Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
 
Kaeralonn
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 86
Rejestracja: pt lis 26, 2004 9:59 am

sob gru 25, 2004 3:11 pm

Mam pytanie dotycz±ce Twierdzy Piekielna Brama: Jak i prze kogo, a przede wszystkim w jakim celu zosta³a stworzona? Jak upad³a (bo wydaje mi siê, ¿ê czyta³em, ¿e jest ju¿ ruin±) ?
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

sob gru 25, 2004 5:44 pm

<!--QuoteBegin-Kaeralonn+-->
Kaeralonn pisze:
<!--QuoteEBegin-->Mam pytanie dotycz±ce Twierdzy Piekielna Brama: Jak i prze kogo, a przede wszystkim w jakim celu zosta³a stworzona? Jak upad³a (bo wydaje mi siê, ¿ê czyta³em, ¿e jest ju¿ ruin±) ?

Nie powsta³± ona umy¶lnie - tak zosta³a nazwana elfia twierdza Ascalhorn, po tym jak w skutek nierowa¿nego przyzwania baatezu (jeden z magów pragn±³ dziêki temu zyskaæ potêgê), a potem tanar'ri (by zwalczy³y baatezu) przejê³y j± dla siebie. Przez d³ugi okres czasu by³a ona wiêzieniem dla demonów (Elminster oraz Khelben z pomoc± innych magów otoczyli twierdzê efektem podobnym do mythala - by uwiêziæ je), ale ostatecznie zdecydowano siê j± zniszczyæ, gdy¿ demony znalaz³y sposób ominiêcia zabezpieczenia. Wysadzono j± potê¿n± magi± w nico¶æ (dziêki Kryszta³owi Od¼wiernego i pomocy Alustriel oraz Mistrza Mgie³.
 
Aelthas Tamalith
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 82
Rejestracja: wt lis 30, 2004 4:26 pm

sob gru 25, 2004 6:51 pm

Mistrza Mgieł


A któż to taki :?: :)
 
Kaeralonn
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 86
Rejestracja: pt lis 26, 2004 9:59 am

sob gru 25, 2004 7:01 pm

Mam jeszcze jedno pytanko dotycz±ce Zamku Grozy: W "FR:ZP" jest napisane, ¿e twierdza to obecnie ruiny, w których mieszka straszne z³o, które zabija nawet smoki. Czy nie jest wiadomo co to jest? Aha, ma³e pytanko czy Demogorgon istnieje naprawdê w ¶wiecie FR?
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

sob gru 25, 2004 7:59 pm

[quote=Aelthas Tamalith][quote=Kaeralonn]Mam jeszcze jedno pytanko dotycz±ce Zamku Grozy: W "FR:ZP" jest napisane, ¿e twierdza to obecnie ruiny, w których mieszka straszne z³o, które zabija nawet smoki. Czy nie jest wiadomo co to jest? Aha, ma³e pytanko czy Demogorgon istnieje naprawdê w ¶wiecie FR?[/quote]
1. Wedle drugoedycyjnych materia³ów dzia³aj±/dzia³a³y tam dwie: Kult Tiamat oraz demoniczne pozosta³o¶ci po Zhengyu (mog± to byæ bardzo potê¿ne demony lub istoty z demonicznych p³aszczyzn - jednak nie sprecyzowano tego).
2. Istnieje, ale to co pojawi³o siê w grach komputerowych nie jest prawd±.
 
Kaeralonn
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 86
Rejestracja: pt lis 26, 2004 9:59 am

sob gru 25, 2004 9:03 pm

Aha, czyli tak naprawdê Demogorgon nie jest najpotê¿niejszym demonem, ani ich ksiêciem? Wiem tak¿e, ¿e kilka wzmianek o Demogorgonie pojawi³o siê w ksi±¿kach ze ¶wiata Greyhawk. Demogorgon by³ tam pokazany jako istota bardzo potê¿na, której nale¿y siê baæ i obawiaæ.
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

sob gru 25, 2004 10:47 pm

<!--QuoteBegin-Kaeralonn+-->
Kaeralonn pisze:
<!--QuoteEBegin-->Aha, czyli tak naprawdê Demogorgon nie jest najpotê¿niejszym demonem, ani ich ksiêciem? Wiem tak¿e, ¿e kilka wzmianek o Demogorgonie pojawi³o siê w ksi±¿kach ze ¶wiata Greyhawk. Demogorgon by³ tam pokazany jako istota bardzo potê¿na, której nale¿y siê baæ i obawiaæ.

Demonicznych ksi±¿±t jest kilku(nastu). Demogorgona uwa¿a siê jako jednego z najpotê¿niejszych - os³abia go jednak jego dualno¶æ (jedna z przygód porusza t± tematyka - okazuje siê, ¿e obie jego g³owy knuj± przeciw sobie).
 
Dalamar Velkyn
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1898
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 6:52 pm

ndz gru 26, 2004 2:00 pm

Takie krótkie pytanko:
czy kto¶ wie w ktorym miesi±cu (ju¿ o dzieñ siê nie pytam) zosta³ zabity król Cormyru Azoun IV?
 
Xarthias
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 43
Rejestracja: śr wrz 03, 2003 3:19 pm

sob sty 22, 2005 9:44 pm

W³a¶nie (po raz kolejny) skoñczy³em czytaæ Upadek (pierwszy tom Wojny Pajêczej Królowej ), i natrafi³em na ciekawostkê - otó¿ Pharaun mówi do Rylda:
Prze¿y³e¶ ju¿ Czas K³opotów, ¶mieræ poprzedniej matki Baenre i zdobycie Menzoberranzan przez stado nêdznych krasnoludów (..)
.
O co chodzi? Czy¿by po nieudanej wyprawie na Mitrylow± Halê kto¶ (na krótko jak widaæ) zdoby³ miasto?
Bo chyba Mizzrym nie mówi o wydarzeniach pó¼niejszych kiedy to Menzo jest oblegane przez szare krasnoludy i Kanaka...
Kto¶ (Darklord? :) )co¶ wie na ten temat?
 
Awatar użytkownika
Kejmur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1684
Rejestracja: wt cze 15, 2004 4:35 pm

sob sty 22, 2005 9:59 pm

Xarthias, osobiście nie przypominam sobie, by ktoś przejmował kontrolę nad Menzo w historii. No może wtedy, gdy.......

SPOILER:

<span style='color:white'>niewolnicy w Menzo się zbuntowali i szczerze niewiele zabrakło, by odnieśli sukces.</span>

Pewnie to błąd musiał być. Każdemu się zdarza. Pozdrawiam.
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

sob sty 22, 2005 10:01 pm

Te¿ siê nad tym zastanawiam... S± dwie mo¿liwo¶ci:
a.) w oryginale te zdanie wygl±da inaczej i ¼le zzosta³o prze³o¿ne
b.) chodzi o pokonanie armii Menzo w czasie ataku na Mitrylow± Komnatê

Do notki poni¿ej:

Mo¿esz mieæ racjê 8) .
 
Awatar użytkownika
Kejmur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1684
Rejestracja: wt cze 15, 2004 4:35 pm

sob sty 22, 2005 10:05 pm

Też się nad tym zastanawiam... Są dwie możliwości:
a.) w oryginale te zdanie wygląda inaczej i źle zzostało przełożne
b.) chodzi o pokonanie armii Menzo w czasie ataku na Mitrylową Komnatę


a) Bardzo prawdopodobne
B) Darklord, ja osobiście bym tego nie brał pod uwagę, bo jak sam napisałeś, było to w czasie ataku na Mithrilową Halę. Ja raczej stawiam na to, co pisałem w spoilerze. Był to ich bardzo krótki triumf, ale jednak. Nic innego mi nie przychodzi do głowy. Pozdrawiam.
 
Gehred
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 31
Rejestracja: pt sty 17, 2003 8:46 pm

ndz lut 13, 2005 8:48 pm

Mo¿e mi kto¶ powiedzieæ jak to by³o z tymi czasami niepokoju bo szukam wszedzie ale 0 konkretów. Z jakiego powodu Ao wypedzi³ bogów i czemu walczyli ze sob± (np co takiemu Helmowi strzeli³o do g³owy zeby zabic Mystre) W jakich okolicznosciach zginbeli inni bogowie np Bhaal Bane i Myrkul. Wiem ¿e Cyrikowi w zabojstwie pomaga³ mask pod postacia miecza ale jak ju¿ mówi³em po co te wojny miedzy bogami?
 
Awatar użytkownika
Cahir
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1276
Rejestracja: pt cze 06, 2003 8:31 am

ndz lut 13, 2005 9:08 pm

Ao wypędził bogów, gdyż trzej z nich: Myrkul, Bane i Bhaal ukradli potężny artefakt zwany Tablicami przeznaczenia. Na straży do niebiańskich wrót postawił Helma, który jako jedyny nie został pozbawiony boskości. Choć nie chciał, był zmuszony zabić Mystrę gdyż z tego co pamiętam to próbowała się przedostać przez schody (nie wiem czy dobrze to pamiętam Trylogię awatarów czytałem parę lat temu).
 
Gehred
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 31
Rejestracja: pt sty 17, 2003 8:46 pm

ndz lut 13, 2005 9:14 pm

Tak z ciekawo¶ci to po co bogom artefakty? Nie starcza im ta potêga któr± ju¿ maj±? Pozatym jak silne musz± byæ te tablice, ¿e nawet bogowie skusili siê na ich podprowadzenie? No i oczywiscie po cholere wszechwidz±cy Ao str±cil wszystkich pogów a nie tylko winowajców (nie mówicie mi, ¿e ku przestrodze)
 
Awatar użytkownika
Kiras
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:37 am

ndz lut 13, 2005 9:19 pm

Rok Cieni (Year of Shadows)
Nastaje Czas Kłopotów (Time of Troubles). Oto co wiadomo o poczynaniach części z bóstw:

Anhur przejmuje obowiązki po Rammanie, który został zabity przez Hoara. Walczy także z Sekolahem na morzu Alamber w Bitwie Letnich Sztormów (Battle of Summer Storms).
Auril przebywa na Wielkim Lodowcu (Great Glacier).
Azuth jest obecny nad Tonią Yeven (Pool of Yeven) na rzece Ashaba.
Bane był w Twierdzy Zhentil (Zhentil Keep), Zamku Kilgrave (Castle Kilgrave), Dolinie Blizny (Scardale) i Tantras (gdzie ginie).
Beshaba walczy z Tymorą na Północy (the North).
Bhaal jest wpierw w Nawiedzonych Salach Eveningstar (Haunted Halls of Eveningstar), a potem na Moście Boarskyr (Boarskyr Brigde), gdzie ginie.
Clangeddin Srebrna Broda pojawia się na wyspie Ruathym.
Duerra Podziemna (Deep) przebywa pośród duergarów w pod górami Turmishu i prowadzi ich na podbój.
Deneir gości w Ratuszu Brzasku (Twilight Hall) w Berdusk.
Eldath pojawia się w Mglistym Lesie (Misty Forest).
Garagos przetacza się przez nabrzeże Wrót Zachodu (Westgate), po czym rusza do Morza Spadających Gwiazd (Sea of Fallen Stars). Pozostawione przez niego zniszczenia mocno wpłynęły na handel w tym portowym mieście.
Geb prowadzi swych wyznawców do Statku Bogów (Ship of the Gods) - wyspy-wulkanu na morzu Alamber. Zostaje tam wybudowana jego świątynia.
Gond Cudotwórca (Wonderbringer) pojawia się na wyspie Lantan w postaci gnoma. Dzieli się z Lantańczykami tajemnicą dymnego proszku i broni jej używającej.
Gwaeron Windstrom podąża za Malarem przez Północ (the North).
Helm pilnuje wejść na plany.
Hoar opętuje ciało króla Hippartesa z Akanaxu i atakuje Unther. Jednak Anhur zmusza go do odwrotu.
Ilmater podróżuje po Ziemiach Krwawnika (Bloodstone Lands).
LabelasEnoreth pojawia się na wyspie Ruathym.
Lliira pojawia się w Cienistej Dolinie (Shadowdale) i Cormanthorze.
Lolth ukazuje się wiernym w Menzoberranzan.
Malar poluje w Gulthmere i zostaje wyzwany przez Nobaniona. Przegrywa walkę i ucieka na północny-zachód.
Mielikki pozostaje w swej twierdzy, Wysokie Drzewa (Tall Trees), w Wysokim Lesie (High Forest).
Milil pojawia się w Athkatli.
Myrkul ginie w Waterdeep.
Mystra odwiedza Zamek Kilgrave (Castle Kilgrave). Ginie z ręki Helma, lecz przekazuje swą moc Midnight - nowej Mysterze.
Oghma wzywa swych patriarchów do Procampuru.
Ramman zostaje zabity przez Hoara, a jego obowiązki przejmuje Anhur.
Czerwona Rycerka (Red Knight) prawdopodobnie pokonała dużą liczbę potworów z Lasu Tethyru (Forest of Tethyr).
Selune przebywa w Waterdeep i przeszkadza w planach Shar.
Selvetarm dokonuje zniszczeń w drowoskim mieście Eryndlyn, gdy atakuje wyznawców Ghaunadara i GVhaerauna.
Shar przebywa w Waterdeep i udaje Selune. W ten sposób próbuje ją zwabić w pułapkę i zabić.
Sharess jest w Calimporcie i zostaje uratowana spod wpływu Shar przez Sune.
Shiallia naprawia zniszczenia spowodowane przez Malara.
Siamorphe pojawia się w Waterdeep i chroni Północną i Morską Dzielnicę (North and Sea Wards) przez zniszczeniami powodowanymi przez Legiony Myrkula (Myrkul's Legions).
Silvanus prawdopodobnie podróżował przez Zimową Puszczę (Winterwood) i Puszczę Chondal (Chondalwood) oraz odwiedza Ilighon.
Sseth zabija Vaerae i przejmuje jej obowiązki. Przebywa w Chult.
Sune przebywa w Teziir jako piękna kobieta z jedwabnymi szkarłatnymi włosami i ognistymi czerwono-piwnymi oczyma.
Talona spotyka się z magiem Aballisterem Bonaduce i prowadzi go do Zamku Trójcy (Castle Trinity) w północnych górach Śnieżnych (Snowflake Mountains).
Talos przebywa w Tsurlagol.
Tempus pojawia się na polach bitew w Bitewnej Dolinie (Battledale) i Mglistej Dolinie (Mistledale).
Torm przebywał w Tantras, gdzie ukarał swych niewiernych kapłanów oraz zabił Bane'a.
Tymora przebywała przez pewien czas w świątyni w Arabel.
Ulutiu spał pod Wielkim Lodowcem (Great Glacier).
Umberlee działa na Morzu Spadających Gwiazd (Sea of Fallen Stars) i w okolicach Wysp Pirackich (Pirate Isles). Spowodowała wiele zniszczeń i zniechęciła tym wielu wyznawców będących piratami.
Iyachtu Xvim był uwięziony pod Twierdzą Zhentil (Zhentil Keep).

Po Czasie Kłopotów (Time of Troubles) Midnight (Nowa Mystra) i Cyric zostają bogami. Pojawiają się strefy dzikiej i martwej magii.

Tekst nie mojego autorstwa, pochodzi z byłej strony forumowej.

Do notki poniżej:
Tekst(aż głupie się przyznać był po prostu przekopiowany ze storny dnd.pl. Nie znam autora(ów). Wydaje mi się jednak, że jest poprawny...
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

ndz lut 13, 2005 9:25 pm

Czy ten tekst miał w załączniku źródła?
Bo jeśli nie to jest on nieoficjalny (z moich informacji np. Auril była w Sossalu).
 
Gehred
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 31
Rejestracja: pt sty 17, 2003 8:46 pm

ndz lut 13, 2005 9:32 pm

dzieki Kiras ale juz to czyta³em i nie ma tam odpowiedzi na moje pytania. Zawarto tam info gdzie byli bogowie a nie ma nic o motywach ich postêpowania
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

ndz lut 13, 2005 9:37 pm

<!--QuoteBegin-Gehred+-->
Gehred pisze:
<!--QuoteEBegin-->Może mi ktoś powiedzieć jak to było z tymi czasami niepokoju bo szukam wszedzie ale 0 konkretów. Z jakiego powodu Ao wypedził bogów i czemu walczyli ze sobą (np co takiemu Helmowi strzeliło do głowy zeby zabic Mystre) W jakich okolicznosciach zginbeli inni bogowie np Bhaal Bane i Myrkul. Wiem że Cyrikowi w zabojstwie pomagał mask pod postacia miecza ale jak już mówiłem po co te wojny miedzy bogami?

Głównym powodem pozbawienia mocy było ignorowanie obowiązków i wiernych.
Przed ToT bogowie nie wpuszczali np. wiernych do swych planów po smierci.
Iskrą na prochy w tym wypadku była kradzież tablets of fate przez Bane i spółkę, Ao widząc to postanowił ukarać bóstwa Faerun za ich pychę.
Winowajcami w tym wypadku byli wszyscy bogowie a nie tylko Bane, Myrkull i Bhaal.
 
Awatar użytkownika
bukwa
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 08, 2003 12:48 pm

ndz lut 13, 2005 10:41 pm

<!--QuoteBegin-Aragathor Roaringflame+-->
Aragathor Roaringflame pisze:
<!--QuoteEBegin-->Czy ten tekst miał w załączniku źródła?
Bo jeśli nie to jest on nieoficjalny (z moich informacji np. Auril była w Sossalu).

Tekst znajduje się obecnie pod adresem http://www.dnd.pl/strona/varia/f_historia_faerunu.php i jest autorstwa Darklorda.
?ródła na dole pierwszej strony.
 
Awatar użytkownika
Kejmur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1684
Rejestracja: wt cze 15, 2004 4:35 pm

ndz lut 13, 2005 10:56 pm

Ja mam natomiast pytanie na temat Młotu Vorbyksa. Wiem, że to jest orczy artefakt z Thar. Jednak czy istnieją dokładniejsze informacje na jego temat ? Kiedy powstał, jakie ma moce, itd. ? Dzięki z góry za odpowiedź.
 
Aleghein
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: czw mar 10, 2005 7:04 pm

Pytanko

sob mar 12, 2005 12:48 pm

A ja mam ma³e pytanko. Praktycznie jestem ciekaw w jaki sposób Irenicus z Baldura posiad³ tak wielk± moc, je¿eli Zakapturzeni Magowie niepozwolili by mu na to?? Wiem wiem o tym przekupstwie ale nawet wtedy czy Zakapturzeni nieprzewidzieli ¿e mo¿e ich czekaæ co¶ takiego??

Mo¿liwe i¿ Irenicus nieprzebywa³ w Amn w momencie kiedy jego moc rozwija³a siê.

Jestem ciekaw co Wy o tym s±dzicie?? Macie jakie¶ pomys³y jak to wyt³umaczyæ??

A przy okazji podczas gry(a by³o to ju¿ jaki¶ czas temu) natkn±³em siê na obraz(chyba w targu przygody) który mia³ przedstawiaæ dru¿yne która zgine³a w okrutny sposób z paszczy smoka Tiamata. Co sta³o siê z tym smokiem wiadomo co¶ o nim??
 
Awatar użytkownika
Mortis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1074
Rejestracja: sob lut 21, 2004 9:39 am

sob mar 12, 2005 2:40 pm

Tiamat to pięciogłowa bogini złych, chromatycznych smoków. Ma on postać smoka z pięcioma głowami o różnych kolorach- białym, czerwonym, zielonym, niebieskim i czarnym.
Więcej nie pamiętam, a nie mam pod ręką Faiths an Pantheons
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

sob mar 12, 2005 4:45 pm

Irenicus nie jest postaci± kanoniczn±, tak samo jak seria BG i rozwa¿anie tego jest odpowiednikiem zastanawiania siê nad tym czy dobrze, ¿e marchewka ro¶nie na drzewach :wink: . Nie szukajmy logiki fabu³y czy poprawno¶ci zasad w grach cRPG.
 
Aleghein
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: czw mar 10, 2005 7:04 pm

sob mar 12, 2005 5:52 pm

Co racja to racja... Ale kto pyta nie b³±dzi :P
 
Ekthorion
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: pt gru 17, 2004 4:15 pm

ndz mar 13, 2005 1:23 am

Witam!

Mam ma³e pytanko dotycz±ce Elminstera...w którym roku przyszed³ na ¶wiat, ew. sk±d pochodzi, czyli mo¿liwie jak najwiêcej na temat jego "m³odo¶ci". Pytam, poniewa¿ w artykule na tej stronce znajduje siê wzmianka, ¿e w roku 720 Elminster bierze udzia³ w Spotkaniu Bogów i ¿e by³ (razem z Khelbenem Arunsunem) jednym z Harfiarzy o brzasku.

Z góry dziêki

Master Joshu ==> Dzieki wielkie. Tego mi by³o potrzeba :wink:
 
memnos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 520
Rejestracja: sob mar 11, 2006 8:10 pm

ndz mar 13, 2005 2:04 am

Zajrzyj tutaj: Historia Elminstera autorstwa Darklorda.
 
Mast
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 96
Rejestracja: ndz sie 08, 2004 3:04 pm

ndz mar 13, 2005 10:11 am

Mowi±c szczerze pod wzglêdem fearunu jestem zielony czy kto¶ mo¿e mi powiedzieæ co.¶ na temat walk pod Orcz± bram± czy co¶ takiego.
 
memnos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 520
Rejestracja: sob mar 11, 2006 8:10 pm

ndz mar 13, 2005 2:52 pm

<!--QuoteBegin-Mast+-->
Mast pisze:
<!--QuoteEBegin-->Mowiąc szczerze pod względem fearunu jestem zielony czy ktoś może mi powiedzieć co.ś na temat walk pod Orczą bramą czy coś takiego.

W -1081 DR grupa zbuntowanych magów z Mulhorand utworzyła portal do rodzimego świata orków. Przez 5 lat portal pozostawał nieczynny, gdyż twórcy portalu zostali zabici, a oprócz nich nikt nie wiedział o jego istnieniu. Dopiero w -1076 DR portal odkryli orkowie i przeprowadzili atak na państwa Unther i Mulhorand. Podstawową siłą orków byli ich kapłani potrafiący przywoływać avatary swoich bóstw. Bogowie obrońców także nie pozostali bezczynni w -1071 DR doszło do wielkiej bitwy, zwanej "Bitwą Bogów". W czasie jej trwania orczy bóg Gruumsh zabił Mulhorandzkiego Re. Orkowie z tej bitwy wyszli jednak bardzo osłabieni. W -1069 połączone siły Untheru i Mulhorandu rozgromiły agresorów.

PS: Starcia te przeszły do historii jako Orcgate Wars.
PS2: W wojnie brali udział głównie przedstawiciele podrasy szarych orków.
 
Gorwiu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 5:58 pm

ndz mar 13, 2005 9:09 pm

Mógłby mi ktoś podać skróconą historie dżungli Chult :?:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości