Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Dagome
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 9:31 pm

Przeklęty Dwór

pt maja 21, 2010 8:52 pm

Obrazek
Boska kraina należąca do Królowej Powietrza i Ciemności siostry Tytanii i istoty która przewodzi Unseelie Fey.
Wiadomo, że leży na Flegetonie trzeciej warstwy Pandemonium, co nadaje jej następujące warunki początkowe:
-Normalną grawitacje;
-światła świecą na połowę dystansu;

Jak wygląda? Zapewnię jak odbicie bliźniaczego Świętego Dworu czyli las. Jednak mając na uwadze charakter właścicielki jest mroczny gdzieniegdzie znajdują się źródła magicznego światła(mające na celu nadanie półmroku, ponieważ ciemność by zachwycać musi mieć punkt odniesienia :mrgreen: ). O mieszkańcach dalej. Pytanie czy obwiązują takie same/podobne zasady jak w ŚD czyli:
-Czas może być zaburzony;
-Permanentny Geas dla tych którzy zjedzą darowaną żywność;
-wzmocniona magia wtajemniczeń(maksymalizacja, wzmocnienie, wydłużenie)(choć ja osobiście dopuścił bym w niektórych przypadkach objawień np. nimfa);
-pochwycenie(jak Elizjum czy Faerie)(opcja);

Teraz pora na mieszkańców zacznijmy od zwierząt.
-Posiadać będą szablony istot czarcich i pól-czartów. Przy czym zwykłe zwierzęta posiadały by szablon czarcich(praktycznie bez wyjątków) a legendarne pół-czartów. Przy złowieszczych zależało by od szczęścia/pecha na którą wersje się natrafi(przy czym jednak czarcie były bardziej popularne). Dodatkowo pół-czarty należało by traktować jako przebudzone. Dodatkowo dodać należało by worgi, zimowe wilki czy podobne zwierzaki(oczywiście ze szablonami).
Rośliny, oprócz zwykłych roślin, na pewno w tym miejscu bytują drzewce zwykłe jak i wiekowe. Część nich może posiadać szablon stworzenia spaczonego. drzewce czarno-korzenne występują raczej sporadycznie. Rośliny takie jak gnilniki czy zabójcze winorośle są również częścią flory.
-Goblinoidy, tak to nie pomyłka. Głównym czynnikiem który zdecydował żeby umieścić ich tutaj jest Sandman Neila Gaimana(Dream Country-A Midsummer Night's Dream) gdzie hobgoblin Puck zagrał samego siebie :D (swoją drogą jeśli to był członek Świętego Dworu to (nie)chciałbym spotkać tych z Przeklętego). Do rzeczy, występujące tu goblinoidy to rdzenni mieszkańcy a nie oczekujący, są to niewolnicy innych potężniejszych istot lub wolni rzemieślnicy. Są to osobniki zwykłe lub Worghest, czasami zdarzy się jakiś pół-czart. Należało by ich traktować jako posiadaczy szablonu Unseelie Fey. Dodatkowo można by dorzucić Barghestów. Ich praworządny charakter należy jednak spacyfikować szablonem stworzenia anarchicznego(wiem wiem nie da się go nałożyć na przybysza ale chyba wiecie o co chodzi).
-Eladrinowie, kolejny wydawało by się kontrowersyjna kandydatura. Zacznę od tego, że te całe dwory pierwotnie były elfie tylko, że w DnD elfy są podporządkowane jakimś sztucznym bogom(nie kojarzę mitologicznego odpowiednika pana C.) więc zostały im podporządkowane pozostałe istoty baśniowe. Pozostaje problem Sidhe elfy z odpowiednimi szablonami w ogóle mi nie pasują(jak zrobić małego elfa ze skrzydełkami, a tu mamy archetyp Coure). Poza tym w 4E Eladrinowie(wiem wiem 4E to zuoo ale przeklęty Dwór jest jeszcze gorszy :razz: :wink: ) są starszą baśniową wersją elfów czyli niejako Sidhe. Przy czym Eladrinowie nie byli by większością na żadnym Dworze. Na koniec jacyś upadli Eladrinowie istnieją a tutaj dobrze pasują.
-Elfy, no tak jak już pisałem za długouchów odpowiadają inni bogowie ale na małą diasporę zawsze znajdzie się miejsce.
Rodzime to oczywiście pół-czarty i Fey'ri. Orantci to nieliczne drowy z arachnofobią czy inne złe elfy nielubiące pająków.
-Efemerydy, ciekawe stworzenia cienia. Będą pasować do mrocznej puszczy.
-Lillendy znalezione na liście mieszkańców Eberońskiego Thelanis - The Faerie Court. Złe osobniki istnieją to pewne, tutaj mają największą diasporę.
-Likantropy, raczej nieliczne, prędzej rodzime niż oczekujący. Równoważnik łabędzich panien.
-Sylph, małe skrzydlate, podchodzi pod elfa-przyjęte.
-Ogary yeth, psy łowieckie dzikiego gonu.
-Koszmary, wierzchowce dzikiego gonu.
-Jednorożce i pegazy posiadające szablon pół-czarta. Dodatkowo istnieją orantci w tym (nie)sławne czarne jednorożce.
-Nieumarli jakieś zjawy może wampiry, są jakieś propozycje? Banshee podchodzą na pewno.
-Żywiołaki-jakieś propozycje?
-Smoki, czarne, zielone, jakieś propozycje.
-No i na koniec długo wyczekiwane istoty baśniowe. Zarówno rodzime pół-czarty jak i oczekujący. Na osobną wzmiankę zasługują Biali Łowcy którzy tutaj mają swój dom jak i Leszy(ta dwójka bez żadnych szablonów[leszy co prawda może być orantem]).
Na koniec należy wspomnieć, że istoty z powyższej listy mogą posiadać praktycznie dowolny szablon lub ich kombinacje, podkładka(co prawda artykuły z tej serii był pisane w zupełnym oderwaniu od Planescape i zdarzają się kwiatki typu Fey mogący zarazić się likantropią[humanoid i humanoid-potwór :lol: :lol: :lol: ] lecz po korekcie są ciekawe).

Powyższa lista jest dziełem opierającym się na skrawkach oficjalnych informacji jak i w większości moich przemyśleń na temat Przeklętego Dworu. Mogłem pominąć jakieś istoty które by pasowały(co pewnie nastąpiło), prosił bym o pomoc w dopracowaniu listy i inne informacje na temat Przeklętego Dworu.
Ostatnio zmieniony sob maja 22, 2010 12:06 am przez Dagome, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Przeklęty Dwór

pt maja 21, 2010 9:04 pm

Praca świetna. Czy doczekamy się Świętego Dworu?
Parę uwag:
Co do elfów - wydaje mi się, że można blisko powiązać Dwór Seelie/Unseelie z Arvandorem, a stąd tylko rzut beretem do Corellona. Poza tym nie wszystkie elfy wyznają Seldarine.
Drowy - zdanie z arachnofobią rozwaliło mnie na łopatki...
Jednorożce - istnieje coś takiego, jak czarny jednorożec, opisane bodajże w Potworach Faerunu. Pasuje jak ulał.
 
Awatar użytkownika
Schpeelah#144
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 939
Rejestracja: pn sie 21, 2006 8:26 pm

Przeklęty Dwór

pt maja 21, 2010 10:06 pm

No nie przesadzajmy że świetna, to tylko maksymalni ogólnikowy opis i lista tematycznie odpowiednich potworów. Bardzo przydatne i z pewnością trochę pracy wymagało, ale...

Można prosić o jakieś wypunktowanie czy coś, bo ciężko się taki zwarty blok tekstu czyta?
Permanentny Geas dla tych którzy zjedzą darowaną żywność
Trochę nie jestem w temacie - dlaczego permanentny i do czego miałby przymuszać?
wzmocniona magia wtajemniczeń
Czym to jest umotywowane? Rozumiem, że kraina magii i w ogóle ale to raczej "wszystko jest magiczne" a nie "magowie robią się mocniejsi" IMO.

* Szablony i elfy/eladrin: Co powiesz na Feytouched i Half-Fey?
* Małe elfy ze skrzydełkami to Petal z Monster Manual III o ile chodzi ci o coś typu Dzwoneczek z Piotrusia Pana.
* Jednorożce są zawsze dobre więc nie mogą mieć szablonu pól-czarta. Popieram przedmówczynię na temat czarnych jednorożców.
* Smoki: gdzieś były smoki przypisane każdemu z Planów Zewnętrznych, np. Otchłanne.
 
Awatar użytkownika
Dagome
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 9:31 pm

Re: Przeklęty Dwór

pt maja 21, 2010 11:00 pm

Po kolei:
Praca świetna. Czy doczekamy się Świętego Dworu?

Dzięki za miłe słowa. Święty Dwór pewnie powstanie jak będę robić postać świętego inaczej. Do tego raczej za szybko nie dojdzie, no i trzeba by zaleś bardzo wyrozumiałego MG(teraz mam charakter zły i każdy poziom złośliwości przejdzie :razz: ).
Co do elfów - wydaje mi się, że można blisko powiązać Dwór Seelie/Unseelie z Arvandorem, a stąd tylko rzut beretem do Corellona. Poza tym nie wszystkie elfy wyznają Seldarine.

O tym później jak znajdę wenę i czas :( .
Drowy - zdanie z arachnofobią rozwaliło mnie na łopatki...

To zrób taką postać dodając do miksu Anasi . Postać będzie miała tak zjechaną psychikę, że pobyt w odległej dziedzinie nie zaszkodzi :mrgreen: :papieros: .
Jednorożce - istnieje coś takiego, jak czarny jednorożec, opisane bodajże w Potworach Faerunu. Pasuje jak ulał.

Myślałem też o nich ale pierwotnie odpadły bo to sztuczna rasa. Jednak jako oczekujące powinny się znaleźć(zresztą w wieloświecie istnieje pewnie tyle podras, że głowa mała :spoko: ).
Trochę nie jestem w temacie - dlaczego permanentny i do czego miałby przymuszać?

Napisałem, że to zasady z ŚD i pewnie takie same obowiązują w PD. Z czym to się je masz tutaj.
Czym to jest umotywowane? Rozumiem, że kraina magii i w ogóle ale to raczej "wszystko jest magiczne" a nie "magowie robią się mocniejsi" IMO.

Bo tak mówi Księga Planów na temat Planu Faerie? Umieściłem dodatkowo informacje, że bym rozszerzył tą zasadę na np. nimfę by załatać nielogiczną dziurę w zasadach(po prostu traktować wszystkich czaromiotów Fey jako czarowników wtajemniczeń) .
* Szablony i elfy/eladrin: Co powiesz na Feytouched i Half-Fey?

Znam te pozycje. Poza tym jest taki eladrin 4E przekonwertowany na 3.5E. Tylko co z tego, tak jak teraz jest nie trzeba tworzyć nowego BN za każdym razem tylko wziąć potworka z książki. Do tego mam bazowo większą różnorodność(zawsze mogę przecież przerobić potworka do swoich potrzeb). Dodatkowo tacy słabi eladrinowie nie przypominają nieśmiertelnych Sidhe(którzy są/byli pozostałością po ludzie bogów(Lud Bogini Danu). Najlepiej pasuje Leszy ale nie przesadzajmy, tak jest dobrze do tego mam większą różnorodność).
* Jednorożce są zawsze dobre więc nie mogą mieć szablonu pól-czarta. Popieram przedmówczynię na temat czarnych jednorożców.

I co z tego to jest Planescape. Jeśli nawet 99.99% populacji jest dobra, następnie 99.99% dysydentów neutralna, to reszta pomnożona przez nieskończoność pierwszych materialnych da ci kopniętą 8 jednorożców. Poza tym wszystkie te istoty powstały pod wpływem Królowej Powietrza i Ciemności :mrgreen: .
* Małe elfy ze skrzydełkami to Petal z Monster Manual III o ile chodzi ci o coś typu Dzwoneczek z Piotrusia Pana.

Nie widziałem MM3 na oczy, poza tym Unseelie z definicji będą posiadały więcej gatunków niż Seelie wiec dodatkowy potworek się przyda :wink: .
* Smoki: gdzieś były smoki przypisane każdemu z Planów Zewnętrznych, np. Otchłanne.

Nie zabrałem się za smoki epiczne czy w ogóle planarne więc ten punkt się na pewno zmieni :) .

Co do tematu jeszcze na pewno co nieco dopisze, jak złapie wenę :razz: .
Ostatnio zmieniony pt maja 21, 2010 11:23 pm przez Dagome, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Przeklęty Dwór

sob maja 22, 2010 9:56 am

Jeszcze mi się przypomniało. Unseelie to praktycznie jedyne istoty, których drowy się boją. Mówi coś o poziomie ich zdeprawowania i zła.... i obcości.
Coś mi się jeszcze pętało w nocy po głowie a propos, ale nie pamiętam co...
 
Awatar użytkownika
Schpeelah#144
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 939
Rejestracja: pn sie 21, 2006 8:26 pm

Przeklęty Dwór

sob maja 22, 2010 10:01 am

epiczne
EPICKIE!!!!!
Bo tak mówi Księga Planów na temat Planu Faerie?
Który jest zupełnie gdzie indziej?
nieskończoność
Wprowadzenie takiej argumentacji zawsze ma idiotyczne rezultaty.
Poza tym każdy konkretny jednorożec może być zły bo to czy tamto. Ale szablony takie jak pół-czart nakłada się na generyczną istotę z Księgi Potworów, a w tym przypadku jednorożec jest dobry. Innymi słowy, nieważne ile złych jednorożców pojawia się w twojej kampanii, półczarcie jednorożce nie istnieją!Najzwyczajniej w świecie istoty naturalnie dobre nie mogą się rozmnażać z naturalnie złymi.
Poza tym jest taki eladrin 4E przekonwertowany na 3.5E.

a) Nie wciągajmy w to materiałów nieoficjalnych bez solidnego powodu
b) Eladrin to w 3ed rasa przybyszów charakteru Chaotyczny Dobry. To jakbyś wstawiał do Nieba Baatezu, bo w jakiejś innej grze tak nazywa się rasa aniołów odpowiadająca twoim potrzebom.
Tylko co z tego, tak jak teraz jest nie trzeba tworzyć nowego BN za każdym razem tylko wziąć potworka z książki.(zawsze mogę przecież przerobić potworka do swoich potrzeb)

Przy takim podejściu twoja praca traci wszelką wartość (a dokładniej, ma taką wartość jak zrobione przez ciebie zmodyfikowane rozpiski, których nie ma).
Ostatnio zmieniony sob maja 22, 2010 10:42 am przez Schpeelah#144, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości