Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Talbot
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: wt cze 25, 2013 8:19 pm

Pytania i problemy 'neofity'

wt cze 25, 2013 9:32 pm

Jako, że to mój pierwszy post wypada się przedstawić, zatem nazywam się Talbot i jestem neofitą Flames of War z Poznania. Powiedzmy, że szukając czegoś do urozmaicenia innego projektu trafiłem na FoW i się wkręciłem, ale jak to z "nowymi" bywa - pytań dużo, czasu mało, a wszystkie wątki na Forum wyglądają tak samo (a przegrzebałem kilka na których pisze się o Flames). Dlatego chciałbym prosić "weteranów" o pomoc :D

Obecnie mogę się pochwalić (moim zdaniem) zgrabną rozpiską na okres Late opartą na briefingu "1st Polish Armoured Division" opiewającą na 1750 pt. Starałem się ją przygotować zgodnie z moimi predyspozycjami i upodobaniami (Sosabowski, Maczek, Anders itp), tak więc może się okazać, że całość tylko ładnie wygląda, a w praktyce jest do niczego, dlatego jestem otwarty na wasze sugestie :D

A więc lecimy:

Szwadron Pancerny, 2 Pułku Pancernego, wzmocniony plutonem zmotoryzowanym Kompanii A z 10 Pułku Dragonów
Zmotoryzowanych oraz plutonem przeciwczołgowym 1 Pułku Artylerii Przeciwpancernej z dostępem do bezpośredniego wsparcia z powietrza w postaci eskadry trzech Hawker Typhoon'ów Mk.I B

Headquarters:
Szwadron Pancerny HQ (325)
- 3x Sherman V with .50 cal AA MG
- 1x Firefly VC with .50 cal AA MG

Combat Platoons:
Pluton Pancerny (325)
- 3x Sherman V with .50 cal AA MG
- 1x Firefly VC with .50 cal AA MG

Pluton Pancerny (325)
- 3x Sherman V with .50 cal AA MG
- 1x Firefly VC with .50 cal AA MG

Weapons Platoons:
Pluton Zwiadu (135)
- 3x Stuart V

Brigade Support:
Pluton Zmotoryzowany (130)
- 1x Cmd MG team
- 1xPIAT team
- 1xLight Mortar team
- 5x M5 half-track
- 3x MG team (*)

Divisional Support:
Pluton Przeciwpancerny (290)
- 4x M10C 17 pdr

Wsparcie Powietrzne (220)
- 7x Priority Air Support Typhoon


I jak to wygląda okiem fachowca ?

Czekając na odpowiedź mam jeszcze 2 pytania, które nie dają mi spokoju:

1) zastanawia mnie dlaczego Polski pluton zmechanizowany może używać tylko nieuzbrojonych half-track'ów zwłaszcza, że w każdym może przewozić tylko jedną, 5 osobową sekcję. Jednocześnie Anglicy w briefingu pt "Taurus Pursuant" za +5 pt mogą do każdego M5 half-track dołożyć .50 cal AA MG, a Amerykanie w "Blood, Guts, & Glory" w standardowo dozbrojonych M3 mogą zmieścić, aż dwie 5 osobowe Rifle Team + dwu osobową Bazooka Team... a cały czas, mówimy o tym samym pojeździe.

2) czy mógłbym wykorzystać taki zmyślny "gadżet" kryjący się pod nazwą 'improwizowanego opancerzenia Shermanów' (numer katalogowy US671). Wygląda to ciekawie ponieważ pozwala dokonać przerzutu w przypadku zawalenia testu na pancerz przeciwko broni o sile ognia 5+/6. Zgodnie z tym co pisał the czart w poście "Nowy do gry we Flames of War - przeczytaj!" (a dokładnie chodzi mi o fragment 'Czy wg zasad mogę...?' ) - wolę się zapytać, bo szczerze nie znalazłem ani dokładnego opisu kiedy można tego użyć i ile punktów to kosztuje. Dla ciekawskich link do artykułu na stronie FoW : http://www.flamesofwar.com/hobby.aspx?art_id=3498

To by było na tyle, jeśli chodzi o tego przydługawego posta.

Pozdrawiam
Talbot

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości