Zrodzony z fantastyki

 
Loethlin@-'-,--
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 965
Rejestracja: ndz gru 08, 2002 12:50 pm

ndz wrz 28, 2003 8:11 pm

Strona Wizards of the Coast. Ten podrêcznik jest darmowy, do ¶ci±gniêcia w PDFie ze strony wizardów.
 
Madril
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 361
Rejestracja: ndz lip 07, 2002 5:33 pm

ndz wrz 28, 2003 9:00 pm

<!--QuoteBegin-Loethlin@-'-+---->
Loethlin@-'- pisze:
<!--QuoteEBegin-->Strona Wizards of the Coast. Ten podrêcznik jest darmowy, do ¶ci±gniêcia w PDFie ze strony wizardów.
<br />A dok³adnie to st±d: http://www.wizards.com/default.asp?x=dnd/downloads - jest tam te¿ wiele innych ciekawych pozycji z 2ed. Gdyby nie modem, to ju¿ dawno bym mia³ wszystkie. :evil:
 
Lolecanti
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: wt gru 02, 2003 3:57 pm

Cytadela Felbarr

czw gru 04, 2003 10:32 pm

Moja dru¿yna rozpoczyna grê krasnoludami tarczowymi. Po przejrzeniu FRCS zdecydowa³em siê umie¶ciæ akcjê kampanii w Silver Marches. Nawet wybra³em twierdzê -Cytadelê Felbarr. <br /> Po³o¿enie mi³e (zdrowy pó³nocny klimat), mithril, sporo orków... S³owem wszystko czego krasnalowi do szczê¶cia potrzeba. <br /> Problemem jest tylko sk±pa ilo¶æ informacji na temat tego miesca. <br /> <br />Czyta³em notkê w FRCS oraz dodatku Silver Marches, zrzuci³em okiem na mapkê zewnêtrza, ale potrzebujê wiêcej :). <br /> <br />Czy macie dodatkowe informacje na temat tej Cytadeli, najlepiej mapki i najnowsz± jej historiê. By³bym te¿ wdziêczny za wiadomo¶æ w jakich ksi±¿kach akcja ociera siê o to miejsce. <br /> <br />Pozdrowienia.
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

pt gru 05, 2003 8:13 am

Lolecanti zajrzyj do darmowego The North. Znajdziesz tam miêdzy innymi informacje o tej cytadeli, ale tylko do roku 1370.
 
Lolecanti
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: wt gru 02, 2003 3:57 pm

pt gru 05, 2003 7:17 pm

Dziêki. Tak zrobi³em, ale niestety nie znalaz³em tam ¿adnych map tego terenu. [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif[/img] <br /> <br /> W dalszym ci±gu liczê na sugerowane tytu³y ksi±¿ek dotycz±cych Cytadeli Felbarr. Ich akcja nie musi byæ bezpo¶rednio tam umiejscowiona, przyda siê jakakolwiek informacja. <br /> <br /> Z góry dziêkujê. <br />Pozdrowionka.
 
Marcin__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 294
Rejestracja: pt lip 12, 2002 11:49 am

pn gru 08, 2003 3:44 pm

W Silver Marches jest mapka przedpola cytadeli. God³o to z³ota korona z trzema szafirami na ostrzach skrzy¿owanych toporów. Z zewn±trz wygl±da troche jak drzwi do Morii, po prstu kamienne wrota w skale. REszta jest w Silver MArczeh i w The North. W Waterdeep and North jest te¿ po ³ebkach. Opróæz tych ¼róde³ raczej nie znajdziesz nic wiêcej
 
Lolecanti
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: wt gru 02, 2003 3:57 pm

pn gru 08, 2003 3:54 pm

Dziêki. Uda³o mi siê znale¼æ jeszcze "Dwarves Deep", dodatek do 2ed. Ksi±¿ka opisuje stan sprzed odbicia Felbarr'u przez krasnale, ale za to jest ¶wietnym materia³em o tej rasie. <br />Z map jest tam tylko mapa ogólna underdarku niedaleko osad krasnali. Oczywi¶cie ¿adnych szczegó³ów. Ja to mam szczê¶cie... <br /> <br />W dalszym ci±gu polecam siê uwadze wszystkich, którzy czytali ksi±¿ki o tym regionie. Dajcie znaæ! <br /> <br />Z powa¿aniem, po¿egnaniem i pozdrowionkiem, <br />pozostajê uni¿onym... , itp., itd...
 
Bellevar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: sob kwie 12, 2003 11:13 pm

czw gru 11, 2003 12:16 am

Wybaczcie ze tak nagle wylece z pytaniem troche na nieco inny temat... <br /> <br />Mam pytanie. <br />Jakie s± w Faerunie klasztory mnichów. Chodzi mi jak siê zw±, gdzie siê mieszcz± itd. <br />Ewentualnie jeszcze gdzie bym móg³ o nich poczytaæ i dowiedziec siê czego¶ wiêcej. <br />Jest mi to porzebne gdy¿ jeden z moich graczy ma ochote wcieliæ siê w postaæ Monka. Zatem s± mi te informacje potrzebne, a raczej jemu by lepiej móg³ przemy¶leæ hostoriê owego Monka. <br />Jesli mo¿ecie to pomó¿cie. <br />Z góry dziekujê za wszelk± pomoc. <br /> <br />DO NOTKI PONI?EJ: <br /> <br />Dalklordzie masz racje aczkolwiek na moje nieszczêscie mam tylko modem a forum jest trzeba przyznaæ do¶æ obszerne. Jednak sorry. nastêpnym razem postaram sie poszukaæ :roll: <br />I dzieki za odpowied¼...
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

czw gru 11, 2003 12:20 am

Ech, kolejna osoba, która nie zajrza³a na stronê forumow± :? ... <br />Patrz Mnisi na Abeir-Torilu.
 
sir Artus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: pt gru 12, 2003 11:10 pm

sob sty 03, 2004 5:39 pm

A ja mam uwagê co do terenów które opisywali¶cie... Shilmista i Slowflake z tego co pamiêtam w 3e znalaz³y siê daleko od siebie... raczej nie mo¿na ich teraz jako jednego regionu.
 
Loethlin@-'-,--
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 965
Rejestracja: ndz gru 08, 2002 12:50 pm

sob sty 03, 2004 5:54 pm

Nie, mylisz siê. Spój¿ na mapê Faerunu (w tym podforum jest w±tek po¶wiêcony samym mapkom, ³awo bêdzie ci jak±¶ znale¼æ, je¶li nie masz w³asnej). Shilmista styka siê ze Snowflake mountains, i zakwalifikowanie ich jako jeden region nie wydaje mi siê b³êdne. <br /> <br />Do notki ni¿ej: Zonk... 8O To dziwne... Pytasz siê, czy jeste¶my czego¶ pewni zanim sam siê upewnisz, czy masz racjê czy nie?
 
sir Artus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: pt gru 12, 2003 11:10 pm

sob sty 03, 2004 7:41 pm

Mozliwe... nie szukalem tego na mapie, bazowalem bardziej na tym, co wyciagnalem kiedys z forum WotC...
 
Taeghen Eveningfall
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: śr sty 28, 2004 8:29 pm

Kara-Tur a Faerun

śr sty 28, 2004 11:21 pm

Witam wszystkich!!! Za³o¿y³em ten temat dla wszystkich zainteresowanych Kara-Tur - odpowiednikiem (w FR) naszej feudalnej Japonii i Chin (w wiekszym stopniu Japonii). Mam te¿ kilka pytañ. <br /> <br />1.) Jakie s± stosunki pomiêdzy królestwami Faerunu a cerstwami Kara-Tur??? Czy obie - tak odleg³e od siebie - krainy maj± ze sob± jaki¶ szerszy kontakt? Szlaki handlowe (poza Z³ot± Drog± - je¶li mnie pamiêæ nie myli)? <br />2.) Niech kto¶ poda linki (albo najlepiej rozpisze tutaj na forum) do stron traktuj±cych o Kara-Tur (najlepiej polskich). Bardzo wa¿ne do kampanii prowadzonej przeze mnie! <br />3.) Co znajduej siêpomiêdzy Kara-Tur a Faerunem? Z tego co wiem to Z³ota Droga (Z³oty Szlak, Z³oty Trakt - nie pamiêtam teraz :razz:) ci±gnie siê setkami kilometrów. Kto¶ musi przecie¿ zamieszkiwaæ tak ogromne po³acie terenu <br />4.) Jakie bóstwa (panteony) s± wyznawane w Kara-Tur? Czy s± ci sami bogowie co w Faerunie? <br /> <br />Najlepiej ¿eby ka¿dy kto co¶ wie na ten temat napisa³ to :) - by³bym niezmiernie wdziêczny. No i podyskutowaæ o Kara-Tur te¿ by mo¿na!!! Czy nikt z was nie chcia³by zagraæ samurajem, dla którego honor jest wa¿niejszy ni¿ ¿ycie?! :mrgreen: <br /> <br />Z góry dziêki i pozdrawiam - Taeghen
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

śr sty 28, 2004 11:35 pm

Na pocz±tek polecam zapoznanie siê z dwoma artyku³ami zamieszczonymi na stronie forumowej: Z pamiêtnika s³ugi Pomocnej D³oni - Kara-tur (krótki przegl±d Kara-Turu) oraz Mnisi na Abeir-Torilu (zwróæ uwagê na mnisie zakony z tego terenu). <br /> <br />[Jutro (je¶li czas i zdrowie pozwol±) odpowiem na pytania w tej notce lub nowej (je¶li kto¶ co¶ napisze).]
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

czw sty 29, 2004 11:25 am

1. Szerszy kontakt z Kara-tur posiada Thesk kraina znajdująca się w Niedostępnym Wschodzie. <br />Niewielkie kontakty utrzymują Semphar i krainy Lśniącego Południa. <br />3. Pomiędzy faerun a Kara-tur znajdują się (od północy): <br />-Endless Waste <br />-Semphar i Murghom (pierwsze przypomina persję a drugie kozaczyznę) <br />-Pustynia Raurin <br />-Królestwo Ulgarth <br /> <br />4. Kara-tur posiada osobny panteon łącznie opisywany jako Celestialna Biurokracja.
 
Taeghen Eveningfall
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: śr sty 28, 2004 8:29 pm

czw sty 29, 2004 4:19 pm

Dzieki serdeczne za odpowiedzi (Aragathor) i za linki (Darklord) :). <br /> <br />
3. Pomiêdzy faerun a Kara-tur znajduj± siê (od pó³nocy): <br />-Endless Waste <br />-Semphar i Murghom (pierwsze przypomina persjê a drugie kozaczyznê) <br />-Pustynia Raurin <br />-Królestwo Ulgarth
<br /> <br />A wiesz mo¿e Aragathor, sk±d mo¿na zdobyæ wiêcej informacji nt. tych krain (np. stronki)? Albo w jakim z podrêczników zosta³y opisane (jest to przypadkiem Oriental Adventur)?
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

czw sty 29, 2004 5:14 pm

Informacje o Endless Waste znajdziesz w dokumencie Horde dostępnym na stronie Wizardsów. <br />Info o Murghomie i Sempharze znaleźć można w dodatkach takich jak Horde Campaign a także pobieżne informacje w FRCS. <br />Informację o Ulgarth znajdziesz w drugoedycyjnym The Shining South.
 
Svantevith

śr paź 06, 2004 1:12 pm

Moje pytanie dotyczy regionu/lokacji 'Land of the Lost Sea'. Chodzi mi o jego oryginalną nazwę w języku dawnych mieszkańców zamieszkujących tę okolicę oraz krótką charakterystykę tego miejsca.
 
2fanatyk2
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: pt maja 20, 2005 2:37 pm

sob cze 04, 2005 1:59 pm

Wybaczcie, ale wrócê jeszcze na chwilê do Shilmisty i okolic: Byli tam jeszcze jacy¶ inni kap³ani, ci, którzy lubili walczyæ na piê¶ci. Nie mam pod rêk± piêcioksiêgu, a wiêc jak mo¿ecie to sprawd¼cie, czyimi byli kap³anami (jako¶ tak na pocz±tku 1 tomu, by³a krótka historyjka Danici (albo Danicy, strasznie dziwne imiê;))

Dziêki (do postu poni¿ej)
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

sob cze 04, 2005 2:03 pm

Kapłanami którzy uprawiali zapasy byli wyznawcy Oghmy.
 
Awatar użytkownika
Dorid
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: sob wrz 27, 2003 10:16 am

pn lis 14, 2005 7:35 am

W jakich podrêcznikach lub gdzie w internecie mo¿na znale¶æ wiencej informacji o Nimbral.

Nielicz±c FRCS p. 150 - 151 oraz artyku³ów na strone WotC Eda Greenwooda:
- The Realm of Nimbral, Part One
- The Realm of Nimbral, Part Two
- The Realm of Nimbral, Part Three
- The Realm of Nimbral, Part Four
- The Realm of Nimbral, Part Five
- The Realm of Nimbral, Part Six
- The Realm of Nimbral, Part Seven
- The Realm of Nimbral, Part Eight

Sam szuka³em i nic wiêcej nie znalaz³em, a chodzi mi o dowolne materia³y bad¼ z której edycji.
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

pn lis 14, 2005 7:51 am

To wszystko co na razie opublikowano.

Chciałbym jednak zaznaczyć że informacje ze strony Wizardsów na ten temat nie pokrywają się z informacjami z AD&D.
 
Ivor__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: sob mar 22, 2003 2:00 pm

sob gru 03, 2005 11:24 am

Mam pro¼bê..... moja dru¿yna postanowila podbiæ wyspy Ko¶ci Wieloryba. Na mapie Faerunu znajduj± siê one na zachód od Waterdeep i na pólnoc od Wysp Moonshae, ale nie obejmuje ich granica polityczna i nie maj± swojej historii(przynajmniej ja nie moglem znale¼æ :( ). Je¿eli kto¶ ma jaki¶ pomysl lub informacjê to bardzo proszê o pomoc....
 
onufry
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 85
Rejestracja: czw sie 25, 2005 11:48 pm

sob gru 31, 2005 1:32 pm

Hmm jak dla mnie za ma³o jest rozpisana wyspa Lantan. Nawet w podrêczniku nie umieszczono jej mapki tyko mniejszej od niej wyspy Nimbral. Ktos wiec co¶ na ten temat?
 
Lord_Manshoon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 4:37 pm

sob gru 31, 2005 4:30 pm

http://www.wizards.com/dnd/article.asp?x=f...=fr/pg20011010x
http://www.wizards.com/dnd/article.asp?x=f...=fr/pg20030326a
Tu masz małą mapkę Lantanu i informacje o Lantańskich portalach. Nie dużo ale zawsze coś.
 
Laucion
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: wt lip 27, 2004 10:03 pm

ndz sty 15, 2006 8:31 pm

Szukam jakichkolwiek informacji o Równinie Giganta(Giant's Plain), Trolowych Górach(Troll Mountains) i Gór Potoku Giganta(Giant's Run Mountains). Przede wszystkim interesuje mnie hisoria tego regionu.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości