Zrodzony z fantastyki

 
Waskos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: pn paź 24, 2016 10:42 pm

[3.5] Przygotowanie akcji i ataki okazyjne

sob sie 26, 2017 6:45 pm

Dwa aspekty dotyczące ataków okazyjnych oraz przygotowania mnie zastanawiają.

Pierwszy, czy przygotowując akcję ataku określając warunki takie, które jednocześnie prowokują ze strony wroga atak okazyjny, można wyprowadzić zarówno atak okazyjny jak i ten atak który zadeklarowano przygotowując akcje? Załóżmy, że posiadam wojownika z długą włócznią oraz atutem "hold the line" pozwalającym wykonać atak okazyjny przeciw szarżującemu na mnie wrogowi. Wygrałem w teście inicjatywy i decyduję się przygotować akcje ataku a warunkiem niech będzie to, że przeciwnik musi na mnie zaszarżować. Czy mogę, z racji posiadanego atutu oraz przygotowanej akcji wyprowadzić jednocześnie dwa ataki? 

Drugi, nie wiem jak generalnie ubrać to w słowa, więc od razy posłużę się przykładem. Walczę z przeciwnikiem, który ma 3m zasięgu (walczy łańcuchem, ma duży rozmiar, whatever). Zbliżam się do niego na 3 metry, kontynuowanie akcji ruchu sprowokuje atak okazyjny więc zatrzymuje się i przygotowuje akcje ruchu warunkując to tak "jeśli wróg mnie zaatakuje to zbliżę się do niego". Jeśli tak się stanie to raczej powinienem sprowokować atak okazyjny, ale czy uda mi się uniknąć jego pierwszego ataku, tego który był warunkiem mojej przygotowanej akcji, czy też nie ma co tak się bawić i wejdą we mnie oba ataki? 
 
Mirasek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 64
Rejestracja: sob sty 29, 2011 12:13 am

Re: [3.5] Przygotowanie akcji i ataki okazyjne

ndz sie 27, 2017 10:51 am

1. Tak. W tej sytuacji możesz wykonać zarówno atak okazyjny jak i ten przygotowany.
2. Nie. W ten sposób nie możesz uniknąć żadnego ataku. Niemniej kolejność zdarzeń będzie w tej rundzie dziwaczna przez to, że akcja przygotowana następuje z reguły przez akcją, która ją wywołała, a atak okazyjny też następuje przed akcją, która go wywołuje. Na moje oko kolejność będzie wyglądać tak:
- zbliżasz się na 3m i przygotowujesz akcję
- przeciwnik wykonuje swój atak okazyjny (bo chciał cię zaatakować, ale ty wpierw musisz wykonać swój przygotowany ruch co z kolei wywołuje atak okazyjny, który następuje najpierw)
- wykonujesz swój ruch
- przeciwnik wykonuje swój atak

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości