Zrodzony z fantastyki

 
gwylliam
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 185
Rejestracja: pt mar 12, 2004 11:31 am

Psionika

ndz sty 23, 2011 2:58 pm

Wczytuję się właśnie w reguły psioniki i pierwsze co mi się nasuwa, to: czy psionik posiadający szkołę psioniczną uzyskuje od razu dostęp do wszystkich mocy, czy musi je wykupywać przy pomocy przewag ograniczając się wyłącznie do mocy z listy?

z powyższego wynika następne: czy psionik nieposiadający szkoły psionicznej może wykupować kolejne moce? czy jest ograniczony do tych kilku startowych?
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Psionika

ndz sty 23, 2011 4:05 pm

Skasowano. Sorry, nie zauważyłam...
Ostatnio zmieniony ndz sty 23, 2011 4:35 pm przez Zireael, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Morel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4566
Rejestracja: śr mar 03, 2010 10:59 am

Psionika

ndz sty 23, 2011 4:09 pm

Emmm Zi, mówimy o psionice w Nemezis na zasadach Savage Worlds, a nie DnD.
 
Awatar użytkownika
Vukodlak
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1622
Rejestracja: śr maja 11, 2005 4:41 pm

Psionika

ndz sty 23, 2011 4:34 pm

Przeczytaj dokłądnie tekst odpowiednich przewag (szkoła psioniczna: psychoglina itp.). Sądzę, że jest wyjaśnione wystarczająco dobrze.
Ostatnio zmieniony ndz sty 23, 2011 4:39 pm przez Vukodlak, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
gwylliam
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 185
Rejestracja: pt mar 12, 2004 11:31 am

Psionika

ndz sty 23, 2011 8:24 pm

Napisane jest: "może korzystać z wszystkich mocy z listy". Czy oznacza to umiejętność korzystania ze wszystkich mocy (analogicznie do zaklęć w WFRP 2ed z poziomem trudności uzależnionym od rangi), czy też możliwość wykupienia mocy z listy na zasadach SWEX. Ponawiam pytanie.

Nie jest to wyjaśnione "wystarczająco dobrze"
 
Awatar użytkownika
Vukodlak
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1622
Rejestracja: śr maja 11, 2005 4:41 pm

Psionika

ndz sty 23, 2011 9:53 pm

Może jest zagmatwane, ale łatwo idzie rozeznać się o co chodzi - uzyskać dostęp to uzyskac dostęp, a nie uzyskac możliwość dostępu. Ponadto akapity Korzystanie z psioniki i Szkoły psioniczne w rozdziale IV wyjaśniają jeszcze bardziej. W jednym masz wzmiankę, że postać może używać mocy z wyższych rang z modyfikatorem -2 za każdą rangę różnicy - przewaga Nowa moc nie daje możliwości wykupywania mocy ze zbyt wysokiej rangi. Z kolei w następnym podrozdziale jest napisane, że postać decydująca się na szkołę psioniczną uzyskuje dostęp do bardzo dużej liczby mocy.

Interpretuję to na zasadzie - masz przewagę szkoły, dostajesz wszystkie jej moce. W końcu psionik przeszedł gruntowne szkoelnie. Zatem pzewaga Nowa moc jest niezbędna tylko tym nieszczęsnym psionikom, którzy odkrywają swój talent na własną rękę.

Jeśli moje wyjaśnienie Cię nie przekonuje, to zawsze możesz zapytać bezpośrednio Enca na forum Nemezis na stronie SW.
 
gwylliam
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 185
Rejestracja: pt mar 12, 2004 11:31 am

Psionika

pn sty 24, 2011 8:50 pm

Po pierwszym czytaniu też tak to zrozumiałem. Od razu zapaliło mi się światełko: "wszystkie moce na starcie????" Według zasad SWEX należy wykupować moce mozolnie, wydawać rozwinięcia, a tu hop! i umiem wszystko (inna sprawa to skuteczne użycie ;)

Dzięki za pomoc

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość