Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Pytania początkujących - wszystkie gry figurkowe

pt kwie 06, 2012 1:18 pm

Nie ma czegoś takiego jak konni choseni :razz: . Ani w zasadach, ani we fluffie. Rycerze to wojownicy z magiczną bornią i wierzchowcami, wybrańcy to wojacy do kwadratu :wink: . Może w przyszłym AB, który ponoć ma wyjśc na koniec lata :razz: .
 
Awatar użytkownika
Vukodlak
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1622
Rejestracja: śr maja 11, 2005 4:41 pm

Pytania początkujących - wszystkie gry figurkowe

pt kwie 06, 2012 1:59 pm

Zaraz, co? Armybook Wojowników Chaosu ma wyjść pod koniec lata? Przecież oni całkiem niedawno mieli reedycję. A takie krasnoludy siedzą na zgniłych i nieprzydatnych zasadach dłużej (nie wspominając o Bretonni). To jakieś żarty GW chyba...
 
Awatar użytkownika
Largus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 899
Rejestracja: wt lut 08, 2005 10:39 pm

Pytania początkujących - wszystkie gry figurkowe

pt kwie 06, 2012 2:55 pm

the czart pisze:
Oj, kiepsko interpretujesz :razz: . Każdy cenobita daje +1 do rzutu, do maksymalnie +3 niezależnie, czy masz ich 3 czy więcej ( czwarty, piąty i td nie dają bonusu, choć mogą pomóc go zachować mimo strat ). Wynika to wprost z przytoczonego cytatu, zero przy tym kombinowania. Skąd sobie wydumałeś +3 za każdego to nie wiem.


No i wszystko jasne, lingwista ze mnie do pupy :P Ot, skupiłem się na tym co stoi w nawiasie, a tam właśnie pisze o +3 za jednostkę, przegapiwszy początek zdania, co dopiero teraz zauważyłem, gdzie stoi jak byk, że każdy z cenobitów daje +1, a ta jednostka w nawiasie tyczyła się kapelana.

Czyli aby być już pewnym: rozumiem, że to +3 dodaje do wyniku z kości, więc maksymalnie 9 cali mógłbym się poruszyć?

Dodatkowe pytanie z ostatniej chwili, które się zrodziło ponieważ głosy są w pewnej kwestii podzielone. Czy para Lightning Clawów liczy się jako dodatkowy jeden czy dwa ataki? Wiadomo, że dodatkowy atak jest za każdą używaną broń. W kodeksie pisze, że para Lightning Clawów liczy się jako dwie bronie, a z kolei w zasady informują, że dwie takie same bronie nie dublują bonusów i są liczone jako jedna broń.
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Pytania początkujących - wszystkie gry figurkowe

pt kwie 06, 2012 5:15 pm

+1 atak za parę broni ( którą clawy/fisty i im podobnie działające rzeczy dostają tylko skombinowane z drugim takim samym, a nie np. z pistoletem jak normalnie ). To, że liczą się jako 2 bronie , znaczy, ze zajmują ci cały limit giwer do machania, masz ( jako jeden z ostatnich już chyba codexów ) w BT ograniczenie liczby broni na bohaterze do 2 max ( w tym do 1 dwuręcznej ), plus ew. granaty i inny sprzet jako broń działający np. boltery na motorku.

Czyli aby być już pewnym: rozumiem, że to +3 dodaje do wyniku z kości, więc maksymalnie 9 cali mógłbym się poruszyć?

Tak
 
Rebelion
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: wt paź 09, 2012 4:11 am

Re: Pytania początkujących - wszystkie gry figurkowe

wt paź 09, 2012 4:17 am

Kupiłem ostatnio pudełko z łucznikami do Bretonni i jestem coraz bliżej skompletowania swojej armii. Zauważyłem, że każde pudełko ma znaczek, który określa do jakiej armii dane jednostki przynależą. Tymczasem na pudle do bowmenów mam dwa symbole - cóż to za armia, ta oznaczona toporem?

Obrazek

Norska? Dogs of War? Czyżby można było złożyć łuczników do dwóch różnych armii?
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Re: Pytania początkujących - wszystkie gry figurkowe

wt paź 09, 2012 5:20 pm

To nie topór tylko młot :razz: . Oznacza to mniej więcej tyle, że choć modele są rdzennie bretońskie, to można ich też użyć jako łuczników z Imperium.
 
Rebelion
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: wt paź 09, 2012 4:11 am

Re: Pytania początkujących - wszystkie gry figurkowe

wt paź 09, 2012 7:21 pm

the czart pisze:
To nie topór tylko młot :razz: . Oznacza to mniej więcej tyle, że choć modele są rdzennie bretońskie, to można ich też użyć jako łuczników z Imperium.


Młot? Wybacz, mój błąd :oops: . W każdym razie dzięki za pomoc.

I tak przy okazji, z ciekawości - zna ktoś więcej pudełek, które mogą być złożone dla więcej niż jednej armii?
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Re: Pytania początkujących - wszystkie gry figurkowe

pt paź 12, 2012 6:14 pm

Ba, wszystkie demony są nawet dwu systemowe - do batla i do 40K. Ale takich modeli jest raczej mało - producent stara się takie rzeczy minimalizować.
 
Awatar użytkownika
Parkalius
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: pn paź 24, 2011 4:16 pm

Pytania początkujących - wszystkie gry figurkowe

ndz lis 04, 2012 3:37 pm

Mam jedno pytanie dotyczące malowania figurek z HE - około 3 miechy temu pomalowałem 10 mistrzów miecza - teraz stwierdzam że 1 - dałem biały podkład, a lepiej wyglądaliby z czarnym, a 2 - że po prostu brzydko ich pomalowałem (złym pędzlem złe elemnty, no i byłem mało cierpliwy :wink: ).
I teraz pytanie - chciałbym pomalować ich jeszcze raz (ich zły wyglad mnie razi :razz: ) z czarnym podkładem - no i czy muszę coś specjalnego zrobić, zmyć te warstwy, czy po prostu mam na tych pomalowanych kłaść podkład czarny i malować? Z góry dzięki.
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Pytania początkujących - wszystkie gry figurkowe

ndz lis 04, 2012 6:01 pm

IMHO lepiej zmyć. Warstwa na warstwie farby może zatrzeć detale modelu.
 
Awatar użytkownika
Largus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 899
Rejestracja: wt lut 08, 2005 10:39 pm

Pytania początkujących - wszystkie gry figurkowe

ndz lis 04, 2012 11:14 pm

Tak jak wspomniał the czart. Najlepiej zmyć farbę i pomalować na nowo. Podpowiem, że dobrze do tego nadaje się płyn hamulcowy. Ja używam dot3 (ale dot4 ponoć lepszy). Trzymam zalane nim figurki w słoiku dzień lub dwa, a później szczoteczką czyszczę z farby. Już nie jeden model tak potraktowałem i nie zauważyłem aby pojawiły się jakiekolwiek ubytki w detalach plastikowych figurek. Na pewno nie rób tego w rozpuszczalniku bo ci się pamperki rozpuszczą ;)
Ostatnio zmieniony ndz lis 04, 2012 11:15 pm przez Largus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Pytania początkujących - wszystkie gry figurkowe

pn lis 05, 2012 9:44 pm

Owszem, DOT jest względnie bezpieczny, nawet jak zostawisz w nim figsa na dłużej ( tylko nie popełniaj błędu mojego znajomego który zostawił tam model na 1,5 roku przez nieuwagę :razz: ). Dłuższa wizyta w rozpuszczalniku może spowodować, że model będzie przypominał szczerego wyznawcę Nurgla :wink: .
 
Awatar użytkownika
Parkalius
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: pn paź 24, 2011 4:16 pm

Pytania początkujących - wszystkie gry figurkowe

wt gru 04, 2012 3:29 pm

Moje HE mają byc czyste, a nie jacyś brudni wyznawcy :cry: Ale dzięki, wyglądają o wiele lepiej teraz.
Mam teraz pytanie teraz dotyczące budowy armii. Otóż w moim AB HE jest napisane że lordowie na 2k -0-1 na 3k 0-2 itd itp, ale ostatnio usłyszałem iż to ,,bzdury wierutne'' , teraz licza sie tylko warunki z RB 8 ed (np z IoB), które są - Lordowie, Bohaterowie, Specjalne, Rzadkie - maks 25% armii, a core minimalnie 25%. Prawda to? I jeszcze do czego mogą sie przydać great eagle do walki HE vs DE? Z góry dzięki.
 
Awatar użytkownika
Wlodi
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 35
Rejestracja: ndz gru 23, 2007 1:21 am

Re: Pytania początkujących - wszystkie gry figurkowe

wt gru 04, 2012 3:43 pm

Tak obecnie liczy się %, podręcznik jest pod 6 i 7 edycję.

Orły są bardzo dobrą jednostką do odginania/spowalniania/ubijania maszyn :)
 
Awatar użytkownika
Parkalius
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: pn paź 24, 2011 4:16 pm

Pytania początkujących - wszystkie gry figurkowe

wt gru 04, 2012 3:49 pm

Woo , dzięki za szybka odpowiedź.
 
Awatar użytkownika
kacpiszon7
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 12:54 pm

Pytania początkujących - wszystkie gry figurkowe

ndz kwie 07, 2013 6:40 pm

Czy zestaw Bitwa o przełęcz czaszki, będzie dobry na początek? Bo trafiła się okazja za 150 zł
Ostatnio zmieniony ndz kwie 07, 2013 6:40 pm przez kacpiszon7, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Wlodi
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 35
Rejestracja: ndz gru 23, 2007 1:21 am

Re: Pytania początkujących - wszystkie gry figurkowe

pn kwie 08, 2013 10:28 am

Szczerze powiem, że nie kupowałbym Bitwy o Przełęcz Czaszki.
Jest, to już nieaktualna edycja. Do tego również figurki są kiepskie.
Już lepiej zainwestować w island of blood.
Najlepszym rozwiązaniem jest zakup z kimś na spółkę 2x island of blood - wtedy za cenę boxa, masz 1 armię na 1200 pkt. podręcznik i wszystkie elementy.

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
kacpiszon7
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 12:54 pm

Re: Pytania początkujących - wszystkie gry figurkowe

pn kwie 08, 2013 10:47 pm

A czy można używać figurek z edycji poprzedniej w edycji nowszej ?
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Re: Pytania początkujących - wszystkie gry figurkowe

wt kwie 09, 2013 1:34 pm

A skąd w ogóle pomysł, że nie można ? Czasami nawet trzeba :wink: .
 
MrWhistle
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: sob sie 03, 2013 10:22 pm

Re: Pytania początkujących - wszystkie gry figurkowe

ndz lis 17, 2013 5:05 pm

Mam pytanie dotyczące wysokich elfów. Jakich domen najlepiej używać ? A przy okazji jakieś rady dla początkującego elfa. :)
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Pytania początkujących - wszystkie gry figurkowe

pt lis 22, 2013 3:59 pm

MrWhistle pisze:
Jakich domen najlepiej używać

Masz to szczęście, że masz dostęp do wszystkich książkowych + armijnej domen, więc masz naprawdę spory wybór. Genralnie za najpopularniejsze uznaje się domeny cienia i śmierci. Głownie za czary typu "zdawaj lub zdychaj" których niektóre armie szczerze nienawidzą. Za niezłe są też uważane domeny życia i światła, bo mają niezłe wspomagacze. Metal zaś karcie przeokrutnie armie typu imperium/chaos/bretonia, ale na kilka innych jest raczej słaby. Zależy też, czy znasz armię przeciwnika przed grą, czy też robisz rozpiskę w ciemno, bo domeny trzeba wybrać na magach w trakie wybierania armii.

MrWhistle pisze:
A przy okazji jakieś rady dla początkującego elfa.

Nie obrażaj się jak ktoś powie, że twoja armia ma dziwne zasady. W wypadku elfów to akurat czasami prawda :wink: .

I dobra rada na każdą okazję - znaj dobrze zasady swojej armii, ale jeszcze lepiej znaj zasady armii swoich wrogów, oszczędzi ci to wielu niespodzianek :) .
 
MrWhistle
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: sob sie 03, 2013 10:22 pm

Pytania początkujących - wszystkie gry figurkowe

wt lis 26, 2013 3:44 pm

Mam jeszcze jedno pytanie. Moje poprzednie było spowodowane prośbą kumpla, który na tą chwilę nie ma internetu bo gram krasnoludami. Może wiesz jakiej domeny mam się najbardziej obawiać grając krasnoludami?
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Re: Pytania początkujących - wszystkie gry figurkowe

śr lis 27, 2013 11:07 am

Najbardziej :) ? Ho ho, chłopie, co najmniej 4 domeny są na krasnale świetne.

Najbardziej oczywistym wyborem jest metal - dobrze się sprawdza na pancerną armię jaką są krasnoludy. Dalej chyba najpopularniejsze domeny, czylu cień i śmierć, a czary pit of shades i purpule sun. Szczególnie słonko, jak jest dobrze rzucone potrafi "przelecieć" dosłownie całą armię. Zdawanie inicjatywy pod rygorem natychmiastowego zgonu nie jest fajne jak większość armii mają ją na poziomie 2 :razz: , a maszyny nie zdają z automatu. No i jest jeszcze domena niebios. Kometa jest, o ile nie rozproszyłeś jej od razu, nie do powstrzymania, a jak spadnie w środek parku maszynowego to może nie być co zbierać. Czar na karę do trafienia, czy na odpychanie oddziałów też od czasu do czasu może sie okazać wredny.
 
MrWhistle
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: sob sie 03, 2013 10:22 pm

Pytania początkujących - wszystkie gry figurkowe

ndz gru 01, 2013 4:15 pm

Hym. Zastanawiam się o co jeszcze zapytać, co mnie czeka przeciwko Wysokim Elfom ale chyba już wszystko wiem :). 14 grudnia jadę do barda. Mam nadzieję na wygraną. :D
 
MrWhistle
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: sob sie 03, 2013 10:22 pm

Pytania początkujących - wszystkie gry figurkowe

śr gru 04, 2013 8:57 pm

Swoją drogą oglądałem dużo filmików kanału Blue Painting Table i trochę się dowiedziałem jak grać krasnoludami. Prosta aczkolwiek skuteczna jest taktyka nie dopuszczania do artylerii przez piechotę. Równie skuteczne też jest jak się dowiedziałem na tym forum "okopanie się" i ostrzeliwując czekanie aż podejdzie resztkami sił :D
 
niblla
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: czw gru 05, 2013 10:48 am

Pytania początkujących - wszystkie gry figurkowe

czw gru 05, 2013 11:02 am

Witam. Właśnie zaczynam swoją przygodę z WH i planuje zacząć grę ogrami. Tu pojawia się moje pytanie co dokupić do batalionu i księgi armii? Zaznaczę, że będę grał przeciwko skanvenom i elfą, bo brat z kolegą zaczęli Wyspą Krwii. Który bohater, bo z nimi mam problem głównie, będzie najelepszy przeciwko tym wrogą. Tak chce wygryać ze starszym bratem :evil: Limit pkt. wstępnie ustalony na 2000pkt.
 
niblla
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: czw gru 05, 2013 10:48 am

Pytania początkujących - wszystkie gry figurkowe

czw gru 05, 2013 3:23 pm

Zapomniałem dodać, że finansowo do wydania mam gdzieś tak 400 450 złoty. :)
 
MrWhistle
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: sob sie 03, 2013 10:22 pm

Pytania początkujących - wszystkie gry figurkowe

sob gru 07, 2013 12:06 pm

o kurcze. Nie mam doświadczenia sam gram krasnoludami. Powiem tak jeśli będziesz grał przeciwko Wysokim Elfom bój się księcia na gryfie. On jak wiesz jest w Wyspie Krwi. Po prostu tragedia. Ubij gryfa żeby był mniej mobilny. Sorka jeśli nie odpowiedziałem na pytanie ale poczułem się w obowiązku żeby ostrzec przed nim :D
 
niblla
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: czw gru 05, 2013 10:48 am

Pytania początkujących - wszystkie gry figurkowe

sob gru 07, 2013 1:35 pm

Nie ma problemu. Mogę nawet nadmienić, że kolega od szczurów zaopatrzył się w doomwheel'a i ten dzwon zagłady bo widziałem u niego pudełka wczoraj. :D
 
MrWhistle
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: sob sie 03, 2013 10:22 pm

Pytania początkujących - wszystkie gry figurkowe

sob gru 07, 2013 2:30 pm

Szkoda, że nie trafiłem na szersze środowisko graczy bo na razie grałem tylko z Wysokimi Elfami i szczerze mówiąc mam dość. Ich magii, księcia na gryfie, mistrzów mieczy hoetha. Po prostu znudziło mi się zamierzam jechać do Barda na następny mecz z HE. Dawno nie grałem i cieszę się jak małe dziecko. Może uda się nawiązać kontakt z jakimiś graczami.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość