Zrodzony z fantastyki

 
Ast
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pt wrz 16, 2005 5:36 pm

ndz paź 09, 2005 6:15 pm

Przejrza³em ca³y w±tek i raczej nie zauwa¿y³em tego pytania: czy podano jakie¶ oficjalne wyja¶nienie w zwi±zku z akcj±, gdzie Obi Wan i Anakin w Zem¶cie jednocze¶nie u¿ywaj± na sobie Force Strike'a? Przepraszam, je¶li info o tym gdzie¶ ju¿ siê pojawi³o, ale jestem tu nowy i nie za bardzo dajê radê wszystkie te dzia³y ogarn±æ. Z góry dziêki za pomoc ;)
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

ndz paź 09, 2005 7:47 pm

<!--QuoteBegin-Ast+-->
Ast pisze:
<!--QuoteEBegin-->Przejrzałem cały wątek i raczej nie zauważyłem tego pytania: czy podano jakieś oficjalne wyjaśnienie w związku z akcją, gdzie Obi Wan i Anakin w Zemście jednocześnie używają na sobie Force Strike'a? Przepraszam, jeśli info o tym gdzieś już się pojawiło, ale jestem tu nowy i nie za bardzo daję radę wszystkie te działy ogarnąć. Z góry dzięki za pomoc ;)

To wyjaśnienie pojawiło się w Jedi Counseling 74 (zamieszczam do nich linki w temacie Wiadomości z Coruscant):
Obrazek  
Q: In Revenge of the Sith, there are two different times that we see what looks like some kind of opposed Force use, with the two combatants (Anakin vs. Obi-Wan and Palpatine vs. Yoda) clearly straining against one another before finally being flung apart. What's happening here? Is this some kind of new Force power?
A: Actually, it doesn't seem to be anything quite that exotic. In my opinion, it looks like a side effect of the d20 system's round structure, which really isn't set up very well for cases of simultaneous actions. On screen, I'd say that Anakin and Obi-Wan were each trying to use Move Object or possibly Force Push (see Jedi Counseling 60) on the other, and, given how much they were straining, I'd say they were also using Force Defense to boost their saving throws to resist. Visually, these actions occur simultaneously. In the d20 round structure, however, these actions would have been resolved sequentially. Keep in mind that actions aren't really occurring sequentially, at least not in every case. For example, if two characters are running in a race, the first one doesn't run 40 meters in three seconds and then stop, allowing the other to run 40 meters to catch up in the next three seconds. These two full-round actions would actually be occurring at the same time if you were to capture it on film.

With that in mind, here's one way to interpret the scene where Anakin and Obi-Wan face off, in game terms: On Anakin's turn, he uses Force Push, and Obi-Wan rolls Force Defense to resist but fails his saving throw and is flung back a few meters. On Obi-Wan's turn, he returns the favor (he's still well within range to do so), with Anakin also using Force Defense and failing his save, so he's flung back the opposite direction. In describing the action, though, the GM could very well create the visual image of a stand-off, each trying to push the other, each giving their all to resist, before both finally succumb to the other's attack. (After all, there are no other combatants in the fight, so there's nothing else to interrupt the flow from one character's action to the other's.) Anakin's turn next round comes up first, so he jumps across the room (move action) and attacks Obi-Wan (attack action), and the battle continues in a more familiar fashion.



The case where Yoda and Palpatine are facing off in the Senate is almost the same, except that the Emperor started his action by using Force Lightning as a free action via the Force Mastery feat. Then Yoda used Block to gain the benefits of Deflect (defense) and Deflect (attack) to bounce it back to him, and the Emperor used Block to bounce it back to Yoda, and so on, until one or the other is unable to use Deflect (attack) to redirect it. They either run out of attacks they're allowed to redirect for that round, or an attack roll is too low to qualify for Deflect (attack). Once that's resolved, the Emperor does a Force Push, following a similar chain of events as described above for the Anakin vs. Obi-Wan duel. Again, this is where the GM is allowed a little dramatic license: He describes all of these actions -- the Force Lightning, the various redirected attacks, and finally the two Force Pushes -- as occurring more-or-less simultaneously, ending up with the two combatants flung apart.
 
Medivh
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 75
Rejestracja: czw cze 23, 2005 11:28 pm

Czy bêdzie nowa wersja ??

wt paź 11, 2005 2:49 pm

Otó¿ chcia³bym siê zapytaæ spo³eczno¶ci forumowej o to czy wyjdzie nowa wersja podrêcznika do SW d20 po epizodzie 3 (kurde mam zap³on-po³ roku po premierze), uzupe³niona o dodatkowe postacie, przedmoty itp., czy raczej nowa wersja pojawi siê jako osobny dodatek ??
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

wt paź 11, 2005 2:55 pm

Raczej nie będzie na 100%. Rozpiski bohaterów z ep. III pojawiły się na stronie Wizardów.
 
Anonim_1

sob gru 17, 2005 1:44 pm

Jak wielkie są różnice pomiędzy edycją "normalną" a "revised"? Czy wyrzucenie błędów z pierwszego wydania na mechanice d20 i dostosowanie mechaniki do własnych potrzeb będzie trudne, czy też różnice są raczej kosmetyczne?
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

sob gru 17, 2005 1:48 pm

Jak wielkie są różnice pomiędzy edycją "normalną" a "revised"?
Z tego co kojarzę, niezbyt. Grałem zarówno na normalnej, jak i revised i nie sprawiało mi żadnych problemów przerzucanie się z jednej, na drugą.

Zmieniono działanie zbroi, i z tego, co kojarzę przerobiono klasy.
Do tego doszły jakieś bajery do walki w kosmosie przy użyciu statków.
To są chyba główne zmiany.
 
Awatar użytkownika
Floater
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 406
Rejestracja: czw kwie 20, 2006 7:27 am

sob gru 17, 2005 3:03 pm

W razie czego, ShadEnc polecam moją "rewizję zasad" (link w podpisie). Bardzo prosto było mi dostosować zasady SW do moich potrzeb ;)
 
Anonim_1

sob gru 17, 2005 9:56 pm

Dziękuję Panom za odpowiedzi :)

Wyjaśniam przyczynę pytania - na stronie ISY znajduje się obrzydliwie ciekawa promocja - SW d20 za cenę 35 zł. Przekonaliście mnie, że warto by było zainwestować ten "majątek".
 
Awatar użytkownika
Gerard Heime
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3299
Rejestracja: czw mar 20, 2003 9:02 am

[d20] Pytania do mechaniki

sob cze 03, 2006 12:42 pm

Mam małe pytanie związane z mechaniką SW d20.
Wiem, że SW d20 jest jednym z systemów wydanych na OGL, które zawierają opcjonalne zasady tzw. wound points.
Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić, jak działa ten aspekt mechaniki SW d20?
Szukałem tego w necie, ale nie znalazłem nic ciekawego.
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

sob cze 03, 2006 1:24 pm

Ok - generalnie wyrózniamy tzw Vitality Points i Wound Points.

Vitality (VP) to punkty odzwierciedlające szczęście, otarcia, nieświadome uniki bohatera, bądź ten jeden krok w bok, który uchronił go przed ranami (vide: Powrót Króla i generał armii Mordoru pod murami Minas Tirith).

Wounds (WP) to rzeczywiste obrażenia, ktore powodują osłabienie postaci.

Każdy bohater i nieliczni BNowie rozpoczynają grę z oboma współczynnikami, natomiast postaci drugoplanowe i "motłoch" dysponują tylko WP.

Liczbę VP określa Vitality Die - odpowiednik D&Dwskich Hit Die - na pierwszym poziomie jest ona zawsze maxymalna dla danej kości i powiększona o MODYFIKATOR cechy Constitution (np. Soldier dysponując Vitality Die 10 i CON na 14 (modyfikator +2) dostaje na 1 poziomie 12 VP). Na każdym kolejnym poziomie wykonywany jest rzut Vitality Die i do wyniku dodawany jest modyfikator z CON, po czym całość sumowana z dotychczasowymi VP (czyli na drugim poziomie rzucamy K10 dodajemy 2 i sumujemy z dotychczasowymi 12).
Liczbę VP można zwiększyć (wybierajac wielokrotnie) poprzez atut Quickness (+3 VP).

Liczbę WP równa jest wartości cechy CON. Jedynym sposobem jej zwiekszenia jest dokonanie modyfikacji cechy (co 4 poziomy), bądź wybranie atutu Toughness (+3 WP) (również możliwe jest wielokrotne wybieranie tego atutu).

W toku walki/otrzymywanych obrażeń postać traci najpierw VP, a potem WP. Może jednak zajść sytuacja, gdy obrażenia wejdą wprost w WP - tak dzieje się przy Trafieniach Krytycznych. Generalnie SW wprowadziło bardzo morderczy system, w którym VP są świetnym buforem, lecz z uwagi na ilosć kostek obrażeń przy byle blasterze (który zazwyczaj ma tryb multifire) pierwszy krytyk często jest decydującym.

W przypadku trafień w WP procedura jest analogiczna jak w D&D (czyli test na utratę przytomności DC 5+stracone WP w tej rundzie, konsekwencje zejścia WP poniżej 0, oraz stan WP-10, czyli śmierć). Brak natomiast akcji cząstkowych.

Procedura VP/WP została wprowadzona na potrzeby D&D poprzez Unearthed Arcana.
 
Awatar użytkownika
Gerard Heime
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3299
Rejestracja: czw mar 20, 2003 9:02 am

sob cze 03, 2006 1:38 pm

Dzięki, Deckard :)

Jest jakieś miejsce, gdzie mozna o tym w sieci poczytać? Bo do Unearthed Arcana nie mam dostępu :/

Chciałbym, żebyś też rozwinął opis mechanizmu wchodzenia obrażeń na WP przy krytykach.

I pytanie, są jakieś karne modyfikatory za wejście na WP? jakieś wound penalties czy coś w tym stylu?

Przepraszam, że tak wypytuję, ale system VP/WP, może trochę zmodyfikowany, chciałem umieścić w Anomalii, a wiedziałem że występuje napewno w SW d20, stąd pytanie tutaj na tym subforum.
 
Awatar użytkownika
Fungus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 871
Rejestracja: śr paź 08, 2003 3:54 pm

sob cze 03, 2006 1:55 pm

Tak, sa karne modyfikatory: stajesz sie fatigued (czyli, nie mozesz np. biegac), i masz -2 do tetsow Str i Dex. Do tego zawsze kiedy dostajesz obrazenia na WP, musisz zrobisc test Forta o DC 5 + ilosc obrazen, albo bedziesz knocked out (znokautowany? ;-) czyli padasz i nie mozesz podejmowac akcji przez k4 rundy, ale nie jestes bezbronny - nie mozna wsadzic coup de grace).

Mechanizm jest prosty - w SWd20 w wypadku krytyka nie mnozysz ilosci obrazen jak w D&D czy Modernie, tylko obrazenia te od razu odejmuje sie od WP, pomijajac VP. Jako ze strata wszystkich WP powoduje przejscie do stanu "umierania", niezaleznie od pozostalych VP, bywa to nieprzyjemne - szczegolnie biorac pod uwage ze Con zwykle masz 18 max, a blaster zadaje 3k6 albo 3k8 obrazen :-)


EDIT

A poczytac mozesz np. tutaj - to jest wlasnie z UA.

EDIT2:

Wlasciwie podejrzewam ze cala sekcja moze Ciebie zainteresowac. Zreszta, przejrzyj sobie cala stronke.
 
Awatar użytkownika
Gerard Heime
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3299
Rejestracja: czw mar 20, 2003 9:02 am

sob cze 03, 2006 3:42 pm

Argh, jaka ze mnie lama.
Zapomniałem o Hypertext d20 SRD :D
Dzięki, Fungus. Idę cytać :)
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

[Star Wars d20] Pytania do mechaniki

pt cze 09, 2006 4:35 pm

Witam

Od kilku dni mam podecznik do SW RPG (kupiłem go po przeczytaniu recki Deckarda) i w tym temacie będę zadawał pytania co do mechaniki i samej gry.

Po pierwsze, czy każdy może wziąść biegłość w broni egzotycznej (miecz świetlny)?

Dzięki za odpowiedź.
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

pt cze 09, 2006 7:23 pm

Teoretycznie tak, jako atut character level (czyli 1,3,6 etc poziom ogólny postaci).
 
kirwan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 128
Rejestracja: śr maja 10, 2006 1:13 pm

ndz cze 11, 2006 5:55 pm

To ja tez mam pytanie - w d20 w przeciwienstwsie do d6 nie zalapalem nigdy jaki wplyw ma wielkosc pojazdu - klas jest wiecej niz w WEG na zadawane obrazenia ?
 
Anonim_1

ndz cze 11, 2006 6:05 pm

rincewind bpm pisze:
Po pierwsze, czy każdy może wziąść biegłość w broni egzotycznej (miecz świetlny)?

AFAIR Exotic weapon proficiency ma w wymaganiach jedynie Base Attack Bonus +1, zatem teoretycznie każdy bohater spełniający ten warunek może wybrać biegłość w mieczach świetlnych
kirwan pisze:
jaki wplyw ma wielkosc pojazdu

AFAIR wielkość nie ma wpływu - wszelkie premie i kary odnoszą się do ataku i obrony, sama wielkość obrażeń pozostaje stała.
 
kirwan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 128
Rejestracja: śr maja 10, 2006 1:13 pm

ndz cze 11, 2006 8:31 pm

to by bylo idiotyczne...przeciez hull ISD bedzie podobny do tego co ma TIE ???
W WEG to bylo o ile pamietam starfighter - +3D transport - +3D capital + 3D DS <czy jakos podobnie>...
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

ndz cze 11, 2006 11:04 pm

Czy Ty piszesz o Damage Reduction? Skonkretyzuj.
 
kirwan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 128
Rejestracja: śr maja 10, 2006 1:13 pm

pn cze 12, 2006 3:21 pm

moze i tak sie to nazywa ;) Deckard - chodzi o to ze nigdy jak przegladalem podrecznik - nie czytalem go nigdy od deski do deski - przyznaje bo mi sie nie podoba - ale szukalem czegos podobnego jak w d6. Co sie dzieje jak TIE strzela w ISD ( no moze X-wing ;) ). W d6 to odejmowalo sie 3D albo 6D - nie pamietam dokladnie. A jak jest w d20 - tutaj pojazdy sa podzielone na wiele grup - nawet TIE jest inny wielkosciowo od Xwinga. Co jest jak TIE wali w Xwinga i co jest jak Xwing pakuje kilka salw z lasera w ISD ? Jakie sa mody? Bo chyba musza byc? Jesli ich by nie bylo to caly system bylby wrecz idiotyczny...:(
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

wt cze 13, 2006 7:19 pm

Wookie może wpadać w swój szał na życzenie- tzn. nie ma ograniczonej liczby na dzień, tak?
 
Awatar użytkownika
Krakonman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 653
Rejestracja: pt gru 12, 2003 9:14 am

wt cze 13, 2006 7:59 pm

kirwan pisze:
Co jest jak TIE wali w Xwinga i co jest jak Xwing pakuje kilka salw z lasera w ISD ? Jakie sa mody? Bo chyba musza byc? Jesli ich by nie bylo to caly system bylby wrecz idiotyczny...:(
Kazdy statek zadaje konkretne obrazenia, ktore odejmuje sie od Hull Points trafionego. Obrazenia te sa modyfikowane przez Damage Reduction trafionego.

TIE walacy w X-Winga zadaje mu 5k10x2 obrazen, a od wyniku odejmuje sie Damage Reduction X-Winga rowna 5. Obrazenia najpierw wchodza w Shield Points (30 dla X-W), a potem w Hull Points (120).

X-Wing z lasera zadaje 6k10x2 obrazen. Odejmuje sie od tego DR ISD, ktore wynosi 30. Shield Points IST sa rowne 300, a Hull Points 700. Ciezko to paskudztwo zniszczyc.

Opieram sie na pierwszej edycji SWd20. Deckard ma Revised, wiec moga istniec pewne roznice.

rincewind pisze:
Wookie może wpadać w swój szał na życzenie- tzn. nie ma ograniczonej liczby na dzień, tak?
Wg mojej edycji: "When necessary, the Wookie can fly into a frenzy." Czyli raczej wtedy, kiedy chce.
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

wt cze 13, 2006 9:39 pm

Jak to jest z Mocą a klasami nie-mocnymi. W jednym miejscu pisze, że mogą oni brać atuty Control, Sense i Alter, a w innym- że umiejętności przyporządkowane tym atutom są "Jedi only". Więc jak to jest?
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

wt cze 13, 2006 10:20 pm

Po kolei:

Kirwan - pewnie powtórzę za Krakonmanem, ale nie szkodzi.
Statki wyposażone w osłony posiadają tzw Shield Points, oraz Damage Reduction owych osłon, oraz Hull Points i również DR kadłuba.

Wielkość zasadniczo wpływa z jednej strony na Defense jednostki (skala jest bodaj przesunięta o dwa stopnie w stosunku do rozmiarów istot), z drugiej na ilość miejsca na pokładzie i Hull Points (ale to już dygresja w temacie Starships of the Galaxy).

W przypadku strzału w cel wpierw wielkosć obrażeń jest zmniejszana o DR osłon (jeżeli statek je ma), następnie pozostała wartość wchodzi w Osłony, sprowadzając je do niższego stanu (może i do 0 albo mniej). Potem mamy DR Kadłuba, i dopeiro tak otrzymana wielkość uszczupla Hull Points.

Co ciekawe DR Osłon nie zależy od ich aktualnej wartości. Statek z maxymalną wartością osłon na 50 posiada DR 5, statek z max. wartoscią Osłon 30 również posiada DR 5 - wynika z tego, iż DR osłon to czynnik zależny od modelu zamontowanych osłon na pokładzie.

Rincewind bpm - nie ma podręcznikowego ograniczenia, podobnie w przypadku atutu Rage (ok - w tym drugim przypadku otrzymywanie Dark Side Point nie jest wielką zachęta).

rincewind bpm pisze:
Jak to jest z Mocą a klasami nie-mocnymi. W jednym miejscu pisze, że mogą oni brać atuty Control, Sense i Alter, a w innym- że umiejętności przyporządkowane tym atutom są "Jedi only". Więc jak to jest?

Sprawa jest bardzo prosta. ;) O ile atut Force Sensitive możesz wybrać taką "nieMocną" postacią jako atut character class, bądź darmowy atut człowieka, tak w przypadku atutów Alter, Control, Sense wymogiem do ich obrania jest posiadanie atutu Force Sensitive, ORAZ 1 poziomu w klasie uzytkownika Mocy. (np. strona 105 - prerequisite do atutu Alter).
Wniosek: aby móc wybrać te atuty musisz wybrać klasę używającą Mocy podczas kolejnego awansu. I nie są Jedi only - Force Adept również może je wybierać. :)
 
Adanyel
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 9:08 pm

sob cze 17, 2006 4:19 pm

To teraz ja będe miał do was pytanie\prośbę :) Możecie mi wyjaśnić dokładnie na czym polega zdolność Deflect w ataku, jak i obronie. Najlepiej na przykładzie.
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

sob cze 17, 2006 6:04 pm

Deflect w obronie:

Postać musi mieć aktywowany wcześniej miecz świetlny (ponieważ aktywacja jest free action, może to uczynić w tej samej rundzie, o ile jej Inicjatywa pozwala działać przed atakującym - pamiętaj, iż aktywacja wykonana w Threat Range oponenta powoduje Atak Okazyjny wobec aktywującego). Deklaruje ona chęć deflectowania wymierzonych w nią (bądź w przypadku Extend Defense/Attack obszaru 2m wokół siebie) ataków bronią zasięgową (jakąkolwiek!), tracąc akcję ruchu (Move Action) w następnej rundzie. W zamian otrzymuje bonus +1 do Defense (jest to tzw dodge bonus). Owa deklaracja musi nastąpić najpóźniej w chwili ataku a przed rzutem ataku.

Przykład - Anakin podążą korytarzem krążownika Federacji, gdy zza załomu wychodzi patrol droidów bojowych. Anakin ma większą Inicjatywę, więc gracz postanawia jako move action wyjąć miecz, jako free action aktywować, zaś jako kolejny move action dojść w pobliże droidów, mając Defense zwiekszony o +1 już w tej rundzie. Kolejka dla droidów - załóżmy, iż strzelają (jak zwykle niecelnie). Kolejna runda Anakina. Ma on do dyspozycji tylko jeden rodzaj akcji, albo Move, albo Attack (oraz free), ale nie może wykonać dwóch Move Action, ani jednej Full-Round. Na szczęście przewidująco gracz zadeklarował podejście do droidów, więc ma je jak na wiedlcu. Decyduje się na attack action, czyli jeden atak wymierzony w jednego z nich.

Deflect w ataku:

Może być stosowany tylko wobec pocisków blasterowych, dodatkowo wystrzelonych z dystansu nie większego, niż jeden Range Increment broni strzelającej. Oczywiście wpierw musi mieć aktywowany miecz. Również deklaracja deflectowania musi paść w chwili ataku a przed dokonaniem rzutu. Także ta akcja powoduje zużycie Move Action w następnej rundzie.
Jedi może stosować oba typy Deflectowania w jednej rundzie (zjada to w następnej wszystkie rodzaje akcji oprócz Free).
Jedi może odbijać w jednej rundzie maxymalnie ilość ataków równą wysokosci połowy poziomu klasy Jedi, zaokrąglonego w górę.
Odbijać można tylko te ataki, które w swoich rzutach spudłowały o 5 lub mniej (ale nie trafiły w Jedi, czyli wynik 0 odpada).
Odbity pocisk jest traktowany jako atak oparty na Lightsaber Attack Bonus i obarczony dodatkowo karą -4. Jeżeli taki rzut ataku przebije/dorówna Defense strzelającego - pocisk trafia weń, czyniąc zwyczajne szkody.

Przykład: Pozostał już tylko jeden droid, który sprytnie wycofał się do tyłu. Anakin posiada poziom Jedi Guardiana na 5, co oznacza, iż sparuje maxymalnie 3 ataki w rundzie. Aby oszczędzić sił i czasu gracz postanawia wykorzystać Deflect : Attack, aby zlikwidować droida. Dystans dzielący obu walczacych to 15m - Range Increment broni droida (Blaster Rifle) wynosi 20m, czyli dystans jest odpowiedni. Załóżmy, iż atak droida (strzelał raz, przy inych trybach ognia zabawy jest więcej) spudłował o 2 ("That was close!") - czyli może być odbity i przekierowany. Przyjmijmy, iż dzierżąc miecz Anakin ma Melee Attack Bonus: +5. Razem z karą już tylko 1 (5-4=1). Wykonuje rzut, załóżmy wypadło 14, czyli atak na 15. Defense droida wynosi np. 13 - efekt jest błyskawiczny. Pocisk za 3K8 (taką siłę ma pocisk z karabinu) trafia droida, którego parę Wound Points nie sprostają takiej sile. Trzask! części rozlatują się dookoła.
 
Weaver
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: czw lip 22, 2004 4:11 pm

pt lip 21, 2006 9:38 am

Deckard pisze:
Ehm - w SW d20 i owszem, masz ten podział, ale są jeszcze "szkoły" Mocy", czyli atuty, ktore warunkowały jakich skilli mogłeś się uczyć (a których używać nietrenowanych). Zauważ - tutaj tego nie ma. :) Możesz wybierać dowolne skille (niemal), ale zaczynacie stosunkowo słabszymi postaciami...


Przepraszam, Deckard, ale czy mówisz w tej chwili o featach: Control, Alter, Sense, czy o innych? Jeśli o innych, to czy mógłbyś zdefiniować? :wink:

Dręczą mnie też dwie sprawy: przy awansowaniu bohatera kilka z klas ma na odpowiednich poziomach coś, co zostało nazwane Skill Emphasis.
Dokładny opis tej "umiejętności" (nie wiem, jak nazwać bonus przy poziomie) jest jedynie przy Tech Speciallist, gdzie dzięki tej umiejętności wybieram sobie jeden z featów tam podanych. Moje pytanie brzmi: czy przy klasach innych od technika (np. Jedi Consular) ten bonus dodaje dodatkowy feat oddziałujący na umiejętność, np. Focus?

Oraz, ostatnia moja wątpliwość do tego, co napisane zostało o Deflecie: dlaczego opisany wyżej Anakin nie może wykonać zwyczajowo akcji Move, Attack, Free, (Oportunity w specyficznych przypadkach) albo zamiast tego Full Round czy kolejne dwie akcje Move? Mówię o turze już po strzale droidów.
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

pt lip 21, 2006 1:07 pm

Skill emphasis to Atut (zerknij do rozdziału 5), umożliwiający wzmocnienie jednej z umiejętności bonusem +3 (traktowanym jako misc modifiers). Wystepuje on w drzewkach awansu także innych klas, lecz w przypadku Tech Specialist`a liczba umiejętności spośród których możesz wybierać jest ograniczona.

Deflect - wskaż fragment o ktory Ci chodzi (zacytuj) :)

Pierwsze pytanie - pisałem wlasnie o tych atutach, ale to była odpowiedź na pytanie do PBF :P
 
Weaver
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: czw lip 22, 2004 4:11 pm

pt lip 21, 2006 2:03 pm

Dziękuję za odpowiedź. A przepraszam za to pytanie z Deflectem, chyba zbyt szybko zadane, bo z tego fragmentu:

Kolejna runda Anakina. Ma on do dyspozycji tylko jeden rodzaj akcji, albo Move, albo Attack (oraz free), ale nie może wykonać dwóch Move Action, ani jednej Full-Round. Na szczęście przewidująco gracz zadeklarował podejście do droidów, więc ma je jak na wiedlcu


Nie mogłem rozczytać: dlaczego on ma tylko jedną akcję? Przecież nawet gdyby działał w Suprise Round, a droidom nie udałyby się testy na inicjatywę, jak zostało zaznaczone, to chyba w następnej turze miałby kolejne testowanie i jeśli kolejene wygranie inicjatywy, to dostałby pelnoprawną turę z całym testowaniem :)
 
Awatar użytkownika
MunchKing
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1288
Rejestracja: czw sty 27, 2005 8:12 pm

czw sie 03, 2006 10:05 pm

Mam stary podręcznik. <br />Czy w edycji Revised ciągle jest ambidexterity, czy też została zniesiona tak jak miało to miejsce w D&D3.5?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości