Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

Pytania początkujących - wszystkie gry figurkowe

pt mar 16, 2007 9:07 pm

Proszę wszystkich początkujących, aby tutaj pisali wszelkie swoje (ciągle przewijające się) pytania!

Z góry Dziękuję :)
 
monsterstar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: sob mar 24, 2007 11:18 pm

ndz mar 25, 2007 11:26 pm

Mam pytanie dotyczące Orków i goblinów.
Jak orka czy dzikiego orka podniesc do rangi debesciaka ???
i co to wogole debesciak ???

Z góry dziekuje za odpowiedz. :razz:
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

pn mar 26, 2007 8:13 am

Płacisz za to w pkt. Jak bierzesz 10 figurek za 4pkt a chcesz żeby byli BigUns to dopłacasz dodatkowo 4 za każdą figurkę, masz ich mniej ale mają lepsze staty WS 4 i S 4.
 
monsterstar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: sob mar 24, 2007 11:18 pm

pn mar 26, 2007 5:20 pm

Ale poprostu mówie ze ta czy te figurki są debesciakami czy musze je jakos specjalnie pomalowac czy cos innego im doczepic ???

Monsterstar :help: :help: :help:

----

Mam jeszcze pytanie czy jak sie gra 7 ed to mozna miec w swojej armii figurki z 6 ed.???

Nie pisz dwóch postów pod rząd - używaj funkcji edytuj. I wystarcza jeden znak zapytania.
Moderator Szczur
 
Awatar użytkownika
Szczur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3991
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:48 pm

pn mar 26, 2007 6:40 pm

Możesz mieć w armii figurki z VIed (a nawet starszych).
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

pn mar 26, 2007 6:41 pm

Big'Uns są lepszymi wojownikami, a jak masz na to chęć to możesz ich lepiej pomalować. Ale nie musisz, niczym sie nie różnią na figurkach od normalnych orków. We fluffie - czyli historii dowiesz się że byli nieco więksi, nosili więcej elementów pancerza niż zwykłe orki.
 
monsterstar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: sob mar 24, 2007 11:18 pm

pn mar 26, 2007 6:53 pm

A czy orki czy dzikie orki i gobliny ze starszych serii mają inne charakterystyki niż z sidmej ?

_____________________________________________________________

Mam problem z armią orków i goblinów nie wiem co do nich kupić. Jak ktos by mógł mi pomóc w dobraniu czegos odpowiedniego do tego co wypisze byłbym bardzo wdzięczny.
1. 3 regimenty nocnych goblinów (2 r.Włuczników i 1 łuczników)
2. Zwykły troll 40 pkt
3 5 dzikich orków na dzikach
4 3 fanatyków
5 Jeden gigant
6 Regiment orków
7 Rydwan orków
8 10 pajeczych jezdzców
9 jedno stado paszczaków z poganiaczami
i jeszcze jedno. Czy te armia co mam jest dobra ?
 
Awatar użytkownika
BuXi
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 152
Rejestracja: sob mar 24, 2007 4:57 pm

pn mar 26, 2007 6:56 pm

Mam pytanie co do krasnoludów, czy ta armia opiera się na fakcie : "Stać i strzelać, a co podejdzie to na klatę ! " ? Z tego co widziałem to ruch 3cale nie jest jakiś zaskakujący więc łatwo dać się obejść od flanki. Tak więc czekam na komentarze znawców :D
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

pn mar 26, 2007 7:36 pm

@monsterstar - nie mają innych bo obowiązuje tylko aktualny armybook, tylko figurki możesz mieć ze starych edycji ale staty tylko z obowiązującego.

@BuXi - krasnalami nie możesz jedynie złożyć armii na kawalerii :razz: ale tak to nadają sie do wszystkiego :D szczególnie do strzelania bo mają przeróżne machiny + świetnych strzelców, a co podejdzie to ma kłopot bo niezłe staty dają w kość.
 
monsterstar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: sob mar 24, 2007 11:18 pm

pn mar 26, 2007 9:05 pm

Mam pytanie- Co to jest lekka jazda i cięzka ?
 
Awatar użytkownika
Fingor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: pn cze 19, 2006 8:19 pm

pn mar 26, 2007 9:21 pm

@monsterstar
Fast cavlary (coś jak lekka) ma darmowe wheele. A ciężka jest wolniejsza i ma lepszy pancerz :)
Sorry że pytam, ale to dla mnie niezwykłe. Uzbierałeś taką armię nie znając zasad? Bo armię masz całkiem sporą, a pytasz się o rzeczy podstawowe. No offence.

@buXi
Krasie często składa się na stanie i strzelanie, ale AFAIK były tworzone jako armia walcząca z mocnym wsparciem ogniowym. Dlatego sam gram prawie wyłącznie na brodatej piechocie do walki wręcz, wzmocnionej ostrzałem z regimentu Gromowładnych (tfu! :P) i ew. jakiegoś działa albo dwóch :)
 
Awatar użytkownika
BuXi
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 152
Rejestracja: sob mar 24, 2007 4:57 pm

pn mar 26, 2007 9:53 pm

Fingor, mógłbyś mi na priva podesłać jakąś ładną rozpiskę, nie tyle na punkty ale co warto kupić bo nie chce niepotrzebnie kasy wydawać?
 
monsterstar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: sob mar 24, 2007 11:18 pm

pn mar 26, 2007 10:40 pm

Znaczy troche się znam na zasadach ale Warhammer to bardzo tródna gra i zeby ja pojąc trzeba duzo czasu ja zainteresowałem się Warhammerem 2 miesiące temu !!! 8)
A poza tym ta armia którą mam jest beznadziejna czy dobra czy bardzo dobra ?
A czy mógłbys mi powiedziec dokładniej o tej lekkiej jeździe i ciężkiej ?Bo ja nie wiem co to: wheele i jakie te jazdy mają przywileje (chodzi mi o rzuty kostkami czy cos takiego). A i jeszcze jedno troll zwykły ma ochrone pancerza ?

Zwracam UWAGĘ na konieczność przestrzegania zasad j.polskiego na naszym forum! najlepiej jak napiszesz posta i wkleisz go do Worda, a potem wyślesz na forum. :evil: Poprawić go możesz klikając 'edytuj' w prawym górnym rogu posta.
 
Awatar użytkownika
BuXi
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 152
Rejestracja: sob mar 24, 2007 4:57 pm

pn mar 26, 2007 11:45 pm

Lekka jazda jak sama nazwa wskazuje, szybka jazda dobra do okrążania, flankowania i denerwowania. Ciężka jazda, dobrze opancerzona i jak sie w coś wbije to boli. Jeżeli chodzi o orków & goblinów to chyba ci panowie na dzikach robią za ciężką a ci na wilkach za lekką jadę.

Patrz wyżej, informacja tyczy się wszystkich (literki na czerwono) - williamwolfes
 
Krajan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: pn mar 05, 2007 11:34 pm

sob mar 31, 2007 4:05 pm

Mam farbke vallejo i wydaje mi się że jest eee... rzadka. Właściwie to co trzeba z nią zrobić przed urzyciem poza wstrząśnięciem?
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

sob mar 31, 2007 5:36 pm

Nic - po prostu wstrząsasz i malujesz! Są to najlepsze farby jakie znam - lepsze od tych z Citadela, a o malowaniu coś wiem 8) zobacz sobie galerie w moim podpisie jest link.
 
Awatar użytkownika
BuXi
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 152
Rejestracja: sob mar 24, 2007 4:57 pm

sob mar 31, 2007 9:40 pm

W jakich cenach obracają się te farbki ? Ja malowałem citadelami i wg mnie są świetne, teraz maluje Humbrolami i dostaje nerwicy bo przed każdym malowaniem muszę pomieszać patyczkiem, jak te wystarczy tylko potrząsnąć to coś dla mnie :D
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

sob mar 31, 2007 10:27 pm

Cytadele są dobre, ale nie najlepsze. Szczególnie niektóre kolory (żółty, czerwony, bordowy) mają bardzo mało pigmentu co sprawia, że jedną powierzchnię musimy pokryć kilkoma warstwami farby aby osiągnąć wybrany kolor.
Farby vallejo oscylują wokół 10zł, przy czym jest ich o 5ml więcej niż Citadela (citadele 12ml, vallejo 17ml).
 
Awatar użytkownika
BuXi
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 152
Rejestracja: sob mar 24, 2007 4:57 pm

sob mar 31, 2007 10:33 pm

No to nieźle, a jak z mieszaniem ich ? bo na przykład jeżeli z farbkami Humbrola chce się pobawić to jak do brązowej dodam czarnej żeby uzyskać ciemniejszy uzyskuje beznadziejny odcień :/
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

sob mar 31, 2007 10:36 pm

Z mieszaniem nie ma problemu, osiągasz logiczne kolory wynikające z palety kolorów. Farby vallejo mają na tyle dużo pigmentu, że możesz osiągnąć efekt jaki tylko zechcesz.
 
Awatar użytkownika
Fingor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: pn cze 19, 2006 8:19 pm

sob mar 31, 2007 10:57 pm

Wiesz, nie zawsze wszystko jest takie proste. Jeśli do żółtawego brązu dodasz czarny, to nie wyjdzie ci hebanowy, tylko jakiś niesmaczny zgniłobrązowy. Przydatne może się okazać obeznanie w podziałach odcieni, np. czerwone i żółte brązy.
 
Awatar użytkownika
BuXi
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 152
Rejestracja: sob mar 24, 2007 4:57 pm

ndz kwie 01, 2007 8:48 pm

Przekonaliście mnie, idę na zakupy w takim razie :D
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

sob kwie 21, 2007 7:32 pm

Buxi powiedz mi kiedy Ty się nauczysz pisać normalne posty? :? Prosiłbym abyś przeczytał nasz regulamin i się do niego dostosował.

Z góry dziękuję!
 
Nukereal

wt kwie 24, 2007 10:49 am

1. Czy podstawki są dołączane do figurek GW?
2. Czy z tyłu blisterów są przykład pomalowanej figurki?

To wszystko.
 
Awatar użytkownika
Fingor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: pn cze 19, 2006 8:19 pm

wt kwie 24, 2007 12:14 pm

@Ultanshyrae
1. Oczywiście, że tak. W blisterach nawet w nadmiarze ;)
 
Nukereal

wt kwie 24, 2007 4:52 pm

To dzięki. A wracając do poprzedniego pytania. Czy z tyłu opakowania figurek są przedstawione typowe kolory używane do pomalowania miniatur?
 
Awatar użytkownika
Aki
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 751
Rejestracja: wt sty 03, 2006 2:13 pm

wt kwie 24, 2007 5:13 pm

2) Nie
 
Awatar użytkownika
CE2AR
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1575
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:17 pm

wt kwie 24, 2007 5:49 pm

Uthlanshyrae pisze:
Czy z tyłu opakowania figurek są przedstawione typowe kolory używane do pomalowania miniatur?


Aki pisze:
2) Nie


Ale, skoro napisałeś to pytanie to zapewne masz dostęp do internetu a co za tym idzie choćby strony GW, więc jakoś sobie poradzisz :)
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

wt kwie 24, 2007 7:07 pm

W naszym dziale możesz zobaczyć galerię figurek oraz wiele wieści, które informują o nowościach - wszystkie oczywiście pięknie pomalowane :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
BuXi
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 152
Rejestracja: sob mar 24, 2007 4:57 pm

śr kwie 25, 2007 9:16 pm

Chciałbym prosić o pomoc w doborze jednostki. Moja armia krasnoludów jak na razie składa się z :

2x 10 Thunderers
15 Ironbreakers
25 Warriors
15 Miners
2x Armata
Than
Zabójca Smoków

na dniach mam zamiar dokupić jeszcze 1 boxa warriorów tylko mam dylemat, jako co radzilibyście ich sklejić ? Zastanawiałem się nad Długobrodymi bo mają fajniejsze statystyki niż zwykli Wojownicy i nie są aż tak drodzy. Jednam zastanawiałem się nad Kusznikami, a najbardziej moją uwagę przyciągnęli Rangersi z racji rzucanych toporów i możliwości świetnego przerobienia ich tak jak na stronce GW (Szczerze się przyznam, że urzekły mnie projekty Kena Kennedyego) Tak więc proszę bardziej doświadczonych graczy o podpowiedz, ponieważ nie chciałbym spieprzyć sobie armii, a 124 zł piechotą nie chodzi. =D
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość