Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
 
merlin93
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 233
Rejestracja: czw paź 31, 2002 8:04 am

[d20] Kilka pytañ o Star Wars d20

pt lis 15, 2002 11:22 am

SW by³y moj± pierwsz± pasj±, jeszcz na d³ugo przed FR i fantasy.
Potem przysz³o RPG i dowiedzia³em siê, ¿e w SW te¿ mo¿na graæ, ale wszyscy odrzdzali i w koñcu nie spróbowa³em. Teraz wysz³o SW d20 i chcia³em siê zapytaæ :
1. Czy ciekawie jest to opracowane?
2. Czuæ ducha SW?
3. Jakie ma siê mo¿liwo¶ci gry?(profesje, ¶wiaty, technologie)
4. W jakich czasach umie¶cili akcjê?

Bêdê BARDZO wdziêczny za odpowiedzi! :) Pozdraiwam!
 
Draken
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: pn lis 11, 2002 11:04 am

pt lis 15, 2002 3:40 pm

Mo¿e odpowiem na ostatnie pytanie: <br />4. Mo¿esz prowadziæ równie dobrze w czasach Starej Republiki, jak i w czasach znanych ze starych epizodów- wszystko zale¿y od ciebie :) ja mam zamiar zacz±æ w czasach starych epizodów- chyba s± nj³atwiejsze do prowadzenia, bo najwiêcej mo¿na o nich zdobyæ informacji.
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

Re: Kilka pytań o Star Wars d20

pt lis 15, 2002 4:43 pm

<!--QuoteBegin-merlin93+-->
merlin93 pisze:
<!--QuoteEBegin-->SW były moją pierwszą pasją, jeszcz na długo przed FR i fantasy. <br />Potem przyszło RPG i dowiedziałem się, że w SW też można grać, ale wszyscy odrzdzali i w końcu nie spróbowałem. Teraz wyszło SW d20 i chciałem się zapytać : <br />1. Czy ciekawie jest to opracowane? <br />2. Czuć ducha SW? <br />3. Jakie ma się możliwości gry?(profesje, światy, technologie) <br />4. W jakich czasach umieścili akcję? <br /> <br />Będę BARDZO wdzięczny za odpowiedzi! :) Pozdraiwam!
<br />Trzeba było nie słuchać ludzi, którzy Ci odradzali garanie w SW :mrgreen:. Naprawdę sporo straciłeś. No dobrze ale do rzeczy: <br /> <br />1) Jeśli chodzi o opracowanie to od strony graficznej oceniam bardzo dobrze. Pełno jest zdjęć z filmów oraz rysunków-naprawdę dobrej jakości. <br />Podręcznik ma logicznie ułożone wszyskie informacje, poczynając od wstępu, opisu umiejtności i atutów, wprowadzenia zasad i wyjaśniania ich, działu z technologią(statki, bronie, pojazdy, droidy), oddzielny dział poświęcony Jedi i Mocy, sekcji mistrza gry a kończąc na opisie postaci z filmów. Skomplikowane zasady są dodatkowo wyjaśniane za pomocą przykładów bądź rysunków(manewry statków, specjane zasady"attack of opportunity" itp.)-duży plus dla autorów. Owszem niektóre zasady trzeba dopracować(zapewne zauważyłeś dział "Pomysły na zmiany" :mrgreen: )by lepiej pasowały do tego co jest przedstawione w filmie, ale ogólne opracowanie jest bardzo dobre. <br /> <br />2) Moim zdaniem 70% ducha SW w grze zależy od tego czy gracze potrafią dobrze zaprezentować/zagrać swymi postaciami tak by to one tworzyły cały klimat SW. 20% to umiejętności mistrza gry- jego pomysły na stworzenie całego tła(światy, postacie, ogólnie klimat) tak by jak najlepiej przypominało to filmy. tak więc 90% to dobry mistrz i gracze. 10% to zasady- moim zdaniem najważniejsza jest historia jako sie tworzy, a zasady są tylko dadatkiem(który można a czasem trzeba modyfikować) i nigdy nie powinny być przeszkodą. Ogólnie, poza zastrzeżeniami do Jedi i Mocy i kilku innych rzeczy, zasady są dobre :mrgreen: . <br /> <br />3) Możliwości w SW są paktycznie nieograniczone(wszystko zależy od wyobrażni 8) )Podręcznik oferuje na początek 9 klas bazowych, 10 prestiżowych oraz 17 ras. Opisów dokładych światów nie zamieszczono(zapewne nie starczyło miejsca)Trzeba więc użyć swojej wyobrażni i tego co widzieliśmy w filmach. Opisano technologię pojawiająca się we wszystkich 5-ciu filmach(oczywiście to co najważniejsze :) ) <br /> <br />4)Ery opisano trzy: okres upadku Republiki(najnowsze filmy), Rebelia(wiadomo :mrgreen: ) oraz Nowa Era Jedi(25 lat po epizodzie IV- zaczyna sie to od książki R.A Salvatore'a "Wektor Pierwszy") Ery są po to by nakreslić ogólny obraz Galaktyki z danego okresu. Ostateczna decyzj zawsze należy do Ciebie. Nie musisz się ograniczać tylko do tych trzech okresów. Jeśli wiesz jak to było np 5000 lat przed Ep.IV(złoty okres Imperium Sith) to droga wolna. :mrgreen:
 
merlin93
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 233
Rejestracja: czw paź 31, 2002 8:04 am

pt lis 15, 2002 5:33 pm

Dziêki :) ! No to jest porz±dna dawka informacji. My¶lê, ¿e siê skuszê :mrgreen:, trzeba jeszcze tylko graczy znalezæ, albo jakiego¶ misia gry...W³a¶nie, a próbowali¶cie wykorzystywaæ to gry ró¿ne przewodniki po SW (np. "przewodnik po Chronologii Gwiezdnych Wojen"), my¶lê, ¿e mog± ¶wietnie pomóc MG i s± dobrze przet³umaczone na polski :wink:
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

pt lis 15, 2002 5:43 pm

Możesz spokojnie korzystać ze wszystkich ilustrowanych przewodników wydanych po polsku. wszystkie zawarte w nich informacje należą do oficjalnie uznawanych. Nawet te z Expanded Universe(wsystko co zostało stworzone poza orginalnymi filmami). Ludzie, którzy je tworzyli brali udział także w tworzeniu SWRPG. :mrgreen:. Trochę czasu jednak spędzisz nad konwertowaniem tego na język RPG ale się opłaca :lol: .
 
merlin93
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 233
Rejestracja: czw paź 31, 2002 8:04 am

pt lis 15, 2002 6:09 pm

Zdecydowanie siê op³aca! :mrgreen: Zdaje siê, ¿e brakuje mi tylko przewodnika po droidach i robotach, a tak o wszystko jest :) Biorê siê za konwertowanie! Pozdrawiam!
 
Anonim_1

sob lis 16, 2002 2:18 am

Radziłbym ostrożność z korzystaniem ze wszystkich dostępnych źródeł. Niektóre książki z universum SW są... gorzej niż kiepskie (Kryształowa Gwiazda for example) i IMHO nie powinny zostać włączone do kanonu. Lepiej opierać się głównie na filmach.
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

sob lis 16, 2002 10:39 am

Mi chodziło głównie o ilustrowane przewodniki po świecie Gwiezdnych Wojen. A co do książek , pomimo, że nie wszyskie są dobre, to zaliczono je do chronologii :( . Wydaje mi się, że można by pominąć serię "Młodzi Rycerze Jedi", opowiadającą o przygodach rodzeństwa Solo. Trzeba też, niestety, trochę popoprawiać informacje podane w różnych książkach z powodu nowych filmów. Np. Wojny Klonów mają inną datę w trylogii Zahna niż w filmie itp.
 
Xaverri de Lioncourt
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: pt lis 22, 2002 8:53 pm

jestem naiwna...

pn gru 02, 2002 6:55 pm

...i wierzê, ¿e podzielicie siê ze mn± Waszymi wiadomo¶ciami. Je¶li chodzi o wspania³y ¶wiat SW najlepiej oreintujê siê w ksi±¿kach. Natomiast w ca³ej reszcie powiedzmy, ¿e raczkuje, a z RPG znam tylko teoriê :cry: Dlatego bardzo Was proszê powiedzcie mi wszystko co wiecie, podzielcie siê ze mn± info, bo bardzo chcê siê jeszcze wielu rzeczy nauczyæ o SW. Aha mam pytanie, jak± planetê proponujecie mi na spêdzenie starych lat??Dziêki z góry :)
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

Re: jestem naiwna...

pn gru 02, 2002 7:44 pm

<!--QuoteBegin-Xaverri de Lioncourt+-->
Xaverri de Lioncourt pisze:
<!--QuoteEBegin-->...i wierzę, że podzielicie się ze mną Waszymi wiadomościami. Jeśli chodzi o wspaniały świat SW najlepiej oreintuję się w książkach. Natomiast w całej reszcie powiedzmy, że raczkuje, a z RPG znam tylko teorię [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/crying.gif[/img] Dlatego bardzo Was proszę powiedzcie mi wszystko co wiecie, podzielcie się ze mną info, bo bardzo chcę się jeszcze wilu rzeczy nauczyć o SW. Aha mam pytanie, jaką planetę proponujecie mi na spędzenie starych lat??Dzięki z góry :)
<br />Witam nową osobę na Forum! <br />Na sam początek polecam zapoznanie się z działami: "Jak zacząć?" i "Kilka pytań o Star Wars d20", a w razie jakichkolwiek wątpliwości zamieszczać pytania w tych działach :mrgreen:. A teraz moje pytanie: Wspominasz, że znasz tylko teorię RPG. Czy chodzi tylko o Star Wars d20, czy może ogólnie o RPG jako formę rozrywki? Co do zdobycia wiedzy na temat SW RPG, to postaram się udzielić odpowiedzi na każdą wątpliwość czy niejasność. <br /> <br />Planeta na stare lata? Zależy od gustu. Może Naboo? Jest to miłe i malownicze miejsce.(chyba, że w epizodzie III zostanie rozwalona :evil: ) <br /> <br />Pozdrawiam!
 
Xaverri de Lioncourt
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: pt lis 22, 2002 8:53 pm

pn gru 02, 2002 8:28 pm

Mo¿e zacznê od tego, ¿e o istnieniu czego¶ takiego jak RPG dowiedzia³am siê od mojej wspania³e¶ matki Lareth de Lioncourt. Ale jeszcze nie mia³am okazji zagraæ w ¿adnej sesji, bo nie mam czasu a szkoda. :cry: no nic wa¿ne, chcia³abym siê dowiedzieæ o co chodzi w RPG w ¶wiecie SW pewnie nie bêdzie wiele ró¿nic miêdzy ¶wiatami, któe proponowa³a mi Lareth, ale ¿e ja nic w sumie na ten temat nie wiem, pewnie dla mnie to bêdzie zupe³nie co innego :mrgreen: no nic. Proponujesz mi Naboo, hmm rzeczywi¶cie fajna planetka i nie wiadomo czy jej nie rozwal±, ale jak dla mnie zbyt malownicz i zbyt mocno ucywilizowana, jak wiesz pochodzê z dziwnej planety i do takiego trybu ¿ycia jestem przyzwyczajona, chocia¿ kto wie, mo¿e w koñcu wyl±dujê na Coruscant w co w±tpie, ale kto wie. To chyba na razie tyle. Pozdrawiam i dziêkujê za odpowiedzi !!!
 
merlin93
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 233
Rejestracja: czw paź 31, 2002 8:04 am

pn gru 02, 2002 9:45 pm

Witam nowego, ¶wietnie zapowiadaj±cego siê gracza :wink: Co do ¶wiata, to chcia³em tylko napisaæ od siebie, i¿ poprostu uwielbiam Coruscant, ta wileka metropolia, ta atmosfera :) <br /> <br />Pozdrawiam!
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

wt gru 03, 2002 12:14 am

Tak! Coruscant to OGROMNA przestrzeń do grania. Nareszczie "Atak Klonów" pokazał także drugą stronę tej planety. Chodzi mi tu o szczególnie o niższe partie miasta, zdala od tego całego przepychu, który mozna spotkać na górze. Tu na dole zdala od władz kwitnie przestępczy półświatek, pełno jest różnego rodzaju knajp gdzie można wypić, oddać się hazardowi itp. "Przedmieścia" też są w porządku(bar Dexa 8) ). <br />Pytanko: czy widząc scenę pościgu Obi Wana i Anakina za Zam, kiedy wlecieli w obszar "przemysłowy" Coruscant nie mieliście skojarzeń z Blade Runner'em(scena pokazująca miasto otwierająca film)? Te płomienie buchające z szybów wyrastających z megakonstrukcji(zapewne jakaś stacja zasilania)...
 
merlin93
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 233
Rejestracja: czw paź 31, 2002 8:04 am

wt gru 03, 2002 6:54 pm

Pewnie jakie¶ tam skojarzenia mia³em :) Generalnie, przechodzi mnie dresz na sam± mysl o tym wszystkim, o tej wspania³ej aglomeracji, mam w jednej z ksia¿ek ilustracjê jak grupa penetruje kana³y Coruscant, je¶li chcecie moge zamie¶ciæ, pamiêtam, ¿e bardzo mi siê podoba³a. Nie wiem tylko jak z tymi wszêdobylskimi prawami autorskimi :?:

Pomedytujê nad tym (zasiêgnê rady z góry :) )
Moderator Darklighter.

Podaj dok³adne dane sk±d pochodzi ta ilustracja (tytu³, autor, rok wydania, wydawnictwo, strona, kto wykona³ ilustracjê). Dopóki nie bêdziesz czerpa³ z tego korzy¶ci materialnych, to nie powinno byæ problemów. Przedwieczny.
 
Xaverri de Lioncourt
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: pt lis 22, 2002 8:53 pm

kolejne pytanie

śr gru 04, 2002 6:34 pm

Jakimi postaciami najchêtniej gracie?? Mo¿e mi co¶ polecicie, w koñcu kiedy¶ trzeba zacz±æ :mrgreen: Pozdrówka
 
merlin93
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 233
Rejestracja: czw paź 31, 2002 8:04 am

śr gru 04, 2002 6:48 pm

Wiêc tak : <br /> <br />Rusunek znajduje siê w "Kompendium Wiedzy 3". Napisanym kiedy¶ przez ¶.p "Secret Service" <br /> <br />Nie pamieta³em dok³adnie sk±d pochodzi³, ale z tego co teraz wyczyta³em to ten rysunek jest chyba ze starego podrêcznika :? , wiêc pewnie wiêkszo¶æ go zna, ale i tak uwa¿am go za ciekawy :). <br /> <br />Wydawca : ProScript Sp. z o.o. <br />Wydane w 1998 roku. <br /> <br />No i co Wy na to? Op³aca siê go pokazaæ?
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

śr gru 04, 2002 7:10 pm

<!--QuoteBegin-Xaverri de Lioncourt+-->
Xaverri de Lioncourt pisze:
<!--QuoteEBegin-->Jakimi postaciami najchętniej gracie?? Może mi coś polecicie, w końcu kiedyś trzeba zacząć :mrgreen: Pozdrówka
<br />Trudno na te pytanie jednoznacznie odpowiedzieć. Wszystko zależy od tego jaki typ bohatera Ci odpowiada(napisz więcej o typie postaci jaka byłaby najbardziej odpowiednia. Wtedy doradzę coś konkretniejszego na temat potencjalnej klasy :mrgreen: ). Jeśli lubisz typ Hana Solo to oczywiście najlepszym wyborem będzie Scoundrel(?ajdak). Są to typki(dobrzy, żli czy neutralni) nie zawsze żyjący w zgodzie z prawem, zawsze dążący do tego by ich było na wierzchu. 8) . Można też zagrać Noble'm. Są to zazwyczj osoby wywodzące się z elity społecznej bądź zajmujące wysokie miejsce w danej społeczności. Soldier(?ołnierz) najlepszy do walki i przeważnie tylko do tego. Są też Jedi ale ich chyba nie trzeba przedstawiać :) . <br /> <br /><!--QuoteBegin-merlin93+-->
merlin93 pisze:
<!--QuoteEBegin-->Więc tak : <br /> <br />Rusunek znajduje się w "Kompendium Wiedzy 3". Napisanym kiedyś przez ś.p "Secret Service" <br /> <br />Nie pamietałem dokładnie skąd pochodził, ale z tego co teraz wyczytałem to ten rysunek jest chyba ze starego podręcznika :? , więc pewnie większość go zna, ale i tak uważam go za ciekawy :). <br /> <br />Wydawca : ProScript Sp. z o.o. <br />Wydane w 1998 roku. <br /> <br />No i co Wy na to? Opłaca się go pokazać?
<br />Możesz wrzucić go na Forum. Ja go chyba nie widziałem, a chciałbym zobaczyć :) .
 
merlin93
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 233
Rejestracja: czw paź 31, 2002 8:04 am

śr gru 04, 2002 7:15 pm

Ok, tylko napierw przemiele go przez skaner :)
 
Xaverri de Lioncourt
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: pt lis 22, 2002 8:53 pm

śr gru 04, 2002 7:54 pm

Kocham osobników milcz±cych, d±¿±cych do celu za wszelk± cenê (np. Boba Fett przyznam siê szczerze, ¿e go¶cia ubóstwiam). Wiêc w³a¶nie takie postacie mnie interesuj±. Czy s± osobniki p³ci ¿eñskiej?? :oops: Sorki, je¿eli to g³upie pytanie, ale ja siê jeszcze w tym nie bardzo orientujê (chodzi mi oczywi¶cie o RPG) Oczywi¶cie moja postaæ nie musi byæ a¿ tak bezwzglêdna jakie¶ tam uczucia mo¿e mieæ :wink: Czy jest ktos podobny?? nio to chyba na razie tyle, pewnie mi jeszcze potem przyjdzie co¶ do g³owy :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

śr gru 04, 2002 9:42 pm

Możesz określić dokładnie wygląd swej postaci, płeć, wiek, rasę itp. Tu nie ma praktycznie żadnych ograniczeń. To Ty decydujesz o tym jak Twoja postać będzie się zachowywać(jej cele, wartości, podejście do życia itp). Ty tworzysz charakter postaci. I tu jest duży plus Star Wars, bo w tym systemie nie ma określonego charakteru (przworządny zły, chaotyczny dobry itd) co uważam za bardzo dobry pomysł. Według mnie nie można zdefiniować postaci wg 9 typów charakterów dosępnych w DnD. To stanowczo za mało i jest moim zdaniem zbyt restrykcyjne :?. OK ale do rzeczy. Z tego co widzę interesują Cię postacie w stylu <br />Zam Wesell <br />Obrazek <br />czyli współpracowniczki Jango Fett'a. <br />Kariera takiej postaci powinna się zacząć od klasy Soldier(?ołnierz). Jest ona wytrenowany w używaniu wszelkich rodzajów broni i pancerzy. Jak tylko będzie to możliwe dobrym pomysłem jest dobór klasy prestiżowej Bounty Hunter'a(?owcy Nagród) która oferuje dalszy rozwój morderczych umiejętności. Można ewentualnie dobrać klasę prestiżową Elite Trooper'a(?ołnierz Elitarny). Jest to bardziej zaawansowany ?ołnierz, który posiada również szeroki zestaw przydatnych umiejętności bojowych:twisted: . <br />Czyżby Twoja postać miała przypominać tę tutaj?
 
Mike__
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: sob lis 16, 2002 1:56 pm

czw gru 05, 2002 1:31 am

<!--QuoteBegin-Xaverri de Lioncourt+-->
Xaverri de Lioncourt pisze:
<!--QuoteEBegin-->Kocham osobników milcz±cych, d±¿±cych do celu za wszelk± cenê (np. Boba Fett przyznam siê szczerze, ¿e go¶cia ubóstwiam). Wiêc w³a¶nie takie postacie mnie interesuj±. Czy s± osobniki p³ci ¿eñskiej?? :oops:
<br />Oczyw¶cie np. Aura Sing :mrgreen:
 
bjg
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 141
Rejestracja: czw wrz 19, 2002 9:45 am

czw gru 05, 2002 2:17 pm

<!--QuoteBegin-Darklighter+-->
Darklighter pisze:
<!--QuoteEBegin-->Czy¿by Twoja postaæ mia³a przypominaæ tê tutaj?
<br />Bardzo, bardzo interesuj±ce... :mrgreen: <br /> <br />Mo¿ecie krótko oceniæ jak waszym zdaniem ma siê SWd20 do 2ed? W 2ed zarówno gra³em jak i prowadzi³em, ale nie mam zbyt dobrch wspomnieñ - system jak dla mnie by³ uci±ci±¿liwy... <br />Teraz planujê spróbowaæ d20, ale chcia³bym wcze¶niej poznaæ jakie¶ opinie na ten temat.
 
Awatar użytkownika
danant
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2997
Rejestracja: wt kwie 29, 2003 12:16 pm

czw gru 05, 2002 3:33 pm

To ja mam inne pytanie... Czy gdzieś istnieją w miarę oficjalne rozpiski i statystyki Hrabiego Dooku? Według mnie jest to postać, która jest klasą sama w sobie... <br /> <br />Jaki ma poziom? :evil: <br /> <br />Pozdra
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

czw gru 05, 2002 4:53 pm

<!--QuoteBegin-danant+-->
danant pisze:
<!--QuoteEBegin-->To ja mam inne pytanie... Czy gdzieś istnieją w miarę oficjalne rozpiski i statystyki Hrabiego Dooku? Według mnie jest to postać, która jest klasą sama w sobie... <br /> <br />Jaki ma poziom? :evil: <br /> <br />Pozdra
<br />Oficjalna rozpiska Hrabiego Dooku znajduje się we wznowionej podstawce RCR na stronie 314. Posiada on 18 poziom (15 Jedi Guardian/3 Sith Lord). Więcej chyba nie za bardzo mogę ujawniać(prawa autorskie) ale przynajmniej dodam, że jest to definitywnie jedna z najpotężniejszych postaci w świecie SW :evil: . <br /> <br />PS. Szkoda, że w wersji DVD nie dodano scen gdy Dooku podczas walki z Yodą używa dwóch mieczy świetlnych :evil: . Ale taką scenę nakręcono. Możecie zobaczyć zdjęcia z planu tu <br />Są także zdjęcia potwirdzające taką walkę. Jedno z nich jest w podstawce RCR na stronie 116. Jak znajdę te zdjęcia(są dwa) na sieci do dorzucę je do tej notki. :mrgreen: <br />------------------------------------------------------------------------------------ <br />Znalazłem jedno ze zdjęć, gdzie Dooku używa dwóch mieczy. :evil: <br /> <br />Obrazek
 
Xaverri de Lioncourt
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: pt lis 22, 2002 8:53 pm

czw gru 05, 2002 8:36 pm

No có¿ dziêkujê bardzo za zdjêcie kobietki w(podobnej do Mandaloriañskiej) chocia¿ byæ mo¿e to jest ta zbroja, ale nie wiem (kolejne pytanie jest to ta zbroja czy nie???) zbroi. Zapar³o mi dech jak j± zobaczy³am. Wiele wskazówek mi da³e¶, bardzo dziêkujê. Czyli nie ma ograniczeñ?? To bardzo dobrze, w takim razie moja postaæ bêdzie mia³a jakby dwie osobowo¶ci: mordercz± i bezwglêdna i równie¿ czasami wra¿liw± na ludzk± (i nie tylko) krzywdê. Je¶li tak mo¿na to mam ogromne pole do popisu. Szczerze mówi±c nie mogê siê ju¿ doczekaæ kiedy w koñcu zagram :mrgreen: A teraz jeszcze mam kolejne pytanie (zwariujecie ti ze mn± :mrgreen:) Czy znacie mo¿e jakie¶ linki do ciekawych stron o wspania³ym ³owcy jakim jest Boba Fett?? Je¶li tak to ogromnie prosze o napisanie mi ich. Dziêkujê bardzo i pozdrawiam :)
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

czw gru 05, 2002 10:00 pm

Zgadza się! Ta zbroja jest Mandaloriańskim pancerzem. Jeśli chcesz zobaczyć więcej tego typu rysunków to zajrzyj do Star Wars Artists' Guild, gdzie można znaleźdź wiele naprawdę świetnych rysunków :mrgreen: . <br /> <br />Co do potencjalnej bezwzględności postaci to musisz pamiętać o Ciemnej Stronie, która łatwo może owładnąć Twoją duszą :evil: . Ale biorąc pod uwagę Twoje postanowienia o byciu wrażliwą na cierpienie innych, zapewne będziesz kroczyć ścieżką "szarej" neutralności, raz zwracając się ku Jasnej raz ku Ciemnej Stronie. Trudno może być zachować równowagę bo Ciemna Strona będzie kusić :evil: . <br /> <br />Co do linków to na początek polecam źródło wszelkiej informacji na temat Star Wars czyli oficjalną stronę 8) . <br />Oto informacje na temat Jango Fett'a <br />Obrazek <br /> <br />A tu opisany jest Boba Fett <br />Obrazek <br /> <br />Informacje o nich pochodzą zarówno z filmów jak i ze źródeł Expanded Universe(książki, gry komputerowe, komiksy). Polecam przejrzeć obydwa działy(Movies oraz Expanded Universe)
 
Xaverri de Lioncourt
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: pt lis 22, 2002 8:53 pm

pt gru 06, 2002 8:49 pm

Mo¿ecie krótko oceniæ jak waszym zdaniem ma siê SWd20 do 2ed? W 2ed zarówno gra³em jak i prowadzi³em, ale nie mam zbyt dobrch wspomnieñ - system jak dla mnie by³ uci±ci±¿liwy... <br />Teraz planujê spróbowaæ d20, ale chcia³bym wcze¶niej poznaæ jakie¶ opinie na ten temat.[/quote] <br /> <br />Powiedzcie mi jaka jest ró¿nica miêdzy wy¿ej wymienionymi systemami??
 
merlin93
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 233
Rejestracja: czw paź 31, 2002 8:04 am

pt gru 06, 2002 9:36 pm

A oto rysunek kana³ów Corusant : <br /> <br />Obrazek <br /> <br />Mi³ego ogl±dania! Napiszcie co s±dzicie, swego czasu mocno dzia³a³ mi na wyobra¼niê, mimo i¿ nie s± to ¿adne fajerwerki : <br /> <br /><!--coloro:blue--><span style="color:blue"><!--/coloro-->Poprawi³em link i ju¿ dzia³a dobrze :mrgreen: <br />Darklighter<!--colorc--></span><!--/colorc-->
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

pt gru 06, 2002 9:55 pm

<!--QuoteBegin-Xaverri de Lioncourt+-->
Xaverri de Lioncourt pisze:
<!--QuoteEBegin-->Możecie krótko ocenić jak waszym zdaniem ma się SWd20 do 2ed? W 2ed zarówno grałem jak i prowadziłem, ale nie mam zbyt dobrch wspomnień - system jak dla mnie był uciąciążliwy... <br />Teraz planuję spróbować d20, ale chciałbym wcześniej poznać jakieś opinie na ten temat. <br />Powiedzcie mi jaka jest różnica między wyżej wymienionymi systemami??
<br />Zapraszam do O wyższości starego nad nowym, gdzie trwa zacięta dyskusja na ten temat. <br />Co do ogólnych różnic to mogę powiedzieć, że poprzednia edycja SW opierała całą swą mechanikę na rzutach jednym rodzajem kości d6. Obecnie używa się zróżnicowanych kości np. d20, d8, d4 itp. System rozwoju postaci też jest inny. Dawniej wysokość umiejetności określała zaawansowanie potaci, obecnie jest to wyznaczane przez poziom, który rośnie wraz z rozwojem postaci. <br /> <br />To są jak najbardziej podstawowe informacje. Jesli chcesz dowiedzieć się więcej o mechanice to zerknij: <br />Star Wars 2 edycja WEG <br /> <br />System Star Wars d20 jest w 95% taki sam jak obecne DnD. Niestety nie udało mi się chwilowo znaleźdź linka do polskiej recenzji systemu SWd20 [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/crying.gif[/img] <br /> <br /><!--QuoteBegin-merlin93+-->
merlin93 pisze:
<!--QuoteEBegin-->A oto rysunek kanałów Corusant : <br /> <br />Miłego oglądania! Napiszcie co sądzicie, swego czasu mocno działał mi na wyobraźnię, mimo iż nie są to żadne fajerwerki : <br />
<br />Jednak widziałem ten rysunek. Był w podstawce do 2 edycji. Przypomina mi trochę sesje w stylu "polowanie na robale" :evil: , gdzie gracze musza stawić czoła jakiejś kreaturze. Moim zdaniem te czarno białe rysunki z 2 edycji mają swój specyficzny klimat 8) .
 
merlin93
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 233
Rejestracja: czw paź 31, 2002 8:04 am

sob gru 07, 2002 11:50 am

Prawda? Jest w nich co¶ takiego elektryzujacego :) cieszê siê, ¿e siê podoba i czekam na dalsze opinie ! <br /> <br />p.s Dziêki Darklighter! Jak mówi stare góralskie przys³owie : "Jak sie nie wywrócis to sie nie noucys, hej! " :) Trochê praktyki i bedzie dobrze :wink: <br /> <br />Pozdrowienia!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość