Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
gower
Redaktor Naczelny
Redaktor Naczelny
Posty: 1896
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 2:04 pm

Pytania, problemy i propozycje

ndz paź 14, 2012 3:01 am

1. Użytkownik może zażądać usunięcia swojego imienia i nazwiska z naszej bazy danych. Na tym zresztą de facto polega usunięcie konta, na skasowaniu rekordu w bazie danych.
2. Ależ oczywiście, że ma znaczenie, zasadnicze! Artykuły są treściami prasowymi, podlegającymi Prawu Prasowemu. Notki blogowe natomiast są wyłączną własnością autorów, a Polter jest tylko providerem.
Ostatnio zmieniony ndz paź 14, 2012 3:02 am przez gower, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Pytania, problemy i propozycje

ndz paź 14, 2012 3:17 am

1. Użytkownik może zażądać usunięcia swojego imienia i nazwiska z naszej bazy danych. Na tym zresztą de facto polega usunięcie konta, na skasowaniu rekordu w bazie danych.

Dane te są przechowywane na bazie umowy, na mocy której publikowana jest praca tj. niezależnie od danych przechowywanych ze względu na bycie użytkownikiem. A że przez pewien czas są to dane współdzielone nie ma znaczenia - ustawa mówi o przetwarzaniu danych osobowych, nie o usuwaniu rekordów z bazy.

2. Ależ oczywiście, że ma znaczenie, zasadnicze! Artykuły są treściami prasowymi, podlegającymi Prawu Prasowemu. Notki blogowe natomiast są wyłączną własnością autorów, a Polter jest tylko providerem.

Obowiązek podawania autora wynika z prawa autorskiego, więc znaczenia nie ma.
 
Awatar użytkownika
gower
Redaktor Naczelny
Redaktor Naczelny
Posty: 1896
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 2:04 pm

Pytania, problemy i propozycje

ndz paź 14, 2012 12:49 pm

1. Mamy też ustawę o świadczeniu usług drogą elektroniczną, która mówi trochę więcej. W tym kontekście można mówić o zawarciu umowy, jednak sprawa nie jest wcale oczywista. Dyskusyjna jest także kwestia, czy dane przechowywane przez serwisy takie jak Polter stanowią dane osobowe w myśl Art. 6. Ustawy o ochronie danych osobowych. Taką interpretację poddaje w wątpliwość na przykład Piotr Waglowski:
http://prawo.vagla.pl/node/6629

2. Znów nie jest oczywiste, czy obowiązek ten spoczywa na providerze, skoro usunięcie konta ma miejsce na skutek prośby autora. Wyrażenie chęci usunięcia konta może oznaczać zrzeczenie się przez twórcę wykonywania części autorskich praw osobistych i pozostawienie utworu anonimowym. Zrzeczenie takie może być też dorozumiane (por. Janusz Barta, Ryszard Markiewicz Prawo autorskie i prawa pokrewne, str. 166, pkt 4.)

Niezależnie jednak od tych wątpliwości przyznaję, że dobrze by było zachować (choćby częściową) informację o autorze lub automatycznie usuwać wszystkie wpisy. Postaramy się to zmienić.
Ostatnio zmieniony ndz paź 14, 2012 12:51 pm przez gower, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Kefalos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 71
Rejestracja: sob wrz 08, 2012 7:37 pm

Re: Pytania, problemy i propozycje

ndz paź 14, 2012 2:07 pm

Prośba / propozycja dot. recenzji / informacji o wydawanych książkach. Czy można wprowadzić dodatkową ikonę informującą iż dana książka pojawia się również w wersji elektronicznej?
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Pytania, problemy i propozycje

ndz paź 14, 2012 3:56 pm

gower pisze:
Wyrażenie chęci usunięcia konta może oznaczać zrzeczenie się przez twórcę wykonywania części autorskich praw osobistych i pozostawienie utworu anonimowym. Zrzeczenie takie może być też dorozumiane (por. Janusz Barta, Ryszard Markiewicz Prawo autorskie i prawa pokrewne, str. 166, pkt 4.)

O ile, to bez wątpienia wymagane jest bezpośrednie poinformowanie o tym użytkownika.
Ostatnio zmieniony ndz paź 14, 2012 4:07 pm przez Kamulec, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
gower
Redaktor Naczelny
Redaktor Naczelny
Posty: 1896
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 2:04 pm

Pytania, problemy i propozycje

ndz paź 14, 2012 4:00 pm

Na pewno byłoby to pożądane, zgadzam się. Dlatego, jak pisałem, postaramy się jak najszybciej wypracować odpowiednią procedurę i dokonać wprowadzających ją zmian.

EDIT: @Kefalos
Przekazałem pytanie szefowi działu książkowego.
Ostatnio zmieniony ndz paź 14, 2012 4:02 pm przez gower, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Asthariel
Szef działu
Szef działu
Posty: 620
Rejestracja: ndz kwie 25, 2010 7:56 pm

Re: Pytania, problemy i propozycje

wt paź 16, 2012 10:07 pm

Kefalos pisze:
Prośba / propozycja dot. recenzji / informacji o wydawanych książkach. Czy można wprowadzić dodatkową ikonę informującą iż dana książka pojawia się również w wersji elektronicznej?


Zapewne można, ale wymagałoby to przetrząsania całej bazy danych i uzupełniania not, tak więc nie razie pozostanie to chyba myślą przyszłości. Jeszcze nie wiem, czy opłacałoby się w ogóle tworzyć nowe noty ebooków, czy uzupełniać stare.
 
Awatar użytkownika
Kefalos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 71
Rejestracja: sob wrz 08, 2012 7:37 pm

Re: Pytania, problemy i propozycje

wt paź 16, 2012 11:25 pm

Nie chodzi mi o aktualizację starych informacji. Po prostu dobrze by było aby autor (nowych) informacji podawał czy książka jest dostępna w formie elektronicznej i wtedy pojawiałaby się dodatkowa ikona.
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Pytania, problemy i propozycje

sob paź 27, 2012 5:21 am

Zsu-Et-Am pisze:
Jeżeli ktoś natknie się na "anonimowe" teksty, prosimy o zgłaszanie tego redakcji (szefowi odpowiedniego działu albo mnie, Adamowi Waśkiewiczowi lub repkowi).

Jeżeli znajdziecie jeden taki artykuł, możecie odczytać NUMER i posłużyć się Google wpisując:
"autor: NUMER" site:polter.pl
Np. podstawiając 27532 pod NUMER można przekonać się, iż niepodpisanych jest wiele z tekstów Aureusa.

Edycja: Jak pokazuje wpisanie w google podanego powyżej tekstu, nadal sporo prac Aureusa jest niepodpisanych.
________________________________

Pytanie: Zsu się ponoć wycofał, ale informacji oficjalnej brak. Kto teraz za co odpowiada?
 
Awatar użytkownika
Overlord
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: czw cze 21, 2012 8:17 pm

Pytania, problemy i propozycje

sob paź 27, 2012 3:59 pm

Ale fajnie - nie mogę blogować ! :rockpunk:

Od rańca próbuję zapisać notkę, ale nie idzie.
Drogi Poltku, to beta-testy subtelnej cenzury prewencyjnej (subtelnej w porównaniu do banowania), czy coś się Wam rypło w skrypcie ?
 
Awatar użytkownika
gower
Redaktor Naczelny
Redaktor Naczelny
Posty: 1896
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 2:04 pm

Pytania, problemy i propozycje

ndz paź 28, 2012 1:33 am

Nic nie było zmieniane, więc powinno działać. Niestety obecnie jestem na PGA, więc pomóc będę mógł w poniedziałek.
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

Re: Pytania, problemy i propozycje

ndz paź 28, 2012 2:05 pm

Overlord,
A możesz coś więcej napisać? Jaka przeglądarka, kiedy robi się problem, czy próbowałeś się przelogować?

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Overlord
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: czw cze 21, 2012 8:17 pm

Re: Pytania, problemy i propozycje

ndz paź 28, 2012 4:20 pm

Treść mam zapamiętaną, przechodzi opcja Podgląd, ale Zapisz już nie działa, tylko przenosi na stronę główną bloga z powrotem, dalej z zapamiętaną treścią. Próbowałem na FF i Chrome, bez efektów.
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

Re: Pytania, problemy i propozycje

ndz paź 28, 2012 5:29 pm

Gower wróci i zerknie.
 
Awatar użytkownika
Overlord
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: czw cze 21, 2012 8:17 pm

Pytania, problemy i propozycje

pn paź 29, 2012 9:50 am

Super, teraz włączyliście mi z powrotem reklamy na koncie Plus !!! :hahaha:

http://zapodaj.net/b5ea33c243e60.jpg.html

Go pro, Polter !
 
Awatar użytkownika
gower
Redaktor Naczelny
Redaktor Naczelny
Posty: 1896
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 2:04 pm

Pytania, problemy i propozycje

pn paź 29, 2012 11:18 am

Nic nie było ruszane, problem musi leżeć po stronie Twojej przeglądarki. Spróbuj wylogować się i zalogować ponownie albo usunąć cache.
 
Awatar użytkownika
Overlord
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: czw cze 21, 2012 8:17 pm

Pytania, problemy i propozycje

pn paź 29, 2012 5:05 pm

Faktycznie w FF i w Safari nie ma problemu i reklamy są grzecznie ukryte.

W Chrome wyczyściłem wszystkie dane przeglądarki i nic się nie zmieniło... Polter był pisany zanim powstał Chrome i nie wspiera tej przeglądarki - tak ?
 
Awatar użytkownika
gower
Redaktor Naczelny
Redaktor Naczelny
Posty: 1896
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 2:04 pm

Pytania, problemy i propozycje

pn paź 29, 2012 5:42 pm

Nie, ja korzystam wyłącznie z Chrome'a i wszystko śmiga. Przyjrzę się.
 
Awatar użytkownika
Petersburg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: wt paź 16, 2012 3:29 pm

Pytania, problemy i propozycje

pt lis 02, 2012 8:37 pm

Nie mogę odpisać na prywatną wiadomość. Brak takiej opcji, a sprawdziłem już chyba wszędzie. Napisać nowej wiadomości też nie mogę (pisze coś o braku uprawnień).
 
Awatar użytkownika
gower
Redaktor Naczelny
Redaktor Naczelny
Posty: 1896
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 2:04 pm

Pytania, problemy i propozycje

pt lis 02, 2012 10:41 pm

Teraz już możesz:) Nowi użytkownicy nie mają możliwości wysyłania prywatnych wiadomości, dopóki nie napiszą pierwszego posta (który musi zostać zatwierdzony przez moderację).
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

Re: Pytania, problemy i propozycje

pt lis 02, 2012 10:47 pm

Hejo panowie (i panie), napisałem to w dwóch komentarzach, ale nikt nie pomógł więc wpadłem odwiedzić dawno nie otwierany przez mnie temat na forum. Po przydługim wstępie już wyjaśniam o co chodzi :)
Mianowicie nie mogę polecić żadnego artykułu, ani sprawdzić kto plusował dany komentarz. Podejrzewam, że tyczy się to także innych opcji ale nie chciało mi się sprawdzać bo i nie musiałem. W czym może być problem? Tym dziwniejsze, że mogę sam zaplusować, ale jak klikam w jedną z dwóch powyżej wymienionych opcji nie ma żadnej reakcji (wstydź się polterze, a chciałem polecić od wczoraj kilka dobrych artykułów, wstydź się). Tak więc, oczekuję jakiegoś helpa z waszej strony, od siebie dodam jeszcze tylko, że nie zmieniałem przeglądarki ani żadnej innej rzeczy która mogłaby (?) mieć na to wpływ.

Pozdro 600.
Ostatnio zmieniony pt lis 02, 2012 10:47 pm przez Umbra, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

Re: Pytania, problemy i propozycje

pt lis 02, 2012 11:56 pm

Rozumiem, że klikasz w +1 czy +5, jak chcesz sprawdzić, kto plusował?

Poza tym, tradycyjnie: a/ przeloguj się b/ jaka przeglądarka?

Pozdro
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Pytania, problemy i propozycje

sob lis 03, 2012 12:17 pm

Overlord pisze:
Treść mam zapamiętaną, przechodzi opcja Podgląd, ale Zapisz już nie działa, tylko przenosi na stronę główną bloga z powrotem, dalej z zapamiętaną treścią. Próbowałem na FF i Chrome, bez efektów.


Mam ten sam problem. FF najnowszy (16), próbowałam się wylogować, nie pomogło, wyczyścić cache, też nie pomogło. Notka nigdy nie jest wysyłana.

Z innej beczki, wielkie dzięki za wprowadzenie funkcji zapisywania notek.
 
Awatar użytkownika
gower
Redaktor Naczelny
Redaktor Naczelny
Posty: 1896
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 2:04 pm

Pytania, problemy i propozycje

sob lis 03, 2012 1:13 pm

Dzięki za zgłoszenie, sprawdzę, co się dzieje.
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

Re: Pytania, problemy i propozycje

ndz lis 04, 2012 1:31 am

repek pisze:
Rozumiem, że klikasz w +1 czy +5, jak chcesz sprawdzić, kto plusował?

Poza tym, tradycyjnie: a/ przeloguj się b/ jaka przeglądarka?

Pozdro


Odpowiadam na pytanie: si :)
Przelogowałem się i nic to nie dało, a używam Firefoxa. Problem pojawił się nagle, dziwne tym bardziej, że nigdy nie jestem wylogowany, bo mam to ustawione automatycznie.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Pytania, problemy i propozycje

ndz lis 04, 2012 5:59 pm

Gower - próbowałam jeszcze kilka razy, nic z tego. A szkoda, bo zależy mi bardzo na wysłaniu tej notki...
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Pytania, problemy i propozycje

ndz lis 04, 2012 6:38 pm

Irytujący mnie drobiazg na dole lewej kolumny na stronie: wyświetlane jest tam "0". Sprawdzone w Operze (bez reklam), IE i FF. Problem występuje tylko po zalogowaniu.

Kod z dnd.polter.pl:
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="en" lang="en">
<head>
<body>
<script type="text/javascript">
<script src="http://www.google-analytics.com/ga.js" type="text/javascript"/>
<script type="text/javascript">
<div id="fb-root" class=" fb_reset">
<script>
<div id="outer">
<div id="container">
<div id="billboard">
<div id="col123">
<div id="col12">
<script language="javascript" type="text/javascript">
<div id="promobox">
<div id="col2">
<div id="col1">
<!-- BOX -->
<h3>
<div class="boxcontent">
0
<div class="boxcontent" id="col1AdSenseLight">
</div>
<div class="clear"/>
</div>
<div id="col3">
<div class="clear"/>
<div id="footer">
<div style="color: #444; display: block;" id="link0r">
</div>
</div>
<div id="header">
<div id="mainmenu">
<div id="submenu">
</div>
</body>
</html>



Źródło problemu pisze:
<div class="boxcontent">
0
<div class="boxcontent" id="col1AdSenseLight">
Ostatnio zmieniony ndz lis 04, 2012 6:45 pm przez Kamulec, łącznie zmieniany 8 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
gower
Redaktor Naczelny
Redaktor Naczelny
Posty: 1896
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 2:04 pm

Pytania, problemy i propozycje

pn lis 05, 2012 12:58 am

@Zireael
Opublikowałem zdalnie, szukam źródła problemu.

@Kamulec
Wow, dziwne, juto poszukam.
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Pytania, problemy i propozycje

pn lis 05, 2012 2:56 am

Co do przydatnej funkcjonalności - ukrycie rubryki "blogują": przeglądając dział Warhammera nie potrzeba pod ręką odnośnika do wpisu o komiksach.
Ostatnio zmieniony pn lis 05, 2012 2:56 am przez Kamulec, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Petersburg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: wt paź 16, 2012 3:29 pm

Pytania, problemy i propozycje

śr lis 07, 2012 8:55 pm

Na blogach brakuje widocznego od razu ostrzeżenia, że pod notką mogą komentować anonimowi. Przez to nigdy nie wiem z góry, czy decydując się na dodanie pod wpisem kilku słów od siebie nie narażam się przypadkiem na złośliwości nieprzychylnych "tyld". Proponuję wprowadzenie jawnego statusu komentarzy.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości