Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

pn lut 03, 2003 2:34 pm

Napewno DL zostanie sprowadzony do Polski. Zysk nie ma tu akurat nic do gadania. Zapewne będzie do kupienia w sklepikach i-netowych oraz zwykłych związanych z RPG.
 
Awatar użytkownika
arcmage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: pn maja 30, 2005 2:14 pm

sob lut 22, 2003 5:28 pm

<!--QuoteBegin-Darklord+-->
Darklord pisze:
<!--QuoteEBegin--> <br />Pewne jest to, że Mordenkainen zna Dalamara. Spotykał się z nim kilka razy. Nie jest wykluczone, że odwiedził Krynn.
<br />Nooo jestem w szoq...skąd taka informacja? Jeszcze jakieś międzyświatowe powiązania?
 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

sob lut 22, 2003 5:48 pm

<!--QuoteBegin-Dragon Magazine issue 188+-->
Dragon Magazine issue 188 pisze:
<!--QuoteEBegin--> "Dalamar's brown eyes fleshed. "Don't patronize me. I have boun liches to my service and lead the Black Robes of Krynn. I am among the most powerful of all sorcerers of my world."  <br />" Yes," Mordenkainen agreed, sounding both old and tired. "I know. Well, it's doubtful that I'm the most powerful mage of Oerth, highly doubtful - yet if it cme to a test of magic beween us, I know who would prevail." He paused, then added, "If you set aside your pride long enough to think about it, so do you." <br />
<br />Fajnie nie? <br /> <br />Być może Elminster odwiedził Krynn ale nie jest to do końca pewne.
 
Nivelis__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: sob lut 22, 2003 12:25 am

pn lut 24, 2003 2:27 am

info od Sony'ego: <br />"DRAGONLANCE 3ED zostanie wydany po polsku napewno, P. Szulc powiedzia³ mi to wyra¼nie, trwaj± te¿ negocjacje w sprawie Ravenloft. <br />Je¶li wszystko pójdzie dobrze to pojawi siê w pierszej po³owie 2004r. polska edycje DL. " <br /> <br />To o polskiej. Jak ju¿ pisa³em my staramy siê w Warszawie poprzez znajomy sklep sprowadziæ 'english version' kilka dni po premierze. Tak wiêc warto spróbowaæ zamówiæ w necie, albo u kolegi w USA, albo poprzez sklep RPG. <br />W ka¿dym razie w naszym fandomie chcemy poznaæ t± wiedzê jak najszybciej :mrgreen: <br />Czeka³o siê na to w koñcu tyle lat
 
Ad'Rinn
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: pt wrz 20, 2002 11:10 pm

Laska Magiusa

sob mar 01, 2003 5:09 pm

Witam! <br /> <br />Dosc dawno czytalem DL i nie jedtem pewien czy dobrze napisalem nazwe tego artefaktu (laska Magiusa). Mam pytanie, czy gdzies w necie jest ona rozpisana na zasady 3E ??? Jesli tak to bym byl szczesliwy jakby jakis dobry czowiek mi powiedizla gdzie :-)
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

Re: Laska Magiusa

sob mar 01, 2003 5:17 pm

<!--QuoteBegin-Ad'Rinn+-->
Ad'Rinn pisze:
<!--QuoteEBegin-->[...](laska Magiusa). Mam pytanie, czy gdzies w necie jest ona rozpisana na zasady 3E ???[...]
<br />Oto linki do nieoficjalnych rozpisek: <br />-Staff of Magius <br />-Staff of Magius (inna wersja) <br />-Raistlin's Magic Items
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

ndz mar 02, 2003 12:05 am

<!--QuoteBegin-Anonymous+-->
Anonymous pisze:
<!--QuoteEBegin-->[...]Powiedzcie mi jakie si± ró¿nice miêdzy systemami Warhammer a DragonLance[...]
<br />Mechanika bardzo siê ró¿ni - musisz zapoznaæ siê wpierw z Podrêcznikiem Gracza, Podrêcznikiem Mistrza Podziemi i Ksiêg± Potworów. To podstawa dla MG. <br /> <br /><!--QuoteBegin-Anonymous+-->
Anonymous pisze:
<!--QuoteEBegin-->[...]jakie s± mo¿liwo¶ci na dzieñ dzisiejszy zdobycia podrêcznika do DL?
<br />Podrêcznik do 3E ma dopiero wyj¶æ w wersji angielskiej (w sierpniu). Na polsk± wersjê trzeba bêdzie napewno poczekaæ d³u¿ej.
 
Rend
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 3065
Rejestracja: sob paź 05, 2002 9:03 pm

ndz mar 02, 2003 1:02 pm

A czy jest wydany oficjalny i papierowy podrzęcznik do DL 3E )(Oryginalny)?
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

ndz mar 02, 2003 2:23 pm

<!--QuoteBegin-Rend+-->
Rend pisze:
<!--QuoteEBegin-->A czy jest wydany oficjalny i papierowy podrzêcznik do DL 3E )(Oryginalny)?
<br />Patrz notka wy¿ej oraz na kilka innych notek. Wiele razy pisa³em, ¿e: <br /> <br /><!--coloro:green--><span style="color:green"><!--/coloro--><!--sizeo:18--><span style="font-size:12pt;line-height:100%"><!--/sizeo-->Dragonlance Campaign Setting wychodzi w sierpniu 2003!!!<!--sizec--></span><!--/sizec--><!--colorc--></span><!--/colorc-->
 
Morland
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 41
Rejestracja: pn mar 17, 2003 2:54 pm

wt mar 18, 2003 7:21 pm

A znasz mo¿e stronê polskiego wydawnictwa Dragonlance, gdzie mogê zamówiæ podrêcznik?
 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

wt mar 18, 2003 7:25 pm

Nie znam polskiego sklepu przyjmującego już zamówienia na DL 3e. Narazie zamówienia można składać na www.amazon.com. Podstawka wychodzi w sierpniu a po polsku podobno w 2004 roku dopiero.
 
Valganis
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pn mar 17, 2003 9:34 pm

wt mar 25, 2003 5:41 pm

Witam wszystkich. <br />Ile by³o kataklizmów w DragonLance???? <br />Pozdrawiam.
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

wt mar 25, 2003 6:32 pm

<!--QuoteBegin-Valganis+-->
Valganis pisze:
<!--QuoteEBegin-->[...]Ile by³o kataklizmów w DragonLance????[...]
<br />Dwa: zag³ada Istar (i zmiany tym wywo³ane) oraz przybycie Ionthasa (nadej¶cie Chaosu).
 
Calmal
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: pn lut 03, 2003 11:22 am

Campaign Setting

czw mar 27, 2003 10:23 am

Mam pytanie: <br /> <br />Który z podrêczników z 2ed jest Campaign Settingiem do DL? <br />Czy nie czasem "Tales of the Lance" (nie ma wyra¼nego napisu Campaign Setting wiêc nie jestem pewien :oops:)
 
Awatar użytkownika
danant
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2997
Rejestracja: wt kwie 29, 2003 12:16 pm

czw mar 27, 2003 10:28 am

Owszem - jest to "Tales of the Lance". <br /> <br />Pozdrawiam <br />danant
 
Calmal
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: pn lut 03, 2003 11:22 am

Talis Deck

czw mar 27, 2003 10:42 am

Dziêki danant! <br /> <br />A oto moje kolejne pytanie: <br /> <br />W "Tales of the Lance" znajduj± siê karty zwane Talis Cards . Do czego one w³a¶ciwie s³u¿y³y? <br />Coprawda mam TotL, ale zanim je przeczytam to minie troche czasu :)
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

Re: Talis Deck

czw mar 27, 2003 11:52 am

<!--QuoteBegin-Calmal+-->
Calmal pisze:
<!--QuoteEBegin-->[...]W "Tales of the Lance" znajduj± siê karty zwane Talis Cards . Do czego one w³a¶ciwie s³u¿y³y? <br />Coprawda mam TotL, ale zanim je przeczytam to minie troche czasu :)
<br />S³u¿± do trzech celów (podobnie jak tarroka w Ravenloft'cie): <br />1. Losowego generowania przygód. <br />2. Przepowiadania przysz³o¶ci w grze. <br />3. Gry w karty.
 
Gin&Tonic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 330
Rejestracja: ndz kwie 13, 2003 8:19 pm

Podrêcznik do Dragonlance po polsku?

ndz kwie 13, 2003 8:49 pm

Kto¶ mi powiedzia³ ¿e kto¶ mu powiedzia³ ¿e ma wyj¶æ sourcebook do dragonlance`a po polsku. mnie siê to wydaje ma³o prawdopodobne ale proszê o zweryfikowanie. je¶³i ten temat by³ ju¿ poruszany to przepraszam ale jestem zielony.
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

Re: Sourcebook do Dragonlance`a

ndz kwie 13, 2003 8:56 pm

<!--QuoteBegin-Gin&Tonic+-->
Gin&Tonic pisze:
<!--QuoteEBegin-->Kto¶ mi powiedzia³ ¿e kto¶ mu powiedzia³ ¿e ma wyj¶æ sourcebook do dragonlance`a po polsku. mnie siê to wydaje ma³o prawdopodobne ale proszê o zweryfikowanie. je¶³i ten temat by³ ju¿ poruszany to przepraszam ale jestem zielony.
<br />Jest w planach. Ale jest pewien problem - wpierw musi wyj¶æ po angielsku do edycji 3(.5), a potem musi poczekaæ na to, a¿ zostanie nadgoniony plan wydawniczy wzglêdem zachodu. Szybko bym siê go nie spodziewa³.
 
Clairvaux
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: czw kwie 10, 2003 6:47 pm

pt kwie 18, 2003 4:04 pm

czy mogliby¶cie przybli¿yæ 5 ere? <br />w której ksi±¿ce by³a opisana?? <br /> <br /> <br />z góry dzienkuje!
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

pt kwie 18, 2003 4:15 pm

<!--QuoteBegin-Clairvaux+-->
Clairvaux pisze:
<!--QuoteEBegin-->czy mogliby¶cie przybli¿yæ 5 ere?[...]
<br />Zapraszam do przeczytania Historii Krynnu (a tam Erê ?miertelników - to w³a¶nie Pi±ta Era). <br /><!--QuoteBegin-Clairvaux+-->
Clairvaux pisze:
<!--QuoteEBegin-->[...]w której ksi±¿ce by³a opisana?
<br />W Polsce jedynie zbiór opowiadañ Smoki Chaosu lekko zahacza o Pi±t± Erê. W ca³o¶ci po¶wiêcone Pi±tej Erze nie zosta³y spolszczone.
 
Rend
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 3065
Rejestracja: sob paź 05, 2002 9:03 pm

pn kwie 21, 2003 12:53 am

Mam pytanie, czy "DragonLance Campagin Setting" będzie się opierał na 3 ed czy 3.5 ed :?:
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

pn kwie 21, 2003 9:40 am

<!--QuoteBegin-Rend+-->
Rend pisze:
<!--QuoteEBegin-->Mam pytanie, czy "DragonLance Campagin Setting" bêdzie siê opiera³ na 3 ed czy 3.5 ed :?:
<br />Na 3.5 - wszystkie wydane podrêcznik w tym roku ju¿ praktycznie siê odwo³uj± do nowszej edycji.
 
Ganjialf
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 176
Rejestracja: śr mar 26, 2003 10:41 pm

pn kwie 21, 2003 10:13 am

Czy to prawda, ¿e magia w Dragolance funkcjonuje inaczej ni¿ w innych ¶wiatach?
 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

pn kwie 21, 2003 10:42 am

W 2e zasady były te same. Jedyną róźnicą jest oddziaływanie księżyców. Zależnie od nich silniejsza jest biała magia, czarna lub np. obie są an równi.
 
Clairvaux
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: czw kwie 10, 2003 6:47 pm

pn kwie 21, 2003 1:26 pm

<!--QuoteBegin-prEDOator+-->
prEDOator pisze:
<!--QuoteEBegin-->W 2e zasady by³y te same. Jedyn± ró¼nic± jest oddzia³ywanie ksiê¿yców. Zale¿nie od nich silniejsza jest bia³a magia, czarna lub np. obie s± an równi.
<br />a na czym dok³adnie to polaga?? <br />jak odnosi siê to do mechaniki??
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

pn kwie 21, 2003 1:30 pm

<!--QuoteBegin-Clairvaux+-->
Clairvaux pisze:
<!--QuoteEBegin--><!--QuoteBegin-prEDOator+-->
prEDOator pisze:
<!--QuoteEBegin-->W 2e zasady by³y te same. Jedyn± ró¼nic± jest oddzia³ywanie ksiê¿yców. Zale¿nie od nich silniejsza jest bia³a magia, czarna lub np. obie s± an równi.
<br />a na czym dok³adnie to polaga?? <br />jak odnosi siê to do mechaniki??
<br />Patrz temat Magia w Dragonlance. Opisuje to w jednej z notek.
 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

ndz maja 04, 2003 6:54 pm

Ad 1 - Mishakal jest kobietą. <br /> <br />Ad -2 Kingpriest (Król kapłan) objął władzę w Istar 280 lat przed kataklizmem. Czary, itp przedłuzyły prawdopodobnie jego żywot.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość