Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Pytania, problemy i propozycje

ndz mar 02, 2014 5:55 am

Proponuję dać użytkownikom opcję ukrywania własnych notek blogowych np. nieaktualnych wieści.
Ostatnio zmieniony ndz mar 02, 2014 5:55 am przez Kamulec, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Senthe
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1116
Rejestracja: śr mar 05, 2008 1:07 pm

Pytania, problemy i propozycje

czw kwie 03, 2014 4:31 pm

Przydałaby się również opcja tworzenia szkicu więcej niż jednej blognotki naraz.
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Pytania, problemy i propozycje

czw kwie 03, 2014 8:03 pm

Popieram.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Pytania, problemy i propozycje

ndz kwie 06, 2014 11:20 am

Kamulec pisze:
Proponuję dać użytkownikom opcję ukrywania własnych notek blogowych np. nieaktualnych wieści.


Dobry pomysł.
 
Fenris

Pytania, problemy i propozycje

ndz kwie 06, 2014 11:03 pm

Zmiana estetyczna - da radę przy wrzucaniu artykułu zmienić położenie przycisku od okładki? Bo w obecnej chwili jest on po prawej stronie dość daleko od reszty tabelek, i po prostu łatwo jego istnienie przeoczyć (co mnie osobiście zdarza się nagminnie), a gdyby był gdzieś bardziej w widocznym miejscu, to nikomu by chyba nie zaszkodziło. :)
 
Awatar użytkownika
gower
Redaktor Naczelny
Redaktor Naczelny
Posty: 1896
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 2:04 pm

Pytania, problemy i propozycje

pn kwie 07, 2014 11:20 pm

Dzięki za propozycję, pomyślimy:)
 
Awatar użytkownika
Pharas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: czw maja 21, 2009 1:18 pm

Re: Pytania, problemy i propozycje

wt kwie 22, 2014 8:14 pm

Dwie sprawy.

1. Albo czego nie dostrzegam albo nie widać tego tematu. Żeby tutaj napisać musiałem użyć wyszukiwania swoich postów. W inny sposób nie mógł bym tutaj trafić.

2. Dlaczego zniknęła "ostatnia aktywność", która wyświetlała się po kliknięciu na avatar. Chodzi o serwis, nie o forum.
 
Fenris

Pytania, problemy i propozycje

wt kwie 22, 2014 8:16 pm

Faktycznie temat zniknął z forum, bo także miałem ostatnio problemy z jego wyszukaniem.
 
Awatar użytkownika
Draker
Administrator
Administrator
Posty: 2295
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 1:04 pm

Pytania, problemy i propozycje

śr kwie 23, 2014 9:30 am

Ja temat widzę, zarówno na głównej liście jak i tutaj: serwis-poltergeist-vf3.html
Trochę reorganizuję forum i pewnie jest po prostu w innym miejscu niż wcześniej.

Ostatnia aktywność już jest przywrócona w profilu.
 
Awatar użytkownika
Pharas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: czw maja 21, 2009 1:18 pm

Re: Pytania, problemy i propozycje

śr kwie 23, 2014 10:21 am

Dzięki za przywrócenie ostatniej aktywności.

Co do forum, to po wejściu na forum w ogóle nie widać całego działu "Serwis poltergeist". Przynajmniej ja tego działu nie widzę. Ten link, który podałeś działa no ale to nie może być rozwiązanie na stałe. Coś się chyba jednak zepsuło z wyświetlaniem całego działu na forum.
 
Fenris

Pytania, problemy i propozycje

śr kwie 23, 2014 11:38 am

Potwierdzam, Serwis Poltergeist nie jest widoczny z poziomu forum. ;)
 
Awatar użytkownika
Krakonman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 653
Rejestracja: pt gru 12, 2003 9:14 am

Pytania, problemy i propozycje

śr kwie 23, 2014 12:55 pm

Mam nienaliczonego sztona za dodanie noty Ostatniego rycerza Marcina Mortki (http://polter.pl/Ostatni-rycerz-n39550).
 
Fenris

Pytania, problemy i propozycje

śr kwie 23, 2014 5:50 pm

Wrócił problem z komentarzami - nie ma żadnych powiadomień o nowych komciach (na pewno) pod tekstami dodanymi przeze mnie do redakcji (generalnie pod innymi obserwowanymi też).
 
Kattja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: pn kwie 21, 2014 11:58 am

Pytania, problemy i propozycje

śr kwie 23, 2014 5:56 pm

Na portalu jest, na forum brak - możliwość zmiany wyglądu. Może to ciemne tło i jest ładne, ale mi po jakimś czasie oczy wysiadają.
Chciałabym mieć wybór skórki na taką z jasnym tłem i czarnymi literami.
 
Awatar użytkownika
Draker
Administrator
Administrator
Posty: 2295
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 1:04 pm

Pytania, problemy i propozycje

śr kwie 23, 2014 9:20 pm

Dział na którym właśnie piszemy już powinniście widzieć na liście.

Krakon, właśnie Ci go dodałem. Podejrzewam, że moderator mógł skorzystać z opcji nie naliczenia sztona, gdy nota zawierała poważniejsze błędy. Mógł to zrobić też przez przypadek. Tak czy tak, szton jest doliczony, a ja to jeszcze wyjaśnię.

Fenris, dodałem komentarz w jednym z redagowanych tekstów, które śledzisz i z poziomu bazy widzę, że powiadomienie pojawiło się.

Kattja, skórki polterowej na forum w jasnych odcieniach nie zrobimy, ale udostępniłem właśnie domyślną skórkę forum phpBB (prosilver), którą możesz sobie ustawić w Panelu użytkownika (link na górze).
 
Fenris

Pytania, problemy i propozycje

śr kwie 23, 2014 9:39 pm

Draker, teraz faktycznie działa, ale na pewno rano tego nie było - miałem powiadomienia o nowych wersjach, i po kliknięciu okazywało się, że były także nowe komentarze, których system nie uwzględnił, na pewno w przypadku trzech tekstów, reszty nie sprawdzałem.
 
Kattja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: pn kwie 21, 2014 11:58 am

Pytania, problemy i propozycje

śr kwie 23, 2014 9:54 pm

Draker, szkoda, bo jednak "klimatu" w tej domyślnej skórce nie ma, ale jednak wolę już takie rozwiązanie niż "cierpnie w ciemnościach" :P
Dzięki.
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Pytania, problemy i propozycje

śr kwie 23, 2014 10:02 pm

Proponowałbym subSilver + dodanie do niego loga Poltera (nawet, jeśli nie będzie pięknie :razz: ). Układ treści jest bliższy Polterowemu.
 
Awatar użytkownika
Draker
Administrator
Administrator
Posty: 2295
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 1:04 pm

Pytania, problemy i propozycje

śr kwie 23, 2014 10:03 pm

Fenris, jak sytuacja się powtórzy to daj znać, będziemy testować. Nic w ostatnim czasie w systemie powiadomień nie zmieniałem, więc byłoby dziwne jakby nagle przestał działać, ale dziwniejsze rzeczy czasami mają miejsce ;)
 
Awatar użytkownika
balint
Redaktor działu gier planszowych
Redaktor działu gier planszowych
Posty: 485
Rejestracja: pn cze 25, 2012 8:46 pm

Re: Pytania, problemy i propozycje

śr kwie 23, 2014 10:18 pm

Fenris pisze:
Draker, teraz faktycznie działa, ale na pewno rano tego nie było - miałem powiadomienia o nowych wersjach, i po kliknięciu okazywało się, że były także nowe komentarze, których system nie uwzględnił, na pewno w przypadku trzech tekstów, reszty nie sprawdzałem.


Ja też zauważyłem "znikające" wersje tekstu w ostatnim tygodniu.
Miałem wersję np. 4 i 6 z pominięciem 5.
 
Awatar użytkownika
Draker
Administrator
Administrator
Posty: 2295
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 1:04 pm

Pytania, problemy i propozycje

czw kwie 24, 2014 10:09 am

Na liście nie było widocznej wersji 5? Może ktoś ją skasował w międzyczasie, bo była duplikatem lub coś w tym stylu? Tak czy tak, zgłaszajcie wraz z linkami jakby się problem powtarzał.
 
Kattja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: pn kwie 21, 2014 11:58 am

Pytania, problemy i propozycje

pn kwie 28, 2014 12:40 pm

Na standardowej skórce nie działa wysyłanie wiadomości. Nie ma tego "okienka" do pisania. Na chrome.
 
Awatar użytkownika
Draker
Administrator
Administrator
Posty: 2295
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 1:04 pm

Re: Pytania, problemy i propozycje

wt kwie 29, 2014 10:15 pm

Na standardowej musisz kliknąć w przycisk "odpowiedz", bo tam jest formularz odpowiedzi wyłącznie na oddzielnej podstronie.
 
Fenris

Pytania, problemy i propozycje

śr kwie 30, 2014 11:34 am

Czy jest opcja na to, by system pobierał automatycznie okładkę produktu z noty przy jej wyborze podczas dodawania artykułu? (w miejsce obecnego oddzielnego wrzucania tejże)
Ostatnio zmieniony śr kwie 30, 2014 11:35 am przez Fenris, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Draker
Administrator
Administrator
Posty: 2295
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 1:04 pm

Pytania, problemy i propozycje

śr kwie 30, 2014 8:13 pm

W zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie, aby to zautomatyzować w opisany sposób.
 
Kattja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: pn kwie 21, 2014 11:58 am

Re: Pytania, problemy i propozycje

śr kwie 30, 2014 9:59 pm

Draker pisze:
Na standardowej musisz kliknąć w przycisk "odpowiedz", bo tam jest formularz odpowiedzi wyłącznie na oddzielnej podstronie.

Nie działa. W wiadomościach, jak i w tematach, gdy kliknę "odpowiedź". Edytować postów na standardowej też nie sposób.
Załączniki
wiadomosc.jpg
(60.7 KiB) Nie pobierany
 
Fenris

Re: Pytania, problemy i propozycje

czw maja 01, 2014 2:56 pm

Draker pisze:
W zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie, aby to zautomatyzować w opisany sposób.


To jeśli dałoby radę, to byłbym wdzięczny - ja już może wiem o tym magicznym przycisku, ale sporo osób nadal nie (z tego co widzę po poczekalni). Sam zresztą wychodziłem z założenia, że system importuje to z noty. A i po co dwa razy wrzucać to samo na serwer, skoro grafika już.
 
Awatar użytkownika
AdamWaskiewicz
Szef działu
Szef działu
Posty: 6434
Rejestracja: śr lut 05, 2003 1:06 pm

Pytania, problemy i propozycje

czw maja 01, 2014 5:21 pm

A'propos magicznych rzeczy - czy dałoby radę jakoś sprawić, by poterowy edytor tekstu importował formatowanie przy kopiowaniu tekstu z Worda albo innego Office'a? Ręczne ustawianie formatowania po przekopiowaniu tekstu bywa uciążliwe.

Pozdrawiam,
Adam
 
Awatar użytkownika
Draker
Administrator
Administrator
Posty: 2295
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 1:04 pm

Pytania, problemy i propozycje

ndz maja 04, 2014 9:42 am

Kattja, już powinno być ok.

Fenris, dopisuję sobie do listy, chociaż pliki na serwerze pewnie i tak zostawiłbym w dwóch kopiach, bo inaczej trzeba by było przerabiać wszystkie elementy związane z wyświetlaniem artykułów lub ich list, a oszczędność miejsca nie jest tego warta.

Adam, to nie jest bug, edytor celowo wywala całe formatowanie wordowe przy wklejaniu. Standardowo on to formatowanie zachowuje, ale to się nie sprawdza w naszej sytuacji. Może już nie pamiętasz co się działo w starym edytorze, gdy ktoś wklejał treść notki z worda np. na bloga. Chodzi o to, że edytor zachowuje całe formatowanie z worda, w tym czcionki, które tam ustawisz, ich wielkość, inne interlinie, style nagłówków itp. W efekcie zamiast ułatwić sobie pracę jest ona komplikowana, bo po wklejeniu całe to formatowanie z Worda trzeba wyczyścić, aby mogły mieć zastosowanie style jednolite dla całego serwisu.
 
Fenris

Re: Pytania, problemy i propozycje

ndz maja 04, 2014 11:25 am

Draker, ale na to jest bardzo prosty sposób - dać w widocznym miejscu adnotację, że usunięcie formatowania można osiągnąć poprzez skopiowanie do Notatnika, a potem do edytora. I już brak formatowania. A jak tekst jest dłuższy to potem ręczne boldowanie i kursywa bywa naprawdę nużące.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości