Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 29
 
RagingGarth

sob sty 15, 2005 8:04 pm

Marael pisze:
) Temat usuwania userów 0 postowych był już wałkowany tysiące razy. Nie będą oni usuwani


Zamiast tego możnaby ustawić że jest wyświetlanych po stu na stronę, co raczej dużo czasu nie zajmie. Ale oczywiście nikt się nie ruszy w tym celu (już o tym kiedyś pisałem). Nie wiem, może niektórzy lubią widzieć pełno stron z użytkownikami jak wchodzą na Memberlist'a?
 
Awatar użytkownika
Joseppe
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2393
Rejestracja: śr maja 21, 2003 5:47 pm

sob sty 15, 2005 8:20 pm

RagingGarth pisze:
Zamiast tego możnaby ustawić że jest wyświetlanych po stu na stronę, co raczej dużo czasu nie zajmie.

Ja też bym popierał to rozwiązanie.
 
RagingGarth

pn sty 17, 2005 8:53 pm

Joseppe pisze:
Ja też bym popierał to rozwiązanie.


Ha! Widzisz? A nie mówiłem? Nikt się tym nie interesuje...
 
Awatar użytkownika
Draker
Administrator
Administrator
Posty: 2295
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 1:04 pm

pn sty 17, 2005 8:55 pm

Interesuja sie, nawet obiecalem sobie ze zrobie ta modyfikacje, ale daj mi chwilke. Zyczenie w kazdym razie zostanie spelnione.

BTW Po co uzywasz listy uzytkownikow? :P
 
RagingGarth

pn sty 17, 2005 9:06 pm

Draker pisze:
BTW Po co uzywasz listy uzytkownikow?


Zdarza się że szukam użytkowników z jakiegoś miasta i kiedy jest to miasto na środkową literę alfabetu to mam dużo zabawy=]

Poza tym zdarza się że ktoś nie zna ksywki (tudzież zna niepełną) i wtedy też trzeba szukać przez listę:/

Poza tym, przypuszczam że moga istniec argumenty których nie jestem w stanie teraz podać dlatego uważam że taka zmiana na pewno nie zaszkodzi a na pewno ma szansę pomóc.
 
Awatar użytkownika
Ra-V
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1490
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:08 pm

pn sty 17, 2005 9:09 pm

Cos kreci, pewnie spam rozsyla.

p, nmsp
 
Awatar użytkownika
Joseppe
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2393
Rejestracja: śr maja 21, 2003 5:47 pm

pn sty 17, 2005 9:12 pm

Nie, nie, nie.

Sprawdza swoje miejsce w kolejce spammerow ;P

MSPANC
 
Awatar użytkownika
wóda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 945
Rejestracja: pn lis 10, 2003 7:01 pm

pn sty 17, 2005 9:54 pm

no przeciez :wink: lista userow jest tylko po to by sprawdzac swoja pozycje z rankingu :razz: [hmm wlasnie wyprobowalem - awansowalem na 5 strone] - prawda moznaby po 100 zrobic.
 
RagingGarth

pn sty 17, 2005 11:29 pm

Do sprawdzania kolejki spamerów mi niepotrzeba setki user'ów na stronę, gwarantuję wam to;)

Szczerze mówiąc najchętniej zobaczyłbym strony po 500 czy 1000 użytkoników. No ale pewnie ktoś zakrzyknie że po co mi to i "wogle" wydziwiam i będą narzekać setki modemowców którzy nic nie mają do roboty tylko przeglądają memberlista;P (swoją drogą zadajcie sobie pytanie "czemu nie?").
 
Awatar użytkownika
Słowik
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: śr lut 07, 2007 5:18 pm

pn sie 06, 2007 3:44 pm

Witam. W serwisie jest problem z wgrywaniem Avatarów i zdjęć.

Nawet przy pliku 60x60 i wadze 1,4 kB pojawia się informacja
Plik z avatarem jest zbyt duży!

A na górze strony jest ostrzeżenie o błędzie php2
mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource

Czasami zdarza się, że plik avatara jest ładowany - ale w miejsce zdjęcia.
Ten problem ominąłem dodając avatar przez profil na forum.

Natomiast przez forum nie mogę dodać zdjęcia - które zastąpił mi wcześniej avatar, a kiedy dodaję je z poziomu serwisu również pojawia się ta sama informacja o błędzie php2.
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

pn sie 13, 2007 10:33 am

Mam kilka pytań odnośnie wysyłania wieści.
Czy możliwe byłoby zrobienie "skrzynki" z wieściami wysłanymi? Może skrzynka to złe określenie, chodzi o swego rodzaju listę, w której widniałyby wieści wysłane oczekujące na moderację, te, które zostały zaakceptowane i te, które zostały odrzucone. Mi osobiście bardzo ułatwiłoby to orientację, co napisałem dobrze, a co źle. Przykładowo dzisiaj rano posłałem dwie wieści na dnd odnośnie EttRoG, galerię map i fragmenty tegoż. Pierwsza poszła na stronę, druga nie i teraz nie wiem, czy po prostu nie było moda, coby to zmoderował, czy ja coś napisałem nie tak.
Druga sprawa, ostatnio jak pisałem wieść, nacisnąłem "wyślij wieść" po czym powinien pojawić się jej podgląd, jednak ten się nie pojawił, za to wyświetliło mi się normalne okno pisania wieści, tyle, że puste i musiałem wszystko pisać od nowa. Czym to jest spowodowane i jak tego uniknąć?

Mam nadzieję, że mimo iż większość redakcji jest na zlocie, ktoś mi odpowie :razz:

EDIT do posta poniżej:
Dzięki, już dosyłam :)
Ostatnio zmieniony pn sie 13, 2007 11:25 am przez iron_master, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Kastor Krieg

pn sie 13, 2007 11:09 am

Pierwsza poszła na stronę, druga nie i teraz nie wiem, czy po prostu nie było moda, coby to zmoderował, czy ja coś napisałem nie tak.
Co złego to ja :razz:

Wieści były praktycznie identyczne w treści, wlepiłeś tego samego linka (prowadził w obu przypadkach do galerii map), uznałem dubla za pomyłkę i skasowałem. Jeśli są jeszcze fragmenty podręcznika, wyślij mi linka na GG, doedytuję.

Co do znikania - zdarza się, nie jestem specem więc nie odpowiem inaczej jak 'Jesus saves' :wink: Ctrl+c saves the day.
 
Awatar użytkownika
Dorid
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: sob wrz 27, 2003 10:16 am

pn sie 20, 2007 7:46 am

Mam pytanie odnośnie kodowania znaków na forum. W kodzie strony jest ustawione "iso-8859-1" czyli Zachodni, a w Polsce używa się "iso-8859-2" czyli Środkowoeuropejski. Po za tym te krzaczki ładnie wyglądają. :lol:
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

pn sie 20, 2007 5:38 pm

Zmien sobie jezyk forum na Polski w profilu, to bedzie kodowanie ok :)
 
Awatar użytkownika
KRed
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1136
Rejestracja: pt lip 01, 2005 9:12 pm

czw paź 09, 2008 8:52 pm

Jak usunąć albo zmienić zdjęcie w swoim profilu? Klikanie "Usuń zdjęcie" ma zerową skuteczność, niezależnie od przeglądarki, determinacji i pogody...
 
hallucyon

pt paź 10, 2008 9:57 am

Widocznie nie epatujesz charyzmą na tyle, aby system spełnił Twoje życzenie. :razz: Ja też pewnie jestem mało charyzmatyczny, więc dołączam się do pytania paskuda.
 
Awatar użytkownika
teaver
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1909
Rejestracja: czw mar 17, 2005 1:07 pm

pt paź 10, 2008 5:10 pm

Być może blokujecie niektóre elementy strony? Miałam kiedyś taki problem. Jeżeli jednak nie pasują wam wasze avki, to może jakiś admin się zlituje?
 
Awatar użytkownika
Krakonman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 653
Rejestracja: pt gru 12, 2003 9:14 am

sob paź 11, 2008 11:56 am

Jak usunąć swój profil w serwisie i na forum?
 
hallucyon

sob paź 11, 2008 12:41 pm

teaver pisze:
Jeżeli jednak nie pasują wam wasze avki, to może jakiś admin się zlituje?
Chodzi o zdjęcie w profilu, nie awatar.

Dwanaście dni temu wysłałem PW do Drakera, jako osoby posiadającej pełen dostęp do bazy danych, z prośbą o usunięcie zdjęcia. Wiadomość wciąż znajduje się w skrzynce "Do wysłania". Do kogo mogę się jeszcze zwrócić?

Krakonman pisze:
Jak usunąć swój profil w serwisie i na forum?

Ręcznie powinno Ci się udać wyczyścić wszystkie pola zawierająca takie dane, jak imię, nazwisko, data urodzenia czy miejscowość, natomiast zdjęcia samemu usunąć się nie da. Jeśli chodzi o usunięcie konta, to obawiam się, że takie uprawnienia ma wyłącznie administrator.
 
Awatar użytkownika
sito
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 138
Rejestracja: śr sie 01, 2007 8:53 pm

wt lis 18, 2008 10:30 pm

Nie wiem czy to dobry temat, żeby o tym moim problemie pisać, ale nie znalazłam lepszego :)
Z góry przepraszam za ewentualne powtórzenie tematu - nie mam w tym momencie za dużo czasu i nie mogę przeglądnąć wszytskich postów w tym temacie.
Moim problemem jest niemożność przypisania nowego avataru mojemu profilowi. Sprawdzałam nawet przy najmniejszych rozdzielczościach - nie wyskakuje mi żadna informacja (która pojaiwała się, gdy avatar był za duży), ani komunikat. Po prostu - jakim mój profil Bozia stworzyła, takim pozostał ;)
Próbowałam wgrywać avatry zarówno z mojego komputera jak i z innych stron - nic nie skutkowało.
Czy mógłby mi ktoś powiedzieć CO się dzieje? I jak można temu CZEMUŚ zaradzić? Ja chcę mieć obrazka :)
Z góry dziękuję za odpowiedź
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

wt lis 18, 2008 10:37 pm

Jak wgrywasz z poziomu serwisu - wgraj przez forum. Jak przez forum, to z poziomu serwisu.
 
Awatar użytkownika
sito
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 138
Rejestracja: śr sie 01, 2007 8:53 pm

wt lis 18, 2008 10:49 pm

Jak wgrywasz z poziomu serwisu - wgraj przez forum. Jak przez forum, to z poziomu serwisu.

Spróbowałam i tak, i tak - dało taki sam rezultat.
 
Awatar użytkownika
Dr4kun
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 41
Rejestracja: sob lis 08, 2008 10:20 pm

wt lis 18, 2008 11:05 pm

Pamiętaj, że maksymalna wielkość obrazka to 6kB (co, btw, jest dla mnie niezrozumiałe - lepiej wyłączyć przechowywanie avków na serwerach poltera, jeśli w tym tkwiłby problem z większymi avkami, za to wysyłać dowolnie dokładne i bogate wersje z jakiegoś imidższaka - sam musiałem mocno upchać i pociąć w jakości swój), co w praktyce oznacza, że musi on mieć mniej niż 6kB wyświetlane we właściwościach pliku (najlepiej przynajmniej te parenaście-paredziesiąt B mniej). O ile dobrze pamiętam, jeśli obrazek zajmuje zbyt wiele, rzeczywiście nie ma żadnego wyraźnego komunikatu z błędem.
 
Awatar użytkownika
sito
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 138
Rejestracja: śr sie 01, 2007 8:53 pm

wt lis 18, 2008 11:16 pm

Pamiętaj, że maksymalna wielkość obrazka to 6kB (co, btw, jest dla mnie niezrozumiałe - lepiej wyłączyć przechowywanie avków na serwerach poltera, jeśli w tym tkwiłby problem z większymi avkami, za to wysyłać dowolnie dokładne i bogate wersje z jakiegoś imidższaka - sam musiałem mocno upchać i pociąć w jakości swój), co w praktyce oznacza, że musi on mieć mniej niż 6kB wyświetlane we właściwościach pliku (najlepiej przynajmniej te parenaście-paredziesiąt B mniej). O ile dobrze pamiętam, jeśli obrazek zajmuje zbyt wiele, rzeczywiście nie ma żadnego wyraźnego komunikatu z błędem.


Prawdopodobnie wykażę się teraz niesamowitą ignorancją, ale ... nigdy o żadnym "polterowym schowku" nie wiedziałam ... w profilu nie mogę się doszukać niczego odpowiadającego temu, co mówisz. Gdzie mam szukać?
Co do wielkości - próbowałam wczytać mój stary av, który kiedyś władował się beproblemowo, teraz - nie da się przywrócić na miejsce. Więc nie sądzę, żeby miało to coś wspólnego z wielkością obrazka
 
Awatar użytkownika
Dr4kun
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 41
Rejestracja: sob lis 08, 2008 10:20 pm

śr lis 19, 2008 12:28 am

nigdy o żadnym "polterowym schowku" nie wiedziałam ... w profilu nie mogę się doszukać niczego odpowiadającego temu, co mówisz. Gdzie mam szukać?

Wgrywanie avka z własnego komputera skutkuje wegraniem go tu: http://forum.polter.pl/images/avatars/
Co być może w jakimś stopniu obciąża samego poltera - nie wiem, tak tylko piję, bo 6kB jako cap dla wielkości avka jest dla mnie dziwne, żeby nie nazwać tego inaczej.

Mogło też paść coś z tabelami odpowiedzialnymi za wgrywanie obrazków, ale podejrzewam, że z zewnętrznego adresu też próbowałaś wrzucić linka. Jeśli nie - imageshack.us, upload, a później na samym dole 'show advanced links' i skopiuj direct link to image. Ja się, przyznam, dałem złapać, jak is zaczęli chować bezpośrednie linki i kopiowałem z przyzwyczajenia 'ten ostatni' ;p
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

śr lis 19, 2008 8:46 am

sito wyslij PW do Zsu-Et-Am - wklej mu link do tego tematu albo powiedz o co chodzi, bedzie wiedzial kogo scignac.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

śr lis 19, 2008 8:51 am

Drakun pisze:
(co, btw, jest dla mnie niezrozumiałe - lepiej wyłączyć przechowywanie avków na serwerach poltera, jeśli w tym tkwiłby problem z większymi avkami, za to wysyłać dowolnie dokładne i bogate wersje z jakiegoś imidższaka - sam musiałem mocno upchać i pociąć w jakości swój)

Tu dochodzi jeszcze kwestia wyświetlania forum. Zakładając 30 postów na stronę, jeśli będziesz chciał mieć avatara o dopuszczalnym rozmiarze np. 10kB, to istnieje różnica w przeładowaniu strony może się zwiększyć o 120kB, co spowolni nieco wyświetlanie. O ile nie ma to większego znaczenia dla większości stałych użytkowników (którzy w dobie internetu mają stałe łącza), to jednak jest pewien odsetek użytkowników korzystających ze słabszych łącz. No i jest jeszcze kwestia korzystania z internetu przez telefony komórkowe, gdzie płaci się za każdy ściągnięty (k)B. Nie wiem czy polter posiada jakikolwiek mechanizm wyświetlania strony na komórce (podejrzewam, że nie), który by eliminował zbędne obrazki?
 
Awatar użytkownika
sito
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 138
Rejestracja: śr sie 01, 2007 8:53 pm

śr lis 19, 2008 10:42 am

Dziękuję Wam bardzo za rady! Próbowałam robić wszystko wg wskazań Drakuna + pomniejszałam obrazek do granic możliwości - cóż... nie wychodzi. Może to nie z winy serwera, ale to z mojej strony jest coś nie tak?
Dzięki Chavezie za kontakt - niechybnie napiszę :D
Jeszcze raz bardzo dziękuję :).
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

śr lis 19, 2008 11:40 am

Przypomniałem sobie, że jak jakiś czas temu próbowałem wykonać jakiekolwiek zmiany w profilu (zmiana avatara, podpisu, etc) to wywalał się błąd sql'a. Dokładniej problem opisałem parę razy tu. Nie wiem, czy cokolwiek zostało w tej sprawie zrobione, ale może to być powód, dla którego nie możesz wgrać avatara.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

śr lis 19, 2008 8:37 pm

Przekazałem informacje komu trzeba, sam niestety nie mogę w żaden inny sposób pomóc.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 29

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości