Zrodzony z fantastyki

 
Jebbudo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: ndz sty 23, 2011 4:15 pm

Przetrwasz w Tunelach?? [Pomysł]

ndz sty 23, 2011 6:07 pm

Jestem tu nowy, co można zobaczyć, lecz mam plan na(mam nadzieje) ciekawą sesje.
Ma się ona toczyć w postapokaliptycznych Stanach, prawdę mówiąc pod nimi. Gracz trafi do rozległych kanałów pod Vegas, do miejsca, gdzie światło dzienne jest widokiem rzadszym niż śnieg w kwietniu, a za magazynek do kałacha można kupić wszystko.
Nie ukrywam, pomysł powstał po przeczytaniu "Metra 2033", ale jestem pewny, że można wprowadzić moje pomysły w świat Neuroshimy. Jak narazie, jedyną pomocą, jaką mogę wam podać jest(napisany przeze mnie, żeby nie było) Podstawowy Podręcznik Kanalarza. Jestem ciekaw, co myślicie o moich pomysłach.
Czekam z utęsknieniem.
http://chomikuj.pl/Akima1997 Dokumenty->Podstawowy Podręcznik Kanalarza. Plik ma 91kB, więc można go ściągnąć bez logowania oraz konta.
Pisze również tutaj, bo mam nadzieje, że tu wypowiecie się o tym, co myślicie o tym "systemie". Jeżeli jesteście zadowoleni proszę o zapisywanie się do tematu o sesji.
Ostatnio zmieniony ndz sty 23, 2011 6:10 pm przez Jebbudo, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
n jak
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: sob paź 23, 2010 1:26 pm

Re: Przetrwasz w Tunelach?? [Pomysł]

ndz sty 23, 2011 6:25 pm

Hm, a czy akcja nie powinna mieć miejsca w Nowym Jorku bardziej? Tak mi się coś kiedyś obiło o uszy, ale nie jestem ekspertem w tych klimatach.
 
Jebbudo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: ndz sty 23, 2011 4:15 pm

Re: Przetrwasz w Tunelach?? [Pomysł]

ndz sty 23, 2011 6:31 pm

Akcja(w tym momencie, nie zdążyłem go rozbudować tak jakbym chciał) dzieje się w Vegas, gdyż w sesji, którą prowadzę z kumplami większość akcji dzieje się w Vegas. NY będzie jednym z następnych miast.
 
Awatar użytkownika
Zipek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: czw lis 18, 2010 9:39 pm

Przetrwasz w Tunelach?? [Pomysł]

ndz sty 23, 2011 6:55 pm

Jebbudo pisze:
NY będzie jednym z następnych miast.


Dałeś nam spoiler. Co do pomysłu to uważam, że jest naprawdę dobry. Miałem okazję sprawdzić to na własnej skórze, chociaż moja ''kariera'' w kanałach jeszcze się nie zaczęła na całego. Obyśmy z Turki...PFU! To znaczy z kolegą, który z nami gra tam jeszcze zostali. Czekam niecierpliwie na mapkę. Dobrze, że zdecydowałeś się zamieścić na Polterze. Gratuluję!
 
Awatar użytkownika
Lord Koniu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 275
Rejestracja: czw lip 29, 2010 1:30 pm

Przetrwasz w Tunelach?? [Pomysł]

ndz sty 23, 2011 7:16 pm

Jej, taki fajny pomysł a tak licho przedstawiony.
Nie wiem, jakie są twoje umiejętności prowadzącego, ale "Podręcznik Kanalarza" raczej mnie zniechęcił. Maleńka objętość, czytelność (kolory! łamanie!), treść (kopia Metro 2033) i forma (średnio udana kalka neuroshimowej stylizacji na luzacki język postatomowego obieżyświata). Poza tym w temacie ogłoszeniowym nie zamieściłeś żadnych danych odnośnie konstrukcji postaci (Gamble, sztuczki, profesje itd.), mechaniki i fabuły.
Ale ponieważ lubię ten system to nie skreślam twojej sesji ostatecznie, pokaż mi, że się mylę.
 
Jebbudo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: ndz sty 23, 2011 4:15 pm

Re: Przetrwasz w Tunelach?? [Pomysł]

ndz sty 23, 2011 7:34 pm

Oki, już się tłumaczę.
1)Mała objętość i inne walory estetyczne. Do objętości, ze względu na kilka różnych większych sprawdzianów w szkole nie miałem zbytnio czasu na zrobienie większych podręczników. To się poprawi już niedługo. Co do walorów? Tu problem większy, bo ja tam mojego Open Office zbytnio nie ogarniam. Jeżeli zechcesz, mogę ci lepszą wersje Wordową wysłać, ty ją ładnie potniesz itp.
2)Kopia Metra. Jak wyżej, to jest pokazówka, początek, zwiastun całego pomysłu. Jeżeli uznam, że ludziom to się spodoba, to jasne, wymyśle coś więcej itp.
3)Jak forma jest problemem, w następnej wersji problemu nie będzie.
4)To jest chyba największa wada i problem dla mnie. To zostanie zmienione w niewielkim stopniu, gdyż nie uważam tego "systemu" za całkowicie nową rzecz, tylko... jakby nakładkę na podręcznik do Neuro.
Co do umiejętności? Mimo wszystko lubię pisać i w najbliższych dniach pojawi się krótkie opowiadanie osadzone w tym świecie(jak coś, to jest dopisany prolog, temat o podobnej nazwie, w pbf).
Jestem gotów na krytykę, coś wydaje się wam problemem, proszę pisać, ja ładnie postaram się rozbudowywać.
Miło mi, że uważasz to za fajny pomysł.
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Przetrwasz w Tunelach?? [Pomysł]

ndz sty 23, 2011 7:36 pm

To ma sie podobac twojej druzynie a nie ludziom na sieci :)
 
Jebbudo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: ndz sty 23, 2011 4:15 pm

Re: Przetrwasz w Tunelach?? [Pomysł]

ndz sty 23, 2011 7:39 pm

"Ludzie na sieci" mogą być(mam szczere nadzieje, że będą) moimi graczami. Oczywiście, nie będę zmieniał całego pomysłu tylko dlatego, że jednej osobie się coś nie podoba. To, co powiedział Lord Koniu to w większości problemy, które mi też przeszkadzały. Ale, jeżeli kilka osób powie mi(wątpie:P), że dobrze jest jak jest, to zostawie. Amen.
 
JB_89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: pn lis 21, 2011 8:41 pm

Re: Przetrwasz w Tunelach?? [Pomysł]

pn lis 21, 2011 9:50 pm

Powieść Glukovskiego mnie także zainspirowała do rozegrania przygody w Neuroshime. Stworzyłem fikcyjną mapkę nowojorskiego metra (ta prawdziwa jest dość nieczytelna, NY jest rozległy i nie ciekawie rozmieszczony geograficznie). Stacje są nieco mniejsze niż te przedstawione w "Metro 2033". Te niezrzeszone zamieszkują mało liczne (10-40 osób) społeczności. Potęgę w tunelach stanowią stacje Trójporozumienia (Nowojorczycy, Posterunek, Stalkerzy). Jest ich zaledwie kilka, głównie na linii Lotnisko Kenediego->Downtown. W mojej przygodzie bohaterowie zmierzyli się z epidemią wirusa Dead Breath (Mistrz Gry2)....


Jeśli ktoś byłby zainteresowany materiałami chętnie się na coś WYMIENIĘ ;)

Pozdrawiam.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość