Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Pytania o magię i przedmioty magiczne

pn sie 09, 2010 4:14 pm

Zapomniałam napisać, że w 90% przypadków oryginał jest martwy i dopiero wtedy powstaje pierwszy klon, a po śmierci pierwszego drugi itp.
To wtedy klon by zadziałał?
 
Awatar użytkownika
Schadow
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 56
Rejestracja: ndz wrz 06, 2009 11:36 am

Pytania o magię i przedmioty magiczne

pn sie 09, 2010 9:27 pm

Tak, można tak zrobić tylko, że klon musiał by zrobić sobie klona i tak dalej. Klon powstaje w 2k4 miesiące, więc nie jest to zbyt atrakcyjne. Ciekawi mnie za to co będzie, jeśli będą 2 czy więcej klonów naraz, to czy się podzieli dusza czy wejdzie do jednego?
 
jackowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: śr maja 26, 2010 3:09 am

Re: Pytania o magię i przedmioty magiczne

śr sie 11, 2010 11:30 am

Grimuar (czegokolwiek tam) +2

Ok, kupujemy, dodajemy sobie przykładowe +2 permanentnie do atrybutu (premia odziedziczona), który wynika z księgi. Księgę odstawiamy na półkę lub wyrzucamy, ponieważ nie jest już nic warta, a i po co nam 2,5kg w plecaku. Pytanie jest takie: Czy 55000sz, które kosztowała wlicza się do max. limitu kasy za przedmioty jakie może postać mieć? Z jednej strony fizycznie przeczytany grimuar jest po prostu zwykłą książką, wartą pare sztuk złota; z drugiej strony - postać odniosła permanentną korzyć w postaci wzrostu wartości atrybutu. Interesuje mnie odpowiedź rule-to-book w 3.0. Dzięki za odpowiedzi.

:rockpunk:
Ostatnio zmieniony śr sie 11, 2010 11:32 am przez jackowski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Pytania o magię i przedmioty magiczne

czw sie 12, 2010 1:00 am

1. Nie jest to sprecyzowane, ale oczywistym jest dla mnie, że tak.
2. Nie ma limitu, lecz sugerowana wartość - to bardzo duża różnica.
 
jackowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: śr maja 26, 2010 3:09 am

Re: Pytania o magię i przedmioty magiczne

czw sie 12, 2010 2:19 am

No dobra, a co w takiej sytuacji, gdy zamiast kupować Grimuar (czegokolwiek tam) +2, poprosimy kolegę z drużyny, by stracił te 10000PD i rzucił dla nas dwa Życzenia, zwiększając nam w ten sam sposób atrybut? Również premia odziedziczona, również +2. Efekt ten sam, koszt w szukach złota żaden. Dlatego zastanawiam się, gdzie się kończy sens, a gdzie zaczyna absurd? Czy tak rzucone zaklęcie też należałoby przeliczyć na limit w złocie? Bo zasadniczo - my, nic nie straciliśmy, a jedynie kolega, któremu poszło "trochę" PD. Czy jest jakieś rozwiązanie zdroworozsądkowe, albo najlepiej rule-to-book?
 
Awatar użytkownika
Schadow
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 56
Rejestracja: ndz wrz 06, 2009 11:36 am

Pytania o magię i przedmioty magiczne

czw sie 12, 2010 8:27 am

Ceną jest PD, w końcu 10 k piechotą nie chodzi. Po prostu kolega stracił trochę expa i tyle.
 
Matis99
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1112
Rejestracja: pt mar 25, 2005 7:32 pm

Pytania o magię i przedmioty magiczne

czw sie 12, 2010 11:12 am

Czy jeśli mam feata Augmented Summoning i zduplikuje przy pomocy shadow conjuration np. summon monster III, to czy przyzwana cienista iluzja potwora ma +4 do Str i Con?
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

Pytania o magię i przedmioty magiczne

czw sie 12, 2010 2:48 pm

Matis99 pisze:
Czy jeśli mam feata Augmented Summoning i zduplikuje przy pomocy shadow conjuration np. summon monster III, to czy przyzwana cienista iluzja potwora ma +4 do Str i Con?
Nie, ponieważ te zaklęcie nie posiada deskryptora [summon]
 
Awatar użytkownika
Helldog
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 568
Rejestracja: sob sie 18, 2007 4:33 pm

Pytania o magię i przedmioty magiczne

pn sie 16, 2010 1:13 am

Gdzie znajdę formułkę lub cenę jaką trzeba zapłacić za stworzenie przedmiotu dającego posiadaczowi wirtualny atut?
 
skeleton
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: wt sie 10, 2010 8:14 pm

Re: Pytania o magię i przedmioty magiczne

sob sie 21, 2010 11:51 am

Widziałem coś takiego w Księdze i Krwi przy końcu w tabeli ze szczegółowymi obliczeniami dla kosztu przedmiotu. W którymś innym podręczniku była też wskazówka, że przedmiot nie powinien raczej obdarzać postaci specjalnymi zdolnościami innych klas (np. Ukradkowym atakiem Łotrzyka lub Odpędzaniem nieumarłych Kapłana). Wyjaśnienie było takie, że właśnie po to są te klasy, żeby to one mogły robić, a nie inne osoby z powodu "jakiegoś" tam przedmiotu.
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Pytania o magię i przedmioty magiczne

ndz wrz 12, 2010 10:14 pm

Czy pod wpływem rycia można stosować normalnie broń/przedmioty i rzucać czary?

Proszę o bardzo szybką odpowiedź.
Ostatnio zmieniony ndz wrz 12, 2010 10:15 pm przez Kamulec, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Schpeelah#144
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 939
Rejestracja: pn sie 21, 2006 8:26 pm

Pytania o magię i przedmioty magiczne

ndz wrz 12, 2010 10:24 pm

Rycia w sensie burrowing? Jak najbardziej, nie ma żadnego zapisu, który by to ograniczał.
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Pytania o magię i przedmioty magiczne

ndz wrz 12, 2010 11:57 pm

Czar z podręczników Rasy Faerunu i Podmrok.
Ostatnio zmieniony ndz wrz 12, 2010 11:58 pm przez Kamulec, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Schpeelah#144
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 939
Rejestracja: pn sie 21, 2006 8:26 pm

Pytania o magię i przedmioty magiczne

pn wrz 13, 2010 10:14 am

Nadal to samo.
 
Korbel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 458
Rejestracja: sob kwie 03, 2010 2:09 pm

Pytania o magię i przedmioty magiczne

ndz paź 17, 2010 5:44 pm

Jak to w końcu jest z tą różdżką ciągłego leczenia drobnych ran? W którymś temacie chyba p. Ginden o niej pisał. Można coś takiego kupić? Za ile? Według mojego podręcznika (DMG do 3,5) taki przedmiot kosztowałby 900 sz. Przynajmniej ja tak wyliczyłem. Jeśli tak jest, to jest to BARDZO tania i prosta metoda leczenia się.
 
Awatar użytkownika
Gwjazdor
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1287
Rejestracja: czw sty 25, 2007 10:53 pm

Pytania o magię i przedmioty magiczne

pn paź 18, 2010 12:52 am

Korbel pisze:
iągłego leczenia drobnych ran?

Chodzi o różdżkę z zaklęciem "Vigor" (lub "Lesser Vigor")?
 
Awatar użytkownika
Helldog
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 568
Rejestracja: sob sie 18, 2007 4:33 pm

Pytania o magię i przedmioty magiczne

pn paź 18, 2010 1:05 am

Chodzi mu o czar Cure Minor Wounds, który jest 0-poziomowym czarem i dzięki temu różdżka z nim będzie niewiele kosztować, nawet nieskończona. Problem w tym, że jest to trochę głupie, bo kto miałby ochotę siedzieć kilka godzin po to by zostać wyleczonym za grosze? Nie każdy ma czas.
Co do samego tworzenia przedmiotu - jeśli twój MG się zgodzi to super dla ciebie. Jeśli ty jesteś MG to zastanów się, czy to nie przegięcie, albo też czy cena, która wychodzi według tabelek, nie jest jednak zbyt mała jak na profity które różdżka by dawała.
 
Korbel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 458
Rejestracja: sob kwie 03, 2010 2:09 pm

Pytania o magię i przedmioty magiczne

sob paź 30, 2010 6:31 pm

Głupie? 1 PW na rundę = 10 PW na minutę = 600 PW na godzinę. Chyba nie jest tak źle?

Co do zgadzania się, to nie jest kwestia, bo dla mnie to bez sensu takie leczenie. Na pewno nie skorzystam i nie pozwolę, gdyby co. Chodzi mi o samą możliwość - wg zasad to chyba najtańsze dostępne leczenie. Chciałem się tylko upewnić.
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Pytania o magię i przedmioty magiczne

sob paź 30, 2010 10:27 pm

Jak to w końcu jest z tą różdżką ciągłego leczenia drobnych ran? W którymś temacie chyba p. Ginden o niej pisał. Można coś takiego kupić?

Nie można chyba, że MG wprowadzi taki przedmiot.

Za ile? Według mojego podręcznika (DMG do 3,5) taki przedmiot kosztowałby 900 sz. Przynajmniej ja tak wyliczyłem. Jeśli tak jest, to jest to BARDZO tania i prosta metoda leczenia się.

W podręcznikach są tylko sugestie jak liczyć ceny cudownych przedmiotów. Jeżeli bym coś takiego wprowadzał kosztowało by pewnie kilkadziesiąt tysięcy. Szacuję, że leczenie wszystkich PW raz dziennie jest warte ponad 32760 (większe przywrócenie bez kosztu w PD). Tu jest wolniej (górny limit uzdrowienia w kwadrans), ale można leczyć się tak wielokrotnie. Pierścień regeneracji kosztuje 90 tysięcy (daje możność regenerowania kończyn, ale ta jest przydatna sporadycznie, poza tym zajmuje miejsce na pierścień).
Ostatnio zmieniony sob paź 30, 2010 10:29 pm przez Kamulec, łącznie zmieniany 4 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Pytania o magię i przedmioty magiczne

czw lis 18, 2010 3:09 pm

Mam przypuszczenia (nie chciałbym też czegoś przeoczyć, moi gracze to starzy wyjadacze), ale nie mam pewności. Proszę o uargumenotwane odpowiedzi lub odwołanie się do testów oficjalnych. Zależy mi na niezwykle szybkiej odpowiedzi (tzn. najlepiej w mniej, niż dobę).

1. Czy ekran pozwala ukryć budynki?
2. Jakie zaklęcia lub jaka ich kombinacja z wydanych po polsku podręczników (wyjąwszy KPM) pozwala ukryć obozowisko przed obcowaniem z naturą?
3 Kwadrat o boku 9m/poziom w opisie zaklęcia strefa spokoju (Księga Planów) oznacza kwadrat/poziom, czy 9m/poziom?
Ostatnio zmieniony czw lis 18, 2010 3:10 pm przez Kamulec, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Pytania o magię i przedmioty magiczne

czw lis 18, 2010 6:18 pm

3. 9 m/poziom, oczywiście.
 
Awatar użytkownika
Derechin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 201
Rejestracja: wt gru 23, 2008 9:38 pm

Pytania o magię i przedmioty magiczne

czw lis 18, 2010 9:18 pm

1. Tak, jeśli tylko mieszczą się w polu działania czaru (9-cio metrowy sześcian/poziom). Znaczy, według opisu czaru, musisz określić co będzie widziane/słyszane na obszarze działania. Jeśli zdecydujesz więc, że budynku tam ma nie być widać, a zamiast niego ma być wielka dziura w ziemi, to będzie wielka dziura w ziemi, a postacie będą mogły wykonać rzut obronny tylko wtedy, jeśli będą miały jakiś wyraźny powód do braku wiary w tą iluzję.
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Pytania o magię i przedmioty magiczne

czw lis 18, 2010 10:32 pm

1. Opis w PG 3.0 jest niejednoznaczny, ale faktycznie tak z SRD 3.5 wynika.
2. Jakieś czary poziomu niższego, niż 8. (pomijając ekran z domeny oszustwa)?
3. Też tak sądzę.
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

Pytania o magię i przedmioty magiczne

ndz lis 21, 2010 3:36 pm

Jest jakiś przedmiot magiczny lub ktoś wie jak go według zasad stworzyć, który podnosi poziom barda przy testach wiedzy bardów?
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Pytania o magię i przedmioty magiczne

sob lis 27, 2010 9:27 pm

Polimorfia, 3.5. Zamiana człowiek-->gigant lodowy. Co stanie się z wyposażeniem:
1. Mistrzowski miecz
2. Mistrzowska koszulka kolcza
3. Napierśnik +1
4. Pas na eliksiry
5. Pierścień ochrony +1
?

Proszę o szybką odpowiedź - będę wdzięczny.
Ostatnio zmieniony sob lis 27, 2010 9:41 pm przez Kamulec, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Schpeelah#144
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 939
Rejestracja: pn sie 21, 2006 8:26 pm

Pytania o magię i przedmioty magiczne

sob lis 27, 2010 10:12 pm

Tekst polimorfii i Zmiany siebie nic nie wspomina o tym, żeby przedmioty zmieniały swój rozmiar czy kształt, tylko że te których nowa forma nie może użyć zostają zaabsorbowane. PMP coś niejasno wspomina o dostosowywaniu kształtu przez przedmioty magiczne, ale MIC wyraża się bardziej kategorycznie.
Magic Item Compedium str.219 pisze:
Armor does not resize to fit a wearer of a different size category.(...)Weapons don't change size to match the wielder.

Czyli niestety ekwipunek stanie się nie do użytku. Miłego bycia nagim olbrzymem. (Ja tam uważam że przedmioty powinny się dostosowyawć.)
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Pytania o magię i przedmioty magiczne

wt lis 30, 2010 12:50 pm

Jak mechanicznie zrobić niewidzialne strzały (tzn. cały czas są niewidzialne, widać dopiero, jak już wbiją się w cel)?

Przepraszam, jeśli pytanie jest głupie/odpowiedź oczywista, ale mam za sobą tylko 5 godz. snu. Nie cierpię zimy! :x
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Pytania o magię i przedmioty magiczne

wt lis 30, 2010 4:25 pm

Rzucasz na strzały niewidzialność lub odosobnienie, ew. można mieć olejek niewidzialności. Inne rzeczy to już zasady domowe (osobiście nie mam jakiejkolwiek w podorędziu).
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Pytania o magię i przedmioty magiczne

wt lis 30, 2010 5:58 pm

Chodzi mi o to, żeby to był taki przedmiot magiczny. Strzała z rzuconą nań na stałe niewidzialnością. Da się zrobić?
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Pytania o magię i przedmioty magiczne

wt lis 30, 2010 11:17 pm

Jeżeli starczy, że będzie cały czas, to odosobnienie.

Jeżeli ma być przedmiot magiczny, to przez analogię do pierścienia niewidzialności też powinno się dać. W polskich podręcznikach zasad do tego nie opisano, więc trzeba samemu stworzyć.
Ostatnio zmieniony wt lis 30, 2010 11:17 pm przez Kamulec, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości