Twoich gier w Świecie Mroku?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości