Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Deithwen_Addan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn sty 21, 2008 5:43 pm

Przemiana illithiri w drowy

pt lip 17, 2009 8:41 pm

Wyczytałem gdzieś, że illithiri poprzez jakiś czar Wysokiej Magii Elfów zostały przemienione w drowy. Mam w związku z tym parę pytań :

1) Gdzie mogę znaleźć jakieś informacje na ten temat - jakiś opis fabularny tudzież, co byłoby lepsze, mechaniczny?

2) Czy, skoro było to zaklęcie, dałoby to radę odwrócić? Jakieś megaprzełamanie zaklęcia albo rozproszenie magii?
 
Awatar użytkownika
shakh
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pn mar 01, 2004 2:38 am

pt lip 17, 2009 9:19 pm

Zaklęcia Tego uzyli najpotężniejsi magowie i kapłani pozostałych podras elfów w dodatku przy udziale samego Corellona... więc szanse masz zadne na odwrócenie boskiej interwencji
 
Ooral92
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 340
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 2:58 pm

sob lip 18, 2009 11:58 am

shakh właściwie to jest szansa, ale to by było trochę do przegięcia naciąganie.
Tą szansą jest interwencja większego bóstwa oraz większej liczby kapłanów. Poza tym zamierzeniem tego bóstwa raczej musi być "wybielenie" skóry Drowów a nie odwrócenie poprzedniego efektu.
Jednak, skutecznie zabiło by to klimat Mrocznych Elfów -.-.
 
Matis99
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1112
Rejestracja: pt mar 25, 2005 7:32 pm

sob lip 18, 2009 12:13 pm

Z tego, co pamiętam, to już się stało, w którejś z powieści do FR. Mroczne elfy, chyba te służące Eilistrae, w nagrodę za czystę serca zostały "wybielone".
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

sob lip 18, 2009 12:54 pm

Mowa o trylogii Lady Penitent. Drowy służące Eilistraee stały się z powrotem leśnymi elfami.
Jeśli chodzi o pierwsze pytanie. Opis fabularny to po prostu część historii FR, opisu mechanicznego brak.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

sob lip 18, 2009 1:03 pm

Zireael pisze:
Drowy służące Eilistraee stały się z powrotem leśnymi elfami.

Mechanicznie w 4 edycji to rzeczywiście są bardziej elfy (czyli dawne elfy leśne) niż eladrini (dawne elfy księżycowe i słoneczne), ale patrząc fabularnie to zdanie to nie jest do końca trafne. Owe "brązowe" elfy (jak najczęściej nazywa się odkupionych) to chyba bardziej odmienna podrasa niż część miedzianych elfów. Zresztą pozostaje też problem jak zakwalifikować grupę mrocznych elfów Wysokich Magów, którzy od czasu Wojen Koronnych przebywali pod postacią sharnów, a w wyniku odtworzenia Miasta Nadziei (City of Hope) wrócili do swojej dawnej postaci.

Deithwen_Addan pisze:
1) Gdzie mogę znaleźć jakieś informacje na ten temat - jakiś opis fabularny tudzież, co byłoby lepsze, mechaniczny?

Najlepszym fabularnym źródłem będzie podręcznik Cormanthyr: Empire of Elves, który można znaleźć na stronie Wizardów. Znajduje się tam, przynajmniej moim zdaniem, najbardziej kompletne omówienie historii elfów.
 
Awatar użytkownika
shakh
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pn mar 01, 2004 2:38 am

sob lip 18, 2009 1:11 pm

Ooral92 podejrzewam ze całe Seldarine i ich wszyscy sojusznicy by sie przeciwstawili takiej próbie...
 
Awatar użytkownika
Balgator
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 514
Rejestracja: wt sie 26, 2003 5:23 pm

sob lip 18, 2009 1:46 pm

Jeżeli miałoby to mieć charakter jednostkowy, na przykład w nagrodę dla któregoś z graczy - to jasne! nic nie szkodzi na przeszkodzie. Należy jednak pamiętać, że wydarzenie takie miałoby epicki oddźwięk (w fabularnej i mechanicznej otoczce).

Jeżeli jednak chodzi Ci po głowie "wybielenie" całej rasy, zastanów się, czy warto rezygnować z jednego z najbardziej charakterystycznych elementów Forgotten Realms... Pamiętaj, że Ty jesteś MG, jeżeli pasuje Ci to do opowieści, zrób tak!
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

sob lip 18, 2009 2:17 pm

Jeżeli chodzi o pojedyncze jednostki to wystarczy odpowiednio sformowane "Życzenie" Jeżeli zaś chodzi o całą rasę to sami zainteresowani raczej nie poparliby tego pomysłu :razz: są dumni ze swojej czarnej skóry i odrębności o zdaniu Pajęczej Królowej nie wspominając xD

Ale tak jak wspomniał Balgator to twoja gra i możesz modyfikować świat dokładnie tak ja ci się podoba
 
Awatar użytkownika
Khemlish Val'Drach
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1055
Rejestracja: czw gru 01, 2005 6:00 pm

sob lip 18, 2009 2:42 pm

Drowy służące Eilistraee stały się z powrotem leśnymi elfami.

Tak dla sporstowania. NIE stały się nimi bo nigdy nie były leśnymi elfami. Leśne elfy wywodzą się z innego szczepu. Co wiecej mieszkańcy Królestwa Illythiry walczyły z Królestwe Me...(jakoś tam) które było właśnie zamieszkałe przez Leśne elfy. I to przeciw nim w 4 wojnie koronnej Ilythiri użyli mocy Lolth.
Ja bym raczej nazwał Ilythyri elfami południowymi lub tropikalnymi. To nie doprowadzi do pomyłki.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

sob lip 18, 2009 2:58 pm

A właśnie że nie. Elfy z Illythiir i z Miyeritar były leśnymi elfami. Aryvandaar zamieszkiwały elfy złote. Illefarn i Shantel Othreier - księżycowe. To, że jedna rasa miała kilka krain, nie jest niczym dziwnym. Walki między południowym odłamem leśnych elfów -tj. Illythiiri, wtedy Ssri'Tel'Quessir - a północnym nie zmieniają faktu, że była to jedna rasa.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

sob lip 18, 2009 5:23 pm

Zireael pisze:
Elfy z Illythiir i z Miyeritar były leśnymi elfami. Aryvandaar zamieszkiwały elfy złote. Illefarn i Shantel Othreier - księżycowe. To, że jedna rasa miała kilka krain, nie jest niczym dziwnym. Walki między południowym odłamem leśnych elfów -tj. Illythiiri, wtedy Ssri'Tel'Quessir - a północnym nie zmieniają faktu, że była to jedna rasa.

Oczywiście wszystkie elfy stanowią jedną rasę. Natomiast w kwestii podras Illythiiri od samego początku byli mrocznymi elfami, odrebną grupą tak jak księżycowe, słoneczne czy avariele. Samo Ssri'Tel'Quessir oznacza właśnie "mroczne elfy". Nie mieli nic wspólnego z zielonymi elfami (czyli obecnymi dzikimi), które władały Thearnytaarem, Eiellûrem i Syòrpiirem. Miyeritar natomiast był wspólnym królestwem zielonych i mrocznych (dlatego też wśród odczarowanych sharnów były tak elfy zielone jak i mroczne). Warto też pamiętać, że to określenie drow a nie mroczny elf było następstwem klątwy.

Przy okazji trzeba też zaznaczyć, że elfy leśne (czyli miedziane) wykształciły się już po Wojnach Koronnych i są kulturową mieszanką zielonych, słonecznych i księżycowych elfów, które postanowiły porzucić wielkie królestwa na rzecz bliskości natury tworząc bardziej pokojowe państwa takie jak dawny Eaerlann. Tym bardziej więc mroczne nie mogły należeć do tej podrasy.
Ostatnio zmieniony sob lip 18, 2009 5:52 pm przez Radnon, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

sob lip 18, 2009 5:28 pm

Okej, nie tylko mnie mylą się leśne i zielone. Sorry.
W każdym razie, i w Illythiir, i w Miyeritar była ta sama podrasa. Tyle, że w Miyeritarze żyły też zielone elfy.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

sob lip 18, 2009 5:43 pm

Zireael pisze:
Okej, nie tylko mnie mylą się leśne i zielone. Sorry.

Nie przejmuj się, ja też mam z tym sporo problemów. Wszystko przez to, że w 2 edycji nie było podziału na leśne/dzikie, który wprowadzono dopiero w trójce.

Zireael pisze:
W każdym razie, i w Illythiir, i w Miyeritar była ta sama podrasa. Tyle, że w Miyeritarze żyły też zielone elfy.

Dokładnie tak.
 
Awatar użytkownika
Deithwen_Addan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn sty 21, 2008 5:43 pm

sob lip 18, 2009 7:53 pm

Balgator pisze:
na przykład w nagrodę dla któregoś z graczy

Bardziej myślałem o karze, zwłaszcza dla pewnego emo :razz:

Balgator pisze:
Należy jednak pamiętać, że wydarzenie takie miałoby epicki oddźwięk

Nie wyobrażam sobie przełamania - w jakiejkolwiek formie - Wysokiej Magii i interwencji bóstwa, które nie byłoby epickie.

Idea oddrowienia drowów zrodziła się jako pomysł, odległy, póki co, na epicką kampanię. Generalnie chodziłoby o to, że krąg Wysokich Magów doszedł do wniosku, że zdjęcie z drowów tego czaru przywróci im nie tylko poprzedni wygląd - jaśli różnił się od obecnego - ale i odbierze im ich niezwykłe zdolności - celem ekspiacji lub eksterminacji. Zadaniem bg byłoby zebranie wiedzy o rytuale, skaptowanie wielu Wysokich Magów, zdobycie jakichś cudacznych komponentów i, co może najważniejsze, przekonanie do pomysłu Corellona tudzież kogoś w ten deseń. Dlatego też za wszystkie informacje serdeczne dzięki.

Radnon pisze:
Najlepszym fabularnym źródłem będzie podręcznik Cormanthyr: Empire of Elves, który można znaleźć na stronie Wizardów

Skoro znajduje się na stronie WotC, to mogę przyjąć, że do "zdobycia" jest za darmo i w pełni legalnie?
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

ndz lip 19, 2009 10:46 am

Radnon pisze:
Najlepszym fabularnym źródłem będzie podręcznik Cormanthyr: Empire of Elves, który można znaleźć na stronie Wizardów

Skoro znajduje się na stronie WotC, to mogę przyjąć, że do "zdobycia" jest za darmo i w pełni legalnie?[/quote]

Tak. A do "oddrowienia" drowów rzeczywiście potrzeba by dojścia do Corellona (to on był inicjatorem).
 
Awatar użytkownika
shakh
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pn mar 01, 2004 2:38 am

ndz lip 19, 2009 4:23 pm

Deithwen_Addan pisze:
odbierze im ich niezwykłe zdolności - celem ekspiacji lub eksterminacji.


Ich niezwykłe zdolności to Dar Lolth i wynik niezwykłej i bezwzględnej selekcji... Wynikiem rytuału Corellona i WME jest tylko ich wygląd...
 
Awatar użytkownika
Khemlish Val'Drach
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1055
Rejestracja: czw gru 01, 2005 6:00 pm

ndz lip 19, 2009 4:25 pm

Była już wcześnej informacja, że drowy zostaną odczarowane.
Wspomina o tym jedna z przepowiedni o Qilue Valedorn(autorstwa chyba Eda Greenwooda).
Oprócz przepowiedni, w książce pani S. mamy jeszcze, śmierć bogini, jej wybrańczyni i gest inicjatora samej klątwy.
Jeśli chcesz oddrowić drowy to powinieneś zrobić moim zdaniem coś takiego u siebie na sesji i radziłbym ci wykorzystać właśnie podobnego pokroju składniki.
 
Ooral92
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 340
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 2:58 pm

ndz lip 19, 2009 4:48 pm

shakh wyrwałeś mi to z klawiatury. Drowy zawdzięczają swoją rasową siłę, swoimi chorymi zwyczajami i wymaganiami. To, że żyją w Podmroku też ma w tym udział.
Ich kolor skóry miał za zadanie tylko i wyłącznie pokazać drowom, że są oficjalnie przeklęte przez bóstwo.
 
Awatar użytkownika
Deithwen_Addan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn sty 21, 2008 5:43 pm

ndz lip 19, 2009 7:07 pm

shakh pisze:
Deithwen_Addan pisze:
odbierze im ich niezwykłe zdolności - celem ekspiacji lub eksterminacji.


Ich niezwykłe zdolności to Dar Lolth i wynik niezwykłej i bezwzględnej selekcji... Wynikiem rytuału Corellona i WME jest tylko ich wygląd...

Zawsze może się coś nie udać ( co będzie wynikiem tego, o czym napisano powyżej), czego gracze nie muszą wiedzieć (chyba że czytają ten wątek). Kto wie, może to nawet lepiej? Chciałbym zobaczyć miny graczy, gdy zobaczą naprzeciwko siebie swoje wizualne odbicia - i mroczne zaprzeczenia.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość