Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
miasma13
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 87
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 12:47 am

[Primer] Pytania odnośnie formatowania tekstu

czw paź 11, 2007 9:56 am

Mam głupie pytanie na które nie znalazłem odpowiedzi w powyżej przyklejonym Primerze.

Czy w tekście wyróżniać wielkość czcionki jaką pisane są różne tytuły akapitów czy podrozdziałów, czy nie zaprzątać sobie tym głowy a jedynie postarać się o widoczne oddzielenie co jest tytułem odpowiadającym temu "większemu" w oryginale by skład się tym potem zajął?
 
Kastor Krieg

czw paź 11, 2007 10:05 am

Faktycznie, nie ma tego - dzięki że spytałeś. Mamy prośbę od DTP żeby wyróżniać proporcjonalnie wielkość tekstu, zachowywać też boldy i kursywę.

Osobiście używam "11" dla ogółu tekstu, małe nagłówki "13", większe "16", tytuły subrozdziałowe i rozdziałowe "22" i "32".
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

pn lis 05, 2007 3:34 pm

A w przypadku złożeń słownych mamy zapewne stosować ów nieszczęsny dywiz?
Mam trochę nazw, geo- i wudugraficznych:
ti-bon-ange, czy Saint-Domingue.

Osobiście nie chciałbym ich polszczyć, i próbuję w takich wypadkach trzymać się pisowni z podręcznika.
 
Kastor Krieg

ndz lis 11, 2007 10:45 pm

Pardon za przeoczenie wpisu. W przypadku znaków tego typu znajdujących się wewnątrz wyrazów stosujemy znak który w Wordzie wchodzi z klawiatury jako "minus".
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

pt lis 23, 2007 2:13 pm

Przeglądając tekst tłumaczenia podstawki zauważyłem oznaczenia kolejnych stron. Rozumiem, że też mamy je wstawiać i oznaczać początek każdej strony?
 
Kastor Krieg

sob lis 24, 2007 4:50 am

Tak, a odnośniki oryginalne (np. "p. 121") proszę zamieszczać jako "str. XXX121". Będę update'ował primer w czasie weekendu, jeśli tylko starczy mi na to czasu, właśnie zwala mi się na głowę Second Sight.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość