Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 13
 
Chiss
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 86
Rejestracja: pt kwie 11, 2003 11:26 am

czw sie 26, 2004 2:20 am

Jedyny jakego jeszcze znam, to Wielki Admira³ Zarin (pisowni nazwiska nie jestem pewien). Odpowiedzialny za skonstruowanie Tie-Advenced(Avenger) i Tie-Defendera, jak równie¿ niewielkich generatorów promieni ¶ci±gaj±cych, do montowania w my¶liwcach. Na krótko przed bitw± nad Endorem, próbowa³ dokonaæ zamachu stanu. Próba siê nie uda³a i zmuszony by³ uciekaæ. Wytropiony i pokonany przez Wirlkiego Admira³a Thrawna. Zanim to jednak nast±pi³o zd±¿y³ zniszczyæ wiêkszo¶c fabryk zdolnych produkowaæ Tie-Defendery i Tie-Advanced. Reszta z tego co pamiêtam zosta³a zabita w czasie wojny.
 
Nildaeel__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 59
Rejestracja: wt cze 17, 2003 4:53 pm

czw sie 26, 2004 7:45 pm

Nie wszyscy...na 99% jestem pewien, ze czesc przeszla na strone NR...
 
Chiss
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 86
Rejestracja: pt kwie 11, 2003 11:26 am

czw sie 26, 2004 11:00 pm

Trochê poszpera³em w necie i oto co znalaz³em: <br />http://jsarek.freeservers.com/admirals.htm <br /> <br />By³o tego wiêcej, alt to chyba by³a najlepsza strona. Niestety tylko dla znaj±cych angielski.
 
Qbe
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 230
Rejestracja: śr paź 09, 2002 6:36 pm

pn wrz 20, 2004 3:22 pm

Mam kilka pytañ... <br /> <br />1. Jak wygl±da w codziennym ¿yciu p³acenie w Starej Republice? <br />2. Jak wygl±da w codziennym ¿yciu p³acenie w innych erach? <br />3. Co ogl±da przeciêtny mieszkaniec galaktyki zamiast TV? :) <br />4. Czy cz³owiek mo¿e skrzy¿owaæ siê z twi'lekiem? <br />5. Kreskówka Clone Wars - czy rzeczywi¶cie planeta Ilum istnieje? (nie jestem pewien co do nazwy - planeta ze ¶wi±tyni± kryszta³ów.) Je¿eli tak, gdzie ona le¿y? <br />6. Karta statku z Starships of the Galaxy - jest rubryka quality - czy ma ona znaczenie tylko opisowe, czy te¿ jest taki wspó³czynnik. <br />7. Fire control - do czego on s³u¿y? Zapewnia premie do trafienia? <br />8. Czy bronie w statku mog± byæ kontrolowane automatycznie? Ile to kosztuje? (nie mam podrêcznik SotG)
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

pn wrz 20, 2004 6:06 pm

<!--QuoteBegin-Qbe+-->
Qbe pisze:
<!--QuoteEBegin-->Mam kilka pytań... <br /> <br />1. Jak wygląda w codziennym życiu płacenie w Starej Republice? <br />2. Jak wygląda w codziennym życiu płacenie w innych erach? <br />3. Co ogląda przeciętny mieszkaniec galaktyki zamiast TV? :) <br />4. Czy człowiek może skrzyżować się z twi'lekiem? <br />5. Kreskówka Clone Wars - czy rzeczywiście planeta Ilum istnieje? (nie jestem pewien co do nazwy - planeta ze świątynią kryształów.) Jeżeli tak, gdzie ona leży? <br />6. Karta statku z Starships of the Galaxy - jest rubryka quality - czy ma ona znaczenie tylko opisowe, czy też jest taki współczynnik. <br />7. Fire control - do czego on służy? Zapewnia premie do trafienia? <br />8. Czy bronie w statku mogą być kontrolowane automatycznie? Ile to kosztuje? (nie mam podręcznik SotG)
<br />1. Tak jak w realnym świecie. Płacisz za żywność, za mieszkanie, za różnego rodzaju usługi ect. Koszt standardowych usług podany jest w Galactic Campaign Guide strona 88. Zazwyczaj płaci się specjalną kartą, na której masz zakodowaną ilość posiadanych przez Ciebie kredytów. Ponieważ w ten sposób można wysledzić daną osobę, szmuglerzy i inne typki spod ciemnej gwiazdy używają gotówki lub cennych towarów (np. drogich minerałów). <br />2.Tak samo. Wystarczy tylko dostosować ceny do zasad rynku panujących wówczas. <br />3. Holowizję (jeśli jest dostępna). Większość planet posiada własne serwisy zarówno informacyjne jak i rozrywkowe. Stacje oferujące dostęp do Holonetu, dają praktycznie nieograniczony wybór. <br />4.Podobno tak, choć twórcy sytemu twierzdzą, że krzyżowanie ras jest w ogromnej większości przypadków niemożliwe. <br /><!--QuoteBegin-SW FAQ+-->
SW FAQ pisze:
<!--QuoteEBegin-->Can you cross breed between different <br />species? Say, could a Human and a Twi'lek <br />produce offspring? If so, which species can <br />mix? <br />Technically, it's not possible for species to cross <br />breed. That's actually part of the definition of <br />"species": that they are not capable of breeding <br />with other species. In fact, that's part of a subplot <br />(a love affair between Gavin Darklighter and a <br />Bothan pilot) in the X-Wing novels by Michael <br />Stackpole and Aaron Allston. <br />That said, there has been at least one crossbreed <br />in Star Wars: Rystáll, the red-haired dancer <br />in Jabba's Palace in Return of the Jedi. She's <br />described as the half-breed product of a union <br />between a Human father and an alien mother. So <br />it's possible for some species to interbreed, but it <br />seems unlikely that there are half-Human/half- <br />Twi'lek characters , or we'd have seen some <br />evidence of them in the Star Wars universe by now. <br />Unlikely, but not impossible — it is , after all, your <br />campaign. (Jedi Counseling 30)
<br />5. Istnieje i nie pojawiła się pierwszy raz w Clone Wars. Więcej o niej możesz przeczytać tutaj <br />6. Chodzi o engine quality, czyli bonus lub minus do manewrowania w zależności od posiadanego silnika. Z tej tabelki już się nie korzysta po tym jak wyszła podstawka RCR. <br />7. Tak. Jest to system komuterowy obliczający trajektorię celu, co zapewnia lepszą skuteczność w prowadzeniu ognia. <br />8. Tzn? Czy chodzi Ci o to by komputer nimi sterował? Jeśli tak to koszt wynosiłby kupno takiego droida/komputera + wmontowanie (+500/1000 kredytów IMHO) go na stałe w statek i podłączenie do broni.
 
Matis99
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1112
Rejestracja: pt mar 25, 2005 7:32 pm

ndz wrz 26, 2004 3:42 pm

Czy ktoś wie, jak się kształtuje hierarchia wojskowa w Imperium oraz Rebelii (a potem Nowej Republice)? W książkach jest to dosyć zagmatwane, a w naszym świecie każdy kraj ma własny system hierarchii...
 
Skie__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 435
Rejestracja: sob cze 14, 2003 1:37 pm

ndz wrz 26, 2004 7:35 pm

Jak pisa³em w innym podforum, w podrêcznikach (Hero's Guide) znalaz³em tylko co¶ takiego: <br /> <br />W Imperium: <br />do 7 poziomu - junior officer (ale to ¿adna ranga) <br /> <br />W Sojuszu/Republice <br />od 5 poziomu - sier¿ant (sergeant) <br />od 8 poziomu - porucznik (lieutenant) <br /> <br />W Star Wars Galaxies rangi kszta³tuj± siê nastêpuj±co: <br /> <br />1.)Private <br />2.) Lance Corporal <br />3.) Corporal <br />4.) Sergeant <br />5.) Staff Corporal <br />6.) Staff Sergeant <br />7.) Master Sergeant <br />8.) Sergeant Major <br />9.) Warrant Officer II <br />10.) Warrant Officer I <br />11.) Second Lieutenant <br />12.) First Lieutenant <br />13.) Army Captain <br />14.) Major <br />15.) Lieutenant Colonel <br />16.) Colonel <br />17.) Brigadier General <br />18.) Major General <br />19.) Lieutenant General <br />20.) General <br />21.) High General <br />22.) Surface Marshal <br /> <br />Dotycz± one si³ l±dowych tylko. W starych (D6) podrêcznikach do rebelii i imperium by³ chyba jaki¶ inny podzia³, ale komu¶ kiedy¶ po¿yczy³em te ksi±¿ki i do dzi¶ mi ich nie zwrócono :evil: .. Czas u¿yæ farseeing...
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

pn wrz 27, 2004 1:06 pm

<!--QuoteBegin-Matis99+-->
Matis99 pisze:
<!--QuoteEBegin-->Czy ktoś wie, jak się kształtuje hierarchia wojskowa w Imperium oraz Rebelii (a potem Nowej Republice)? W książkach jest to dosyć zagmatwane, a w naszym świecie każdy kraj ma własny system hierarchii...
<br />Oto część ze stopni obowiązujących w SW <br />Imperialni: <br />1)Lieutenant <br />2)Captain <br />3)Major <br />4)Commander <br />5)Colonel <br />6)General <br />7)Admiral <br />8)Priority Sector High Commander <br />Rebelianci (oznaczenia insygniów noszonych podczas bitwy na Hoth): <br />1)Lieutenant <br />2)Captain <br />3)Major <br />4)Commander <br />5)Colonel <br />6)General
 
Awatar użytkownika
NLoriel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 139
Rejestracja: czw gru 02, 2004 12:22 pm

sob paź 09, 2004 1:04 pm

<!--QuoteBegin-Matis99+-->
Matis99 pisze:
<!--QuoteEBegin-->Czy ktoś wie, jak się kształtuje hierarchia wojskowa w Imperium oraz Rebelii (a potem Nowej Republice)? W książkach jest to dosyć zagmatwane, a w naszym świecie każdy kraj ma własny system hierarchii...
<br /> <br />We flocie Imperium (od stopni oficerskich): <br />0. Midshipman (kto czytał Hornblowera, ten wie :wink: ) <br />1. Ensign <br />2. Lieutenant <br />3. Captain - dowodzi okrętem <br />4. Commander <br />4a. Captain-of-the-line - dowodzi linią bojową <br />5. Admiral - dowodzi eskadrą <br />6. Commodore (Systems Admiral) - dowodzi zgrupowaniem systemowym <br />7. Fleet Admiral - dowodzi flotą <br />8. High Admiral - dowodzi zgrupowaniem sektora (zazwyczaj tytuł przyznawany Moffowi) <br />9. Great Admiral - wiadomo :wink: <br /> <br />U Rebeliantów nie spotkałem się ze szczegółową rozpiską, ale z obserwacji wynika, że system jest niemal identyczny (z dokładnością do wyższych stopni admiralskich :wink: ). <br /> <br />W Starfighter Command Rebelii (i Imperium): <br />0. Flight Candidate <br />1. Flight Officer <br />2. Lieutenant - może dowodzić kluczem(?) (flight - 4 maszyny) <br />2.5. Brevet Captain - może dowodzić eskadrą, taki p.o. kapitana. <br />3. Captain - może dowodzić dywizjonem/eskadrą (jak zwał tak zwał, +/- 12 maszyn) <br />4. Major <br />5. Commander - może dowodzić skrzydłem (Rebelia - 3 dywizjony; Imperium - 6 dywizjonów) <br />6. Colonel <br />7. General
 
baca007
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 352
Rejestracja: pn gru 22, 2003 1:22 pm

wt paź 12, 2004 4:09 pm

Rangi rebeliantów masz tutaj: <br />http://www.swc-rebellion.org/ranks.html
 
Awatar użytkownika
NLoriel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 139
Rejestracja: czw gru 02, 2004 12:22 pm

wt paź 12, 2004 8:13 pm

<!--QuoteBegin-baca007+-->
baca007 pisze:
<!--QuoteEBegin-->Rangi rebeliantów masz tutaj: http://www.swc-rebellion.org/ranks.html
<br />Tyle, że jakieś one są lewe... Jak zresztą większość opracowanych nie "empirycznie", tylko przez analogię z rangami ziemskimi... A insygnia to zupełnie z sufitu ktoś wziął - może na potrzeby Star Wars Combine jest to w porządku, ale nie są to dane i tytuły oficjalne.
 
Jedi Master
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: pt sie 06, 2004 9:16 am

pn paź 18, 2004 9:44 pm

5. Commander - mo¿e dowodziæ skrzyd³em (Rebelia - 3 dywizjony; Imperium - 6 dywizjonów)
<br /> <br />Hmm... Znaczy w silach rebelianckich skrzydlo liczylo 3 eskadry? Dotychczas myslalem, ze 6 tak jak u impow... a przynajmniej w Nowej Republice. Mozna wiedziec skad czerpales te informacje?
 
Awatar użytkownika
NLoriel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 139
Rejestracja: czw gru 02, 2004 12:22 pm

wt paź 19, 2004 9:01 am

<!--QuoteBegin-Jedi Master+-->
Jedi Master pisze:
<!--QuoteEBegin-->
5. Commander - może dowodzić skrzydłem (Rebelia - 3 dywizjony; Imperium - 6 dywizjonów)
<br />Hmm... Znaczy w silach rebelianckich skrzydlo liczylo 3 eskadry?
<br />Jak najbardziej. Podstawową przyczyną jest to, że standardowy ciężki krążownik Rebelii (MC-80/80a) przenosi trzy eskadry myśliwców, a standardowy imperialny (ISD) - sześć. Poza tym maszyny rebelianckie są silniejsze od imperialnych, więc skrzydło jako "związek taktyczny" zachowuje podobną siłę w obu przypadkach. A i tak dużo łatwiej będzie spotkać w akcji skrzydło imperialne, niż rebelianckie. Rebelia operuje raczej dywizjonami i grupami myśliwskimi tworzonymi do konkretnych zadań. <br />Nie wiem, czy nie zmieniło się to w okresie NJO, bo nie jestem szczególnym fanem tej serii apokryfów. <br /> <br />
Mozna wiedziec skad czerpales te informacje?
<br />Bo ja wiem... To jedna z tych rzeczy, które "się wie" :wink: Ale gdyby szukać konkretnie, to pewnie najłatwiej w sourcebookach do d6 i w książkach z serii "X-Wing".
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

wt paź 19, 2004 11:05 am

<!--QuoteBegin-NLoriel+-->
NLoriel pisze:
<!--QuoteEBegin-->
Mozna wiedziec skad czerpales te informacje?
<br />Bo ja wiem... To jedna z tych rzeczy, które "się wie" :wink: Ale gdyby szukać konkretnie, to pewnie najłatwiej w sourcebookach do d6 i w książkach z serii "X-Wing".
<br />Konkretnie to dane na temat rozmiarów skrzydeł są w: <br />a)Imperialni - Star Wars rpg 2nd edition Revised and Expanded str.252. <br />b)Rebelianci- The Rebel Alliance Sourcebook str. 58 (wszystko ładnie narysowane i opisane).
 
Jedi Master
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: pt sie 06, 2004 9:16 am

pt paź 22, 2004 7:53 pm

Dzieki za info... a tak przy okazji, czy w tych zrodlach podaja tez czy zmnienia sie to za czasow Nowej Republiki (czasy Thrawna mnie interesuja konkretnie).
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

pt paź 22, 2004 8:01 pm

<!--QuoteBegin-Jedi Master+-->
Jedi Master pisze:
<!--QuoteEBegin-->Dzieki za info... a tak przy okazji, czy w tych zrodlach podaja tez czy zmnienia sie to za czasow Nowej Republiki (czasy Thrawna mnie interesuja konkretnie).

Nie opublikowano jeszcze tego typu informacji, z okresu NEJ, w oficjalnym podręczniku do rpg.
 
Jedi Master
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: pt sie 06, 2004 9:16 am

sob paź 23, 2004 8:31 am

<!--QuoteBegin-Darklighter+-->
Darklighter pisze:
<!--QuoteEBegin--><!--QuoteBegin-Jedi Master+-->
Jedi Master pisze:
<!--QuoteEBegin-->Dzieki za info... a tak przy okazji, czy w tych zrodlach podaja tez czy zmnienia sie to za czasow Nowej Republiki (czasy Thrawna mnie interesuja konkretnie).

Nie opublikowano jeszcze tego typu informacji, z okresu NEJ, w oficjalnym podrêczniku do rpg.


NEJ (Nowa Era Jedi) to dopiero kilkanascie lat po Thrawnie sie zaczyna (25 lat ANH - "Wektor Pierwszy") a mnie interesuje czasy opisane w "Dziedzicu Imperium" (9 lat ANH).
Gdyby ktos mial dokladne info na temat wielkosci skrzydla mysliwskiego w tym okresie to byloby milo.
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

sob paź 23, 2004 10:28 am

<!--QuoteBegin-Jedi Master+-->
Jedi Master pisze:
<!--QuoteEBegin--><!--QuoteBegin-Darklighter+-->
Darklighter pisze:
<!--QuoteEBegin--><!--QuoteBegin-Jedi Master+-->
Jedi Master pisze:
<!--QuoteEBegin-->Dzieki za info... a tak przy okazji, czy w tych zrodlach podaja tez czy zmnienia sie to za czasow Nowej Republiki (czasy Thrawna mnie interesuja konkretnie).

Nie opublikowano jeszcze tego typu informacji, z okresu NEJ, w oficjalnym podręczniku do rpg.


NEJ (Nowa Era Jedi) to dopiero kilkanascie lat po Thrawnie sie zaczyna (25 lat ANH - "Wektor Pierwszy") a mnie interesuje czasy opisane w "Dziedzicu Imperium" (9 lat ANH).
Gdyby ktos mial dokladne info na temat wielkosci skrzydla mysliwskiego w tym okresie to byloby milo.

Nie znalazłem w podręcznikach dotyczących ery Thrawna jakiś konkretnych zmian dotyczących wielkości szwadronów czy skrzydeł. Zapewne wszystko pozostaje bez zmian.
 
Nildaeel__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 59
Rejestracja: wt cze 17, 2003 4:53 pm

sob paź 23, 2004 4:14 pm

Ani ja z ksiazek nie pamietam takich zmian, nei wiem czemu mialyby w ogole nastapic ;)
 
Jedi Master
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: pt sie 06, 2004 9:16 am

sob paź 23, 2004 5:00 pm

Chocby z powodu reorganizacji sil zbrojnych kiedy Sojusz Rebeliantow przerodzil sie w Nowa Republike...
 
Awatar użytkownika
NLoriel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 139
Rejestracja: czw gru 02, 2004 12:22 pm

ndz paź 24, 2004 10:54 am

<!--QuoteBegin-Jedi Master+-->
Jedi Master pisze:
<!--QuoteEBegin-->mnie interesuje czasy opisane w "Dziedzicu Imperium" (9 lat ANH).
Gdyby ktos mial dokladne info na temat wielkosci skrzydla mysliwskiego w tym okresie to byloby milo.

W okresie 'Dziedzica' jest tak samo. Jedyna wątpliwość, na którą dosłownej odpowiedzi nigdzie nie znalazłem, to kwestia przechwyconych ISD wyposażonych w TIE. Nowa Republika przynajmniej jeden z tych okrętów miała z pełnym kompletem myśliwców (Skyhook, vide ostatnio u nas wydany "Rozkaz Solo"), ale nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na pytanie, czy traktowano wszystkie 6 dywizjonów jako jedno skrzydło, czy jako dwa. Spodziewałbym się raczej, że jako jedno - dla zachowania porządku, wojsko nie lubi naruszania schematów.
Zmiana Sojusz -> Republika niczego w tych sprawach nie zmieniła - i to akurat wiemy z całą pewnością z książek. Co do NJO, to skoro nie ma przesłanek, że cokolwiek zostało zreorganizowane, to chyba też nie ma sensu kombinować i można śmiało założyć, że struktura pozostała taka sama.
 
Awatar użytkownika
Floater
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 406
Rejestracja: czw kwie 20, 2006 7:27 am

wt paź 26, 2004 9:31 pm

Spodziewałbym się raczej, że jako jedno - dla zachowania porządku, wojsko nie lubi naruszania schematów.


Ale zaraz... Naruszania których schematów w tym przypadku wojsko nie lubi ? Czy to byli dawni rebelianci latający na imperialnym sprzęcie, czy "nawróceni" żołnierze imperium ? Bo w tym pierwszym przypadku to powinni raczej traktować te 6 dywizjonów jako 2a skrzydła (tak jak do tej pory w siłach rebelii...) :)
 
Awatar użytkownika
NLoriel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 139
Rejestracja: czw gru 02, 2004 12:22 pm

wt paź 26, 2004 10:55 pm

Floater pisze:
Czy to byli dawni rebelianci latający na imperialnym sprzęcie, czy "nawróceni" żołnierze imperium ?

Imperiale. W sumie im dłużej się nad tym zastanawiam, tym trudniej jest mi faworyzować którąś z tych możliwości. Ostatecznie chyba przychylałbym się bardziej jednak do podziału na dwa skrzydła - żeby była pewna jednolitość.
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

ndz gru 19, 2004 9:41 pm

Nie powoduje on dodatkowych kar.

EDIT:

Po to by mieæ lepsze trafienie (pamiêtaj o karach za walkê dwoma).
 
Awatar użytkownika
NLoriel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 139
Rejestracja: czw gru 02, 2004 12:22 pm

sob sty 29, 2005 6:52 pm

amator pisze:
mam takie pytanko amatora, mianowicie czym różną się podręczniki Star Wars - Core Rulebook (na rebelu po 199zł) od SW RPG Podręcznik Podstawowy 2 Edycja ( w sklepie isy po 89zł a ma tą sama okładkę co poprednik)

Ceną ;)
W Rebelu generalnie SW jest dwa do trzech razy droższe niż podpowiadałby rozsądek. Core Rulebook do SW d20 można na Allegro upolować za cenę w okolicach 50 pln... Pytanie, czy w ogóle warto to kupować teraz, skoro ponoć Wizardsi zobowiązani są do wydania kolejnego podręcznika w związku z premierą ROTS. Jakiś czas temu krążyły słuchy, że będzie to znów Core, Re-revised :)
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

sob sty 29, 2005 7:04 pm

Czy twoje informacje są potwierdzone czy może to ten sam rodzaj info jak plotki o Lost Empires do FR? (Dla niezorientowanych :arrow: miały być same pomysły na przygody a wyszła z tego solidna pozycja)
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

sob sty 29, 2005 7:11 pm

NLoriel pisze:
amator pisze:
mam takie pytanko amatora, mianowicie czym różną się podręczniki Star Wars - Core Rulebook (na rebelu po 199zł) od SW RPG Podręcznik Podstawowy 2 Edycja ( w sklepie isy po 89zł a ma tą sama okładkę co poprednik)

Ceną ;)
W Rebelu generalnie SW jest dwa do trzech razy droższe niż podpowiadałby rozsądek. Core Rulebook do SW d20 można na Allegro upolować za cenę w okolicach 50 pln... Pytanie, czy w ogóle warto to kupować teraz, skoro ponoć Wizardsi zobowiązani są do wydania kolejnego podręcznika w związku z premierą ROTS. Jakiś czas temu krążyły słuchy, że będzie to znów Core, Re-revised :)

Na razie, jak twierdzi JD Wiker, brak sygnału ze strony Wizardów na temat nowej podstawki (więcej fustracji fanów jest tutaj). W najgorszym przypadku będzie jakiś update online pewnie. Jeśli chodzi o podręcznik do d20, to raczej sugeruję Revised Rulebook (sporo zmieniono w zasadach), ale nie za tak chorą cenę. Najlepiej, jeśli masz możliwość, korzystaj z Amazon com. Tam cena wynosi ok. 27 $.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 13

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości