Zrodzony z fantastyki

 
Linus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: czw maja 29, 2003 2:18 pm

czw cze 05, 2003 12:07 pm

Mam pro¶bê: <br />Poszukuje charakterystyki Lorda Sotha do 3ed. mo¿e kto¶ z was ma albo wie gdzie j± znale¶æ. <br /> <br />Dopisane pó¼niej : <br />Dziêki danant !!
 
Awatar użytkownika
danant
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2997
Rejestracja: wt kwie 29, 2003 12:16 pm

czw cze 05, 2003 12:22 pm

Tak - w 3 edycyjnym Dragon Lance... Wychodzi w w sierpniu... <br /> <br />Pozdrawiam <br />danant
 
Quewen Veladorn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 252
Rejestracja: pt sty 03, 2003 12:26 am

ndz cze 08, 2003 2:46 pm

Jaka jest kolejno¶æ ksi±¿ek ze ¶wiata DL? Chodzi mi o ca³e cykle i poszczególne tytu³y. Z góry dziekuje za odpowied¼.
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

ndz cze 08, 2003 6:15 pm

<!--QuoteBegin-Quewen Veladorn+-->
Quewen Veladorn pisze:
<!--QuoteEBegin-->Jaka jest kolejno¶æ ksi±¿ek ze ¶wiata DL? Chodzi mi o ca³e cykle i poszczególne tytu³y. Z góry dziekuje za odpowied¼.
<br />Wydane do tej pory po polsku w kolejno¶ci chronologicznej dla historii Krynnu: Irdowie, Kagonesti, Dargonesti, Legenda o Humie, Minotaur Kaz, Wojna bli¼niaków, Szczê¶cie ?asicy, Rycerz Galen, Ku¼nia dusz, Wrota Thorbardinu, Ostrze burzy, Smoki jesiennego zmierzchu, Smoki zimowego poranka, Smoki wiosennego poranka, Czas bli¼niaków, Próba bli¼niaków, Drugie pokolenie, Smoki letniego p³omienia, Brygada ¶mierci, Smoki Chaosu. <br /> <br />Lista pozycji oryginalnych - Chronological Product List.
 
Valganis
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pn mar 17, 2003 9:34 pm

śr cze 18, 2003 12:33 pm

Ja mam pro¶bê. Czy kto¶ ma mo¿e jaki¶ szczegó³owy obrazek Hopaka. Zaczynaj± siê wakacjê a ja mam du¿o wolnego czasu, wiêc postanowi³em sobie zrobiæ Hopak :wink:
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

śr cze 18, 2003 3:20 pm

<!--QuoteBegin-Valganis+-->
Valganis pisze:
<!--QuoteEBegin-->Ja mam pro¶bê. Czy kto¶ ma mo¿e jaki¶ szczegó³owy obrazek Hopaka.  Zaczynaj± siê wakacjê a ja mam du¿o wolnego czasu, wiêc postanowi³em sobie zrobiæ Hopak :wink:
<br />Patrz na te obrazki: Tasslehoff Burrfoot i Tas. Oddaj± one do¶æ dobrze wygl±d tej broni.
 
Valganis
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pn mar 17, 2003 9:34 pm

czw cze 19, 2003 8:50 am

Darklord dziêki . Zrobienie Hopaka to nie jest taki wielki problem, ale co trzeba jeszcze zrobiæ ¿eby Hopak wydawa³ taki ¶wist. :?:
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

czw cze 19, 2003 9:48 am

<!--QuoteBegin-Valganis+-->
Valganis pisze:
<!--QuoteEBegin-->[...]co trzeba jeszcze zrobiæ ¿eby Hopak wydawa³ taki ¶wist. :?:
<br />Wydaje mi siê, ¿e to zas³uga oko³o czterech naciêæ zrobionych przed grotem. Na rysynku hoopaka w Tales of the Lance wygl±daj± one jak "wyryte obrêcze".
 
Sunrider
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 47
Rejestracja: ndz maja 04, 2003 9:57 pm

czw cze 19, 2003 10:36 am

Jak bardzo i czy wogóle ró¿ni siê Dragonlance z 3ed od tego z 2ed? W³a¶nie znalaz³am u siebie podrêcznik z 1992 - Tales of the Lance. World book of Ansalon... :mrgreen:
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

czw cze 19, 2003 10:42 am

<!--QuoteBegin-Sunrider+-->
Sunrider pisze:
<!--QuoteEBegin-->Jak bardzo i czy wogóle ró¿ni siê Dragonlance z 3ed od tego z 2ed? W³a¶nie znalaz³am u siebie podrêcznik z 1992 - Tales of the Lance. World book of Ansalon... :mrgreen:
<br />Podrêcznik dopiero ma wyj¶æ, wiêc trudno na chwilê obecn± dok³adnie oceniaæ ró¿nice. Ale co jest pewne: <br />1. Zasady bêd± dostosowane do 3.5. <br />2. Bêd± nowe klasy podstawowe (jak na przyk³ad mistyk). <br />3. Uwzglêdni Pi±t± Erê.
 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

pn cze 30, 2003 8:50 pm

1. Chodzi zapewne o konklawe czarodziejów. Jest to organizacja zrzeszająca pod swymi skrzydłami wszystkich magów. Dzieli sie ona na 3 zakony: białych szat, czerwonych i czarnych. Zakony związane są ściśle z charakterem magów. Dobrzy należą do białych etc. <br /> <br />2. Dragonlance czyli smocza lanca. Jest to mityczna broń służąca do zabijania smoków. <br /> <br />To tak ogólnie. Jeżeli chcesz więcej info to pytaj. <br /> <br />Pozdrawiam i zachęcam do zarejestrowania się.
 
Tanthalas__
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: wt lip 22, 2003 6:42 pm

Po co Ksiê¿yce??

śr lip 23, 2003 10:58 am

Ksiê¿yce Krynnu symbolizuj± w jaki¶ sposób 3 bogów. czy to od nich wziê³y swoje nazwy?? <br /> <br />Je¶li nie symbolizuj± paladine, Gileana i Takhisis, to dlaczego czcz± ich magowie, skoro moc czerpi± zgo³a od kogo¶ innego??
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

Re: Po co Ksiê¿yce??

śr lip 23, 2003 12:02 pm

<!--QuoteBegin-Tanthalas+-->
Tanthalas pisze:
<!--QuoteEBegin-->Ksiê¿yce Krynnu symbolizuj± w jaki¶ sposób 3 bogów. czy to od nich wziê³y swoje nazwy?? <br /> <br />Je¶li nie symbolizuj± paladine, Gileana i Takhisis, to dlaczego czcz± ich magowie, skoro moc czerpi± zgo³a od kogo¶ innego??
<br />Ksiê¿yce Krynnu symbolizuj± (z wyj±tkiem czê¶ci Pi±tej Ery, gdy bogów nie by³o i by³ tylko jeden ksiê¿yc) trzy bóstwa magii: Lunitari, Solinari i Nuitari. <br />Pozosta³e bóstwa s± (przez czê¶æ Pi±tej Ery ihc nie by³o) symbolizowane przez gwiazdozbiory.
 
Tanthalas__
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: wt lip 22, 2003 6:42 pm

czw lip 24, 2003 7:42 pm

dlaczego wiec magowie wyznaja glownych bogow i do nich sie zwracaja zamiast tych, od ktorych czerpia moc?? nie sadzicie ze to jest troche dziwne??
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

czw lip 24, 2003 11:48 pm

<!--QuoteBegin-Tanthalas+-->
Tanthalas pisze:
<!--QuoteEBegin-->dlaczego wiec magowie wyznaja glownych bogow i do nich sie zwracaja zamiast tych, od ktorych czerpia moc?? nie sadzicie ze to jest troche dziwne??
<br />Moc mag± daj± bóstwa magii i to g³ównie im oddaj± czê¶æ, gdy chodzi o magiê. Natomiast trzy g³ówne bóstwa etosów s± najwa¿niejsze w ca³ym panteonie.
 
AdrianWerner
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: pn sie 18, 2003 2:24 pm

ndz sie 03, 2003 5:30 pm

<!--QuoteBegin-danant+-->
danant pisze:
<!--QuoteEBegin-->Tak - w 3 edycyjnym Dragon Lance... Wychodzi w w sierpniu...
<br />W najnowszym wywiadzie a autorami Dragonlance`a okazalo sie, ze Lord Soth zostanie opisany dopiero w War of the Lance , ktory to podrecznik wyjdzie w 2004, w CampaignSettingu go nie bedzie, bedzie za to inny martwy rycerz :Lord Ausric
 
Eldarion Telkontar__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 135
Rejestracja: czw lip 10, 2003 12:05 pm

pn sie 04, 2003 9:21 am

We¼ pod uwagê, ¿e Lord Soth zosta³ uwiêziony w Ravenlofcie, ma swoj± ws³asn± domenê... Raczej niezbyt mi siê widzi, ¿eby wróci³...
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

pn sie 04, 2003 9:45 am

<!--QuoteBegin-Eldarion Telkontar+-->
Eldarion Telkontar pisze:
<!--QuoteEBegin-->We¼ pod uwagê, ¿e Lord Soth zosta³ uwiêziony w Ravenlofcie, ma swoj± ws³asn± domenê... Raczej niezbyt mi siê widzi, ¿eby wróci³...
<br />Z Historii Ravenloftu: <br /> <br /><!--QuoteBegin-Darklord za Johnem W. Mangrumem+-->
Darklord za Johnem W. Mangrumem pisze:
<!--QuoteEBegin-->752[...] <br />Seria dziwnych wydarzeñ jak Noc Czaszek (Night of Skulls) i pojawienie siê trzeciego ksiê¿yca, przesila siê w czasie kataklizmu zwanego Godzin± Krzycz±cych Cieni (Hour of Screaming Shadows). W czasie oblegania Nedragaardu przez invidiañskich najemników i sithicañskich zdrajców Twierdza Nedragaard zostaje zniszczona a Soth znika na zawsze. <br />Krynn: Soth pojawia siê w Nightlund, a wszyscy ludzie na Krynnie dr¿± w czasie snu. (386 AC, 3 SC)[...]
<br />To chyba wystarczy....
 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

sob sie 09, 2003 11:29 am

W galerii z DLCS, przedstawione są symbole bóstw. Jednak symbolem Paladine jest trójkąt a symbolem Takhisis są 3 księżyce. Czy ktoś może wie, co doprowadziło do zmiany symboliki? Czy to ma jakiś związek ze śmiercią Królowej Smoków i odejściem Paladine'a ?
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

pn sie 18, 2003 3:15 pm

Swoją wiedze na temat DL zakończyłem na smokach chaosu, więc troszkę zdziwiłem się widząc boga imieniem Majere (symbol róża) To chyba nie jest Raist (on miałby za symbol zapewne złote oko z klepsydrą zamiast źrenicy:D )?
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

pn sie 18, 2003 3:24 pm

<!--QuoteBegin-Suldarr'essalar+-->
Suldarr'essalar pisze:
<!--QuoteEBegin-->Swoj± wiedze na temat DL zakoñczy³em na smokach chaosu, wiêc troszkê zdziwi³em siê widz±c boga imieniem Majere (symbol ró¿a) To chyba nie jest Raist (on mia³by za symbol zapewne z³ote oko z klepsydr± zamiast ¼renicy:D )?
<br />To inny Majere i jest on bogiem od bardzo dawna (przybywa na miejsce przesz³ego Krynnu "w drugiej fali bóstw", zanim jeszcze powsta³y boskie domy [nie mówi±c o kreacji planety]). Jest to ¶redni bóg o etosie neutralnym (d±¿±cym ku prawu) dobrym [bardzo mo¿liwe, ¿e wzglêdu na sztuki walki jest/bêdzie Praworz±dny Dobry]. Patronuje organizacji, przemys³owi, (samo)kontroli, medytacji, wierze, snom i sztukom walki.
 
Eldarion Telkontar__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 135
Rejestracja: czw lip 10, 2003 12:05 pm

czw sie 21, 2003 4:37 pm

<!--QuoteBegin-Suldarr'essalar+-->
Suldarr'essalar pisze:
<!--QuoteEBegin-->Swoj± wiedze na temat DL zakoñczy³em na smokach chaosu, wiêc troszkê zdziwi³em siê widz±c boga imieniem Majere (symbol ró¿a) To chyba nie jest Raist (on mia³by za symbol zapewne z³ote oko z klepsydr± zamiast ¼renicy:D )?
<br />O ile dobrze pamiêtam to chyba w czwartym tomie kronik powiedziane by³o, ¿e nazwisko Raista i Caramona by³o na cze¶æ w³a¶nie owego boga.
 
Awatar użytkownika
Uzariel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 439
Rejestracja: śr maja 12, 2004 12:55 pm

ndz sie 24, 2003 1:24 pm

Co to jest i skad sie wzial Legion Steela wystepujacy w Smokach Upadlego Slonca? <br /> <br />Pozdro
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

ndz sie 24, 2003 2:23 pm

<!--QuoteBegin-Uzariel+-->
Uzariel pisze:
<!--QuoteEBegin-->Co to jest i skad sie wzial Legion Steela wystepujacy w Smokach Upadlego Slonca?
<br />Skrócona wersja: <br /> <br />Organizacja ta powsta³a na pocz±tku Pi±tej Ery. Jej podwaliny stanowi± przkonania Steela Brightblade'a przekazane reszcie przez Sarê Dunstan, by³± Rycerkê Takhsis. Szeregi Legionu Steela wch³onê³y pozbawionych z³udzeñ Rycerzy Solamnijskich i Takhsis, którzy pozbawieni bóstw stracili sens przynale¿no¶ci do poprzednich organizacji, a chcieli nadal dzia³aæ. Oprócz dawnych rycerzy nale¿± do nich przedstawiciele innych profesji, a samo stronnictwo jest neutralne kieruj±ce siê ku dobru.
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

ndz paź 19, 2003 1:56 am

<!--QuoteBegin-prEDOator+-->
prEDOator pisze:
<!--QuoteEBegin-->W galerii z DLCS, przedstawione s± symbole bóstw. Jednak symbolem Paladine jest trójk±t a symbolem Takhisis s± 3 ksiê¿yce. Czy kto¶ mo¿e wie, co doprowadzi³o do zmiany symboliki? Czy to ma jaki¶ zwi±zek ze ¶mierci± Królowej Smoków i odej¶ciem Paladine'a ?
<br />Ju¿ prawie "przetrawi³em" DLCSa i jestem gotowy odpowiedzieæ. <br />Jednym z symboli Paladine'a od dawna by³ srebrny trójk±t (nie nale¿y tego myliæ z "zodiakalnym" platynowym smokiem), wiêc tutaj nie ma b³êdu. <br />U Takhisis te¿ sprawa wygl±da podobnie: jej symbolem by³ czarny pó³ksiê¿yc. Tutaj artysta zbyt siê rozpêdzi³ i doda³ jeszcze dwa bia³e pó³ksiê¿yce - zawini³a wizja artystyczna :? .
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

Re: SORKI MAM SPRAWE

śr paź 29, 2003 10:39 pm

<!--QuoteBegin-NOVY+-->
NOVY pisze:
<!--QuoteEBegin-->[...]Czy mogliby¶cie opowiedzieæ mi cocnieco o DL?? Co to te kataklizmy? Co sie wtedy wyda¿y³o?[...]
<br />Przeczytaj Historiê Krynnu. <br /> <br /><!--QuoteBegin-NOVY+-->
NOVY pisze:
<!--QuoteEBegin-->[...]Czym Sie ró¿ni od FR?[...]
<br />Klimatem, konwencj±, ilo¶ci± i potêg± magii - w skrócie.
 
Silimarilion__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 186
Rejestracja: pt wrz 05, 2003 7:14 pm

śr paź 29, 2003 10:49 pm

DRAGONLANCE jest ¶wiatem sag ,bohaterów. Ich przygody s± pe³ne mi³o¶ci przyja¿ni ,zdrad i spisków. W DRAGONLANCIE panuje ci±g³a walka dobra ze z³em . Na stra¿y równowagi postawiono bogów neutralno¶ci. <br /> <br />Dobrze by by³o ¿eby¶ przeczyta³ KRONIKI 1,2,3 tom (serie powie¶ci osadzonych w tym ¶wiecie).Pozwoli ci to wczuæ siê w klimat tego ¶wiata. <br />Siêgnij równie¿ po DLCS b±d¼ Tales of Lance (to akurat jest dodatek do 2 edycji). Tam znajdziesz informacje na temat ¶wiata.
 
Awatar użytkownika
Cahir
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1276
Rejestracja: pt cze 06, 2003 8:31 am

Przybycie Wielkich Smoków

śr lis 12, 2003 9:31 am

W której książce opisane jest przybycie wielkich smoków na Ansalon i wydarzenia zaraz po Wojnie Chaosu? <br /> <br />Kupiłem sobie teraz Smoki Upadłego Słońca ale w książce tej wielkie smoki już od dawna istnieją na Ansalonie. Zdenerwowałem się bo przeskoczyłem pewien okres a z reguły lubię czytać po kolei :?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości