Zrodzony z fantastyki

 
Senkres
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: czw lis 27, 2014 12:26 am

Przepis na Arachnomantę

czw lis 27, 2014 11:22 am

Witam!

Wpadłem na pomysł zagrania postacią która stanie się Arachnomantą (Podmrok), jednak mam kilka wątpliwości. :help:

Zaznaczę że gramy w edycji 3.5 i dostępne są tylko podręczniki polskie.

Chciałbym się dowiedzieć od jakiej klasy/jakich klas podstawowych zacząć? Wymagania wstępne są trochę uciążliwe bo bazowy RO na wytrzymałość i rzucanie zaklęć wtajemniczeń nie idą w parze :)

Czekam na pomysły i z góry dzięki za pomoc :wink:
Ostatnio zmieniony sob lis 29, 2014 5:43 am przez Kamulec, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Przepis na Arachnomantę

sob lis 29, 2014 5:39 am

Planujesz grę drowem, wyznawcą Lolth, tak? Akurat tutaj okazuje się, że musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy w ogóle (ze względów fabularnych) wchodzi w grę gra zaklinaczem? Jeśli tak, to wziąłbym właśnie jego. Wysoka Charyzma pozwoli w pełni wykorzystać rozkazywanie pająkom, które wydaje się najmocniejszą zdolnością tej klasy.
Rozważ więc:
zaklinacz 6/magiczny rycerz 1/achanomanta 10 (17)
lub jeśli zaklinacz odpada:
czarodziej 6/magiczny rycerz 1/archanomanta 10 (17)

Polskie dodatki do 3.0? Uważam, że zniewalacz umysłu (Księga i Krew) wymaga poprawek, ale jeśli Twój MP go dopuszcza w niezmienionej formie, to rozważ wzięcie tej klasy prestiżowej dla czarodzieja (by spełnić wymagania w umiejętnościach).
czarodziej 6/zniewalacz umysłów 1/archanomanta 10 (17)
Atrybuty rozkładasz między Intelekt, Budowę i Charyzmę.
Ostatnio zmieniony sob lis 29, 2014 5:51 am przez Kamulec, łącznie zmieniany 5 razy.
Powód:
 
Senkres
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: czw lis 27, 2014 12:26 am

Przepis na Arachnomantę

sob lis 29, 2014 5:27 pm

Dzięki za pomysł z tym magicznym rycerzem. Początkowo myślałem o pomieszaniu klas podstawowych zaklinacza lub czarodzieja z czymś takim jak np tropicielem (wojownik mnich) tylko trochę fabularnie słabo, ewentualnie kapłan (wiem że kapłan Lolth to kontrowersyjny temat :wink: ) i przy takim pomyśle wygląda to tak:
tropiciel 2/zaklinacz 4/arachnomanta 10 (16)
Niby zyskuje Arachnomantę jeden poziom wcześniej ale tracę dwa poziomy klasy czarującej.

Co do rasy to jeszcze się nie zdecydowałem myślałem nad człowiekiem bo mam pomysł na ciekawą historię postaci, ale to nic pewnego.
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Przepis na Arachnomantę

sob lis 29, 2014 6:40 pm

Hm. Właściwie w mojej propozycji konkstrukcji postaci jest błąd.
Wymagania magicznego rycerza pisze:
Biegłe posługiwanie się wszelką bronią żołnierską.

Tak więc jeśli bez zniewalacza umysłu, to co sam podałeś (tropiciel) wydaje się optymalnym.
Ostatnio zmieniony sob lis 29, 2014 6:44 pm przez Kamulec, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Senkres
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: czw lis 27, 2014 12:26 am

Przepis na Arachnomantę

sob lis 29, 2014 6:42 pm

Właśnie teraz przeglądałem podręcznik i też znalazłem to z biegłością.
Ale dzięki i tak. Coś jeszcze pokombinuje, a jak to w końcu jest z kapłanami Lolth? żyją tacy? czy to raczej trochę naciągane?

Edit: doczytałem jeszcze że potrzeba zdolności rzucania trzech czarów 2 poziomu, a zaklinacz może dopiero znać 3 takie czary na 7 poziomie :)
Ostatnio zmieniony sob lis 29, 2014 9:59 pm przez Senkres, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Elicor
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 43
Rejestracja: wt sty 14, 2014 10:14 pm

Przepis na Arachnomantę

sob lis 29, 2014 11:31 pm

A jak to w końcu jest z kapłanami Lolth? Żyją tacy?

Nie żyją, oj nie żyją. Definitywnie nie żyją. Są tak martwi jak ta oto papuga...

A tak na serio, standardowy stan kapłański Lolth może być wyłącznie żeński. I tyle.
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Przepis na Arachnomantę

ndz lis 30, 2014 3:09 am

W takim razie tropiciel 1/zaklinacz 7/archanomanta 10.

O ile Twój MG pozwoli, możesz też wziąć Dodatkowy czar (Księga i Krew) i tym samym zacząć rozwijać prestiżówkę o poziom wcześniej, ale sądzę, że zaklinaczowi atutów zawsze za mało, więc go szkoda.
Ostatnio zmieniony ndz lis 30, 2014 3:09 am przez Kamulec, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości