Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10
 
Kiaryn'Veil Duskryn
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2940
Rejestracja: wt lip 01, 2003 11:17 am

ndz lis 02, 2003 1:33 am

Czy gdzie¶ jest jaka¶ d³u¿sza rozpiska traktuj±ca o Zelpharze - ojcu Khelbena Arunsuna? W g³owie tworzy mi siê koncept kampanii mocno zwi±zanej z grup± Moonstars i bardzo by mi siê przyda³y te informacje.
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

ndz lis 02, 2003 1:59 am

<!--QuoteBegin-Kiaryn'Veil Duskryn+-->
Kiaryn'Veil Duskryn pisze:
<!--QuoteEBegin-->Czy gdzie¶ jest jaka¶ d³u¿sza rozpiska traktuj±ca o Zelpharze - ojcu Khelbena Arunsuna? W g³owie tworzy mi siê koncept kampanii mocno zwi±zanej z grup± Moonstars i bardzo by mi siê przyda³y te informacje.
<br />Zelphar jest ojcem Khelbena M³odszego i potomkiem Khelbena Blackstaffa. <br /> <br />Link o Zelpharze (mo¿liwe, ¿e nadal ¿yje).
 
Kiaryn'Veil Duskryn
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2940
Rejestracja: wt lip 01, 2003 11:17 am

ndz lis 02, 2003 10:25 am

Hej... Tak wiêc ten czarodziej co by³ potomkiem pó³elfa Aruna z "Cormanthyr - Empire of Elves" jest TYM Khelbenem "Blackstaffem" Arunsunem? Ciekawe...
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

ndz lis 02, 2003 11:12 am

<!--QuoteBegin-Kiaryn'Veil Duskryn+-->
Kiaryn'Veil Duskryn pisze:
<!--QuoteEBegin-->Hej... Tak wiêc ten czarodziej co by³ potomkiem pó³elfa Aruna z "Cormanthyr - Empire of Elves" jest TYM Khelbenem "Blackstaffem" Arunsunem? Ciekawe...
<br />Dok³adnie. Khelben jest "trochê" m³odszy (o 202 lata) od Elminstera - obaj pobierali nauki w Myth Drannor i obaj je bronili 8) .
 
Dark Dar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 270
Rejestracja: sob lip 26, 2003 5:08 pm

czw gru 18, 2003 8:40 pm

Mam kilka pytañ (tylko proszê nie podawaæ wy³±cznie ¼róde³ gdzie mo¿na takie informacje zdobyæ :wink: ): <br />- co to by³o królestwo Imaskuru <br />- co to s± Elfie Ostrza i czym siê rózni± od Ksiê¿ycowych Kling <br />- czy to prawda ¿e Mystra ma sloty na czary - czyli ma ograniczon± mo¿liwo¶æ rzucania czarów <br />- kim s± phaerimmowie <br />- czy najpotê¿niejszym elfim magiem by³a Srinshee - wed³óg 2ed. mia³a 30 poziom maga i by³a High Court Mage oraz (tak gdzie¶ s³ysza³em) wybrank± Mystry, a teraz jest podobno baelnornem <br />- kim by³ Sammaster <br />- kim by³ Galaron <br />- czy PrC Arcanist mo¿e zostaæ wybrane przez kogo¶, np. gdy ma kontakt z cieniami z Netherilu, które mia³y t± presti¿ówkê i zgodzi³y siê jej nauczyæ postaæ i gdzie mo¿na znale¼æ jej rozpiskê <br /> <br />Podawanie ¼róde³ mile widziane, ale wielu forumowiczów nie ma ¼róde³ angielskich, wiêc proszê o chociarz krótki komentarz...
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

czw gru 18, 2003 11:50 pm

1. Imaskar - starodawne pañstwo ludzi w³adaj±cych potê¿n± magi±. Twórcy pierwszych portali. Doprowadzili do migracji z innych p³aszczyzn. Forgotten Realms Campaign Setting, Races of Faerun, Unapproachable East, Underdark <br />2. Elfie ostrza to potê¿niejsza wersja ksiê¿ycowych kling. Powsta³y specjalnie dla najpotê¿niejszych obroñców Myth Drannor. Cormanthyr: Empire of Elves <br />3. Ma wiele darmowych czarów i wszystki czary potrafi duplikowaæ. Zatem nie mo¿na mówiæ o ograniczeniu. Faiths and Avatars <br />4. Starodowana rasa potê¿nych magicznie istot z Podmroku. Wygl±daj± tak. Monster of Faerun, Underdark <br />5. Tak. Prawdopobnie nadal jest (czyli ¿yje). By³a baelnornem. Cormanthyr: Empire of Elves <br />6. Upad³ym wybrañcem Mystry i twórc± Kultu Smoka. Cult of the Dragon <br />7. Bohater Trylogii Powrotu Arcymagów. Wspomniana trylogia. <br />8. Ta klasa presti¿owa bêdzie opublikowana dopiero w Player's Guide to Faerun. Do tego czasu lepiej nie spekulowaæ.
 
Dark Dar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 270
Rejestracja: sob lip 26, 2003 5:08 pm

sob gru 20, 2003 2:35 pm

Mam kolejne pytanie: Kto stworzy³ zwoje Netheryjskie - czy jest znany ich twórca/twórcy? <br />Zgodnie z histori± zamieszczon± na stronie forumowej ludzie z Netherilu zaczêli siê z nich uczyæ magii dopiero w -3533 r.
 
Awatar użytkownika
STomas
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 62
Rejestracja: pn gru 29, 2003 8:30 pm

sob gru 20, 2003 3:07 pm

<!--QuoteBegin-Dark Dar+-->
Dark Dar pisze:
<!--QuoteEBegin--> <br />Mam kolejne pytanie: Kto stworzył zwoje Netheryjskie - czy jest znany ich twórca/twórcy? <br />
<br /> <br />Zwoje Netherilskie stworzyła prawdopodobnie rasa kreatorów. Były to istoty gadopodobne, które walczyły ze smokami, zaś ludzie byli niewolnikami owej rasy. <br /> <br />Pozdrawiam <br /> <br />Do notki poniżej <br />Ups, ale palnąłem głupstwo :oops: . Za pomyłkę przepraszam.
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

sob gru 20, 2003 4:02 pm

<!--QuoteBegin-Dark Dar+-->
Dark Dar pisze:
<!--QuoteEBegin-->Mam kolejne pytanie: Kto stworzy³ zwoje Netheryjskie - czy jest znany ich twórca/twórcy?[...]
<br />Elfy by³y ich twórcami. By³o i jest to utrzymywane w tajemnicy. Tak samo jak ich obecny kszta³t i miejsce ukrycia.
 
Dark Dar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 270
Rejestracja: sob lip 26, 2003 5:08 pm

sob gru 20, 2003 7:18 pm

To dlaczego w historii jest napisane, ¿e ludzie po znalexieniu zwojów przestali uczyæ siê magii od elfów?
 
Pedro Alvarez
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 753
Rejestracja: pn gru 16, 2002 6:19 pm

sob gru 20, 2003 7:27 pm

<!--QuoteBegin-Darklord+-->
Darklord pisze:
<!--QuoteEBegin--> Tak samo jak ich obecny kszta³t i miejsce ukrycia.
<br /> <br />Chwila, Darklord. Czy sugerujesz, ¿e na Faerunie (czy generalnie ca³ym Torilu) s± osoby, które wiedz± gdzie, nie mówi±c ju¿ pod jak± postaci±, s± ukryte zwoje z Netherilu? Je¶li istotnie ¶a to kto to taki (mniejsza o poziomy, g³ównie zale¿y mi na poznaniu charakteru tej/tych osoby/osóB).
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

sob gru 20, 2003 8:25 pm

<!--QuoteBegin-Dark Dar+-->
Dark Dar pisze:
<!--QuoteEBegin-->To dlaczego w historii jest napisane, ¿e ludzie po znalexieniu zwojów przestali uczyæ siê magii od elfów?
<br />Elfy uczy³y ludzi magii o ograniczonej sile (takiej jak jest aktualnie). Zwoje zawiera³y wiedzê jak prze³amaæ te bariery. Elfy bardzo rzadko je ³ama³y i specjalnie siê ogranicza³y. <br /> <br /><!--QuoteBegin-Pedro Alvarez+-->
Pedro Alvarez pisze:
<!--QuoteEBegin--><!--QuoteBegin-Darklord+-->
Darklord pisze:
<!--QuoteEBegin--> Tak samo jak ich obecny kszta³t i miejsce ukrycia.
<br /> <br />Chwila, Darklord. Czy sugerujesz, ¿e na Faerunie (czy generalnie ca³ym Torilu) s± osoby, które wiedz± gdzie, nie mówi±c ju¿ pod jak± postaci±, s± ukryte zwoje z Netherilu? Je¶li istotnie ¶a to kto to taki (mniejsza o poziomy, g³ównie zale¿y mi na poznaniu charakteru tej/tych osoby/osóB).
<br />Wysocy Magowie (te¿ pewnie nie wszyscy) i byæ mo¿e kto¶ jeszcze...
 
Phobos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 620
Rejestracja: sob maja 03, 2003 11:20 am

sob gru 20, 2003 9:40 pm

8O Jakie¶ wiêksze szczegó³y? <br />Teraz to mnie zaciekawi³e¶........
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

sob gru 20, 2003 11:49 pm

<!--QuoteBegin-Phobos+-->
Phobos pisze:
<!--QuoteEBegin-->8O Jakie¶ wiêksze szczegó³y? <br />Teraz to mnie zaciekawi³e¶........
<br />Chodzi o ³amanie ograniczeñ? <br />By³y dwie podstawowe ró¿nice: <br />1. Ka¿dy rzucaj±cy zaklêcia mia³ pulê mocy podobn± do punktów psionicznych. Mo¿na je by³o wydawaæ na dowolne znane czary. <br />2. Nie by³o ograniczeñ kostkowo¶ci obra¿eñ (przyk³adowo 15-poziomowy mag rzuca³ 15k6 kulê ognia).
 
Haer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 5081
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 4:30 pm

ndz gru 21, 2003 7:51 pm

Dark sk±d masz te informacje ??
 
iliphar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 65
Rejestracja: śr kwie 02, 2003 1:37 pm

ndz gru 21, 2003 8:26 pm

Hmm....z tego co wiem to wszystko to co Dark podal w ostatnim poscie mozna wyczytac z darmowych dodatkow z cyklu Aracane Age. <!--coloro:blue--><span style="color:blue"><!--/coloro-->Zgadza siê. (Choæ ja mam to w wersji papierowej kupionej 8) .) - Darklord<!--colorc--></span><!--/colorc-->
 
Phobos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 620
Rejestracja: sob maja 03, 2003 11:20 am

wt gru 23, 2003 4:56 pm

Nie do koñca o to chodzi³o, ale te¿ mi³o.... <br /> <br />Co¶ o tych magach co wiedz± gdzie te zwoje s±. <br />Mo¿e nawet sami z nich korzystaj±? <br />Ile ¶rednio tych zwojów by³o?I wogóle wszystko co siê da o zwojach z netheril.
 
Devik Crazystar
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1135
Rejestracja: śr maja 26, 2004 2:23 am

wt gru 23, 2003 5:55 pm

.
Ostatnio zmieniony pn maja 09, 2022 4:07 pm przez Devik Crazystar, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

czw cze 10, 2004 12:22 am

<!--QuoteBegin-Rybka+-->
Rybka pisze:
<!--QuoteEBegin-->Gdzie znajde miedzy oficjalnymi dodatkami wiecej widzi o Shadow Weave i jego u¿ywaniu. Niestety o dziwo w Forgotten Realms Campaign Setting jest wiecej o tym niz w samym   Magic of Fearun czego zupe³nie nie rozumiem:)?
<br />Odrobinê jest jeszcze w Races of Faerun i Faiths and Pantheons (Wyznania i Panteony) + Player's Guide to Faerun dla edycji 3.5. <br />Praktycznie to co jest podane w podstawce opisuje jak dzia³a Cienista Osnowa - nic wiêcej nie potrzeba.
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

czw cze 10, 2004 11:27 am

<!--QuoteBegin-Rybka+-->
Rybka pisze:
<!--QuoteEBegin-->A gdzie moge znlazci przyk³ady czarów , magicznych przedmiotow i rytua³ow mrocznej magii?.Trudno mi jest sie wczuæ w klimat istnienia tej magii chyba tylko z tego powodu ¿e potraktowano ja tak po manocoszemu.A czy wiadomo o jakims oficjalnym dodatku który byæ mo¿e bendzie mowi³ o tym wiecej bo mi barukie jakiego¶ pozadnego wydania gdzie powiedziano by o tym od A do Z.
<br />Czary s± w Lords of Darkness. Tam równie¿ jest opis wyznawców Shar.
 
Gamer2002
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 61
Rejestracja: pn paź 27, 2003 1:08 pm

czw lip 29, 2004 12:56 pm

Czym ró¿ni siê Wysoka Elficka Magia od "zwyk³ej"?
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

czw lip 29, 2004 1:29 pm

<!--QuoteBegin-Gamer2002+-->
Gamer2002 pisze:
<!--QuoteEBegin-->Czym ró¿ni siê Wysoka Elficka Magia od "zwyk³ej"?
<br />W skrócie - potêg± oraz du¿ymi wymaganiami by z niej korzystaæ. D³u¿sze wywody na jej temat znajdziej w odrêbnym temacie - Elfia magia.
 
Haer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 5081
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 4:30 pm

czw lip 29, 2004 2:04 pm

Mam takie ma³e pytanko. W opisie presti¿ówki Nar Demonbinder napisano, ¿e zaklinacze do¶æ czêsto wchodz± na jej ¶cie¿kê. K³opot w tym, ¿e ta PrC wymaga 10 rang w umiejêtno¶ci Wiedza (Plany) co oznacza i¿ zaklinacz moze wej¶æ na pierwszy poziom ND dopiero po zdobyciu 17 poziomów w swojej klasie (trochê namiesza³em...) gdy¿ dopiero wtedy mo¿e mieæ 10 rang w umiejêtno¶ci nieklasowej. <br />W zwi±zku z tym mam pytanie. Czy gdzie¶ w podrêcznikach do FR jest jaka¶ zasada, która dawa³aby zaklinaczowi Wiedzê (Plany) jako umiejêtno¶æ klasow± ? <br /> <br />P.S. Notka trafi³a tu bo dotyczy magów i FR :razz:
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

czw lip 29, 2004 3:04 pm

Haer'dalisie mo¿na to zrobiæ na dwa sposoby: <br />1. £amie siê z klas±, która ma to jako umiejêtno¶æ klasowa (1 poziom wystarczy od strony mechanicznej). <br />2. Wykupuje regionalny atut Edukacja (to lepsze rozwi±zanie, gdy¿ "mniej kosztuje").
 
Haer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 5081
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 4:30 pm

śr wrz 22, 2004 2:11 pm

Nastepne pytanie. Jak to jest w koncu z teleportacja? W 3.5 wcisnieto ja do szkoly przyzwan (dla mnie absurd), ale w PGtF pojawiaja sie zaklecia teleportacji ze szkoly przemian. Z czego wynika ta niescislosc?
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

pn wrz 27, 2004 11:08 am

<!--QuoteBegin-Haer'dalis+-->
Haer'dalis pisze:
<!--QuoteEBegin-->Nastepne pytanie. Jak to jest w koncu z teleportacja? W 3.5 wcisnieto ja do szkoly przyzwan (dla mnie absurd), ale w PGtF pojawiaja sie zaklecia teleportacji ze szkoly przemian. Z czego wynika ta niescislosc?
<br />Przesuniêto je do szko³y przyzwañ dlatego, ¿e ta szko³a jest odpowiedzialna za przesy³anie materii. A czary wymienione z li¶cie czarów z PGtF pochodz± z Magic of Faerun, które jest 3.0, kiedy te czary by³y w poprzedniej szkole. Powinno siê je przesun±c samemu do odpowiedniej szko³y (twórcy je pozostawili na listach wedle starej klasyfikacji, gdy¿ formalnie trzeba by je przepisaæ od nowa i zmieniæ szko³y, a na to najwyra¼niej nie starczy³o im czasu i/lub chêci).
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

sob lis 13, 2004 7:26 pm

[quote=Myrkul]W "Magii Faerunu" znajduje siê lista znanych mythali. Nie ma tam jednak np. mythalu Evereski. Czy to przeoczenie autorów? Je¶li tak, to czy s± jeszcze jakie¶ s³ynne mythale, o których autorzy zapomnieli?[/quote]
Nie zapomnieli, a jedynie podali 12 najbardziej znanych (tak to przynajmniej jest opisane w oryginale).
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości