Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

pt maja 15, 2009 3:24 pm

Hm, a już chyba wiem, skąd ten tytuł mi się przypomniał - to nie Ty pytałaś/eś o ten komiks w Fankomiksie?

Co do tematu: ja go niestety chyba nie mam.

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Singer
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 573
Rejestracja: wt lis 18, 2003 9:41 pm

sob maja 16, 2009 8:49 pm

Hehe, ostatnio na Lubelskich Spotkaniach z Komiksem było pytanie o podtytuł tego komiksu, tylko Yedna osoba znała odpowiedź, tak mi się skojarzyło ; )
 
cocconut
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pn maja 25, 2009 7:39 pm

pn maja 25, 2009 7:43 pm

Witam, piszę pracę na studiach o komiksie i w związku z tym mam prośbę: moglibyście mi powiedzieć co wg Was jest ciekawego w komiksie, dlaczego się nim interesujecie czy też sami tworzycie? Będę wdzięczna za pomoc :)
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

pn maja 25, 2009 9:17 pm

Co pewien czas pojawiają się takie pytania, ale to jest tak ogólne, że nie sposób na nie odpowiedzieć nie popadając w skrajność. Można odpowiedzieć albo jednym słowem albo elaboratem. :) To pierwsze to chyba Cię nie interesuje, co do pisania elaboratu... może sprecyzujesz pytanie? To jest praca socjologiczna, że się pytasz w ten sposób?

Pozdrówka
 
cocconut
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pn maja 25, 2009 7:39 pm

pn maja 25, 2009 9:27 pm

Raczej praca dziennikarska ;) chodzi o to, co takiego komiks ma w sobie interesującego, że przyciąga czytelników; co sprawia, że ludzie kupują całą serię np. "Thorgala" lub mają kolekcję różnych tytułów, których nigdy nie sprzedadzą, bo są dla nich bezcenne. Czy takim przyciągającym czynnikiem jest połączenie grafiki i słów, możliwości przekazu, fabuła, czy może jeszcze zupełnie coś innego. Mniej więcej o to mi chodzi : )
 
Awatar użytkownika
Anarchy_Kanya
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 303
Rejestracja: wt paź 19, 2010 2:29 am

Pytania od/ do forumowiczów

sob sty 22, 2011 11:56 pm

cocconut pisze:
Raczej praca dziennikarska chodzi o to, co takiego komiks ma w sobie interesującego, że przyciąga czytelników; co sprawia, że ludzie kupują całą serię np. "Thorgala" lub mają kolekcję różnych tytułów, których nigdy nie sprzedadzą, bo są dla nich bezcenne. Czy takim przyciągającym czynnikiem jest połączenie grafiki i słów, możliwości przekazu, fabuła, czy może jeszcze zupełnie coś innego. Mniej więcej o to mi chodzi : )

Leniwość. Komiksy mają mniej tekstu niż książki. Nie musisz też wyobrażać sobie tego co się dzieje, gdyż jest to przedstawione na obrazku. ;)
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Pytania od/ do forumowiczów

śr kwie 27, 2011 8:02 am

Anarchy_Kanya pisze:
Leniwość. Komiksy mają mniej tekstu niż książki. Nie musisz też wyobrażać sobie tego co się dzieje, gdyż jest to przedstawione na obrazku.


To w takim razie, idąc tym tropem myślenia, filmy już w ogóle są dla typowych obiboków, bo tutaj już nawet nie trzeba czytać tylko wystarczy słuchać tego, co mówią aktorzy na ekranie.
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Pytania od/ do forumowiczów

śr kwie 27, 2011 3:24 pm

Bo tak jest? Oglądanie filmów to zajęcie dobre na czas minimalnej aktywności mózgu, kiedy człowiek jest zbyt mało przytomny by skoncentrować się na czytaniu :)
 
Awatar użytkownika
wysłannik
Moderator
Moderator
Posty: 668
Rejestracja: śr cze 09, 2010 10:54 am

Re: Pytania od/ do forumowiczów

czw kwie 28, 2011 11:02 am

No a filmy z napisami? :) Tam trzeba czytać.
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Pytania od/ do forumowiczów

czw kwie 28, 2011 1:41 pm

Nooo filmy z napisami to już rozrywka dla ambitnych :)
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Pytania od/ do forumowiczów

pt kwie 29, 2011 7:14 am

wysłannik pisze:
No a filmy z napisami?


Zwłaszcza z napisami w języku migowym.
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

Re: Pytania od/ do forumowiczów

pt kwie 29, 2011 6:18 pm

Albiorix pisze:
Bo tak jest? Oglądanie filmów to zajęcie dobre na czas minimalnej aktywności mózgu, kiedy człowiek jest zbyt mało przytomny by skoncentrować się na czytaniu :)


Po pierwsze zeszliście z tematu i robicie OT. Po drugie film może być ambitny, z przekazem, nie rzadko ukrytym, mieć wiele znaczeń. Na przykład. Twoje twierdzenie jest kompletnie nieprawdziwe, przynajmniej nie we wszystkich przypadkach.
 
BUNDEK1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: czw lut 25, 2016 8:47 am

Pytania od/ do forumowiczów

czw mar 03, 2016 3:00 pm

Ja mam pytanie. Czy ktoś z was posiada może na sprzedaż wszystkie tytuły komiksów legendarnej firmy tm-semic? Byłbym zainteresowany kupnem wszystkich tytułów w stanach bdb lub ideał.
 
JakubZ
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pn wrz 21, 2020 8:44 am

Re: Pytania od/ do forumowiczów

wt wrz 22, 2020 9:52 am

Witam. Podłączam się do tego tematu. Poszukuję czwartego numeru magazynu komiksowego "Agresor", wydanego gdzieś w roku 2004. Jego okładkę można jeszcze odnaleźć na "Gildii". Jeśli ktokolwiek posiada dwa egzemplarze (szczęściarz...) lub byłby skłonny odsprzedać swój - jestem zainteresowany. Względy sentymentalne, gdyż akurat w tym numerze opublikowano jedną z moich recenzji. Pozdrawiam :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość