Zrodzony z fantastyki

 
Avallach7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: pt sie 27, 2010 1:43 pm

Re: Pytania o mechanikę

ndz sty 12, 2014 5:18 pm

stefanek12 pisze:
Zaraz, w PMP jest "oręż musi ZAPEWNIAĆ" premię z usprawnienia przynajmniej +1". A mistrzowska broń właśnie taką zapewnia, Niby dlaczego premia która została określona jako "z usprawnienia" miałaby nią nie być?

Właśnie tak to interpretuję. Na poparcie dorzucę cytaty z srd:

Bron.rtf:
Broń obdarzona specjalną mocą musi posiadać premię z usprawnienia przynajmniej +1.

Wyposazenie.rtf:
Oręż mistrzowski to lepiej wykonana wersja normalnej broni, która zapewnia premię z usprawnienia +1 do testów ataków.

Według tego mistrzowskie wykonanie zapewnia premię z usprawnienia +1, właśnie taką jaka jest wymagana aby obdarzyć broń specjalną mocą. Dlatego też w koszt broni magicznej jest wliczony jest koszt mistrzowskiego wykonania. Lord Xan, mógłbyś podać cytat mówiący o tym że wymagana jest premia do testów obrażeń, a nie ataków?

Na wszelki wypadek jeszcze cytaty z anglojęzycznego d20srd:

http://www.d20srd.org/srd/equipment/wea ... orkWeapons :
A masterwork weapon is a finely crafted version of a normal weapon. Wielding it provides a +1 enhancement bonus on attack rolls.


http://www.d20srd.org/srd/magicItems/magicWeapons.htm :
A weapon with a special ability must have at least a +1 enhancement bonus.
Ostatnio zmieniony ndz sty 12, 2014 5:31 pm przez Avallach7, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Aramil_S
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 91
Rejestracja: śr sie 12, 2009 5:37 pm

Re: Pytania o mechanikę

ndz sty 12, 2014 8:24 pm

Jeśli już chcesz się czepiać szczegółów to doczytaj do końca: "Magiczny oręż musi zapewniać premię z usprawnienia przynajmniej +1"*. Przedmiot mistrzowski nie jest magiczny. Tak samo zresztą, jak nie zapewnia pełnej premii z usprawnienia, a jedynie do ataku.

Zresztą, chwilę później jest nawet wprost napisane "Bohater nie może tak po prostu wykuć ostrego rapiera"*. Mistrzowskie wykonanie jest wstępnym warunkiem samego umagicznienia, a żeby dodać następną moc, trzeba spełnić kolejny warunek - premię z usprawnienia.

PMP s.244
 
Avallach7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: pt sie 27, 2010 1:43 pm

Re: Pytania o mechanikę

ndz sty 12, 2014 9:26 pm

Aramil_S pisze:
Jeśli już chcesz się czepiać szczegółów to doczytaj do końca: "Magiczny oręż musi zapewniać premię z usprawnienia przynajmniej +1"*. Przedmiot mistrzowski nie jest magiczny.

W zdaniu które zacytowałeś nie piszą że oręż musi mieć premię i być magiczny żeby móc mieć specjalną moc.
Piszą że musi mieć premię żeby móc być magiczny (czyli mieć specjalną moc lub magiczną premię).
Nie musi być magiczny już wcześniej.

Aramil_S pisze:
Tak samo zresztą, jak nie zapewnia pełnej premii z usprawnienia, a jedynie do ataku.

Nie słyszałem nigdy o podziale na "pełną premię" i "premię jedynie do ataku". Zresztą w wymaganiach nie pisze że "musi posiadać pełną premię z usprawnienia (w tym do obrażeń)". Pisze jedynie że musi posiadać premię z usprawnienia. Premia za mistrzowskie wykonanie jest premią z usprawnienia.

Aramil_S pisze:
Zresztą, chwilę później jest nawet wprost napisane "Bohater nie może tak po prostu wykuć ostrego rapiera"*
PMP s.244

Tego nie widziałem, korzystam jedynie z srd. W każdym razie tu też można by się spierać że chodzi o to że musi to być przynajmniej "mistrzowski ostry rapier". Fakt że napisali to dość niejasno.
Ostatnio zmieniony ndz sty 12, 2014 9:31 pm przez Avallach7, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Pytania o mechanikę

pn sty 13, 2014 12:59 am

Nie, w PMP jest
Broń obdarzona specjalną mocą musi posiadać premię z usprawnienia przynajmniej +1

oraz
[Każdy zaczarowany oręż jest mistrzowsko wykonany, ale premia wynikająca z tego faktu nie kumuluje się z premią z usprawnienia do testów ataku.[/toute]
Mistrzowskie wykonanie "nie jest" premią z usprawnienia wg tego nazewnictwa, jest pewną cechą konstrukcyjną przedmiotu i jej następstwem jest premia do trafienia z usprawnienia. Premia z usprawnienia +1, +2, +3 itd. oznacza premię z usprawnienia do testów ataku i obrażeń, czy to magiczną, czy psioniczną.

Zresztą, polecam doczytać faktycznie srd:
A magic weapon must have at least a +1 enhancement bonus to have any of the abilities listed on Table: Melee Weapon Special Abilities or Table: Ranged Weapon Special Abilities.

http://www.d20srd.org/srd/magicItems/cr ... gicWeapons

edit: polecam ten też artykuł, on rozwiewa wątpliwości:
http://www.wizards.com/default.asp?x=dnd/rg/20041228a

Wyraźnie widać, że premia z usprawnienia, o której mowa, wymaga poziomu czarujące, a więc musi być magiczna.

Myślę, że pomogłem :)
Ostatnio zmieniony pn sty 13, 2014 1:37 am przez Lord Xan, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Avallach7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: pt sie 27, 2010 1:43 pm

Pytania o mechanikę

pn sty 13, 2014 11:54 am

Cytat z artykułu jest pewną wskazówką (aczkolwiek nie widzę wyraźnie tego o czym piszesz), ale z tym na temat PMP / SRD nie mogę się do końca zgodzić. Nawet jeśli mistrzowskie wykonanie nie wystarcza aby nadać broni magiczną moc, to winiłbym tutaj nie tyle moją interpretację, co dwuznaczne nazewnictwo WotC w przypadku "premii z usprawnienia".
Lord Xan pisze:
Mistrzowskie wykonanie "nie jest" premią z usprawnienia wg tego nazewnictwa, jest pewną cechą konstrukcyjną przedmiotu i jej następstwem jest premia do trafienia z usprawnienia.

Rozumiem co masz na myśli, ale to już jest jak dla mnie po prostu interpretacja (nie twierdzę że błędna), a nie coś co jasno wynika z reguł. Jeśli reguły mówią o premii i nie zaznaczają że chodzi o tylko jedną z dwóch jej rodzajów to dla mnie jasne jest że chodzi o dowolną. Nie można formalnie mówić o tym że premia z usprawnienia +1 według jakiegoś nazewnictwa "nie jest" premią z usprawnienia +1 jeśli te różnice w nazewnictwie nie zostały w tym miejscu wyraźnie zdefiniowane.

Weźmy ten cytat:
A magic weapon must have at least a +1 enhancement bonus to have any of the abilities listed on Table: Melee Weapon Special Abilities or Table: Ranged Weapon Special Abilities.

i ten który ja wcześniej zamieściłem:
A weapon with a special ability must have at least a +1 enhancement bonus.

Oba piszą o "+1 enhancement bonus". Nie piszą że musi pochodzić z umagicznienia. A teraz skonfrontujmy to z opisem broni mistrzowskich:
A masterwork weapon is a finely crafted version of a normal weapon. Wielding it provides a +1 enhancement bonus on attack rolls.

Tu też pisze "+1 enhancement bonus". Nie taki sam jak pochodzący z umagicznienia, "słabszy", ale nadal "+1 enhancement bonus". Moim zdaniem jeśli nie jest on wystarczający do dodania broni specjalnej mocy, to powinni byli to wyraźnie zaznaczyć biorąc pod uwagę że nazywa się dokładnie tak samo jak ten wymagany.
Ostatnio zmieniony pn sty 13, 2014 11:58 am przez Avallach7, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Pytania o mechanikę

pn sty 13, 2014 1:06 pm

Gdyby wystarczyło mistrzowskie wykonanie do nadania specjalnej cechy, to tak by to właśnie napisali. Żeby broń uczynić magiczną, musi ona być mistrzowsko wykonana, tak stoi w zasadach.
Zgodnie z Twoją interpretacją usprawnianie broni i nadawanie jej specjalnych cech stoi w tej samej hierarchii wg autorów, zatem nie musieliby pisać o wymaganej premii +1 do nadania specjalnej cechy - co właśnie robią!
Nie wiem, jak Cię do tego inaczej przekonać, ciężko mi dalej wyszukiwać artykuły na ten temat - po prostu mi uwierz, bo jestem absolutnie pewien co do swojej racji.
Chyba, że zadowolisz się dużą liczbą przesłanek na korzyść mojej teorii, wtedy zobacz sobie każdą z gier na podstawie D&D 3.x - NWN, Icewind Dale - tam również każda z broni jest minimum +1, aby posiadać jakąś specjalną cechę :P
Ostatnio zmieniony pn sty 13, 2014 1:07 pm przez Lord Xan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Czajson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: śr mar 06, 2013 8:56 pm

Pytania o mechanikę

wt sty 14, 2014 7:18 pm

Gdzie znajdziemy więcej zaklęć dla szamana z krain wschodu(D&D 3.0) ?
Które zaklęcia druidzkie/kapłańskie można zaadoptować(lista bazowa jest dosyć uboga), ogólnie jak oceniacie tą klasę ?
 
Aramil_S
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 91
Rejestracja: śr sie 12, 2009 5:37 pm

Re: Pytania o mechanikę

śr sty 15, 2014 11:41 pm

Dobra widzę, że nikt nie wykazuje większego zorientowania w temacie, więc napiszę co wiem:
We "Władcach dziczy" jest trochę czarów, które ładnie mogły by się komponować na liście szamańskiej (Wybraniec natury po zmianie nazwy, Zatrzymanie wpływu księżyca, Czy zaklęcia +4/-2). Poza tym, można by przejrzeć "Księgę plugawego mroku", niemal każdy znajdzie tam coś dla siebie ;) A już zwłaszcza zły szaman dostanie nieco ciekawostek w postaci czarów spaczonych.
Ostatnio zmieniony śr sty 15, 2014 11:42 pm przez Aramil_S, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Nabuchodonozor
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 68
Rejestracja: pn lis 11, 2013 1:18 pm

Pytania o mechanikę

ndz lut 02, 2014 9:50 pm

Pytanie dotyczące posługiwania się Potężnym Biczem, oraz Biczem z Ostrzem. W opisie klasy barda czytam:
Bard biegle włada wszelką bronią prostą oraz biczem, łukiem krótkim, mieczem długim, mieczem krótkim, rapierem i tłukiem

W tabeli ekwipunku widzę, że Bicz należy do kategorii broni egzotycznych. Wniosek? Bard może posługiwać się taką egzotyczną bronią jak Bicz.
Teraz opis z Potężnego Bicza w Księdze Broni i Ekwipunku:
Postać z Atutem "Biegłość w broni egzotycznej (bicz)" biegle posługuje się również Potężnym Biczem.

Podobny opis ma Bicz z Ostrzem.

Czy mogę więc wnioskować, że Bard nie potrzebuje atutu "Biegłość w broni egzotycznej (bicz)" by posługiwać się wymienionymi ulepszonymi broniami, ponieważ ma go niejako "wbudowanego"?
 
Awatar użytkownika
Dark_Archon_
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 692
Rejestracja: sob gru 29, 2007 2:29 pm

Pytania o mechanikę

ndz lut 02, 2014 10:10 pm

Jeśli tak jest napisane, to tak, Bard może się posługiwać tymi broniami bez odpowiedniego atutu, ponieważ mając odpowiednią biegłość jest traktowany, jako posiadający ten atut.

Chyba, że się mylę, to zaraz mnie ktoś poprawi :wink: Ale tak RAW powinno być według mnie.
 
Nabuchodonozor
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 68
Rejestracja: pn lis 11, 2013 1:18 pm

Pytania o mechanikę

wt lut 04, 2014 2:40 pm

Widzę, że nikt nie kwapi się, by jeszcze skomentować tę kwestię, ale zależy mi na opinii innych, a przydałoby się skoro Dark_Archon_ najwyraźniej nie jest pewny swojej odpowiedzi.
 
Awatar użytkownika
Kilik Lodowa Zamieć
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 75
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 6:28 pm

Pytania o mechanikę

wt lut 04, 2014 3:22 pm

Ciąg myślowy jest prawidłowo zachowany. Bard włada biczem. Biczem z ostrzem może władać ten, kto umie władać biczem. Ergo, bard włada biczem z ostrzem. Klasy mające biegłość w jakiejś broni traktuje się tak, jakby miały odpowiedni atut.
Ostatnio zmieniony wt lut 04, 2014 3:22 pm przez Kilik Lodowa Zamieć, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

Pytania o mechanikę

śr lut 05, 2014 3:58 pm

Zdolność klasowa Biegłość w broni liczy się jakbyś miał atut Biegłość w broni, dla każdej podanej w opisie broni, zatem bard będzie umiał posługiwać się wszystkimi wspomnianymi wyżej rodzajami bicza.


Ps.
Dark_Archon_ pisze:
Ale tak RAW powinno być według mnie
Niezły oksymoron :)
Ostatnio zmieniony śr lut 05, 2014 3:59 pm przez Suldarr'essalar, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Jaśmin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 285
Rejestracja: ndz mar 13, 2011 6:58 pm

Pytania o mechanikę

śr lut 12, 2014 10:49 pm

W Tome of Battle na str 16 w spisie umiejętności klasy Swordsage jest napisane, że:

Class skills(6+int modifier per level x 6 at 1st level)


Czy nie powinno być: x4 at 1st level?
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Pytania o mechanikę

czw lut 13, 2014 6:54 am

Jaśmin - tak, to oczywiście zwykły błąd. Od tej zasady nie ma wyjątków.
 
Awatar użytkownika
Dark_Archon_
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 692
Rejestracja: sob gru 29, 2007 2:29 pm

Re: Pytania o mechanikę

czw lut 13, 2014 10:41 am

Suldarr'essalar pisze:
Dark_Archon_ pisze:
Ale tak RAW powinno być według mnie
Niezły oksymoron :)

Ojtam, wiadomo o co chodzi :razz:
 
Habiel
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pt lut 21, 2014 11:20 am

Pytania o mechanikę

ndz lut 23, 2014 8:28 pm

Mam pytanie co do używania umiejętności Druida zmiennokształtnego a dokładnie opis wymagań postaci jest następujący: "atuty Czujność, krzepkość Czary:Umiejętność rzucania czarów 3 poziomu, Specjalne : Alternatywna Forma - musi albo znać czar polimorfowanie siebie albo mieć naturalna formę alternatywną lub dostęp do przekształcania siebie, polimorfowanie siebie bądź zdolności zwierzęcy kształt." Chciałem zapytać co dokładnie oznacza warunek SPECJALNE bo nie rozumiem zawartej w nim treści. Czy to wymagania stawiane wobec postaci mojego druida czy też potwora w jakiego postać chcę przybrać? Proszę o pomoc i pozdrawiam ;)
 
Aramil_S
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 91
Rejestracja: śr sie 12, 2009 5:37 pm

Re: Pytania o mechanikę

ndz lut 23, 2014 8:47 pm

"Zmiennokształtny" wymaga od postaci zdolności zmiany swojego kształtu przez któryś z wymienionych sposobów. Czyli, aby wejść na tą klasę trzeba być albo czarodziejem z odpowiednim zaklęciem, albo druidem z czarami 3 poziomu, albo jakąkolwiek klasą czarującą i posiadać zdolność (np. czaropodobną) do zmiany kształtu na któryś z wymienionych sposobów.
 
Habiel
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pt lut 21, 2014 11:20 am

Pytania o mechanikę

pn lut 24, 2014 2:03 am

A czy możecie podać mi przykładowe możliwości jak zatrzymać przemiany Druida zmiennokształtnego? Szczególnie te najwyższego poziomu 9 - 10? Bo nie za bardzo jestem w stanie coś wymyślić, a historie typu "dostałeś z zaskoczenia kamieniem w głowę i zemdlałeś" odnoszące się do postaci >20 lv będą trochę naciągane.
 
Awatar użytkownika
Squid
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 706
Rejestracja: wt maja 09, 2006 2:22 pm

Pytania o mechanikę

pn lut 24, 2014 11:18 am

Rozumiem, że jesteś MG i chcesz uniemożliwić przemiany gracza, tak?

Jeżeli uważasz polimorfię za przegiętą (słusznie, jeśli gracz się naprawdę rozpędził), najlepszym wyjściem byłoby chyba wprowadzenie do gry zasad opcjonalnych zmiany kształtów - chociażby tych ze strony Giant in the Playground:

http://www.giantitp.com/articles/dC21fD ... OjUm9.html

Lub z Pathfindera:

http://www.d20pfsrd.com/classes/core-classes/druid

"Dostałeś kamieniem w głowę i zemdlałeś" jest naciągane na każdym poziomie, w każdej grze :).
 
Jaśmin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 285
Rejestracja: ndz mar 13, 2011 6:58 pm

Pytania o mechanikę

pn lut 24, 2014 1:27 pm

Czy można użyć w jednej rundzie iaijutsu focus i manewru Steel Wind?

Takoż, czy można użyć w jednej rundzie iaijutsu focus i manewru Stalker in the Night?
 
Nabuchodonozor
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 68
Rejestracja: pn lis 11, 2013 1:18 pm

Pytania o mechanikę

wt mar 04, 2014 12:04 pm

Czy mając atut "szybkie dobycie broni" mogę również założyć, że szybciej "dobywam" instrument? Oczywiście chodzi o postać barda. Szukam po prostu jakiegoś rozwiązania, które ułatwi mi szybką zmianę instrumentu na broń i odwrotnie w razie potrzeby. Przy dobywaniu broni często to co się trzyma w rękach rzuca na ziemię w akcji darmowej i dobywa odpowiedniego oręża, lecz instrumentu nie mogę narażać na uszkodzenia, więc mimo wszystko chciałbym go schować bezpiecznie.
Na razie więc wyobrażam to sobie tak: akcja ruchu-schowanie instrumentu, akcja darmowa- dobycie broni, akcja standardowa-atak. Potem zaś: akcja ruchu- schowanie broni (lub akcja darmowa rzucenie jej na ziemię), akcja darmowa- wyciągnięcie instrumentu (atut) i akcja standardowa- gra na instrumencie.
Druga sprawa: czy mając odpowiednią rangę w występach-śpiew, mogę wykorzystać muzykę barda walcząc jednocześnie? Do śpiewu instrumentu nie potrzebuję, a o ile pamiętam w opisie umiejętności muzyki barda jest wyraźnie napisane, że nie musi to być muzyka grana na instrumencie. Śpiew zaś jest formą mowy, a mowa nie wykorzystje akcji. Krótko mówiąc mogę walczyć biczem i śpiewać dając bonusy moim przyjaciołom czy tak?
 
Elicor
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 43
Rejestracja: wt sty 14, 2014 10:14 pm

Pytania o mechanikę

wt mar 04, 2014 7:03 pm

Czy mając atut "szybkie dobycie broni" mogę również założyć, że szybciej "dobywam" instrument? Oczywiście chodzi o postać barda. Szukam po prostu jakiegoś rozwiązania, które ułatwi mi szybką zmianę instrumentu na broń i odwrotnie w razie potrzeby. Przy dobywaniu broni często to co się trzyma w rękach rzuca na ziemię w akcji darmowej i dobywa odpowiedniego oręża, lecz instrumentu nie mogę narażać na uszkodzenia, więc mimo wszystko chciałbym go schować bezpiecznie.

Atut mówi jedynie o broni. Spróbuj dogadać się z MG lub wymyśl jakiś instrument którego można także używać jako broń. Przychodzi na myśl skrzyżowanie elektrycznej gitary z toporem z The Bard's Tale.

Zainwestuj też w śpiewający (harmonizing, Magic Item Compendium, str. 35) oręż, który będzie śpiewał za ciebie przez 10 rund.

Druga sprawa: czy mając odpowiednią rangę w występach-śpiew, mogę wykorzystać muzykę barda walcząc jednocześnie? Do śpiewu instrumentu nie potrzebuję, a o ile pamiętam w opisie umiejętności muzyki barda jest wyraźnie napisane, że nie musi to być muzyka grana na instrumencie. Śpiew zaś jest formą mowy, a mowa nie wykorzystuje akcji. Krótko mówiąc mogę walczyć biczem i śpiewać dając bonusy moim przyjaciołom czy tak?

To zależy, jednak w większości przypadków odpowiedź brzmi "nie". Twój bard może śpiewać ile zapragnie, ale korzystanie z muzyki barda która wymaga koncentracji kosztuje akcję standardową w każdej rundzie podczas której jest aktywna, niezależnie od jej formy.

Istnieje atut, który umożliwia koncentrację przy użyciu akcji ruchowej.

Możesz także skorzystać z muzyki barda w jednej rundzie, a następnie ją zakończyć. Większość efektów muzyki utrzymuje się przez 5 rund od zakończenia, a atuty mogą ten okres wydłużyć.
 
Nabuchodonozor
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 68
Rejestracja: pn lis 11, 2013 1:18 pm

Pytania o mechanikę

wt mar 04, 2014 10:53 pm

Elicor pisze:
Atut mówi jedynie o broni. Spróbuj dogadać się z MG lub wymyśl jakiś instrument którego można także używać jako broń. Przychodzi na myśl skrzyżowanie elektrycznej gitary z toporem z The Bard's Tale.

To nie wchodzi w grę. instrument mam już z resztą wybrany.

Elicor pisze:
Zainwestuj też w śpiewający (harmonizing, Magic Item Compendium, str. 35) oręż, który będzie śpiewał za ciebie przez 10 rund.

Myślę, że jeszcze długo nie będzie mnie na to stać. Myślałem też o umagicznieniu "taniec" na broń żeby walczyła za mnie ale nie stać mnie nawet na +1, a taniec kosztuje +4

Elicor pisze:
Istnieje atut, który umożliwia koncentrację przy użyciu akcji ruchowej.

Ale już w trakcie walki i tak by mi się na nic nie zdał
Elicor pisze:
Możesz także skorzystać z muzyki barda w jednej rundzie, a następnie ją zakończyć. Większość efektów muzyki utrzymuje się przez 5 rund od zakończenia, a atuty mogą ten okres wydłużyć.

Mam "A to echo grało", ale tu raczej chodzi o sytuację, że gram dla drużyny a tu nagle jestem zaatakowany i żeby nie zniszczyć instrumentu i szybko zmieć na oręż
 
Aramil_S
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 91
Rejestracja: śr sie 12, 2009 5:37 pm

Re: Pytania o mechanikę

wt mar 04, 2014 11:40 pm

Mój munchkinowy zmysł mówi, że istnieje jeszcze coś takiego jak broń improwizowana, kto Ci zabroni potraktować instrument jako broń? :P

A już bardziej na poważnie, ja osobiście uważam ten atut za umożliwiający wyciągnięcie czegokolwiek, co jest w pochwie lub innym uchwycie tego typu w ramach akcji natychmiastowej. Po prostu pogadaj z MG, myślę że nie będzie widział problemu w tym, że twój bard oprócz błyskawicznego dobywania miecza wyćwiczył też natychmiastowy sposób zrzucenia lutni z ramienia czy wyciągnięcia fletu z pokrowca ;) W końcu w realnym życiu, jeśli ktoś nauczy się szybko wyciągać nóż z pochwy to kwestią kilkunastu minut treningu jest nauczenie się tego samego względem Zippo czy czegoś tam.
 
Jaśmin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 285
Rejestracja: ndz mar 13, 2011 6:58 pm

Pytania o mechanikę

śr mar 05, 2014 5:15 pm

SRD pisze:
Wielding a Weapon Two-Handed
When you deal damage with a weapon that you are wielding two-handed, you add 1½ times your Strength bonus. However, you don’t get this higher Strength bonus when using a light weapon with two hands.

Tako rzecze SRD. Pytanie: Czy dzierżąc broń oburącz i posługując się do zwiększenia ilości obrażeń innym atrybutem (np. Charyzma w atucie Avenging Strike) także można pomnożyć obrażenia x 1,5?
Ostatnio zmieniony śr mar 05, 2014 5:39 pm przez Jaśmin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Aramil_S
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 91
Rejestracja: śr sie 12, 2009 5:37 pm

Re: Pytania o mechanikę

śr mar 05, 2014 6:54 pm

Imo, jeśli atut mówi o "gain x bonus" to po prostu dostajesz takowy bonus. Jeśli atut zamieniał by atrybut (tak, jak przy finezji, tylko że dla obrażeń) to modyfikator x1,5 będzie się liczył.
 
Awatar użytkownika
Deithwen_Addan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn sty 21, 2008 5:43 pm

Re: Pytania o mechanikę

wt mar 25, 2014 10:17 pm

Czy atut "Point blank shot" ("Bezpośredni strzał" po polsku?) stosuje się tylko do broni ręcznej czy można go użyć, posługując się balistą czy trebuszetem (machinki oblężnicze z Heroes of battle)?
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

Pytania o mechanikę

śr mar 26, 2014 6:44 pm

Deithwen_Addan pisze:
Czy atut "Point blank shot" ("Bezpośredni strzał" po polsku?) stosuje się tylko do broni ręcznej czy można go użyć, posługując się balistą czy trebuszetem (machinki oblężnicze z Heroes of battle)?
Jeśli w ich opisie zaznaczone jest, że są to ranged weapons, lub jeśli są to np. siege weapons, a w tej definicji jest napisane, że są ranged weapons to tak. W przeciwnym wypadku nie.

Inna sprawa, że Point Blank Shot ma zasięg 30ft.
 
Awatar użytkownika
Deithwen_Addan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn sty 21, 2008 5:43 pm

Re: Pytania o mechanikę

czw mar 27, 2014 12:09 pm

Jasne, ale Point blank shot będzie tylko wymogiem do innych. Przede wszystkim zależy mi na Far shot i Precise shot.
Tak czy inaczej, dzięki za odpowiedź :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości