Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Morog
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 281
Rejestracja: śr maja 05, 2004 9:30 am

pt gru 12, 2008 10:22 pm

Super.
A z mocami DAILY jest tak samo?
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

pt gru 12, 2008 10:36 pm

Erlebrion pisze:
Czy jest coś (atut, moc, zdolność itp.), co pozwalałoby Rogue`owi używać innych mocy niż Basic Melee Atak przy wykonywaniu ataku okazyjnego bądź szarży?

Handspring Assault (Martial Power p. 74)
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

pt gru 12, 2008 11:01 pm

ConAnuS
Każda moc posiadająca w słowie kluczowym Heal, kiedy jest używana (sustain to także użycie mocy). Zapewnia dodatkowe PW z Healing Lore. W Healing Lore pisze jak wół "When you grant healing with one of your cleric powers that has the healing keyword (...)" Czyli, gdy zapewniasz leczenie z jednej ze swoich mocy. Nie ma różnicy czy to sustain czy pierwsze użycie. Musi posiadać HEALING w słowach kluczowych.
Morog pisze:
Postać na 5 poziomie ma 2 ENCONTER POWER.
Czy może użyć po raz każdej swojej mocy?
Czy dwa razy jedną z nich?

Każdej mocy możesz użyć tylko jeden raz. Nie możesz posiadać możliwości rzucenia tej samej mocy dwa razy, nawet jeśli zyskałbyś ją z multiclasa lub innym sposobem. Nie da się tego obejść.
Morog pisze:
A z mocami DAILY jest tak samo?

Niestety tak. Nawet wizard nie dostaje z tego powodu jakiegoś boosta. Nic z tego. Ma taki sam wachlarz mocy jak każda inna klasa.
 
Awatar użytkownika
Erpegis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1095
Rejestracja: sob cze 28, 2003 9:18 am

sob gru 13, 2008 1:51 pm

Nie możesz posiadać możliwości rzucenia tej samej mocy dwa razy, nawet jeśli zyskałbyś ją z multiclasa lub innym sposobem. Nie da się tego obejść.


Jest kilka możliwości. Niektóre paragon paths i epic destinies pozwalają na odzyskanie utraconych mocy (Archmage bodajże).

Istnieją atuty pozwalające na odzyskiwanie utraconych mocy w zamian za obrażenia czy healing surges (atut warlocka z Dragona pozwala na odzyskanie rzuconego czaru encounter który nie zadał obrażeń w zamian za utratę 1 pw na poziom czaru).

W Adventurer's Vault pojawiło się kilka przedmiotów magicznych dających dodatkowe użycie mocy, gdy podczas ataku wyrzuciłeś naturalną 20.
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

sob gru 13, 2008 1:55 pm

Erpegis
To zupełnie inna sprawa. Tutaj chodziło o możliwość "zapamiętania" tej samej mocy więcej niż raz, a nie możliwość jej odzyskania do ponownego użycia.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

sob gru 20, 2008 10:07 pm

Pytanie o swordmage'a i jego zdolność aegis of defense. Czy zdolność negowania obrażeń mogę użyć tylko jeśli przeciwnik nie będzie celować we mnie, czy mogę użyć do każdego ataku przeciwnika (a jedyną karą przy nie celowaniu we mnie jest -2 do trafienia)?
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

ndz gru 21, 2008 12:45 am

Suldarr'essalar pisze:
Pytanie o swordmage'a i jego zdolność aegis of defense. Czy zdolność negowania obrażeń mogę użyć tylko jeśli przeciwnik nie będzie celować we mnie, czy mogę użyć do każdego ataku przeciwnika (a jedyną karą przy nie celowaniu we mnie jest -2 do trafienia)?

A nie czasem Aegis of Shielding?
Zmniejszasz tylko obrażenia nie zadane Tobie.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

ndz gru 21, 2008 12:52 am

A gdzie jest napisane, że sobie zredukować nie mogę?
No i nie odpowiedziałeś na moje pytanie.

Ok, dzięki.
Moje niedopatrzenie.
Ostatnio zmieniony ndz gru 21, 2008 9:28 am przez Suldarr'essalar, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

ndz gru 21, 2008 1:04 am

If your marked target makes an attack that doesn’t include you as a target, it takes a –2 penalty to attack rolls. If that attack hits and the marked target is within 10 squares of you, you can use an immediate interrupt to reduce the damage dealt by that attack to any one creature by an amount equal to 5 + your Constitution modifier.

Jak dla mnie jest wyraźnie napisane. Że jeśli naznaczony cel wykona ATAK, który NIE CELUJE W CIEBIE to bierze -2 do rzutu. Jeśli TEN ATAK trafi, i oznaczony jest maksymalnie 10 kwadratów od Ciebie, to możesz zredukować obrażenia o 5 + modyfikator z Constitution.

Ale

Once per Round: You can take only one immediate action per round, either an immediate interrupt or an immediate reaction.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

pn gru 22, 2008 2:47 pm

Czy gdzieś w insiderze są rozpisane dokładniej koboldy? Chodzi mi o taką rozpiskę, jaką doczekały się np. minotaury.
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

pn gru 22, 2008 2:58 pm

Suldarr'essalar pisze:
Czy gdzieś w insiderze są rozpisane dokładniej koboldy? Chodzi mi o taką rozpiskę, jaką doczekały się np. minotaury.

Był artykuł o koboldach w 364 Dragonie. Jednak nie jako rasa playable.

BTW z poprzednim pytaniem o to chodziło?
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

pn gru 22, 2008 10:13 pm

szelest pisze:
BTW z poprzednim pytaniem o to chodziło?

Tak. Sorry, zmęczony byłem i nie doczytałem dokładnie.

Kolejne pytanie: Do czego służy moc artificera Arcane Replenishment, skoro przedmitowych mocy daily można używać i tak raz dziennie?
 
Awatar użytkownika
ConAnuS
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1137
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:11 pm

wt gru 23, 2008 12:01 am

Kolejne pytanie: Do czego służy moc artificera Arcane Replenishment, skoro przedmitowych mocy daily można używać i tak raz dziennie?


Nie wiem o co chodzi z Arcane Replenishment bo artificera nie patrzyłem, ale moce daily z przedmiotów używa się raz dziennie na poziomach 1-10, na wyższych można więcej razy dziennie(PHB 226).
 
Awatar użytkownika
Beamhit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2359
Rejestracja: czw paź 09, 2003 8:22 pm

wt gru 23, 2008 9:10 am

Suldarr'essalar pisze:
Do czego służy moc artificera Arcane Replenishment, skoro przedmitowych mocy daily można używać i tak raz dziennie?


No właśnie do tego, by użyć tej mocy dwa razy dziennie.

Normalnie użyjesz przedmiotu i nie możesz go już użyć (nawet po milestone). Używasz "Arcane Replenishment", i po milestone możesz użyć przedmiotu jeszcze raz.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

wt gru 23, 2008 10:14 am

Beamhit pisze:
Normalnie użyjesz przedmiotu i nie możesz go już użyć (nawet po milestone). Używasz "Arcane Replenishment", i po milestone możesz użyć przedmiotu jeszcze raz.

:/
Nie podoba mi się to ograniczenie na ilość mocy :/
Chyba, że arcane replenishment mogłoby także odzyskiwać encounter powers podczas spotkania.
 
Awatar użytkownika
Erpegis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1095
Rejestracja: sob cze 28, 2003 9:18 am

wt gru 23, 2008 4:58 pm

Chyba, że arcane replenishment mogłoby także odzyskiwać encounter powers podczas spotkania.


A to by było już zdecydowanie przegięte.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

wt gru 23, 2008 11:28 pm

Przecież to jest użyteczne 1 dziennie!
 
Awatar użytkownika
Varmus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1443
Rejestracja: śr sty 18, 2006 5:52 pm

śr gru 24, 2008 1:19 am

Raz dziennie na przedmiot, zdaje mi się.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

śr gru 24, 2008 9:31 am

Varmus pisze:
Raz dziennie na przedmiot, zdaje mi się.

Z tego co pamiętam jest to raz dziennie niezależnie od ilości daily powers jakie masz w niezależnie jak dużej liczbie przedmiotów.
 
Wolwerin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: śr lis 08, 2006 6:54 pm

pt sty 02, 2009 2:47 pm

Mam pytanie dotyczące przygotowywania mocy daily przez wizarda. Czy jeśli przygotowuje moce to mogę przygotować na przykład dwie z najwyższego posiadanego poziomu, czy muszę przygotować po jednej dla każdego poziomu?
 
WithnesS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: sob lis 13, 2004 7:15 pm

pt sty 02, 2009 3:50 pm

Positioning Strike
Rogue Attack 1
A false stumble and a shove place the enemy exactly where you want him.

Encounter [ ] Martial, Weapon
Standard Action
Melee weapon
Requirement: You must be wielding a light blade.
Target: One creature
Attack: Dexterity vs. Will

Hit: 1[W] + Dexterity modifier damage, and you slide the target 1 square.
Artful Dodger: You slide the target a number of squares equal to your Charisma modifier.





Moje pytanie - Jak to jest z tym przesuwaniem?

R - Rogue.
M - Mob.

XXX XMX XXX XXX
XMX XXX MXX XXX
XRX XRX XRX MRX
XXX XXX XXX XXX

Kolumna pierwsza to stan wyjściowy.
Druga, trzecia i czwarta to to, co można zrobić...No właśnie. Czy napewno można? Które z tych ruchów są legalne a które nie? Zakładam że pierwszy na pewno. A pozostałe dwa?

Edit: Na potrzeby przykładu, zakładamy że postać nie jest Artful Dodgerem, i może przesuwać przeciwnika tylko jedną kratkę ;)
 
Awatar użytkownika
Beamhit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2359
Rejestracja: czw paź 09, 2003 8:22 pm

pt sty 02, 2009 3:58 pm

PHB str. 285

Slide - przesuwasz jak chcesz. Każdy z przykładów jest dobry.
 
WithnesS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: sob lis 13, 2004 7:15 pm

pt sty 02, 2009 4:01 pm

Ok, wielkie dzięki ^^
 
Awatar użytkownika
Beamhit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2359
Rejestracja: czw paź 09, 2003 8:22 pm

pt sty 02, 2009 4:04 pm

Mam pytanie dotyczące przygotowywania mocy daily przez wizarda. Czy jeśli przygotowuje moce to mogę przygotować na przykład dwie z najwyższego posiadanego poziomu, czy muszę przygotować po jednej dla każdego poziomu?


Po jednej na każdy poziom. Mając poziom 5 przygotowujesz 1 dzienny z 1 poziomu i 1 dzienny z 5 poziomu.
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

pt sty 02, 2009 7:09 pm

Wolwerin pisze:
Mam pytanie dotyczące przygotowywania mocy daily przez wizarda. Czy jeśli przygotowuje moce to mogę przygotować na przykład dwie z najwyższego posiadanego poziomu, czy muszę przygotować po jednej dla każdego poziomu?

Jeżeli jesteś na powiedzmy 9 poziomie i masz księgę czarów i atut zwiększający możliwość znanych czarów daily do 3 to i tak nie nadal jesteś zmuszony do zapamiętania jednego czaru daily 1, 5 i 9 poziomu.
 
Wolwerin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: śr lis 08, 2006 6:54 pm

pt sty 02, 2009 10:52 pm

Beamhit pisze:
Po jednej na każdy poziom. Mając poziom 5 przygotowujesz 1 dzienny z 1 poziomu i 1 dzienny z 5 poziomu.


Bayuer pisze:
Jeżeli jesteś na powiedzmy 9 poziomie i masz księgę czarów i atut zwiększający możliwość znanych czarów daily do 3 to i tak nie nadal jesteś zmuszony do zapamiętania jednego czaru daily 1, 5 i 9 poziomu.


Dzięki bardzo za odpowiedź. A gdzie dokładnie znajdę tę zasadę w podręczniku?
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

pt sty 02, 2009 11:14 pm

Dzięki bardzo za odpowiedź. A gdzie dokładnie znajdę tę zasadę w podręczniku?

FAQ pisze:
8. Can a 5th level wizard memorize two 5th level daily spells instead of a 1st and a 5th level daily spell?

At the end of each long rest, a wizard prepares one 1st-level Daily spell chosen from the list of 1st level daily spells in her spellbook. If she were at least 2nd level, she would also prepare one 2nd-level utility spell chosen from the list of 2nd-level utility spells in her spellbook. At 5th level she would also prepare one 5th-level daily spell from her list of 5th-level daily spells in her spellbook. She would repeat this process for every level that she has access to wizard daily or utility spells. She could not, as a 5th-level wizard, prepare a second 5th-level daily spell in place of a daily spell of a different level.


Przydatne linki:
FAQ's
Q&A
Updates
 
mariusz23
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: wt lut 10, 2009 10:02 pm

wt lut 10, 2009 10:06 pm

hej, czy może mi ktoś wyjaśnic o co chodzi w FIGHTERS AND MELEE WEAPONS w rozdziale opisującym klasę wojownika? kompletnie nie rozumiem o co chodzi :cry:
 
Awatar użytkownika
Prophet
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 174
Rejestracja: śr mar 02, 2005 6:50 pm

wt lut 10, 2009 11:02 pm

Te akapity funkcjonują jako mały poradnik. Jego istotą jest tabela z rodzajami broni. Informuje, jakie cechy będą korzystne w przyszłości dla wojownika chcącego się specjalizować w danym typie oręża - czy to jako wymogi dla atutów, czy zapewniając bonusy w przypadku odpowiednich mocy. Dzięki temu początkujący gracz, który chce stworzyć dajmy na to walczącego wielkim toporem krasnoluda, będzie wiedział w co inwestować.
 
mariusz23
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: wt lut 10, 2009 10:02 pm

ndz lut 15, 2009 1:29 pm

Deft Strike, co zyskujemy używając tej mocy? 1 poziom at-will dla Rouge. W opisie jest, że mogę poruszyć się dwa pola przed atakiem. Normalnie przecież również mogę(nawet na więcej pól) wykorzystując Move Action, a następnie zaatakować wykorzystując Standard Action. Więc co właściwie daje ta moc?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości