Zrodzony z fantastyki

 
lukc
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: czw sie 07, 2014 8:04 pm

Przygoda w podziemiach

czw sie 07, 2014 8:57 pm

Witam
Od jakiegoś czasu związany jestem z fabularnym rpg, w szczególności z warhammerem, postanowiłem pozlepiać kilka pomysłów własnych oraz zapożyczonych i stworzyć własną przygodę w podziemiach, wrzucam swoje wypociny licząc na wasze opinie oraz na to iż może ktoś skusi się na przetestowanie jej na swojej sesji.
https://drive.google.com/file/d/0BwLrrh ... sp=sharing
pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Lorn
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: czw wrz 04, 2014 10:32 am

Przygoda w podziemiach

czw wrz 04, 2014 12:22 pm

Witaj, nie chciałbym Cię zniechęcać do dalszej pracy nad scenariuszami, ale wykorzystanie pułapek z podręczników do AD&D 2Ed i wepchnięcie tego do jednego worka zwanego podziemiami, razem z potworkami z WFRP, to nie jest scenariusz na miarę Warhammera. To może być najwyżej epizod i najlepiej, żeby nie był za długi. WH nie po to ma tak bogatą sferę polityczną, kulturową, cywilizacyjną itd., żeby zamykać postacie na siłę w podziemiach. To nie jest AD&D, gdzie postacie włażą do podziemi, żeby sobie dla rozrywki pozabijać potworki i natrzaskać PDki. W WH nie ma czaru Ożywienie. Tu za błędy płaci się własnym życiem, albo jeszcze gorzej - utratą duszy. WH to walka o przetrwanie, a nie parada herosów.
Proponuję przeczytać kilka firmowych scenariuszy i poprowadzić ten, który ci się najbardziej spodoba albo wybrać z nich kilka najciekawszych pomysłów, trochę je przerobić, żeby nie przypominały oryginału i spróbować scalić je w ciekawą przygodę, gdzie nie zabraknie intryg, knowań tajemniczych istot, kontrowersyjnych NPC, dobrej fabuły i odpowiednich motywacji dla postaci graczy, które wkroczą na tą niebezpieczną ścieżkę.
Ostatnio zmieniony czw wrz 04, 2014 8:42 pm przez Lorn, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
lukc
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: czw sie 07, 2014 8:04 pm

Re: Przygoda w podziemiach

pt wrz 05, 2014 5:00 pm

Dziękuje za lekcje krytyki. Scenariusz miał trafić do działu rpg ogólne co tez później uczyniłem. Pomyłkowo wpakowałem go do warhammera, w którego gram. Bynajmniej nie oto tu się rozchodzi. Postanowiłem pozlepiać pierwszy scenariusz, rzeczywiście jest to zlepek paru zapożyczonych rzeczy ale jest tam również własna twórczość. Wiadomo iż nie od razu tworzymy coś naprawdę "dobrego", po drodze musimy odrobinkę pobłądzić obrywając po uszach lecz na pewno to nie zniechęca, a wręcz przeciwnie motywuje jeszcze bardziej. Szczerość jest potrzebna za co raz jeszcze dziękuje. Także jak już stworze scenariusz, który został opisany chętnie się nim podzielę z Tobą.
Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Lorn
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: czw wrz 04, 2014 10:32 am

Przygoda w podziemiach

pt wrz 05, 2014 6:23 pm

Mój pierwszy scenariusz, to był dramat. W sumie nawet nie można nazwać tego scenariuszem. Prędzej, drętwą przygodą opartą na mechanice 1. edycji D&D. Takie były czasy niestety, że nic innego nie było. A podręcznik był w dodatku niemiecki, więc nic z tego nie kumaliśmy prawie. Ale się grało. Każdy był tak napalony na grę, że nie przeszkadzało nam absolutnie nic. Nawet to, że nastał już kolejny dzień. Po prostu obłęd. :D
Teraz prawie wszystko jest w Internecie, w dodatku po polsku. Nieskończona ilość pomocy, do stworzenia czegoś dobrego. Korzystaj, działaj i aby do przodu. Człowiek najlepiej uczy się na błędach. Próbuj też improwizować, bo każdy scenariusz kiedyś się kończy i taka umiejętność się przydaje.
Jak napiszesz, to wrzuć na maila, bo nie wiem ile zabawię na forum. Zajrzałem tu głównie po to, żeby zrobić nabór go gry w realu.

Powodzenia
Lorn

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości