Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
8547
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 94
Rejestracja: pt maja 04, 2012 11:43 am

Pytania dotyczące Moderna

pt lip 12, 2013 5:08 pm

Chciałabym się porządnie nauczyć grać w Magica, dlatego postanowiłam spróbować swoich sił w tym formacie, nie mam z kim grać dla zabawy.
Jak wygląda tego typu turniej i jakie talie nadają się najlepiej? Wiem, że są bany i gra się od 8th w górę. Mógłby ktoś wytłumaczyć jak wyglądają takie turnieje? Niestety wszystkie dłuższe informacje jakie widziałam są w języku królów, z którym u mnie kiepsko.
Z góry dzięki.
Ostatnio zmieniony pt lip 12, 2013 5:08 pm przez 8547, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Pytania dotyczące Moderna

ndz lip 14, 2013 10:33 am

Turniej wygląda standardowo: paringi rundowe - ilość uzależniona od ilości graczy, potem rozgrywane jest top 8. przy 60+ graczach powinno być minimum 8 rund paringów w systemie szwajcarskim kontrolowanym - parowane są osoby na dwa sposoby. Po pierwsze równa ilość punktów, po drugie wg. standardów tego systemu wygrany w rundzie poprzedniej powininien zostać sparowany z wygranym z rundy poprzedniej, a przegrany z przegranym (w miarę możliwości oczywiście). Potem jest rozgrywany turniejowy top8

Patrząc na to co obecnie się dzieje w modernowym świecie nie wiem czy jesteś przygotowany do grania w moderna w aspekcie finansowym. Każda niemal talia któa gra w modernie posiada non basic manabase, czyli fetche (minimum 50zł za sztukę), oraz shocklandy (minimum 30zł za sztukę), dodatkowo "duale" z bloku innistrad i inne landy które są nietanie. Na sam manabase trzeba wydać nierzadko 500zł, do tego masz karty które w zależności od koloru grają nie tylko w Modernie, ale i czasami w Legacy, albo T2. Podnosi to koszta talii do nierzadko średniej krajowej.

Modern na chwilę obecną cały czas się zmienia, więc nie do końca wiadomo, czy grać aggro, czy midrange. Kontrole są z reguły w odwrocie, gdyż ostatnimi czasy standard obdarowuje nas kartami typu Voice of Resurgence który utrzymany w stole sam wygrywa z kontrolami.

Na chwilę obecną poleciłbym deck monokolorowy (ze względu na koszta), oraz typowe aggro - prosta i skuteczna zasada - jak nie znasz meta - graj aggro.
Mega fajnym deckiem są gobliny. Potrafią być naprawdę szybkie i nie wymagają zbyt dużo od kierowcy. Deck wystarcza na to, żeby ograć się na turniejach, zobaczyć co gra i powoli zbierać karty.
 
Awatar użytkownika
8547
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 94
Rejestracja: pt maja 04, 2012 11:43 am

Pytania dotyczące Moderna

ndz lip 14, 2013 5:09 pm

Dzięki. Warto kupić nowego Event Decka gdy będzie już dostępny? Da się takim coś osiągnąć, gdy się go ulepszy?
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Pytania dotyczące Moderna

ndz lip 14, 2013 10:07 pm

Nie. Będzie to po prostu mięso armatnie do nabijania punktów oponentom. Pamiętaj, że modern to albo szybkie aggro, które ma w planie zabić w 4-5 turze, albo midrange, gdzie jest sporo removalu i przeciskanie klocków z podparciem kontr, rzadziej kombo czy kontrola. Żaden deck z T2 nie jest w stanie mierzyć się z kompetetywnym deckiem z moderna.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości