Zrodzony z fantastyki

 
niblla
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: czw gru 05, 2013 10:48 am

Pytania początkujących - wszystkie gry figurkowe

sob gru 07, 2013 5:13 pm

Ja widziałem mecze szczury vs wysokie elfy, bo mój brat z kolegą kupili Wyspę Krwi. Zagrałem parę razy jedną, drugą armią, scenariusze i stwierdziłem, że potrzebuje swojej armii. Jako, że jestem fanem brutalne siły więc wybierałem między orkami, chaosem a ogrami. Zieloni odpadli bo jakoś modele goblinów mi się nie spodobały, chaos wydał mi się jakiś taki oklepany a ograch jakoś mało się mówi. Żeby nie zaśmiecać tematu zapytam czy zwykłe ogry lepiej uzbroić w wielką broń czy we 2 bronie?
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Pytania początkujących - wszystkie gry figurkowe

pn gru 09, 2013 1:07 am

niblla pisze:
Żeby nie zaśmiecać tematu zapytam czy zwykłe ogry lepiej uzbroić w wielką broń czy we 2 bronie

Zależy czy spodziewasz się z drugiej strony hord, czy raczej jakichś mniejszych twardszych oddziałów. NA ograch generalnie lepszy jest dwurak, ataków i tak masz niemało, a inicjatywą nie grzeszysz :razz: . 2 bronie są lepsze jak przeciwników jest masa, albo jak i tak bijesz pierwszy ( bo np. wróg ma dwuraki ).
 
niblla
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: czw gru 05, 2013 10:48 am

Pytania początkujących - wszystkie gry figurkowe

wt gru 10, 2013 7:41 pm

Wiec zaraz biore sie za klejenie. :) Z batalionu zostali mi tylko oni, na reszcie mam juz polozony podklad. w mojej wiosce aktualnie sa 3 armie, ogrow (moja), skanwenow (brata), wysokich elfow (kolegii). Bardziej zalezy mi jak sie tu wzmocnic tak do 500pln. Myslalem o kawalerii i jeszcze jednej paczce ogrow tylko jaki bohater do tego? Oplaca sie wiecej tych z armatami kupowac? Jak mowilem umawialismy sie na plus, minus 2000 pkt.
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Pytania początkujących - wszystkie gry figurkowe

czw gru 12, 2013 8:49 pm

Ironblaster w sensie ? Jasne ze tak, to drugie najlepsze działo w grze :) .

Kawaleria też jak dasz jakiś większy wagonik to tratuje niemal wszystko.
 
niblla
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: czw gru 05, 2013 10:48 am

Pytania początkujących - wszystkie gry figurkowe

czw gru 12, 2013 9:55 pm

Mialem na mysli ogry z dzialami :). Mam 4 kawalwrzystow na razie ale chyba zamowie kolejna paczke. Mowisz wiec dzialo rulez ;> ? Potrzeba mi go :D. Jako dowodce planuje rzeznika ale nie wiem czy to najlepszy wybor versus wysokie uszaki lub szczury, ktore sa mocnymi w sprawie magii.
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Pytania początkujących - wszystkie gry figurkowe

ndz gru 15, 2013 1:28 pm

Tym bardzie mag ci będzie potrzeby do rozpraszania. Tym bardziej, że hellheart jest na duże ilości magów bardzo wredny jak dobrze rzucisz na dystans działania, a przeciwnik słabo na tabelkę :razz: . A na wrogie czary zawsze masz runemaw w razie czego :) .
 
niblla
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: czw gru 05, 2013 10:48 am

Pytania początkujących - wszystkie gry figurkowe

ndz gru 15, 2013 2:44 pm

Moja wstępna armia wygląda następująco 2x6 ogre oba broń 2 ręczna, 6 ironguts z command, 4 leadbelchers, 4 mournfang w tym 1 champ i sztandar ale nie jestem pewien czy tak je skleje, ironblaster i butcher. Teraz tylko niech ich skleje. Zastanawiam się jeszcze nad zamówieniem tyranta ale nie dostanę już go przed świętami więc jeszcze nie wiem czy go dokupywać.
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Pytania początkujących - wszystkie gry figurkowe

pn gru 16, 2013 8:36 pm

Tyran jest ok, choć nieco częściej w jego miejsce widuje się dużego rzeźnika. Bardziej od tyrana przydał by się sztandarowy armii, acz Ogry są na tyle elastyczne, że stosowny model da się zrobić nawet ze zwyklasa, trzeba go tylko odpowiednio "dopasić" sprzętem i wielgachną flagą :) .
 
niblla
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: czw gru 05, 2013 10:48 am

Pytania początkujących - wszystkie gry figurkowe

pn gru 16, 2013 10:29 pm

Jednym slowem rzeznicy rzadza, najlepszy boss w diablo :D . W jaki sposob mozna by stworzyc taka flage ? Nie mam duzego doswiadczenia w konwertowaniu figurek.
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Pytania początkujących - wszystkie gry figurkowe

wt gru 17, 2013 5:26 pm

Magowie, szczególnie lordowie 3/4 poziomu, generalnie są przdatniejsi od "klepaczy". Magia jest w tym systemie mega potężna, choć też i mega losowa jednocześnie.

niblla pisze:
W jaki sposob mozna by stworzyc taka flage ? Nie mam duzego doswiadczenia w konwertowaniu figurek.

Masa modelarska twym przyjacielem :razz: .
 
niblla
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: czw gru 05, 2013 10:48 am

Pytania początkujących - wszystkie gry figurkowe

wt gru 17, 2013 9:03 pm

Ok. To jutro po szkole zrobie nalot na sklep. Istnieja zapewne video poradniki na internecie. Mozna by prosic o podanie jakis dobrych farbek i jakby dalo rade to moglyby byc tansze niz te od gw.
 
Awatar użytkownika
Squid
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 706
Rejestracja: wt maja 09, 2006 2:22 pm

Re: Pytania początkujących - wszystkie gry figurkowe

wt gru 17, 2013 9:53 pm

Dużo nie malowałem, ale Warpaints Army Paintera dobrze mi służyły.
 
Awatar użytkownika
Largus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 899
Rejestracja: wt lut 08, 2005 10:39 pm

Pytania początkujących - wszystkie gry figurkowe

śr gru 18, 2013 2:36 am

Jeżeli jesteś początkującym malarzem, to ja bym na Twoim miejscu nie przekreślał asortymentu GW, które znacznie rozszerzyło ostatnimi czasy paletę swoich produktów i zaczęło wydawać farbki do różnego zastosowania, takie jak np. washe (czyli taką farbkę do cieniowania), czy najnowsze farbki techniczne, którymi można zrobić na figurce m.in. realistycznie wyglądającą krew czy rdzę.
Także jeżeli jest się początkującym malarzem, albo najzwyczajniej w świecie nie ma się czasu (bądź ochoty) siedzieć godzinami nad figurkami, czy nad szkoleniem swojego warsztatu, to owe produkty naprawdę niesamowicie pomagają :)
Z innych firm to np. Vallejo robi też dobre farbki, a nawet bardzo, i właściwie jeżeli poczytać posty ludzi zajmujących się malowaniem figurek na poważnie, to właśnie tej firmy używają produkty. Cenowo podobnie do GW, ale wydajniejsze są podobno.
Army Painter, których wspomniał Squid, również jest ok.

A co do ceny. Szczerze mówiąc, to farbki GW wcale nie są drogie, i starczają na długo (ja np. niektóre kolory mam już od kilku lat, i ciągle mi służą). Kiedyś też wydawała mi się to cena zaporowa, w szczególności na początku, kiedy trzeba kupić więcej kolorów, aby cokolwiek pomalować. Ale odkąd studiuję kierunek powiązany ze sztuką, często odwiedzam sklepy plastyczne, i wierz mi, niejednokrotnie wydaję, o wiele większe sumy, za jakieś bzdetne markery, czy choćby tuby farby, które starczają raptem na miesiąc, albo i mniej. Niestety, ale produkty plastyczne mają to do siebie, że każą za nie płacić jak za zboże :? Niemniej, przynajmniej cena przekłada się na jakość.

Poradników w internecie znajdziesz dużo, czy to w postaci filmików, czy tekstu z obrazkami.

Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania, to wal śmiało! :)
Ostatnio zmieniony śr gru 18, 2013 2:37 am przez Largus, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
niblla
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: czw gru 05, 2013 10:48 am

Pytania początkujących - wszystkie gry figurkowe

śr gru 18, 2013 7:39 pm

Dziekuje pieknie za pomoc. Skusilem sie na farbki od GW po twoim poscie, wzialem nawet jedna od krwii. Mily pan ze sklepu radzil mi tez uzycie alkoholu wraz z masa modelarska, moze byc zwykla wodka czy potrzeba mi jakiegos specjalnego? Wlasnie, ktore zaklecia beda najlepsze i czy oplaca sie mi zrobic 1 duzy oddzial z 12 ogrow czy moze lepiej wystawic 2x6. Glowny moim wrogiem beda szczury i obawiam sie dzwonu.
 
Awatar użytkownika
Largus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 899
Rejestracja: wt lut 08, 2005 10:39 pm

Pytania początkujących - wszystkie gry figurkowe

czw gru 19, 2013 3:46 pm

Szczerze mówiąc, to nie za bardzo wiem o co masz na myśli odnośnie alkoholu i masy modelarskiej, ale mogę powiedzieć, że na pewno nie może to być zwykła wódka (no chyba, że chodziło o uraczenie się nią aby pobudzić wyobraźnię i aby lepiej się tworzyło). Może sprecyzuj co chciałbyś uzyskać dzięki temu?
Ogólnie w modelarstwie, używa się White Spirit (i to może właśnie go miał na myśli człowiek w sklepie), np. do rozcieńczania farb przy malowaniu aerografem, czy podczas nakładania pigmentów na model.
A co do masy modelarskiej. Jest taki produkt o nazwie Green Stuff, w postaci dwóch paseczków "plasteliny" niebieskiej oraz żółtej, które po zagnieceniu razem, tworzą zieloną "plastelinę" z której następnie można formować różne rzeczy, rzeźbić w niej czy też po prostu uzupełniać braki w modelu, dodawać na niego jakieś elementy (np. stwierdzisz, że modelowi przydałaby się jakaś peleryna, no to lepisz i formujesz sobie ją właśnie z tej masy, a nastepnie przylepiasz). I o ile osobno paseczki te mają cały czas konsystencję plastyczną, to po wymieszaniu, z czasem twardnieją, coś na wzór modeliny po wypaleniu.

Polecam też Tobie zaopatrzyć się w magnesy. Najpopularniejsze to małe magnesiki neodymowe, walcowate, o wymiarach 3x2 czy 2x1 milimetrów, ale tez i większe. I jest to najzwyklejsze czysto ekonomiczne zagranie, które pozwala to na zaoszczędzenie pieniędzy. A dokładniej chodzi o to, że zamiast sklejać cały model, to niektóre elementy magnesujesz (lekko nawiercasz i wklejasz magnes), takie jak np. ręce z bronią (najpopularniejsze zastosowanie). I dzięki temu, zamiast kupować kilka zestawów aby mieć wszystkie potrzebne kombinacje modeli z broniami, to kupujesz jeden zestaw, a bronie magnesujesz, dzięki czemu możesz je wedle potrzeby zmieniać na modelach. Oczywiście im większy magnes tym lepiej, bo pewniej się trzyma, ale czasem po prostu elementy są zbyt drobne i potrzeba jak najmniejszych magnesików (ale to już sobie sam myślę ocenisz jakie Tobie potrzeba ;) ).

A co do samych Ogrów to niestety nie pomogę Tobie, gdyż osobiście gram w Warhammera 40k (którego serdecznie polecam, jest o wiele fajniejszy :P ). Niestety, mimo, że ubóstwiam RPGowego Warhammera fantasy, cały jego świat, jak i ogólnie te klimaty, to niestety sam kwadratowy świat WFB nie przypadł mi do gustu za sprawą mechaniki systemu i kompletnie się na nim nie znam, a żałuję bardzo, bo dawno temu, chyba jeszcze za czasów 6 edycji, zacząłem zbierać Bretonnię, i jeżeli miałbym zacząć grać, to właśnie tą armią :)
Niemniej, mogę powiedzieć, z perspektywy czterdziestkowej, że to wszystko zależy do czego miałyby Tobie służyć te oddziały. Jeżeli do CC to lepiej wystawić ich moim zdaniem jako jeden duży oddział, bo mają większą siłę przebicia przez wroga. Jeżeli jako strzeleckie/czarujące , to lepiej w mniejszych grupach, bo pozwoli to Tobie strzelać obydwoma oddziałami do innych celów. Przede wszystkim, zaopatrz się w kodeks, jeżeli jeszcze go nie masz, poczytaj dokładnie i prezanalizuj. Najlepszą nauką jest praktyka, więc wystawiaj co uważasz za dobrą opcją i sprawdzaj w boju jak się teoria przekłada na rzeczywistość, bo nie ma nic lepszego niż praktyka i samemu dochodzenie do tego co jest najlepsze. Poza tym, każdy preferuje inny styl gry i podoba się każdemu co innego, a jak wiadomo, głównie chodzi w tej grze do dobrą zabawę!

Uff, ale się rozpisałem. Sorki! :)
 
niblla
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: czw gru 05, 2013 10:48 am

Pytania początkujących - wszystkie gry figurkowe

pt gru 20, 2013 10:31 pm

Z WH mam styczność gdzieś od miesiąca więc powiem tylko "wow". Z masy modelarskiej planuje zrobić sztandar armii ale nie wiem jak się do tego zabrać zbytnio.
Magnesy. Ok. Super. Skleiłem już wszystkie swoje figurki i dowiaduje się o magicznym kamieniu. Dobrze być nowym w tym sporcie :D.
Zastanawiałem się z bratem czy na wakacje (moje urodziny) nie zacząć zbierać jakiejś frakcji ale to odległe plany, przy wyborze poszukuje w armii tego czegoś. Sam nie wiem jak to nazwać. W ograch urzekł mnie ich ogrom i brutalna siła. Taki barbarzyńca z wielkim brzuchem.
W mojej armii są tylko 2 modele atakujące na odległość i jednym z nich jest działo. Mam pytanie czy opłaca się rzeźnikowi brać wielkie imię czy może działo to tylko na tyrana?
 
Awatar użytkownika
Largus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 899
Rejestracja: wt lut 08, 2005 10:39 pm

Pytania początkujących - wszystkie gry figurkowe

sob gru 21, 2013 11:40 am

W niektórych sklepach można kupować bitsy (czyli te różne elementy z wyprasek, które później sklejasz ze sobą w jedną całość) na sztuki po taniości, ale również istnieją sklepy internetowe, które specjalizują się w takich rzeczach, więc może poszukaj czegoś w ten sposób nadającego się na sztandar dla Twojej frakcji ;)
Jeżeli jednak chcesz robić z masy, no to chyba najprostszym sposobem będzie ulepić placek z greenstuffu, odpowiednio go przyciąć z każdej strony, aby miał kształt sztandaru, a następnie przykleić na wcześniej przygotowanego drzewca (np. z patyczka od lizaka, wkładu długopisu czy nawet wykałaczki/patyka do szaszłyków). No i na koniec możesz powyginać trochę płat, aby wyglądał jak pofalowany na wietrze. Poszukaj obrazki na internecie, którymi możesz się zainspirować, choćby z oryginalnych modeli GW ;)
No i pamiętaj, że jeżeli chcesz coś dać figurce, jakąś broń czy choćby ten sztandar, to nie musisz go koniecznie mieć na modelu. Jest coś takiego jak "count as" czyli po prostu mówisz, że ten model ma to to czy to. Wiadomo, super jest mieć armie będącą odzwierciedleniem Twojej rozpiski, ale nie zawsze jesteśmy w stanie mieć każdy konkretny potrzebny element. Nawet na turniejach przyzwalają czasami na tę regułę. Jedynie na tych wyższą rangą obowiązuje zastada WYSIWYG, czyli What You See Is What You Get, czyli nic innego jak zasada mówiąca, że wszelkie uzbrojenie/dodatki jakie widać na figurce, są dokładnie tym co ma ona w rozpisce.

Przy wyborze armii IMO najlepiej kierować się tym czy podoba się Tobie ona wizualnie, co będzie miało wpływ na to czy będzie się Tobie nią przyjemnie grało/malowało. Raczej dopiero na drugim miejscu kierowałbym się tym co dana armia potrafi i w czym się specjalizuje. No chyba, że jesteś powergamerem i liczą się dla Ciebie tylko zwycięstwa i siła armii, no to sprawdź co najwyżej stoi w rankingach turniejowych i bierz to :P Ja np. w wh40k gram Black Templarami, i wybrałem ich bo wyglądali dla mnie najatrakcyjniej wizualnie. A wyglądają jak prawdziwi kosmiczni rycerze, dzierżący miecze w dłoniach, z powiewającymi płaszczami, krzyżowcy prowadzący odwieczną krucjatę przeciw heretyckim plugastwom :D a od niedawna jeszcze dostali ode mnie boost w postaci sojuszniczego plutonu Gwardii Imperialnej, która ma za zadanie ostrzeliwać wroga (bo w Warhammerze 40k, od najnowszej edycji, jest możliwość tworzenia sojuszy dwóch armii ze sobą (a od niedawna nawet trzech, ponieważ doszła inkwizycja), co daje różne fajne możliwości. W Fantasy chyba tego niestety nie ma).
 
niblla
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: czw gru 05, 2013 10:48 am

Pytania początkujących - wszystkie gry figurkowe

sob gru 21, 2013 4:55 pm

Oderwałem się właśnie od malowania bo już ciemno na dworze i jakoś mnie oczy już zaczynają boleć to lepiej przestać malować. W sumie widziałem jak mój brat sklejał doomwheel'a i nie wiem czy powinienem się go bać. Co do zasad to ustalane one będą wewnątrz rodziny więc problemy zaczną się tylko jeśli jedna strona okaże się za mocna :D. Już uzgodniliśmy, że mogę wystawić slaughtermaster jako generała armii.
Wczoraj przy zakupie farbki na szybkości przejrzałem armie z 40 tysiąclecia i jakoś nie dostrzegłem żadnej co by mi się zdecydowanie bardziej podobała niż inne. Miły pan Paweł ze sklepu z GW polecał mi tyranidów bądź orków jeśli lubię armie z wielkimi modelami, które miażdżą swych przeciwników siłą fizyczną nie bawiąc się w taktyczne zwroty. Oczywiście widziałem też chaos i space marines z mrocznej zemsty ale spodobał mi się tylko hellbrutal czy jakoś tak. Tau i eldarzy wydali mi się tacy nijacy a gwardia imperialna jest niczym mięso armatnie ale machiny mają fajne... powiem tak jestem jak kobieta w sklepie z butami, która nie wie co wybrać. xD
 
Awatar użytkownika
Largus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 899
Rejestracja: wt lut 08, 2005 10:39 pm

Pytania początkujących - wszystkie gry figurkowe

sob gru 21, 2013 9:28 pm

Nie wiem czemu ale odnoszę wrażenie, że gracie na totalnie domowych zasadach, dlatego radzę radzę zapoznać się dobrze z zasadami i z kodeksami waszych armii, z tym jak tworzy się rozpiski itd itp. Pamiętajcie, że każda jednostka ma swoją wartość punktową (do której za dodatkowe pkt możecie dokupić jakieś ulepszenia), i obydwie armie stające na przeciw siebie powinny kosztować punktowo tyle samo, czyli np 1000pkt. Dzięki temu, obydwie armie będą w miarę zbalansowane i każdy będzie miał szanse na zwycięstwo. No i pamiętajcie też o schemacie armii. Nie wiem jak jest u kwadratów, ale w czterdziestce np rdzeniem rozpiski jest 1 HQ + 2 Troops, dopiero później do tego można dokupić kolejne oddziały. No i pamiętajcie, że jeżeli jakaś jednostka jest opisana jako HQ to może być wystawiania tylko jako HQ, jeżeli jako Elita to tylko jako Elita itd itp (oczywiście czasami się zdarzają wyjątki od tej reguły, ale rzadko kiedy). W fatasy battle'u na pewno również jest tego typu podział i schematy armii.

Jeżeli chodzi o warhammera 40k, to przede wszystkim trzeba lubić klimaty science fiction :) Tyranidzi są naprawdę ciekawi, i sam zastanawiam się czy nie zacząć nimi grać, tym bardziej, że na dosłownie na dniach wychodzi do nich nowy kodeks. A są to nic innego jak wielkie kosmiczne robaki. Jeżeli grałeś w StarCrafta, to myślę, że bez problemu odnalazłbyś w nich Zerg'ów, czy też robale z filmu Starship Troopers :) Orkowie są o tyle fajni, że jest to najlepsza armia jeśli chodzi o tworzenie przeróżnych konwersji, bo to rasa, która tworzy swój sprzęt ze wszelkiego rodzaju złomu, więc można im w ciekawy sposób porobić pojazdy i nie tylko. Space Marines to flagowa armia tego uniwersum, nic innego jak kosmiczni żołnierze przyszłości zakuci w zbroje z karabinem w dłoniach. No i dzielą się na całkiem sporo zakonów, gdzie każdy z nich wyróżnia się unikatowymi umiejętnościami, zasadami, jednostkami, czy przede wszystkim po prostu wyglądem (kolorystycznym). Jest też ich mroczny odpowiednik w postaci Chaos Space Marines, czczących plugawe bóstwa chaosu (to u nich występuje wspomniany przez Ciebie Hellbrute). Tau to strasznie mangowa/anime'owa armia, trzeba lubić takie klimaty, czego ja osobiście nienawidzę, plus ich taki, że są najlepszą strzelecką armią w tym systemie. Eldarzy to kosmiczne elfy, najstarsza rasa w uniwersum, będąca na wymarciu, trochę pedalsko wyglądająca armia i również mają swój mroczny odpowiednik, czyli Dark Eldarów, którzy klimatem są o wiele ciekawsi. Gwardia Imperialna to rzeczywiście, dosłownie mięso armatnie, które pada jak muchy, a cała ich potęga właśnie w pojazdach. Ogólnie jest to armia przypominająca wyglądem US Army. Bardzo ciekawi są Necroni, czyli armia składająca się z samych terminatorów, elektronicznych morderców, kroczących nieugięcie do przodu. Są też Sisters of Battle, czyli panienki zakute w żelazne bikini, Inkwizycja, oraz Grey Knightci ;) Dość unikatową armią są Demony Chaosu, gdyż można nią grać zarówno w warhammera 40k jak i w warhammera fantasy battle, przy czym w 40stce jest naprawdę aktualnie silna.

Najlepiej będzie jak wejdziesz na stronę GW, gdzie każda armia, zarówno z 40k czy fantasy, a nawet z Hobbita, ma swoją zakładkę i możesz obejrzeć dokładnie wszystkie figurki i na tej zasadzie zdecydować się co się Tobie najbardziej podoba i czym będziesz grać ;)
 
kamier234
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: pn mar 31, 2014 1:03 pm

Pytania początkujących - wszystkie gry figurkowe

wt kwie 22, 2014 5:44 pm

:D :D :D :rockpunk:
Ostatnio zmieniony sob kwie 26, 2014 4:08 pm przez kamier234, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
kamier234
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: pn mar 31, 2014 1:03 pm

Pytania początkujących - wszystkie gry figurkowe

pn kwie 28, 2014 1:16 pm

Jakie jednostki krasnoludów są najlepsze na początek???
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Pytania początkujących - wszystkie gry figurkowe

wt kwie 29, 2014 10:29 am

Lord/than, run kowale, wojownicy, kusznicy, działa, katapulty i organki :) .
 
Piotrunus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: ndz cze 04, 2017 4:22 pm

Re: Pytania początkujących - wszystkie gry figurkowe

ndz cze 04, 2017 4:27 pm

Dzień Dobry
Przymierzam się do kupienia wojska do 40k ale nie wiem kilku rzeczy

Zamierzam kupić paczkę Start Collecting Space Marines, oraz to HQ https://www.games-workshop.com/en-PL/Black-Templars-The-Emperor-s-Champion
Pytanie tylko czy ten HQ może grać jako nie-BlackTemplar jeśli tak to jak, wystarczy ze go pomaluję inaczej i mogę go dostosować do jakiejś innej postaci? Podoba mi się ten model ale sami Black Templarzy już mniej. 
Pozdrawiam

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości